Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megmenthetőek a szilikonos sütőformáim vagy dobjam ki? fórum

Megmenthetőek a szilikonos sütőformáim vagy dobjam ki? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. márc. 27. 11:40
utobbi,dobd ki
50. syria (válaszként erre: 49. - Kriszta773)
2014. nov. 17. 20:50

Lássuk be: a mai fogyasztói társadalomnak gyártott műszaki cikkek az indokoltnál hamarabb elromlanak, mert nem cél a hosszú élettartam, a kisebb összegből megoldható javítás, mint 30-40 évvel ezelőtt. A legmérgesebb a hűtőgépre vagyok, mert a 35 éves háztartásom alatt most nyűvöm az ötödiket. Ha minden nagy értékű háztartási gépet 6-8 évente cserélni kell, akkor pont minden évre jut egy nagyobb kiadás. Na ez az, ami nekem nem hiányzik.


Nem mondanám, hogy szeretek mosogatni, de azt sem, hogy utálok. Éppen olyan rutinból, érzelem nélkül végzem el, mint a többi házimunkát.


A mosogatógépet pont olyan feleslegesnek tartom, mint a fritőzt, amit annyian dicsértek, hogy beadtam a derekamat. Alaposan meg is bántam. Nagyanyám jó vastag vasból készült zománcos lábasának a nyomába sem léphetett a használatát illetően. Az első adandó alkalommal boldogan túladtam rajta, annyi volt vele a macera.

Pl. egy jó porszívóra nem sajnálom a pénzt, mert nagy adag szilikózistól megment. A mosógép iszonyat sok időt megspórol, mert már kéttagú háztartás esetén is heti minimum 8-10 óra menne el, ha kézzel mosnék. A mosogatást még négytagú család esetén is letudtam heti 1-1,5 óra alatt. Igaz, nem főztem minden nap, viszont a konyhai munkát jól meg tudtam szervezni: mire elkészült az étel, ami mellett többnyire ott kellett állni, nem volt mosatlan, amiből meg ettünk, az 5-10 perc alatt elmosható volt.


Szerencsére nem vagyunk egyformák, így a mérhetetlen mennyiségű, fajtájú háztartási gépet gyártók jól megélnek. :)

49. kriszta773 (válaszként erre: 48. - Syria)
2014. nov. 15. 13:34

"És köszönöm szépen, nem vagyok kíváncsi még egy műszaki cikkre, ami el tud romlani, és az üzemeltetése, tisztán tartása nagyságrendekkel többe kerül, mint egy mosogatómedencének, ugyanakkor a vele megtakarítható idő nem egyenesen arányos a költségekkel.

Az összes háztartási gép közül szerintem a mosogatógép az, ami a legkevésbé hatékony, és a legtöbb bosszúságot okozhatja."


bocsika, ha ezt szegény mosogatógép fitymálásának értelmeztem, nem akartam szóforgatással bosszúságot okozni ;)


de tényleg fölös ezen szócsatázni, csak meglepett, hogy valaki konkrét ok nélkül ennyire mosogatógép-ellenes. biztos többen vannak, akik szeretnek mosogatni vagy akár ruhákat kézzel mosni, sajátkezűleg centrifugálni stb.


persze a nagyon odakozmált edényt nem célszerű csak úgy beletenni a gépbe, mint ahogy egy olajfoltos rucit sem fog a mosogóép simán kihozni.


azt hittem, volt valamilyen nagyon negatív tapasztalatod egy mosogatógéppel, ami érdekes lehetett volna, mert legalább tanács, iránymutatás lett volna azoknak, akik használják, hogy elkerülhessék a zűrt


ne értsd félre, az égvilágon semmi bajom azzal, hogy te kézzel mosogatsz (én is), csak mikor valaki azzal jön, milyen szar a mosogatógép, sosem használnám, mert elromolhat és milyen drága lehet a javítása stb., az számomra nem indok, hiszen ugyanúgy tönkremehet bármilyen háztartási gép :)

48. syria (válaszként erre: 47. - Kriszta773)
2014. nov. 14. 22:02

Nem mondok ellent magamnak, hiszen leírtam: „Úgy gondolom, haladni kell a korral, élvezni a technika vívmányait”. Azt is olvashatod tőlem, hogy a véleményem ellenére „aki akarja, használja boldogan” a mosogatógépet.

Jelöld meg kérlek hol szidtam, fitymáltam az említett háztartási eszközt! Nem tudsz ilyesmire rámutatni, mert nem írtam ilyesmit. Az általam utált dolgok közt – bármennyire is meglepődsz: a mosogatógép nincs közte :) - dobogós helyen van az, ha kiforgatják a szavaimat.

47. kriszta773 (válaszként erre: 46. - Syria)
2014. nov. 13. 20:37

de látod, ellent mondasz magadnak azzal, hogy magasztalod a mosógépet, a mosogatógépet meg lehúzod :) amivel de bizony vizet és ezzel pénzt is tudsz spórolni hosszú távon, valószínűleg még a nem olcsó szerek is olcsóbbak a többet felhasznált kézi mosogatószereknél


persze ha valakinek előítéletei vannak, akkor meg tudja magyarázni, de nekem furcsa ez a lefitymázó, szidó hozzáállás, mikor nem is használtál. ha te szeretsz mosogatni, és jól szórakozol közben, azt megértem indokként, de attól még nem kell (tudatlanul, tapasztalatlanul) szidni egy gépezetet, miközben más hasonló gépnél meg azt írod, csak azt használod, semmit sem mosnál kézzel :)


ismerek olyat, aki pedig mindent kézzel mos, mert szerinte tisztábbak lesznek a ruhák, és kímélőbb is az anyagokkal szemben. bár ettől még nem szidja a mosógépeket, neki ez a dilije, én sem követném :))))

46. syria (válaszként erre: 44. - Kriszta773)
2014. nov. 13. 20:27

Vizet biztosan nem spórolsz vele, pénzt meg kivált nem, mert ha jól tudom, nem a legolcsóbbak a használatához szükséges szerek.

Amióta az eszemet tudom, gumikesztyűben mosogatok, nem utolsó sorban azért, mert forró vizet használok a művelethez, amin kb. fél óra alatt túl vagyok. Közben lehet TV-t nézni, rádiót, zenét hallgatni; vagy egyszerűen csak elmélkedni. :)


Semmit nem mosok kézzel. Mindent kiválóan elvégez a 36. évét „taposó” Minimatom, amit nem adnék oda semmilyen új csodamasináért. Kiszolgált 2 pelenkás gyereket, s volt idő, amikor 7 tagú családra mostam vele.

Mosogatógép már csak azért sem kellene, mert a mai műszaki holmikat nem egy életre gyártják, hanem a fogyasztói társadalomnak.


Aki akarja, használja boldogan, de az biztos, hogy akkor sem élnék vele, ha fizetnének érte.

45. M0ncsa (válaszként erre: 43. - Syria)
2014. nov. 10. 21:29

Syria, a porkolt valoban azon keves etelek egyike, amit "elo kell mosogatni" (no nem tisztara, csak az aljat kicsit felkaparom szivaccsal. Meg ha valami odaeg, azt is. De nagyjabol ennyi.

En 32 evig mosogatogep nelkul eltem, ebbol jopar evig haztartast is vezettem, es csak az elmult 5 evben van mosogatogepem. Nem adnam semmi penzert :) Nem csak hogy nem kell mosogatni (amit en roppant utalok amugy), hanem remekul el lehet benne tuntetni a koszos edenyeket, tanyerokat, evoeszkozoket, sot, tisztan sincsenek kozszemlere teve.

Szerintem jo dolog. Persze van, aki szeret mosogatni (hugom pl., mikor nalunk jart, folyamatosan mosogatott, megorultem a folyamatos szarado-tanyer-edeny-kupactol :D).

44. kriszta773 (válaszként erre: 43. - Syria)
2014. nov. 10. 20:25

nemigazán értem, hogy miért épp a mosogatógéppel vannak ellenérzéseid, bármilyen háztartási gép elromlik, azt javítani kell és pénzbe kerül, lehet az a hűtő, mosógép, akármi


én speciel sokat sütök-főzök, örülnék egy mosogatógépnek, hogy ne kelljen annyit mosogatni, valószínűleg még vizet, pénzt is spórolnék, és nem ázna szét a kezem, plusz jobb dolgokkal is le tudnám foglalni magam, mint a mosogatás :)


akkor ezek szerint te kézzel is mosod a rucikat? csak mert a legtöbb folt sima gépi mosással nem jön ki, és hát gyorsabban megvan, mint egy hosszú mosásidővel

43. syria (válaszként erre: 39. - Kriszta773)
2014. nov. 10. 19:07

Már vártam a „menjünk vissza a barlangba lakni, és bunkózzuk le a vacsorára valót” típusú hozzászólást. :)


Úgy gondolom, haladni kell a korral, élvezni a technika vívmányait, de nem szabad átesni a ló túlsó oldalára.


Amúgy megnézném azt a mosogatógépet, amibe csak úgy, munka nélkül be lehet rakni a lábost, amiben a pörkölt főtt, a tálat, amiben a galuska lett kikeverve, az 5 literes fazekat, amiben a kocsonya készült.

És köszönöm szépen, nem vagyok kíváncsi még egy műszaki cikkre, ami el tud romlani, és az üzemeltetése, tisztán tartása nagyságrendekkel többe kerül, mint egy mosogatómedencének, ugyanakkor a vele megtakarítható idő nem egyenesen arányos a költségekkel.

Az összes háztartási gép közül szerintem a mosogatógép az, ami a legkevésbé hatékony, és a legtöbb bosszúságot okozhatja.

42. sütiskrimi (válaszként erre: 29. - Anyagi)
2014. nov. 10. 01:04
Tehát az utolsó öblítővíz nem tiszta víz, hanem vegyszeres? Ezt jó tudni. Azt hiszem, ezentúl nem teszek bele öblítőt. Az ecettel öblítés jó ötletnek tűnik, de lehet, hogy azt is átvenné a szilikon. A legbiztosabb, ha a formákat továbbra is kézzel mosom.
2014. nov. 10. 01:01
Köszönöm szépen mindenkinek az ötleteket, éppen áznak a formák szódabikarbónás vízben. Meglátjuk...
2014. nov. 9. 19:12
nekem nincs mosogatógépem, és jártam ugyanígy szilikonos sütőformával, hogy átvette a mosogatószer ízét, dobtam is ki a sütiket. viszont utána sokkal jobban átmostam vízzel, és még rengeteg sütit sütöttem benne (mosogatószeres mellékíz nélkül :))
39. kriszta773 (válaszként erre: 32. - Syria)
2014. nov. 9. 19:10

és mennyi hasznosabb és kellemesebb dolgot tehetnél, míg a gép mosogat helyetted ;)

persze vajat is lehetne köpülni meg kézzel mosni a rucikat és petróleummal világítani :)


mindezt úgy írom, hogy nincs mosogatógépem (még) :)))))

38. hannababa13 (válaszként erre: 28. - M0ncsa)
2014. nov. 9. 18:42

sajnálom,ha csak ennyi jutott el a tudatodig.


nem ,nem kell a mosogatógépeket kidobni,de nem is kell ilyen buta fórumot inditani róla!



mig leöblited az edényeket,és beteszed a gépbe,addig én 2 x elmosogatok,és nem fogyaszt áramot sem.


"syriának" igaza van,ott praktikus a gép ahol minimum 6-8 személyre kell mosogatni.


nyugodtan kidobhatod a géped,és nem muszály mosogatnod sem. szuverén jogod van hozzá:((


téma befejezve!


Zsuzsó mama

2014. nov. 9. 13:38
Nálunk a lidlnek a mosogatotablettája vált be, öblítőt nem használunk, 20% osecetet töltünk a helyére. Azóta nem opálosodik a pohár, illetve nem vízköves a gép.
2014. nov. 9. 10:36
dobd ki !
35. Tündi0318 (válaszként erre: 1. - Sütiskrimi)
2014. nov. 9. 10:14
A ki főzést próbáltad már ?
2014. nov. 9. 09:29
Én a szilikon kuglóf formában sütöttem csirkemellet baconnal. Olyan zsírszagú lett a sütőforma, hogy soha többet nem tudok benne sütit sütni. :(
2014. nov. 9. 09:25
Nálunk többnyire a férjem mosogat, tehát én sem rokkanok bele, de ha lenne helyem a konyhában, én biztos vennék mosogatógépet. Fertőtlenít és szebbé varázsolja a tányérokat, edényeket, evőeszközöket. Túl ezen, aki teheti miért ne használja ki a korszerű konyhatechnikai eszközöket, gépezeteket. Nagy családnál, főleg ha gyerekek is vannak nagyon praktikus és megkönnyíti a minden napokat.
32. syria (válaszként erre: 27. - Hannababa13)
2014. nov. 9. 09:10

Többek közt ezért nincs, és nem is lesz mosogatópépem.

Még akkor sem szakadtam bele a mosogatásba, amikor 4 tagú családra főztem, vagy 10-12 fős vendéglátásokat tartottam.

31. Anyagi (válaszként erre: 28. - M0ncsa)
2014. nov. 9. 08:37
:))
30. Anyagi (válaszként erre: 17. - ReeeceFice)
2014. nov. 9. 08:34
Igaz!
29. Anyagi (válaszként erre: 11. - Sütiskrimi)
2014. nov. 9. 08:34

A mosogatógép öblítőszeres öblítéssel végez a foltmentes száradás érdekében.


Tulajdonképpen eszembe nem jutna betenni egy szilikonformát....


Esetleg egy forróvizes áztatás váltott vízben?

28. M0ncsa (válaszként erre: 27. - Hannababa13)
2014. nov. 9. 08:33
Es tenyleg. Hajitsuk ki a mosogatogepet. A legjobb, ha nem is mosogatunk, akkor tuti nem lesz mosogatoszerszagu semmi :))
2014. nov. 9. 05:46

döbbenet,hogy ilyen komoly gondokkal kell megküzdeni azoknak,akik mosogatógépet használnak!



amig egy fórumot inditasz,addig kézzel is eltudtad volna mosni a sütőformádat! :((

2014. nov. 9. 00:35
A mosogatógépeknek van nagyon forró programja, lehet, hogy azt használtad? Akkor károsodhatott a szilikon. Én mindent eco programmal (=rövidebb és nem forró, de nem a legrövidebb program, mert az kb csak hidegvizes öblítés lenne) mosogatógépezek, öblítő nélkül. Minden tiszta lesz és nem ívódik bele a mosogatószag. Szilikonos sütőformáim is vannak, sokszor lettek elmosva gépben (ezen az eco programon), semmi bajuk.
2014. nov. 8. 21:08
inkább szilikonba ne is süss.
2014. nov. 8. 20:24

Használsz öblítőt? Mikor régen használtam öblítőt a mosogatógépbe annyira erős illata volt az edényeknek, hogy nem lehetett belőlük enni.

Én mostam szilikonos sütőformát mosogatógépben. Semmi extra márka, de több fajta tablettát használok egyikkel sem volt ilyen gondom.

23. fifko
2014. nov. 8. 20:10

ecetes vízben vagy szódabikarbónás vízben kiáztatni!?

ha úgy sem jó akkor kuka! :-)

22. M0ncsa (válaszként erre: 11. - Sütiskrimi)
2014. nov. 8. 20:07

Szerintem nem a mosogatogeppel, hanem a mosogatoszerrel van a baj. Amig Somatot meg hasonlot hasznaltam, nekem is budos mosogatoszerszaguak, sot, -izuek voltak az edenyeim (szilikonformat meg at is itatja a vegyszer, nem csak a feluleten marad).

Valtottam Ecover mosogatotablettara, azota nincs budos meg keseru tanyer :)


A szilikonformakat en a helyedben eloszor aztatnam, ahogy a tobbiek is irjak, es ha nem segit, akkor kuka.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook