Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 18 éves felnőtt? fórum

18 éves felnőtt? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2009. aug. 13. 21:01
Nekem azzá kellett lennem,már elég korán.Anyám meghalt,apám 3 műszakban dolgozott,10 éves voltam akkor.A ruháimat magam mostam,mindig tisztán mentem iskolába.Az élet megtanitott mindenre,ezt adtam tovább a gyerekeimnek is,hogy mindig úgy éljenek,ha egyedül maradnának akkor is talpon kell maradni,küzdeni kell.Azt hiszem lelkileg a szomorú gyerekkort sosem tudom kiheverni.
2009. márc. 17. 17:54
nem
2009. jan. 5. 17:59

a felnötség válás nem etöl függ..ezek szerint egyes országokban visszamaradottak az emberek hogy csak 21 évesen lesznek felnötttek?


Ez helyzettöl függ.. én nem érzem huu de felnötnek magam... mikor a helyzet meköveteli, muszály annak lennem..de ha egyszer tehetem...nem éngedem el a gyerekkorom :D

2008. dec. 11. 07:40
Nézőpont kérdése. l8 évesen már gyermeket neveltem és nem éreztem úgy, hogy későnérő lennék.
2008. okt. 21. 14:12
nem
2008. szept. 24. 16:17
meg ismétlem nem sok helyesírás hibával..
2008. jún. 24. 19:40
nem... bőséges saját tapasztalatom szerint...
2008. jún. 24. 19:29
szerintem nem...attol ha valaki 18 nem felnott...jo torvenyileg az...elmeletileg az de gyakorlatilag akkor lesz felnott miutan atel bizonyos dolgokat..:) egyesek 30 evesem leszenk felnottek...szerintem a felnottseg a felelosseg erzetevel jar..es lehet 18 eves ha semmmi felelosseg erzete nincs es nem elt meg bizonyos dolgokat..es lehet valaki 16 evesen is felnott...attol fugg szerintem ki milyen eletet elt meg...
42. eee466847e (válaszként erre: 41. - Droma)
2006. nov. 9. 19:57
OK!
41. Droma
2006. nov. 7. 20:28
Ja,nem nekem lesz a baba!Barátnőmnek,csak neki nincs internete,ezért felengedtem az én gépemen.Mert mondtam hogy itt bizti segiteni fogtok neki.És igy is lett.Nagyon szépen köszönöm,hogy erőt adtél neki.Az ő nevében is!
40. eee466847e (válaszként erre: 39. - Droma)
2006. nov. 5. 20:23
Bizonyára minden rendeződik a lelkedben és a szívedben. Gondolj arra, hogy mit fogsz majd mesélni neki az életedről, az életéről. Jusson eszedbe Bródi János nótája: "Mama kérlek meséld el nekem..."
39. Droma
2006. nov. 5. 15:07
Kicsit össze vagyok zavarodva.De remélem minden rendben lesz.
2006. nov. 5. 11:03
Örülök neki, nekem is jól esett, hogy így gondolod, ahogyan én. Két fiam és két unokám van. Nem levegőbe beszélek!! Szorítok neked, hogy nyugalom és békesség vegyen körül.
37. Droma (válaszként erre: 36. - Eee466847e)
2006. nov. 5. 10:37
Köszi.Ez jól esett:)Én is igy gondolom.
36. eee466847e (válaszként erre: 33. - Droma)
2006. nov. 5. 09:21
Megfelelő családi háttér és anyagi biztonságban egy VÁRT kisbabának még apa nélkül is boldog élete lehet. A kockázatokat is nézni kell! Mi van akkor, ha többé nem leszel terhes? Nem önző dolog a mai világban, mindenkinek saját sorsán keresztül mérlegelni kell, mikor hozzon világra gyermeket.
35. Droma (válaszként erre: 34. - Brigitte)
2006. nov. 2. 16:46
Ok,Köszi.Várom a leveled.
34. Brigitte (válaszként erre: 33. - Droma)
2006. nov. 2. 02:28

Holnap mindenképpen írok neked.

(Addigis semmiképpen nem "önző, hülye, felelőtlen dolog".)

33. Droma
2006. nov. 1. 12:07

Szóval igy hogy leirtam a helyzetet mi a véleményetek?

Mert a barátaim szerint önző,hülye,felelőtlen stb dolog.:(

32. Droma
2006. okt. 31. 15:19

Igen,olvastam.De az ő helyzete kicsit más volt.Szörnyű hogy el kellett vetetnie:(

Szóval,ha már nincsenek együtt azzal a valakivel,és utána voltak együtt és összejött egy baba.És a fiú még nem tudja.

Azért kérdezem hogy önző-e,mert egyedül vállalni egy gyereket...akármennyire is szeretné az anyuka,nem önző-e?A babának nem biztos hogy elég lenne csak az egyik szülő:(

31. d3edebbda4 (válaszként erre: 29. - Botond75)
2006. okt. 31. 07:59
Teljesen egyetétek botond75-tel, mert az ember sohasem tudhatja előre, hogy hogyan alakul az élete.
30. Brigitte (válaszként erre: 27. - Droma)
2006. okt. 31. 03:18

Szia!

Egyáltalán nem önző dolog megtartani a babát!

Esetleg olvasd el Bolondfánit az

"Elitélendő az a fiatalnő vagy asszony aki abortuszra megy?" című topicban.

Megrendítő amiket ír és nagyon tanulságos szerintem.

Te vagy terhes?

2006. okt. 30. 23:09
Felelotlen dolog. Ha vegkepp nem akar teherbe esni, van mas fogamzasgatlo modszer is. Aztan kesobb meg meggondolhatja magat. De ezt mar nem lehet visszaforditani. A gyogyszert abba lehet hagyni, de egy ilyen mutet utan nem lehet visszacsinalni, mert hoppa, megis akarok gyereket 5-10 ev mulva.
28. bige (válaszként erre: 27. - Droma)
2006. okt. 30. 22:45

..hogy önző dolog-e? miért lenne az? szerintem semmiképp nem önző.

vagy arra gondolsz, ha a párja nem akarja?

27. Droma
2006. okt. 30. 21:46

És arról mi a véleményetek,ha valaki 18évesen teherbe esik,és meg akarja tartani a babát?

Szerintetek önző dolog?

26. zena01
2006. okt. 3. 09:27
Egy 18 éves, még szinte gyerek. Visszagondolva még nagyon "zöld" voltam ennyi idős koromban, a mai eszemmel sok mindent másképp csinálnék.Ha mindenképpen kell ilyen törvény 25 évre emeljék fel a korhatárt.
2006. szept. 18. 14:43

Azzal egyetértek, hogy egy 18 éves ezt nem tudja eldönteni.

Tiszteletben tartom azok véleményét is,akik azt irták nem akarnak anyák lenni.

De elgondolkodtatok már azon mi lesz akkor mikor megöregedtek?És jól esne ha vki meglátogatna,ápolna,stb...?A kutya és a macska is jó társaság,de sajnos ezekre a dolgokra(amiket felsoroltam)képtelenek.

Lehet, hogy most jobb,mert nem lóg gyerek a nyakadon,de késöbb ez már egy visszafordithatatlan folyamattá válik.Gondoljátok meg!!

2006. szept. 3. 23:52

Sziasztok!


Látom, már régen írt ide bárki is, de leírom én is a saját véleményem, hátha valaki elolvassa.

Szerintem az ideális kor a 24-25 év, ahhoz, hogy egy nő eldönthesse, akar-e gyermeket.

Illetve, hogy végleg NEM akar gyermeket!

Megértem mindkét oldalt, de lássuk az én történetem:

18 évesen gyűlöltem minden gyereket!!!

Én azt mondtam, SOHA nem szülök!

Inkább tartok 100 kutyát, mert imádom őket!

22 évesen féjhez mentem, 24 évesen döntöttem el, hogy szeretnék Kisbabát.

26 évesen elváltam, majd 27 évesen újra férjhez mentem (másik férfihoz:))))

Mi szinte rögtön szerettünk volna Babát.

A végén, 29 évesen szültem, 1 év kudarc, próbálkozás, műtétek, valamint 4 hónap hormonkezelések, 2 lombik beültetés és 560.000Ft!!!! árán!

Én, 24 évesen nőttem fel egy Gyermekhez!

Nem jártam egyetemre, főiskolára (sajnos).

De ha jártam volna, akkor az iskola tolta volna el a babavárást/akarást.

Tehát, szerintem is, mineden embernek joga van eldönteni, hogy mit szeretne, de az biztos, hogy egy 18 éves lány NEM elég érett erre a nagy döntésre.

De mindenkinek meg van a saját véleménye.

Én is CSAK a SAJÁT véleményemet írtam le.


Sziasztok!

Angelani

23. Brigitte (válaszként erre: 2. - Bige)
2006. aug. 17. 18:12

Ausztriában 25 év a műtét alsó korhatára. Szerintem ez egy jó időpont. Igenis kell, hogy joguk legyen az embereknek ehhez a műtéthez, de nem 18 évesen!

Ami itt előtte volt, hogy 35 fölött és 3 gyerek mellett végezték el, az is túlzás volt!

Mekkorát szívtunk vele, már bocsánat!

A párom még nem volt 35, még most sem, a 3 gyerek nem számított, pedig szerette volna a műtétet. Mi viszont több ok miatt nem szeretnénk semmiképpen több gyereket.

Ki kellett mennie a műtétre egy fél vagyonért külföldre.

Ideje volt a törvényen változtatni, na de ennyire???

22. 4726e582cf (válaszként erre: 21. - Sonja)
2006. aug. 16. 16:58

Szia!


Megértelek, hisz szerintem egy cipőben evezünk. Nekem mondjuk egészségi dolgok is szólnak ellene, úgyhogy nem kisérletezem, amúgy is a többi dolog is olyan erőssen ellene szól a gyerek vállalásnak, hogy ez csak egy kis része.


Így látom én is, hogy gyerek nélkül is teljes életet élek!

21. sonja
2006. aug. 16. 15:49

Egyetértek, hogy 18 évesen ezt nem lehet eldönteni.


Viszont szertnék arra reagálni, hogy ha vki nem akar anya lenni az sérült meg hasonlók.

Én sem szertnék - számos okot fel tudok sorolni, miért nem.

Az emberek döntéseit lehet kritizálni, de attól még a vélemény nem változik! Tiszteletben kell tartani mások döntéseit, még akkor is ha az a társadalmi szokásokkal és elvárásokkal ellentétes.

Én gyerek nélkül is tudok teljes életet élni, sőt!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook