Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogbeültetésre várva. fórum

Fogbeültetésre várva. (beszélgetős fórum)


29. krisszi77 (válaszként erre: 20. - Judit36)
2014. dec. 17. 14:56
Judit36:igazad van.A férjemnek 2 inplantátumot ültettek be,csontpotlót is kapott.Cataflamot vett be napokig.Bedagadt neki rendesen.Túl vagyunk rajta,és megérte.
28. rinike (válaszként erre: 27. - Remoni)
2014. dec. 16. 20:47
Köszönöm!
27. Remoni (válaszként erre: 25. - Rinike)
2014. dec. 16. 16:51
Nem, kap addig ideiglenes pótlást.
26. _Dina_ (válaszként erre: 23. - Anita0027)
2014. dec. 16. 11:06
Ugyanígy gondolom én is! :)
25. rinike (válaszként erre: 23. - Anita0027)
2014. nov. 8. 18:01
Az én hozzátartozómnak első fogak estek ki. Vajon ilyen esetben zavaró látvány is van 3 hónapig? Mármint annál is zavaróbb, hogy most 2-3 foga hiányzik elől-alul...
24. rinike
2014. nov. 8. 18:00
Sziasztok! A szüleim kérésére gyűjteném én is tapasztalatokat. Az eddig írtakat elolvastam, ezeken felül azt kérdezném, hogy konkrét székesfehérvári tapasztalata van-e valakinek. Minden érdekel, jó is, rossz is, ár is stb. Előre is köszönöm!
2014. nov. 7. 23:34

Én túlestem már egy ilyen implantátum beültetésen. Egyáltalán nem fáj. Nekem nem varrták utána. Semmit nem éreztem az egészből, és utána sem fájt egyáltalán, nem duzzadt meg. Lassan két éve megvan, problémamentes. Csak az idő rossz egy beültetésben. 3hóanpot várni kell, amíg a csontba beépül és rá lehet építeni a fogat. Ez esztétikailag zavaró volt számomra, bár elég hátul volt a fog.

Mindenképpen csak ajánlani tudom neked!

22. 408020f45e (válaszként erre: 13. - Judit36)
2014. nov. 6. 17:38
Egyenlőre én még csak fontolgatom, tervezgetek, dokinál még nem jártam:)
21. Remoni (válaszként erre: 20. - Judit36)
2014. nov. 6. 14:35

Hol volt itt bárhol támadás? Azt sem írtam, hogy 5 perc az egész. Azt írtam a behelyezés 5 perc, a varrás pedig tovább tart. Ezt te is megerősítetted. Örülök, ha létezik más vélemény is, így kerek a világ. Azért azt leszögezhetjük akkor, hogy ha vannak "szerek" akkor nincs fájdalom.

Esetleg te is elfogadhatnád az én véleményem.

Vagy megmagyarázhatod azt a mondatod, hogy ez nem úgy megy, hogy besétál és utána kisétál. Akkor hogy megy? Kitolják? Vagy üvölteni fog a fájdalomtól? Mert valami ilyesmit sugall a mondatod. Ez volt szerintem helytelen. Egészségügyisként nyilván tudod, hogy nem mindegy, hogy a beteg hogy ül be a székbe. Retteg-e attól, ami történni fog, vagy a szakemberek (orvos, asszisztens) pozitív hozzáállása olyan pszichés helyzetbe hozza, amitől a gyógyulási szak is könnyebbé válik. És biztos hallottál már a segítő személyzet (orvos, asszisztens) placebo hatásáról is. Ez sem elhanyagolható. Nyilván azt is tudod, hogy egy-egy rosszul megválasztott szó, vagy rosszul összerakott mondat a bizonytalan beteget még jobban elbátortalanítja, amitől a gyógyulás is nehezítetté válhat.

A Vértes Gabinak van egy könyve a Fogorvosi pszichoszomatikáról. Elég részletesen beszél a fogászati félelemről, a mentálhigiénéről és a lelki gondozásról is. Nagyon jó könyv, ajánlom figyelmedbe.

Nem szeretném a továbbiakban szétoffolni ezt a fórumot. Merő jóindulatból írtam le a véleményem.

További szép napot!

20. Judit36 (válaszként erre: 16. - Remoni)
2014. nov. 6. 11:10

A részedről korrektebb lett volna, ha saját tapasztalatként írod,amit írsz, nem pedig így, ahogy írtad...."ó, nyugi, 5 perc az egész".


Mellesleg nem írtam, hogy a fájdalmat el kell tűrni, csak veled ellentétben megjegyeztem, hogy igenis van. Igen, erre ott vannak a szerek.


Nem feltétlenül kell egy tiédtől eltérő véleményt támadásnak venni, hanem megpróbálni valahogyan elfogadni, hogy létezik olyan :)


Minden jót nektek!

19. Remoni (válaszként erre: 18. - Pondri)
2014. nov. 6. 10:52
A vita nem hadakozás, amíg nem csap át személyeskedésbe, addig csak előrébb visz. Örülök, ha nem lettél elijesztve. Az implantátum a legjobb megoldás a foghiányra. Esztétikus, kényelmes.
18. Pondri (válaszként erre: 16. - Remoni)
2014. nov. 6. 10:46

Miattam igazán nem kell vitázni, nem lettem elijesztve, nem fogok meghátrálni, csak szeretem tudni mi előtt állok.

Remélem ez egy békés fórum lesz, ahol tapasztalatokat osztunk meg és nem a másik ellen hadakozunk.

Továbbra is szívesen olvaslak Benneteket.

17. Pondri (válaszként erre: 15. - Judit36)
2014. nov. 6. 10:43

Köszönöm a válaszokat. Legközelebb hétfőn megyek az orvoshoz, akkor tájékoztat majd a részletekről.

Majd beszámolok.

16. Remoni (válaszként erre: 14. - Judit36)
2014. nov. 6. 10:42
Kedves Judit36 mégis ijesztgetted. Fájdalomra fájdalomcsillapítót kell szedni és akkor nem fáj. Nem tűrni kell a fájdalmat, hanem csillapítani.
2014. nov. 6. 10:37
Pondri, sok sikert és minden jót! :)
14. Judit36 (válaszként erre: 8. - Remoni)
2014. nov. 6. 10:35

Írtam kedves Remoni, hogy nem ijesztgetni szerettem volna.

Ahogy azt is, hogy páciensenként változó.

Ugyanúgy, ahogy a fájdalomküszöbünk sem egyforma.

13. Judit36 (válaszként erre: 9. - 408020f45e)
2014. nov. 6. 10:34

Előfordult már, hogy kilökődött.

Nem a szervezet az, ami nem fogadja be, hanem bizonyos tényezők növelik a kilökődés kockázatát.

Ilyenek : cukorbetegség, dohányzás, parodontológiai betegségek.


Gondolom, az orvosod ezekre rákérdezett és tájékoztatott mindenről.

12. Pondri (válaszként erre: 9. - 408020f45e)
2014. nov. 6. 10:29

Ne viccelj, örülök, hogy csatlakoztál.

Ez a kérdés bennem is felmerült.

11. Pondri (válaszként erre: 8. - Remoni)
2014. nov. 6. 10:27

Igen gondoltam, hogy embere válogatja, kinek mi a kellemetlen és fájdalmasabb.

Biztosan túl élem én is :), csak mint minden idegen dologtól tart az ember egy kicsit.

2014. nov. 6. 10:26
Bocsi Pondri, hogy belekérdezek! :)
9. 408020f45e (válaszként erre: 6. - Judit36)
2014. nov. 6. 10:25
Olyan előfordult már esetleg, hogy a beültetés után "kilökődött"? Úgy értem, a szervezet nem fogadta be? Vagy ez mindig tutira ott marad és ha begyógyult a környék is, aztán már minden oké?
8. Remoni (válaszként erre: 6. - Judit36)
2014. nov. 6. 10:23
Pedig én besétáltam és ki. Többször is. A duzzadásra is van megoldás: claritin és "ülve" fekvés. Nem kell ijesztgetni senkit sem, pláne ha a másik oldalon állsz. Nekem a fogtömés sokkal kellemetlenebb és macerásabb volt.
2014. nov. 6. 10:19

Köszönöm az eddigi biztatást.

Egy régi korona alól elhalt a fogam, ki kellett húzni, amelyik másik kettőt tartott. Ezt kellene most beültetéssel pótólni.

Másik lehetőség a kivehető kapcsos verzió, ami nem túl bizalomgerjesztő számomra. Igen azt tudom, hogy nem egy olcsó mulatság a beültetés.

6. Judit36 (válaszként erre: 5. - Judit36)
2014. nov. 6. 10:17

Ja, igen.

Nem elijeszteni akarlak, de ne arra számíts, hogy besétálsz, majd ki, mintha semmi sem történt volna :)

De azért nem vészes, naponta részt veszek egy-egy műtéten, csak a szék másik oldalán állok.

5. Judit36 (válaszként erre: 3. - Remoni)
2014. nov. 6. 10:15

Azért ennyire nem szabd általánosítani.


5 perc alatt bent van ugyan, de előtte helyet kell neki "csinálni", annak a kialakítása pedig jócskán több.


Egy tapasztalattal rendelkező szakember nagyjából 25-45 perc alatt helyez be egy műgyökeret.


Fájni kezeléskor valóban nem fáj, természetesen érzed, hogy matatnak a szádban, nyomnak, feszítenek.

Az pedig, hogy másnapra megduzzad vagy , hogy mennyire fáj, nem "szabályok betartásától" függ, hanem minden eset/páciens egyedi.

2014. nov. 6. 10:04
Szerintem mindenképpen élj vele ha az anyagi forrásaid megengedik. Egy életre szól és nem bánja másik két fogad a pótlást. Az is fontos persze, hogy milyen az orvosod.
2014. nov. 6. 09:56

Az attól függ. Ha nem kell csontot is pótolni, vagy csontblokkot áthelyezni, akkor egy fogtömés sokkal rosszabb. Az implantátum 5 perc alatt bent van, a többi már csak a varrás. Fájni sem fog, utána sem, ha betartod a szabályokat.

Az árak rendelőnként eltérőek, egy valamit is magára adó szájsebész közzéteszi az árlistáját a honlapján.

2014. nov. 6. 09:29
Én is kíváncsi vagyok a válaszokra, már régóta tervezem. De engem az árak is érdekelnének. :)
2014. nov. 6. 09:12
Fogbeültetés előtt állok. Várok hozzászólásokat azoktól akik már átestek rajta, hogy mire is számíthatok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook