Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az áruházláncok parkolóinak kéretlen "vendégei" fórum

Az áruházláncok parkolóinak kéretlen "vendégei" (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az áruházláncok parkolóinak kéretlen "vendégei"

65. ca43169457 (válaszként erre: 64. - 25800e2d09)
2014. nov. 6. 08:36
Igen, nekem is volt olyan kissebbséghez tartozó - hozzáteszem, hogy nagyon rendes szomszédasszonyom, zenész család - akinek hiába könyörögtem, hogy ne 5 kg arannyal a nyakában menjen le a kisközértbe, mert a környékebeliek le fogját tépni az ékszereit. Falra hányt borsó volt, meg is lett az eredménye, nem pozitívan. :-( De ez már egy másik téma lenne, a cikket nem erről írtam.
64. 25800e2d09 (válaszként erre: 63. - Alma-Alma)
2014. nov. 6. 08:20
Nem tudom milyen közösségben él, de komolyan kezdem sajnálni ha ilyeneket tapasztal... Nálunk nem élnek ilyenek mondjuk nem is a Nagyfaluban élek.. Itt a fuxot a kisebbség nagydarab példányai hordják és a rokiparkolóba állnak a BMWvel 😄
63. Alma-Alma (válaszként erre: 54. - Jstefan)
2014. nov. 6. 08:13
Hát a vége hozzászólásodhoz: ilyen gondolatok hogyan születnek meg a fejedben-:)) A szomszéd nézi -e mit pakolok a kocsiba:)) Juuuuuuuuuuj
62. ca43169457 (válaszként erre: 61. - 12d083b51b)
2014. nov. 6. 08:10
Az ötletek nem rosszak. :-)
2014. nov. 6. 07:53

Mondjuk multiban nem szoktam vásárolni, eléggé kívül esnek a járatomból...

... itt a városközpontban a legtöbb kéregető a buszpályaudvarnál van, ahogy szállnak le az emberek a távolsági járatról, ... no + mindenkit, aki éppen arra jár.

Ha nő, gyerek zaklatott: a segélyt az önkormányzat szociális osztályán osztják, és nem itt

Ha férfi kéregetett: menjen ki a vasúthoz, ott keresnek éjszakai rakodókat a tehervonatokhoz!!

60. 25800e2d09 (válaszként erre: 57. - Jstefan)
2014. nov. 6. 07:44

Elárulok egy titkot de psszt: Férfi vagy... Én meg egy (hozzád képest valószínűleg) vézna nő, aki ugyan állítólag tud úgy nézni mint egy sorozatgyilkos de ezt a nézést nem tudom milyen. :) általában ha felemelem a hangom eltakarodnak és így is szoktam tenni de egy nőnél úgy gondolják hogy több esélyük van mint egy marcona külsejű ferfinál..

Szóval most megpróbáltad összehasonlitani a kamiont a kispolskival 😝

59. 12d083b51b (válaszként erre: 54. - Jstefan)
2014. nov. 6. 07:38

"...vidéki, gazdag, buta úrihölgy"

te + tudod mi vagy? egy beképzelt, nagyképű, nagyszájú,... kigyúrt, "ha rosszul szólsz, leütlek" tipusú fiatalember!

De ha szerencséd van, egyszer te is megöregszel, és ne feledd, erőszakos, rámenős fiatalok akkor is lesznek!

Bocsi, jórészt igaz, amiket írtál, csak egy kicsit a hangnemmel van gond. Ezt még tanulnod kell(ene)!

58. ca43169457 (válaszként erre: 54. - Jstefan)
2014. nov. 6. 06:19
Sziasztok, jó reggelt! jstefan köszönöm a hozzászólást. A bevásárló kocsiba műanyag érménk van, az áruházban kártyával fizetünk. Nem szoktunk negyed milliót hagyni egy havi bevásárlásnál, nem is lenne miből. Pár tízezer forint a nagybevásárlás alapélelmiszekrekre, tisztítúszerekre mosóporra, hó. Nem vidéken élek, pedig lehet, jobb lenne ott. És milliomos sem vagyok. Az sem biztos, hogy jó lenne, annyi még mindiennapra jutott, amennyi kellett. De az ötleted jó. Hogy még bent az üzletben pakoljuk ki szatyrokba a kocsi tartalmát ne az autónál. Sosem megyek egyedül nagy bevásárlára. Nekünk is öreg autónk van.
57. jstefan (válaszként erre: 56. - 25800e2d09)
2014. nov. 5. 22:55
Hozzám még nem mertek odajönni, pedig Budapest több áruházában is vásároltam. Határozottan, magabiztosan mozgok. Ha erőszakosan lépnének fel valószínű hogy mosolyogva lennék gyors,hidegvérű,és kegyetlen, talán ezt megérzik ezért nem jönnek oda hozzám. A piros lámpánál is kikerülnek, talán csúnyán nézek rájuk.
56. 25800e2d09 (válaszként erre: 54. - Jstefan)
2014. nov. 5. 22:41

nya mármost, engem rendszeresen úgy támadnak be nagyjából kettő másodperc alatt hogy mindezeket megteszem.. nem negyedmillióért hanem 5-10 ezerért vásárolok max szükséges dolgokat. ja és hozzátszem hogy mindig a bejáradthoz legközelebb próbálok parkolni.


erre adj tippet okoska...

2014. nov. 5. 22:24
Még mielőtt végig olvasnám a hozzászólásokat elmondanám,hogy az átkosban volt egy rendelet,hogy aki nem dolgozik azt leültetik.Viszont a rendszerváltozással ez megszűnt,mert nincs annyi férőhely amennyi munkanélküli ember.Ám,hogy késhegyre menő vita ne legyen az én fiam Informatikusként elment a Cola gyár a palackos üzemébe dolgozni mikor munkanélküli lett.Nem szégyen a munka,még ha le is nézik,de aki 120 kg az nem éhezik csak kéreget,mert az egyszerűbb, mint dolgozni.A háború után voltunk és az Anyukám egyedül nevelt bennünket,de nem kéregettünk,pedig szegények voltunk.Amikor kaptunk hálásak voltunk.Én voltam AMERIKÁBAN NEW YORKBAN,hát ott rengeteg hajléktalan van,de nem kéregetnek,nem erőszakosak és nem akarnak rád dukkmálni olyan ruhát,amit nem tudsz hordani,mert ha felveszed elszakad.Az ital nem megoldás semmire,mert ha szegény vagyok akkor inkább egyek,ha adnak pár forintot.Én egy begyepesedett öreg nő vagyok,aki már sok-sok emberen segített,de az italosnak nem adok.Fel forr a vérem,ha egy erőszakos gátol abba,hogy a megvásárolt élelmiszereket nem tudom berakni a kocsiba,mert az egyik szememmel azt kel néznem,hogy mit lop el.Nem a munka keresi meg az embert,hanem az ember a munkát.Ez csak ízelítő a hozzászólások után még reagálok.
54. jstefan (válaszként erre: 1. - Ca43169457)
2014. nov. 5. 22:24

1._A 100 Ft -os helyett szerezz be egy fém lapot amivel a kocsit ingyenesen elviheted!

2._A vásárlás után az árut áruházon belül pakold át nagyméretű reklámszatyorba!

3._A bevásárló kocsival sietve menj az autódhoz ,és gyorsan emeld át az árut a csomagtartódba!

4._A bevásárló kocsiból a célszerszámot kihúzva már indulhatsz is haza!

Általában azok a főleg vidéki gazdag buta „úrhölgyek” vonzzák be a kéregető bűnözőket akik a negyedmillióért vásárolt árut órákig pakolgatják a csomagtartójukba, és mindig körülnéznek hátha a faluból van ismerős a közelben hogy lássa nekik milyen sok márkás árura telik! Az ilyen nagyzoló balekok megérdemlik hogy kirabolják,és lehúzzák őket! Ezek a tipikus áldozattípusok akik a saját hiú primitívségük áldozatai!!! Ezenkívül természetesen a 2 milliót érő nyakláncot is feltűnően kívülre rakják hogy lássa mindenki, csak az a gond hogy kizárólag a bűnözők látják meg,és természetesen letépik! Valójában nem történik más csak az éhbérért dolgoztató rabszolgatartót kirabolja a nyomorban élő éhező rabszolga , később pár éven belül lehet hogy meg is öli nem csak kirabolja.

53. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Ca43169457)
2014. nov. 5. 22:01
Szomorú hogy ilyenek megtörténhetnek. Az áruház szégyene ha a vásárlókat erőszakosan zaklatják/ fenyegetik/ molesztálják. Tudnak a problémáról ? Mert az áruházban és környékén van intézkedési joguk és elzavarhatják az ilyeneket.Szólni kell az áruházban beszélni biztonsági őrrel stb... Tavaly jártam én is így hogy pont holtidőben ( amikor alig volt vásárló és járókelő a környéken) bevásárlás után nagyon erőszakosan zaklattak zokniárusok . Egy olyan helyen ahol ez nem szokás. Pár nap múlva beszéltem erről a biztonsági őrükkel és ő mondta hogy sajnos sokat nem lehet tenni a rendszámukat felírja rendőrségnek szól ( akik nem intézkedhetnek) és az ő területükről elküldheti. De egy magára adó áruház megvédi a vásárlóit.
52. syria (válaszként erre: 49. - Flóra76)
2014. nov. 5. 21:31

Nekem is ez a taktikám. S amikor a bevásárlókocsi százasát kérik, arra azt mondom: ha odaadom, akkor legközelebb nem tudok bemenni, mert mindenhol kártyával fizetek.


Számtalanszor előfordult velem: az áruházba befelé menet odalépnek hozzám, s pénzt kérnek mondván, nem tudnak enni adni a gyereknek. De amikor felajánlom, hogy jöjjenek be velem, veszek számukra kenyeret, tejterméket, felvágottat, azt visszautasítják. Na, ilyenkor nyiladozik a bicska a zsebemben.


Az általánosban eggyel felettem járó fiúból sík alkoholista lett. Egyszer kért tőlem "kölcsön" 500 forintot (20 éve az még nagy pénz volt!), mondván nincs mit ennie. Tudtam, hogy a fél utcának tartozik, ezért azt mondtam: várj egy kicsit, mindjárt készítek neked néhány szendvicset. Köszönte szépen, de nem kérte...

2014. nov. 5. 19:13
Hihetetlen,hogy egy ilyen -mondhatni már hétköznapi sajnálatos tényt és témát hová el nem lehet kerekiteni, ki mindent bele lát, holott egy napnak egy kis szeletkéjével szembesültünk csupán.
50. 25800e2d09 (válaszként erre: 46. - Katinkaboszi)
2014. nov. 5. 18:47
Dettó, ruhákat és bútort egyik szomszédunk ismerős csaladjának adtunk, vannak gyerekek csak nehéz ruházkodni, bútort se tudnak venni, dolgosak csak szegények. Tőlük nem sajnálom. Szoktuk kérdezni hogy ha valami felesleges kell-e nekik.
2014. nov. 5. 18:44

Gyűlölöm az erőszakos, fiatal, aránylag életerős koldusokat.

Lerázni őket azzal tudom, hogy azt mondom, nincs nálam készpénz, csak kártyával fizetek.

2014. nov. 5. 18:41

Személy szerint elég nagy házban lakok ahhoz, sokféle ember él itt. Tudjuk, ki az, aki valóban rászorul a segítségre. Kéretlenül is adunk nekik, hol egyikünk, hol másikunk csönget be hozzájuk. Idős, leginkább egyedül élő emberkék, akik végig-dolgozták az életüket, a nyugdíjuk pedig inkább csak nyögdíj.

Azonkívül itt vannak a házban a "barna-bőrű nagy-családosok". Rendesek + dolgoznak is, csak hát ugye az iskolai végzettségük miatt egyik sem pénzes munkakörben. Oda leginkább a megunt, vagy kihízott ruhákat, kinőtt gyerek-ruhákat szoktuk adni.

Üzletben, ha sorban előttem álló "beszorul" 20-50 Ft-tal, akkor természetesen segítek neki.


Egyéb "útonálló" kéregetőknek símán megmondom, hogy a mi családunkban is van olyan idős stb. ember, akinél jól jön a segítség, szóval a kéregetőnek már nincs miből adnom. Kész.

2014. nov. 5. 17:44
Ja egyébként meg néha adok ,de sokszor nem. Néha meg azért mert...mert.
46. Katinkaboszi (válaszként erre: 44. - 25800e2d09)
2014. nov. 5. 17:40

:))))


Nálunk a családban sokan haltak meg, minden holmit, amit csak tudtunk, megkapták azok az alapítványok, egyebek, vagy amikor lehetett étellekkel hozzájárulni egyes egyházak gyűjtéséhez, ők legalább tudják, kinek van rá szüksége.


Igen, itt a kikövetelés esik rosszul, és nem ad olyankor senki.

2014. nov. 5. 17:34
Én értem azokat is akiket idegesitenek és hazudnék ha azt irnám,hogy engem sokszor nem. És akkor is ha azt irnám,hogy nem volt rossz tapasztalatom nekem is(amikor nem adtam és undoritóan neki állt feljebb),de rengeteg csöves van és ez mégis kinek a hibája? Igen az övék is talán a legtöbb esetben,de nem csak. Jó pár hete fiammal láttunk egyet aki nem kéregetett csak feküdt és iszonyúan üres tekintettel nézte a világot maga körül.Mondtam neki(fiamnak),hogy nem tudhatjk miért került oda ahol van,de az a tekintet az az "élet" akkor is kegyetlen lehet.
44. 25800e2d09 (válaszként erre: 42. - Katinkaboszi)
2014. nov. 5. 17:29

Nagy lájk ha szabad mondanom.


Igen, továbbra is segítek azoknak akiknek kell, ha van mit adjak és szívből szeretném adni nem úgy hogy kiköveteli...

2014. nov. 5. 17:27
Még egy eszembe jutott. Anyum egyszer anno segített egy homelessen és kaját kapott cserébe sepregetett a bolt körül havat lapátolt stb. Az öreg szabályosan ordított mikor nem volt véletlen maradék kifli zsemle... Na ott szakadt el a cérna. Hát az anyja pxsáját
42. Katinkaboszi (válaszként erre: 40. - Artmami)
2014. nov. 5. 17:27

Nem értitek, Te sem és Drusyl sem.


Itt nem arról van szó, hogy nem adtak, nem adnak, sőőőt, adnii is fognak, csak nem így, nem százasokat, hanem többet és remélhetőleg azoknak a kezébe kerül az adomány, aki le van csúszva, aki elmegy érte, akinek elviszik, mert az sincs, és annyi sincs, amivel érte mehetnének.


Itt, mindenki adott, régen, amikor még rendesek, szelídek, tényleg rászorulók voltak, egészen addig adott a legtöbb ember, ameddig nem találkoztak olyannal, aki tovább adta másnak, és az tudott szép és drága ruhát venni magának, vagy még ettől is rosszabb, leordították a fejét.


Érdekes, sokszor jártunk már úgy, hogy ennivalót adtunk és még neki állt feljebb, húzta a száját és láthatóan nem tetszett neki.


Itt és a világban kint, senki, mondjuk jó, van olyan is, aki lenézi ezeket az embereket, de nem azok, akik ezt a cikket elolvasták, és hozzá is szóltak.


Valahogy nagyon felhúztad magad, nem kellett volna.

Az éremnek is három oldala van, ahogy az itteni hozzászólások sem ugyanúgy vélekednek és vannak akik ezt megélik.


Ha az igazáról akarja a másik meggyőzni a többit, nem ezzel a stílussal kellene, szép szóval mindig sokra lehet jutni.

2014. nov. 5. 17:16
Van szerencsém autóval közlekedni. Napi szinten, ha minden piros lámpánál adnék a koldusnak, azután hazafelé a bevásárlásnál az eredeti "erdélyi" terítőt, meg kerámia kést, valódi bőr övet árulónak, meg harikrisnásnak, beteg rákosnak gyűjtőnek, akkor könyörgöm, nekem mi maradna??? 10 éves romhalmazzal járok, nem vagyok gazdag, de ha van felesleges ruhám, azt konténerbe teszem, és igen, volt már, hogy hajléktalannak adtam aprót, vöröskeresztbe vittem zsáknyi ruhát, cipőt. Sajnos vannak nálam szegényebb rokonaim, támogatom őket. De kérdem, hogy aki annyira szívén viseli ezeket az embereket, és mondjuk reggel elindul a dolgait intézni, vajon estig elosztogat 3 ezret? Mert simán lehetne. Én ezt nem engedhetem meg magamnak. Ez van. No és hányszor volt már, hogy 10ft híján hagytam ott egy-eyg tételt a tacskóban vagy másutt. Én nem kértem senkitől. Ugyan ki is adott volna?
40. artmami (válaszként erre: 31. - Drusyl24)
2014. nov. 5. 16:24

Én feladtam itt a harcot. Nem is szeretek a témában véleményt nyilvánítani, de felhúztam magam azon, hogy mennyire magas lovon ülnek az emberek és eszükbe sem jut, hogy "leesni" nem csak önhibájukból lehet. És ha valaki egyszer lekerül, akkor kegyetlen nehéz felmászni. Lehet valaki nagyon talpraesett meg szorgalmas, de az élet nem ilyen igazságos. Sajnos rengeteg történetet tudok, (mert fiatal nő létemre, én beszélgetek néha hajléktalan emberekkel) amikor a család, vagy egy tragédia miatt tönkremegy valaki élete és nem tud már felállni. Azzal mi legyen? Dögöljön meg? Itt páran simán átlépnek ezek felett az emberek felett, de ha egyszer lekerülnek a ló alá, és onnan nézegetik a szerszámot, remélem eszükbe jut mekkora arcuk volt.

Örülök, hogy van még aki tovább lát az orránál :) :)

2014. nov. 5. 15:53
Sajnos hasonlót sikerült tapasztalnom nekem is... Volt, hős adtam pénzt, ételt, de csak aki valamiert megfogott... Tsh parkolóban volt, jött hozzam egy igazi ellenszenves pia szagú férfi, szépen mondtam neki, hogy Bocsi, de hagyjon. Erre leorditja a fejem, hogy milyen napja van, senki nem ad neki pénzt, nem tud venni egy üveg bort, hogy fog igy berúgni... Csak pislog rám, legalább tartotta volna ezt meg magának, hallgatott volna melyen! Van arcuk kéregetni azt amiért mi dolgozunk, hogy o leigya magát, aztán takarítsak utána a mocskot... Viszont amikor a közterületek. Egy kisbolt elől tessékeltek el az épp békésen reggeliző férfit, öt nagyon meg sajnáltam, a szomorúság látszott a szemen... Nehéz ebben dönteni kinek adj, mikor es hol, mivel teszel jót...
38. Kira88 (válaszként erre: 36. - Szerénke83)
2014. nov. 5. 14:37

Jó, akkor lefordítom, hogy ne legyenek értelmezési problémák:


"Az nem szégyen, ha szegényen születsz, de az igen, ha szegényen is halsz meg..." = "Az nem szégyen, ha szegényen születsz, de az igen, ha nem próbálsz meg küzdeni, tenni ellene, ha nem teszel meg mindent az előrejutásért."


Azért ez messze nem azonos a Lázár-féle elitista szónoklattal...


De amúgy kíváncsi lennék a Te véleményedre is: szerinted nem felelős az ember azért, ha kéregető szintjére süllyed? Kinek a hibája?

37. 25800e2d09 (válaszként erre: 31. - Drusyl24)
2014. nov. 5. 14:20

mellékesen kedves tanult "barátom" ha értőn olvasnál akkor láthatnád hogy általánosságban írtam at amit, és mivel ez egy nyílt fórum így bárkinek az írására reagálhat bárki (persze ennek megértéséhez kell némi IQ, ám nem baj hogy neked nincs, neked ennyi jutott..

én elég sok sz.rt tapasztaltam azért írok azt amit, nekem egy jó tapasztalatom sincs a kéregetőkkel, mind zaklat és piócázik... sajnálom hogy nem találkoztam jóságos koldusbácsival/nénivel hogy ezt az álláspontom megváltoztassam...

36. Szerénke83 (válaszként erre: 34. - Kira88)
2014. nov. 5. 14:17

"Az nem szégyen, ha szegényen születsz, de az igen, ha szegényen is halsz meg..."


Ha ezzel a mondással maximálisan azonosulsz, akkor mindent elmondtál magadról.

Erre írtam, hogy ez olyan lézerjanis...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook