Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az áruházláncok parkolóinak kéretlen "vendégei" fórum

Az áruházláncok parkolóinak kéretlen "vendégei" (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az áruházláncok parkolóinak kéretlen "vendégei"

245. Mezei Virág (válaszként erre: 244. - Unom)
2015. jan. 6. 14:37

Ma még sok emberi kézre és kezelőre is szükség lenne. mivel azonban nincs mit működtetni, ezért nálunk ez nem lehet nagy gond...

Néhány üzem beindításával sok embernek lehetne itt munkát adni. Gépesítés fejlődése mellett is.

Ismereteim szerint egyelőre igen elavult módszerekkel dolgoznak még sok helyen - nincs miből gépesíteni.

Építőipart is fel lehetne ébreszteni. Lakásokat is kéne már építeni.

244. unom (válaszként erre: 243. - Mezei Virág)
2015. jan. 6. 14:29

Amit elvégzett 30 ember ma megteszi egy gép, 3 kezelővel. A többivel mi lesz?

Ez a tendencia mindenhol, ehhez kellene alkalmazkodni, másképp nem megy. zajlik az ipari forradalom.

243. Mezei Virág (válaszként erre: 242. - Unom)
2015. jan. 6. 14:25

A gépeket is kell működtetni.

Mit gyárt az országunk?

Volt magyar ruha, cipő, nem dolgozzuk fel az élelmiszereket, pedig nem ártana úgy eladni - exportálni.

Ki a túró akar itt valamibe is befektetni szerinted?

Nem éri meg, mert rosszak a szabályok.

242. unom (válaszként erre: 241. - Mezei Virág)
2015. jan. 6. 14:11
Munkahelyteremtés: hogyan gondolod? Végezzék a gépek munkáját inkább emberek? Vagy milyen munkahelyekre gondolsz?
241. Mezei Virág (válaszként erre: 240. - Ca43169457)
2015. jan. 6. 14:10

Majdnem teljesen egyetértek veled!

Sok ember dolgozna, ha lennének munkahelyek.

A reménytelenség a zuhanás felé vivő út.

Szerintem sok embernek jelentene kiutat a munkahelyek teremtése és bérlakások építése, de erre nem lehet számítani.


Persze van, aki nem is akar beilleszkedni sehova sem, de szerintem ők a kisebbség. Na és az erőszakos, kéretlen parkolói vendégek. :(

240. ca43169457 (válaszként erre: 239. - Mezei Virág)
2015. jan. 6. 13:58
Szerintem már lerágtuk a csontot, az-az a témát. Kinek ez a véleménye, kinek az. Állítom, hogy a kóborkutyákkal többet törődik a táradalom, mint a lecsúszott emberekkel, de változatlanul kitartok a véleményem mellett, hogy részben mindenki a maga sorsának a kovácsa. Tehát valamilyen szinten, valamilyen pontig mindenki felelős, ha ennyire lezüllött helyzetbe kerül. Természetesen van egy olyan helyzet, ahonnan megállíthatatlna a zuhanás... De az átlag polgárnak sem fáklyásmenet végigé sétálni a hajléktalanok által televizelt aluljáróban, vagy árkádok alatt mndjuk a Blaha Lujza téren a VIII. kerületben. Tudom, magyar ember dolgozzon, ne szagoljon...
239. Mezei Virág (válaszként erre: 237. - Ca43169457)
2015. jan. 6. 13:50

Szia!

Néha még én is benézek, de már nem szívesen írogatok.

Viszont szépen süt a Nap mifelénk! :)

238. ca43169457 (válaszként erre: 234. - De l'amateur)
2015. jan. 6. 10:29
Azért vagy szomorú, mert nincs köved?
237. ca43169457 (válaszként erre: 236. - Ca43169457)
2015. jan. 6. 10:28
Magamra maradtam itt megint. Szerintem, ha lelépek, akkor fogtok csevegni. :-DDD
236. ca43169457 (válaszként erre: 234. - De l'amateur)
2015. jan. 6. 06:03
De, ha kövezni szeretnél, küldök fénypostával, csak nyisd az ablakot, mert nem szeretném fizetni az üvegest. Egyébként is, én csak egy cikket írtam. Nem akartam ekkora vitát.
235. ca43169457 (válaszként erre: 234. - De l'amateur)
2015. jan. 6. 06:02
Én ilyet nem mondtam, írtam. Időm és kövem is van.
234. de l'amateur (válaszként erre: 229. - Ca43169457)
2015. jan. 5. 20:18
...kő hiányában? :-(
233. aggyalós (válaszként erre: 231. - Mezei Virág)
2015. jan. 5. 20:14
Az embertelenség nem mindenhol embertelenség?
232. aggyalós (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2015. jan. 5. 20:04

"Igen sokan önhibájukból lettek hajlktalanok,"


Igaz! (lehet) sokan! Ám!-az is lehet, hogy sokan nem.

A gondolatom, hogy "nem mind szemét ember".

Sokat látok én is úton-útfélen, de vannak "lazább" pillanatai is a napoknak

Magyarul: hibádzik a "felvezetés", mert (hacsak valaki nem annyira pechvogel) nem minden shoppingolásra jut egy gonosz, aljadék.

Ahogyan nem üt el minden autó minden nap mindenkit!

Élni veszélyes, de tudhatunk kritikusabb helyzeteket jól, jobban, okosan kezelni!

231. Mezei Virág (válaszként erre: 226. - Gyöngy:))
2015. jan. 5. 18:24

Megvalósítható.

Majd leírom, ha azt akarom, hogy kidobjanak innen.

Mert ez biza politika - is.

Meg embertelenség - nálunk.

230. ca43169457 (válaszként erre: 222. - De l'amateur)
2015. jan. 5. 16:19
Köszönöm ezt a megható történetet, tanulságos volt.
229. ca43169457 (válaszként erre: 228. - De l'amateur)
2015. jan. 5. 16:15
Sajna a fórumindító egy ideje nem követte a fejleményeket. Most olvassa. Eléggé elült a topic, mikor a modic ránk szóltak. Én sem járogattam be egy ideje. Ám legyen... Lehet engem megkövezni de l'amateur. :-DDD
228. de l'amateur (válaszként erre: 224. - Gyöngy:))
2015. jan. 4. 10:39
A "fórumindító!"-nak egy nyikkanása se volt, nemhogy nem "rékatta" meg a (hiába!) duplikált "tanmese"!
227. solyvic
2014. dec. 28. 20:47

Nem feszegetősen, de azért elgondolkodtat.

Akiknek "köllene" fesz'getni se teszik, ill. kitiltják, kiútálják stb.

2014. dec. 28. 20:34

Szomorú:(

Ha jól emlékszem az EP elfogadott egy határozatot(?), hogy a tagállamoknak 2015-ig fel kell számolni az utcai hajléktalanságot.

Nem tudom elképzelni, hogy ez megvalósítható legyen, de ez bonyolult kérdéskör, nem is akarom feszegetni.

225. de l'amateur (válaszként erre: 224. - Gyöngy:))
2014. dec. 28. 20:21
bár ne lenne rá ok!!! :-(
224. gyöngy:) (válaszként erre: 222. - De l'amateur)
2014. dec. 28. 20:12
Megpityeregtetsz minden este:(
2014. dec. 28. 19:43

Bocsánat az ismétlődésért.

Egyszerű figyelmetlenség!

2014. dec. 28. 19:30

Én is sírtam, és megosztom. Nekem is van egy "Bácsim", aki odajött hozzám vásárlás közben Karácsony előtt, és valamit kérdezett. Nem értettem, hát megkérdeztem, hogy mit segíthetek? Mondta, hogy csak 10 deka felvágottat, ha vennék neki... ez délután 5 óra körül lehetett.. vettem még ezt+ azt, és beletettem egy nejlonszatyorba. Este nyolc körül nagyot csuklottam. Tudtam, hogy megtalálta azt is, amit a csomag alá rejtettem..

OLVASTAM SÍRTAM ÉS MEGOSZTOM.


Egy hajléktalan vacsorája...


Ma karácsonyi nagy bevásárlást csináltam. Általában utálok bevásárolni. Ma sem volt ez másképpen. Amikor végeztem, a kocsi tolom az autómhoz, és egy hajléktalan jön felém. Meg kérdezte adnák e neki tüzet. Azt nem tudtam adni, de ha éhes azon segíthetek. Mondta, hát ő tegnap este óta nem evet, most 17:10 van. Megkértem várjon, bepakolok az autómba, és meghívom a bevásárló központba enni.

Ellenkezett, hogy őt onnan ki fogják küldeni. Megértettem vele, addig még velem van, ez nem történhet meg. Na, mint ha kicsit megnyugodott volna, pakoltam a táskákba, ő segített és közben beszélgettünk.

Elmesélte ács volt, maszek. Mivel a megrendelők nem fizették ki, tönkrement. Mindent elveszített. A családot, otthont, munkát.

Mióta utcára került iszik is, mert a hideget amúgy sem lehetne pálinka nélkül kibírni, meg a szép múltját, családját így tudja elfelejteni. Miután bepakoltunk, mondom, neki mehetünk. Ő erre azt mondta, ő mégsem jön be, mert fél, hogy kiküldik. Megint győzködtem, még nagy nehezen a korgó gyomra miatt igent mondott.

Belépünk a bevásárló központba, megyünk a gyorsétterem felé, akkor veszem észre, hogy egy biztonsági őr követ bennünket. Nem tulajdonítottam különösebb figyelmet rá, hisz mi enni szeretnénk. Nézegetjük, mit szeretne kérni, mondtam bármit kérhet, a lényeg, hogy forró levest is válasszon. Ott tanakodunk, mire oda lép a biztonsági őr. Meg kérdezte minden rendben van e…

Mondom neki igen, és hogy milyen figyelmes, hogy minden vendégnek ugyan ezt a kérdést felteszi. Erre tudatta velem, hogy nem minden látogatónak teszi fel ezt a kérdést, csak olyanoknak, akik nem illenek be az áruház megszokott közönségéhez.

Tudattam vele, velünk minden rendben, legyen szíves hagyni, rendelni és enni minket. No, erre elvánszorgott, de csak pár lépésre tőlünk. Rendeltünk, várjuk, hogy megkapjuk az étel, erre becsomagoltan oda akarják adni. Én nagyon néztem és meg kérdeztem, hallotta e tőlem azt a kérést, hogy elvitelre. Ő nem hallotta, de nem szeretnék, ha a hajléktalan ott enne, nem jó fényt vet a gyorsétteremre. Na, erre én jól felhúztam magam. A hátam mögött sor állt. Hangosan megkérdeztem az emberektől, hogy zavarja e őket ha egy hajléktalan aki tegnap este óta nem evett, és a hidegben éjjel, nappal kint az utcán kell élnie, egy forró levest elfogyaszt. Mindenki meg volt döbbenve, és elkezdték a felháborodottságukat kifejezni. Milyen embertelen bánásmód stb. Az emberek mellénk álltak, és kénytelenek voltak megengedni, hogy ott bent együnk.

Kicsomagolták az ételt, és ahogyan azt megszoktuk megkaptuk, leültünk.

A hajléktalan (Péter), nekilátott a levest enni, az emberek néztek bennünket, ahogyan evett, az a megtört arc, én csak néztem és könnyeztem , a mellettem lévő asztalnál a hölgy a 2 gyermekével ugyan azt tette, mint én. És aki körülöttünk volt, csendben és látszólag meghatódva figyelték Pétert. Miután megette a levest hozzá látott rántott húshoz és a krumplipüréhez, mert a krumplipüré a kedvenc körete. Alig kezdett a másodikat enni, egy kedves úr oda jött hozzánk, és egy szatyrot adott át Péternek, boldog karácsonyt kívánt. Gyümölcs volt benne.

Egy másik asztaltól felállt egy másik úr, és Péternek 5000 Ft- ot nyújtott át boldog karácsonyt kívánva. Péter csendben tovább evett és közben sírt. Annyira sírt, hogy szalvétát kellett neki adnom. Erre felállt a másik asztaltól az 5 év körüli kisfiú, oda jött Péterhez, megrázta pici kezeivel Péter lábát, és azt mondta neki- ne sírj bácsi. Erre felállt az édesanyja, ő is oda jött, zsebkendőt adott Péternek és 1000 Ft-ot…. Péter rám nézett és azt mondta, a három év alatt annyi emberséget nem tapasztalt, mint most 1 óra alatt. Megette az ételt, és kezdtük felhúzni kabátunkat, amikor az étteremből ki jött egy kedves hölgy, és azt mondta Péternek, minden nap 16 és 18 óra között menjen be és kap egy tányér meleg levest. Erre én ledöbbentem. Ahol még 1 órája, kiszolgálni sem szolgálták volna ki, most ingyen levest kap minden nap.

Péter nagyon hálás volt, és én is. Mindenkinek, aki ma délután segített és emberszámba vette Pétert nagyon köszönöm.

Antal László

OLVASTAM SÍRTAM ÉS MEGOSZTOM.


Egy hajléktalan vacsorája...


Ma karácsonyi nagy bevásárlást csináltam. Általában utálok bevásárolni. Ma sem volt ez másképpen. Amikor végeztem, a kocsi tolom az autómhoz, és egy hajléktalan jön felém. Meg kérdezte adnák e neki tüzet. Azt nem tudtam adni, de ha éhes azon segíthetek. Mondta, hát ő tegnap este óta nem evet, most 17:10 van. Megkértem várjon, bepakolok az autómba, és meghívom a bevásárló központba enni.

Ellenkezett, hogy őt onnan ki fogják küldeni. Megértettem vele, addig még velem van, ez nem történhet meg. Na, mint ha kicsit megnyugodott volna, pakoltam a táskákba, ő segített és közben beszélgettünk.

Elmesélte ács volt, maszek. Mivel a megrendelők nem fizették ki, tönkrement. Mindent elveszített. A családot, otthont, munkát.

Mióta utcára került iszik is, mert a hideget amúgy sem lehetne pálinka nélkül kibírni, meg a szép múltját, családját így tudja elfelejteni. Miután bepakoltunk, mondom, neki mehetünk. Ő erre azt mondta, ő mégsem jön be, mert fél, hogy kiküldik. Megint győzködtem, még nagy nehezen a korgó gyomra miatt igent mondott.

Belépünk a bevásárló központba, megyünk a gyorsétterem felé, akkor veszem észre, hogy egy biztonsági őr követ bennünket. Nem tulajdonítottam különösebb figyelmet rá, hisz mi enni szeretnénk. Nézegetjük, mit szeretne kérni, mondtam bármit kérhet, a lényeg, hogy forró levest is válasszon. Ott tanakodunk, mire oda lép a biztonsági őr. Meg kérdezte minden rendben van e…

Mondom neki igen, és hogy milyen figyelmes, hogy minden vendégnek ugyan ezt a kérdést felteszi. Erre tudatta velem, hogy nem minden látogatónak teszi fel ezt a kérdést, csak olyanoknak, akik nem illenek be az áruház megszokott közönségéhez.

Tudattam vele, velünk minden rendben, legyen szíves hagyni, rendelni és enni minket. No, erre elvánszorgott, de csak pár lépésre tőlünk. Rendeltünk, várjuk, hogy megkapjuk az étel, erre becsomagoltan oda akarják adni. Én nagyon néztem és meg kérdeztem, hallotta e tőlem azt a kérést, hogy elvitelre. Ő nem hallotta, de nem szeretnék, ha a hajléktalan ott enne, nem jó fényt vet a gyorsétteremre. Na, erre én jól felhúztam magam. A hátam mögött sor állt. Hangosan megkérdeztem az emberektől, hogy zavarja e őket ha egy hajléktalan aki tegnap este óta nem evett, és a hidegben éjjel, nappal kint az utcán kell élnie, egy forró levest elfogyaszt. Mindenki meg volt döbbenve, és elkezdték a felháborodottságukat kifejezni. Milyen embertelen bánásmód stb. Az emberek mellénk álltak, és kénytelenek voltak megengedni, hogy ott bent együnk.

Kicsomagolták az ételt, és ahogyan azt megszoktuk megkaptuk, leültünk.

A hajléktalan (Péter), nekilátott a levest enni, az emberek néztek bennünket, ahogyan evett, az a megtört arc, én csak néztem és könnyeztem , a mellettem lévő asztalnál a hölgy a 2 gyermekével ugyan azt tette, mint én. És aki körülöttünk volt, csendben és látszólag meghatódva figyelték Pétert. Miután megette a levest hozzá látott rántott húshoz és a krumplipüréhez, mert a krumplipüré a kedvenc körete. Alig kezdett a másodikat enni, egy kedves úr oda jött hozzánk, és egy szatyrot adott át Péternek, boldog karácsonyt kívánt. Gyümölcs volt benne.

Egy másik asztaltól felállt egy másik úr, és Péternek 5000 Ft- ot nyújtott át boldog karácsonyt kívánva. Péter csendben tovább evett és közben sírt. Annyira sírt, hogy szalvétát kellett neki adnom. Erre felállt a másik asztaltól az 5 év körüli kisfiú, oda jött Péterhez, megrázta pici kezeivel Péter lábát, és azt mondta neki- ne sírj bácsi. Erre felállt az édesanyja, ő is oda jött, zsebkendőt adott Péternek és 1000 Ft-ot…. Péter rám nézett és azt mondta, a három év alatt annyi emberséget nem tapasztalt, mint most 1 óra alatt. Megette az ételt, és kezdtük felhúzni kabátunkat, amikor az étteremből ki jött egy kedves hölgy, és azt mondta Péternek, minden nap 16 és 18 óra között menjen be és kap egy tányér meleg levest. Erre én ledöbbentem. Ahol még 1 órája, kiszolgálni sem szolgálták volna ki, most ingyen levest kap minden nap.

Péter nagyon hálás volt, és én is. Mindenkinek, aki ma délután segített és emberszámba vette Pétert nagyon köszönöm.


Tetszik · · Megosztom

Ez 5 embernek tetszik.


Hajnalka Balogh

221. gyöngy:) (válaszként erre: 216. - Solyvic)
2014. dec. 27. 19:46
Ez a hajléktalan is nagyon emberséges.
220. gyöngy:) (válaszként erre: 219. - De l'amateur)
2014. dec. 27. 19:44

Vannak azért erőszakosabb és pofátlan egyedek is, de nem is sejtjük, hogy mennyi közöttük a művelt, becsületes, jó ember.

Ez a bácsika megható volt, köszönöm neked a videót!

219. de l'amateur (válaszként erre: 218. - Gyöngy:))
2014. dec. 27. 18:56
Agresszív hajléktalan szerintem ritka lehet, bár valószínűleg akad erőszakosabb "egyed", de attól még nem mind "szemét" ember!
218. gyöngy:) (válaszként erre: 217. - De l'amateur)
2014. dec. 27. 18:00
Istenem! megkönnyeztem ezt a bácsikát!:(
2014. dec. 27. 17:14
216. solyvic
2014. dec. 27. 16:50

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook