Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyökérkezelt fogat érzéstelenitenek? fórum

Gyökérkezelt fogat érzéstelenitenek? (tudásbázis kérdés)


2014. nov. 11. 07:04
Nem ,de cseppet sem fájt
11. eandi78 (válaszként erre: 1. - Maku2434)
2014. nov. 10. 20:58

Volt ilyen fogam. Elhalt és gyulladásban volt. Egyátalán nem kaptam érzéstelenítőt. Pár napra megnyitotta, majd gyógyszeres tömés, majd végleges tömés. Talán 3-4 alkalommal voltam 10-15 percekre. Mikor fájni kezdett szabadságon volt a fogorvos, így reggel-este fél cataflam volt az adag 1 héten át. Mire orvoshoz jutottam nem fájt, így érzéstelenítő fel se merült. Kezelések között talán egyszer fájt annyira, hogy gógyszer kellett.

Előtte ellenőrzik, hogy elhalt a fog vagy sem.

Volt olyan fogam is, amire 2 érzéstelenítő se használt, abba valami kék pasztát tettek, amitől elhalt a fog. Utána lehetett csak gyökérkezelni.

2014. nov. 10. 12:39

Természetesen. Miért kellene szenvedned, hanem akarsz?

nem is értem.

9. maku2434 (válaszként erre: 8. - 92c7c20f7e)
2014. nov. 10. 10:36
Igen tettek.es azt momdtak.h ha tovabbra is be lesz gyulladva es gennyes lesz akkor kovetkezo alkalommal nyitva hagyja hogy a genny tavozzon..antibiotikumot nem adtak..csak a fogba belulre valami gyogyszert tettek..ugy erzem.hogy jobb mint volt de még mindig nyomasra erzekeny..de ha ki van idegelve a fog akkor mar bem kellene hogy erezzek semmit. Vagy? A gyullads miatt is adhatnak erzestelenitot?
2014. nov. 10. 10:21
Tettek rá fedőtömést?
2014. nov. 10. 10:05
2014. nov. 10. 09:58

Kérj fájdalom csillapítást, lehet a gyulladás mélyebbre ment, kérdezz rá, nem kellene antibiotikumos kezelés is mellé?

Mert egy ismerősömnek így ment rá a csont hártyára a gyulladás, hetekig járt szájsebészhez, sokat kínlódott vele, mert későn ment orvoshoz és még a gyógyszert sem szedte rendesen.

Én kérnék fájdalom csillapítást, sőt egy kezelésnyi antibiotikumot is kérnék, mert ha gennyes, akkor necces, hogy mélyebb a gyulladás, főleg ha ennyire fáj már...

Remélem hamar túl leszel rajta, jobbulást kívánok. :)

2014. nov. 10. 09:49
A gyulladás miatt fájhatott nem? De egyébként nem adnak.
2014. nov. 10. 09:48
Igen, kapni fogsz.
3. Judit36 (válaszként erre: 1. - Maku2434)
2014. nov. 10. 09:33
Ha kéred, adniuk kell.
2014. nov. 10. 09:30
nem..
2014. nov. 10. 09:29

Ha már el.van halva a fog és utana gyokerkezelik akkor kapok erzestelenitot?

Multkor gyokerkezeltek az elvileg már elhalt fogat ami be volt gyulladva es gennyes volt.adtak erzestelnitot ami nagyon fajt

Csutortokon kell visszamennem es akkor megnezik h a gyulladas lement e es h van e meg genny...ha van akkor megint gyogyszert tesznek bele es kitisztitjak..felek h ezlesz mert erzekeny még mimdig az a fogam..kedden csinaltak multheten...ha meg mimdig nem ment le a gyulladas es a genny viszont mar gyokerkeEltek akkor is fogok kapni erzestelenitot ha tisztitjak es gyogyszert tesznek bele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook