Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Néha fél órát alszik a kisfiam, néha kettőt. Kimarad egy evés vagy hogy csináljam? fórum

Néha fél órát alszik a kisfiam, néha kettőt. Kimarad egy evés vagy hogy csináljam? (tudásbázis kérdés)


13. syria (válaszként erre: 2. - Blue24)
2014. nov. 6. 18:56

Az első fiamnál elhatároztam: én aztán mintaanya leszek, pontos időrend szerint fog történni minden, legfőkép az étkezés. Csakhogy a picikém ezzel nem értett egyet: ha aludt, nem volt az a hatalom, ami felébreszthette volna; nem számított, hogy enni kell, vagy menni kell, ő aludt.

Megtanított arra, hogy csecsemőt nem ébresztünk fel. Logikus is: egy felnőttnek is pocsék, ha megzavarják az álmát akármiért.


A soron következő étkezéseknél pontosan annyit fog enni, amennyire szüksége van.

12. youlcsi (válaszként erre: 11. - Blue24)
2014. nov. 6. 14:50
most már mindegy... de ilyen esetben, ha pont egy cicizés maradna ki, én biztos úgy csinálnám, hogy kevesebb főzeléket kapna, és utánna viszont megkapná a tejcsit. (ez nem csak neki, hanem neked is fontos, hogy ürüljön a cici)
11. blue24
2014. nov. 6. 14:07
nemsokára felébredt aztán, igen úgy van hogy a reggeli és tízórai szopi az ebéd főzelék
2014. nov. 6. 12:26

éppen azon gondolkodtam, hogy azért egy 7 hónapos babának nem nagyon van különbség ebéd és tízórai között... vagy de?

nyilván vagy cici jár mindkettőre, vagy tápszer, vagy/és főzelék/gyümölcs...

ekkora gyereknél még oly mindegy, hogy most 10kor vagy 11kor eszik (bölcsiben pl 11:30kor van ebéd, délben már alvás)

9. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Blue24)
2014. nov. 6. 11:59

Csak lazán!!

Nem gép, hanem kisbaba.


Most ennyi alvás esik neki jól, semmi gond ezzel.

:)

Ebédeljetek egy jót, ha felébred! De ha tízóraiztok, s az ebéd csúszik, az sem a világ vége.


Jó egészséget! Vedd könnyedén! :))

2014. nov. 6. 11:59
Az én lányom is ilyen volt. De volt olyan napja, amikor egész nap nem akart aludni. Volt amikor meg naponta kétszer is. Nem volt probléma, ha kimaradt egy evés. Nála is volt amikor fél órát, volt amikor 2 órát aludt. Ha már felébredt ebédet adj neki.
2014. nov. 6. 11:47
Felébredt már?
2014. nov. 6. 11:26
7 hós
2014. nov. 6. 11:16
Ebédet adj neki!
2014. nov. 6. 11:14
mennyi idős?
2014. nov. 6. 11:10
nyilván ebéd.
2014. nov. 6. 10:59
Ma pl fél 7 kor kelt és reggelizett aztán fél 9 kor elaludt, és már 11 ó mindig alszik. A tízórai kimarad és jöjjön az ebéd vagy adjak tízórait?
2014. nov. 6. 10:58
Néha fél órát alszik a kisfiam néha 2 t. Kimarad egy evés vagy hogy csináljam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook