Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Agysebészet Magyarországon fórum

Agysebészet Magyarországon (beszélgetős fórum)


1 2
38. Shadow Angel (válaszként erre: 37. - Shadow Angel)
2014. nov. 11. 19:59
Barátnőm édesanyját pedig azt hiszem tavaly műtötte. Nagyon utánajártak a dolognak, eü-s a barátnőm is, szinte mindenhol a prof. Urat ajánlották neki(k) is.
37. Shadow Angel (válaszként erre: 29. - Felhőjáró)
2014. nov. 11. 19:55
Édesanyám műtötte Czirják doktor majd' húsz éve hipophisis daganatra, addig szinte egyedülálló megoldással, koponya felnyitása nélkül. Egyetértek. A lehető legjobb szakember, nemzetközileg elismert, "agyban" nem csak nagy, hanem hatalmas.
2014. nov. 7. 22:06
Ezt én is így gondolom. Volt már egy műtét, az jól sikerült, de állítólag szükség van még többre is. Most ugyebár engem az érdekel, hogy valóban szükség van-e többre, vagy létezik olyan doki, aki azt mondja, hogy igen, én meg tudom egyből csinálni. De lehet, hogy én vagyok bizalmatlan, az meg, hogy nem értek hozzá, tény.
35. Katinkaboszi (válaszként erre: 34. - Mazsinka)
2014. nov. 7. 20:37

Nálunk a családban az egyik gyereket elvitték a szülei egy másik helyre, vizsgálatra, az itteni orvosa annyit mondott, mikor jelezték neki, ez csak természetes, hogy máshova is elmegy az ember,ha beteg, mert minél többen látják, annál jobb.


Egy itteni vizsgálatból még nem lesz semmi baj.

34. Mazsinka (válaszként erre: 32. - Katinkaboszi)
2014. nov. 7. 20:16

Tudom, hogy fizetni kell, nem azért mondtam a határon túli magyar kifejezést, hogy az majd automatikusan nyílt kapukat eredményez, ezek csak tények.


Azt, hogy hol a jobb szakember, nem jelenteném ki egyértelműen. Nyilván mindenki a sajátját tartja a legjobbnak. Még itt is, kórházon belül a betegek mindig a sajátjukra mondják, hogy a legjobb. Én nem tudom szerencsére, milyen megítélés alá esnek az idegsebészeink, csak azt tudom mondani, hogy nagyon magabiztosak, ugyanis olyan kijelentések hagyják el a szájukat, hogy a legkorszerűbb technikákat alkalmazzák, és a legmodernebb kórházakban sem műtenék meg jobban a világ bármely pontján...


Amolyan kulcslyuk-sebészetet alkalmaznak ezek is, valamint rendelkeznek azzal a monitoros navigációs rendszerrel, ami "rizikómentessé" teszi a műtétek elvégzését. Annyi, hogy gamma kés nincs, meg nem beszélnek magyarul, és hát nagyon ráérnek mindig. Azt, hogy máshol kezelik az emberkét, meg itt is, ott is, azt nyilván nem szeretik, és bizalmatlanságra ad okot... de úgy gondolom, hogy egy konzultáció egy másik orvossal, aki még nem látta, nem árthat.


Egyébként a páciens kezelése már itt zajlik, úgyhogy javában benne van, nem most kezdődne a dolog.

33. Katinkaboszi (válaszként erre: 29. - Felhőjáró)
2014. nov. 7. 19:25

Nah, itt van, egy megbeszélést és egy vizsgálatot megér, utána ez az orvos biztosan tud olyat mondani, ami Mazsiék ismerősének otthon jó.

A kongresszuskon találkoznak, beszélgetnek, megismerik egymást és az illető országok neves orvosait is.

32. Katinkaboszi (válaszként erre: 24. - Mazsinka)
2014. nov. 7. 19:22

hahtáron túli magyaroknak is fizetni kell,mindegy ki a magyar, nekünk is kell, ha netán a környező oszágokkban betegszünk le.


Van rá lehetőség, hogy azo rvossal megbeszélve, sürgősségi ellátásban részesíti a beteget és utána az intenzvre kerül, bár az dupla annyi, de onnan haza is lehet adni, bejárni járónak ha van a klinikának hotelrésze.


Itt is várni kell, nem megy azonnal.


Ha itt kezdik a műtétet, itt is kísérikk végig, de egy idő után, átadják a másik országnak, hogy folytassák, de azt ne szereti senki.


Anyagilag az otthonival jártok jobban, szakember biztosan itt a jobb, de nem tudok nyilatkozni a nálatok lévők képzettségéről, felkészültségéről.


Alaposan gondoljátok meg, azért az sem mindegy, mennyire adósodik el a beteg, hiszen sok mindent kell még venni ezek mellett is.

31. moonlight13 (válaszként erre: 27. - Mazsinka)
2014. nov. 7. 19:08
Nem tudom, de az Amerikai úti tényleg híres (de csak hallomásból tudom ezt mondani). Ha nincs TB-je, akkor mindenhol fizetni fog.
30. bed00b28ec (válaszként erre: 28. - Mazsinka)
2014. nov. 7. 18:48
állam i mimdkettő
2014. nov. 7. 18:03

Az Amerikai úti kórház nagyon jó.Ha tehetitek keressétek Dr. Czirják Sándor.

Engem ő műtött 10 éve.

Azt hiszem a lehető legjobb szakember.Árat nem tudok mondani.

28. Mazsinka (válaszként erre: 27. - Mazsinka)
2014. nov. 7. 16:26
Mármint valami olyan helyen, ami nektek is magán, nem állami intézmény.
27. Mazsinka (válaszként erre: 26. - Moonlight13)
2014. nov. 7. 16:22
Erre mit ajánlasz? Budapesti ...(?)klinika, vagy Debrecen, vagy a kettő kapcsolatban áll, vagy magánúton teljesen? Abszolút fogalmam sincs.
26. moonlight13 (válaszként erre: 24. - Mazsinka)
2014. nov. 7. 16:17
Szerintem azt meg lehet kérdezni, hogy mennyi egy ilyen konzultáció, amikor átnézik a leleteket, és elmondják a lehetőségeket. Akkor szerintem árakat is fognak már tudni, és utána lehet gondolkozni azon, hogy mik a reális lehetőségek.
25. moonlight13 (válaszként erre: 24. - Mazsinka)
2014. nov. 7. 16:15
TB nélkül biztos, hogy nagyon drága, de azért egy konzultációt biztos megér kifizetni, és akkor tudni fognak bővebbet is, ill. összehasonlíthatják a hallottakat az ottani orvos által mondottakkal.
24. Mazsinka (válaszként erre: 22. - Katinkaboszi)
2014. nov. 7. 15:43
Igen, sejtettem, hogy mindent, de tényleg mindent megfizettetnek. Külföld alatt nem nyugatot értem. Határon túli magyarok vagyunk, a saját hazánkban folyik a kezelés. Nem rólam van szó, egy ismerősömről, de nem szeretnék itt senkit sem kibeszélni. Anyukának van magyar állampolgársága, a gyereknek nincs, a gyerekről van szó, TB viszont nincs Magyarországon fizetve, csak a saját országunkban. Nincs baj itt sem a szakértelemmel, az orvosok felkészültségével, de az idővel gondban vagyunk, mert itt nagyon ráér mindenki. Úgy tudom, azért Magyarországon nem kell hónapokat várni egy műtétre. Meg lehet, hogy érdemes lenne kikérni más véleményét is, nemcsak egy orvos kezébe tenni az ügyet. Bár úgy sejtem, hogy ha az ember egyszer átmegy Magyarországra kezeltetni magát privátul, akkor az eddigieket meg kell szakítani. Egyszerre két országban nem kezelhetik. De lehet, hogy tévedek, mert szerencsére eddig nem sok közöm volt az egészségügyhöz. Szóval megy a dilemma, hogy érdemes lenne-e perkálni ott, és esetleg megkockáztatni egy gamma késes opciót is, ha az ér valamit, és alkalmazható. Csak attól tartok, ha Magyarországon elkezdődne valamilyen kezelés, akkor ki tudja, hol a vége, és az meg akkora összeg lenne, hogy lehetetlen kifizetni, vagy eladósodnának egy életre.
23. Katinkaboszi (válaszként erre: 18. - Krisz42)
2014. nov. 7. 14:37
Valaki visszamondhatta a műtétet, ezért hívták be a férjed, biztosan.
22. Katinkaboszi (válaszként erre: 8. - Mazsinka)
2014. nov. 7. 14:35

Hvatalos árak vannak, ezt a ottani irodában tudják leghamarabb megmondani, és a napi dj i hívatalos, az altatás nagyon drága, erre még emlékszem.

Attól kerül sokba, hogy az utolsó darab gyógysuert is ki kell fizetni, bármit kap.


De ha kint éltek és a férjednek van biztostása, kérni kell róla igazolást, hogy elfogadják az itteni számlát és kifizetik abban az arányban, amennyiben részese a férjed a biztosításnak.

Minden esetre, kérjetek angol nyelvű zárót is, akkor könnyebb lesz.

Már amennyiben angol nyelvterületen éltek.

21. Krisz42 (válaszként erre: 20. - Mazsinka)
2014. nov. 7. 13:52
Sajnos nem,ezert is érdeklödöm itt,hátha valaki többet tud,ráadásul új dokit kapott.A Csókairól hallottam,hogy nagyon jó,de ö nem ott van.
20. Mazsinka (válaszként erre: 18. - Krisz42)
2014. nov. 7. 12:25
Reméljük, hogy minden rendben lesz. Melyik a legjobb orvos, azt tudod?
19. bed00b28ec (válaszként erre: 18. - Krisz42)
2014. nov. 7. 12:14
Sok jó van.... de az elismert klinika.
18. Krisz42 (válaszként erre: 14. - Mazsinka)
2014. nov. 7. 12:06
Köszönöm.Nagyon ijesztö a helyzet,ráadásul hirtelen jött a telefon-elöbb,mint ahogy kontrollra kell menni-,hogy menjen be konzultációra a mütét miatt,mindezt egy hónapon belül,holott másnak,máskor több hónapos a várolista.Plussz régebben azt mondták,mütét csak a legvégsö esetben,viszont az tény,hogy rosszabb az állapota,de egyébként teljesen egészséges lenne,csontozat,izomzat,minden rendben,söt olyan állóképessége van és olyan izomzata,ami átlagon felüli,most is edz....ö bízik az Amerikai úti dokikban,de ha ilyen kevés az esély a mütét sikerére,akkor szeretném,ha a legjobb csinálná.
2014. nov. 7. 12:03
A Debreceni Klinikánál (nem tudom, jól írtam-e, vagy ez-e a pontos neve) valami olyat találtam, hogy kb. 3000-8000 euró, a gamma késes meg 6000 a külföldieknek.
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Mazsinka)
2014. nov. 7. 12:00
Bocsánat, nagyon mellénéztem!
2014. nov. 7. 11:59

Ezt találtam állami kórházra, nagy hasi műtét 500 ezer Ft.


[link]

14. Mazsinka (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2014. nov. 7. 11:55
Nem az én páromról van szó, de a fórumindítónak én is minden jót kívánok.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Mazsinka)
2014. nov. 7. 11:53
Teljes gyógyulást a párodnak!
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Mazsinka)
2014. nov. 7. 11:52
Nem tudom pontosan, egy MRI vizsgálat olyan 85 ezer forint körül van.
2014. nov. 7. 11:38
Köszönöm a választ. Szóval olyan 3000-4000 euró. Többre gondoltam.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2014. nov. 7. 11:29
..is hozzájön még.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Mazsinka)
2014. nov. 7. 11:28

Szerintem erre nem tud senki válaszolni, hiszen agyműtét és agyműtét között is van óriási különbség, egy milliónál nagyobb összegre kell számítani.

Magát a műtétet, olyan 800 ezerre tippelem. A járulékos vizsgálatok, az intenzív ellátás, az ápolási napok száma.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook