Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Aki diétázik, mit és mennyit fogyaszt, ill. mit von meg magától ez idő alatt? fórum

Aki diétázik, mit és mennyit fogyaszt, ill. mit von meg magától ez idő alatt? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. nov. 28. 10:24

Aki otthon van gyesen a gyerekével, főz, mos, takarít az milyen kategóriába sorolható ülő életmód vagy átlagos aktivitású munka végző....

Ettől nagyobbak a könnyű fizikai munka és a nehéz fizikai munkát végző.

Szóval az a kettő biztosan nem.

Azért kérdezem mert új célt szeretnék beállítani eddig átlagos aktivitásúra voltam állítva de szinte nem fogytam semmit 1600 kalóriákat ehettem, nem voltam éhes tartható volt de látvány alig.

Átállítottam tegnap ülő életmódra de az meg borzasztó kevés mennyiséget adott ki nekem és nem is tudtam tartani sem.

1200 kalóriát.

Akkor mi lenne neked ideális?

Minek számítok?

Vagy jó volt az első mód csak türelmetlen vagyok?

160 cm és 60 kiló vagyok.

34. 7a3a05277b (válaszként erre: 18. - B00d33e65c)
2014. nov. 7. 18:29

Nincs csipegető ember, aki 100 kiló és a víztől is hízik. HA igen,akkor hormonbeteg. HA nem hormonbeteg, akkor viszont korántsem csipeget.

A kövér emberek csak azt hiszik, hogy nem esznek sokat. De sokat esznek, emiatt kövérek.

33. 7a3a05277b (válaszként erre: 26. - Finom23)
2014. nov. 7. 18:28

A házi tej zsíros, a 2 kanál cukor fogyókúrába nem illesztető be.

Ettől több, mint 45 dkg élelmiszert reggelire és ittál 2 dl tejeskávét is. Ez hatalmas mennyiségű étel!


Valószínűleg már attól is fogynál, ha a megszokott adagjaidat a kétharmadára csökkentenéd, mert ebből egyértelműen látszik, hogy nagy mennyiségeket eszel.

32. b00d33e65c (válaszként erre: 31. - Miss Poppy)
2014. nov. 7. 15:59
Jajjjj.....
2014. nov. 7. 14:35
Már új fórumot nyitott: [link]
30. Brigikee* (válaszként erre: 28. - Finom23)
2014. nov. 7. 14:18
En a helyedben a hazi tejet zsirszegeny masfeles tejre cserelnem.
2014. nov. 7. 10:24
Ebédre készítettem , főtt csirke combot, sárgarépával, petrezselyem gyökkérrel, karfiollal, karalábéval.
2014. nov. 7. 10:22
Házi tej.
27. Brigikee* (válaszként erre: 26. - Finom23)
2014. nov. 7. 08:57
Szerintem megfelelo. Reggelire ehetsz meg csirkemell sonkat is, illetve szerintem kenyerhelyettesitonek nyugodtan mehet abonettt. Ha edeset kivansz, mert en mondjuk ugyanugy kivanom az edesseget keszits zabpelyhet kulonfele gyumolcsokkel, ha szukseges edesitovel. Kavet is inkabn idd szerintem edesitovel, a 2dl tej eleg sok, foleg ha ne zsirszegeny, viszont en is ugyanigy iszom a kavet es errol nem vagyok hajlando lemondani semmiiert, ennyi "boldogsag" reggelente jar :)
2014. nov. 7. 08:45

Csajok!

Eddig elég kevés húst és zöldséget, fehérjét fogyasztottam annál több lisztes cukros szénhidrátos cuccokat.

Ha ugyanannyi adagot eszem de nem szénhidráttal pakolom tele a tányérom hanem zöldséggel és hússal az már sokkal egészségesebb ugye?

Szerintetek ha az ember nem éhes akkor nem nyúl nasihoz?

Mi a véleményetek a mai reggelimről?

116 g főtt tojás

200 gramm ecetes paradicsom

150 g ecetes savanyú uborka

Csak hajnalban már elrontottam mert ittam cukros tejes kévét 2 dl tej ,2 kis kanál cukorral.

25. eandi78 (válaszként erre: 18. - B00d33e65c)
2014. nov. 6. 21:01
Én még nem találkoztam csipegető 100 kilóssal és zabáló 40 kg-ossal sem. Látszólag én is zabálok, mert az látják, hogy eszem a péksütit és nassolok. Nem érdekel, hogy fehér liszt meg cukor, mindent fogyasztok, de keveset. Ezért nem hízok. Persze ettől még biztos léteznek az általad leírt emberek is, csak nem az én környezetemben.
24. Brigikee* (válaszként erre: 23. - Mézessüti)
2014. nov. 6. 20:51

Sajnalom a noveredet, viszotn az jo, ha el tudta magat fogadni. Biztos meg lenne egyebkent ennek is a megoldasa, csak rengeteg ido meg penz lenne ennek az allapotnak az orvoslasa.

Bizom egyebkent abban, hogy ez a retteges a terhesseg alatti elhizastol, meg annak felismerese, hogy nem kell ketto helyett zabalni, hiszen egy magzat nem eszik meg plusz 2tpltott kaposztat ergo nekem nem kell megennem 1-2helyett 3-4et es azta lekiserni 1tabla csokival mert a gyerek ehes :)))).. Szoval ez a tudat remelem visszatart az elhizastol:) de nyilvan akkor nem ez lesz a fo szempont, hanem igyekszem majd minel egeszsegesebben etkezni, aztan a kilokon raerek aggodni utana.

23. Mézessüti (válaszként erre: 22. - Brigikee*)
2014. nov. 6. 20:41
Pedig nővérem tényleg ebben a cipőben járt,nem evett mégis hízott. Szinte már nem mert enni,próbált sportolni,hízott. Aztán mire kiderült a baj,már duci volt,sportolni sem tudott. Sajna pár kg-ot tudott fogyni,de ő annak is örül hogy nem hízik tovább..elfogadta magát így. Én meg tényleg visszasírom azt amikor szinte átláttak rajtam olyan vékony voltam. Nem a kinézet miatt,hanem a kaja miatt. :))) Ha még nem szültél nem bizta hogy el fogsz hízni,hisz terhesség alatt is lehet figyelni az étkezésre. :))) Legalább is ezt mondják. Még nem tapasztaltam sajnos,lombikosok vagyunk. Egyébként imádok enni. Most még bírom a diétát de 30kg fogyásba beleőrülnék én is. :)
22. Brigikee* (válaszként erre: 21. - Mézessüti)
2014. nov. 6. 20:20
Alairom, idovel nehezebb megszabadulni a sulyoktol, en is tapasztalni fogom, hiszen nalunk is mindenki hajlamos ahizasra, egy nonek meg terhesseg utan megvaltozik a vilag. Ha szules utan nem tud visszafogyni, akkor talan sosem. En elore rettegek milesz velem szules utan, nem tudom elkepzelni hogy kepes legyek 30-40kgot fogyni. Szoval elismeresem mindenkinek, aki kepes ezt vegigcsinalni, es felreertes ne essek. En nem nezem le a kovereket. Soha nem neztem le senkit a sulya miatt. Az zavar, ha valaki azt mondja hogy o ugyan nem eszik semmit megis hizik.
21. Mézessüti (válaszként erre: 19. - Brigikee*)
2014. nov. 6. 20:14
Azt kihagytam,hogy nővérem.40 éves. 15-éve küzd a kg-okkal. Sikertelenül..Most én is megtapasztaltam mennyire nehéz ellenállni egy egy szelet sütinek..de muszály.. Régen nem értettem miért nyafog akinek diétáznia kell..hát visszasirom azt az időszakot.
20. Mézessüti (válaszként erre: 19. - Brigikee*)
2014. nov. 6. 20:10
Szia. Gondolom Tulipán képletesen írta,hogy a víztől is hízik. Én ugyanez az alkat voltam 30-éves koromig. Akármennyit ettem, nem híztam. Ha sikerült 2kg-ot hízni,akkor azt pillanatok alatt leadtam. 163cm és 50kg voltam(ha egyáltalán voltam annyi). Most szedtem fel pár kg ot. De sajnos ez meg nem jó,hiába érzem magam jobban. Magas lett az inzulinom. Diétáznom kell. A nővérem velem ellentétben nagyon duci. Nem zabál,hanem megválogatja mit eszik. 25-évesen drasztikusan meghízott. 2 egészséges gyermeke van. Nála hormonprobléma okozta a hízást nem a csipegetés sajnos
19. Brigikee* (válaszként erre: 18. - B00d33e65c)
2014. nov. 6. 19:37
Na a Te tipusodat nem ertem, tehat egyszeruen errol nem tudok velemenyt alkotni mert nem hiszem el hogy hogy lehetnek ennyire nagyon szerencses emberek, de irigykedem termeszetesen. A masik oldallal abszolut nem ertek egyet. Az ember 100kg-osan szegyelli magat. Kialakul benne egyfajta szegyenerzet, es sokan tenyleg nem merik vallalni hogy ok esznek es azt valljak mint amit te is irtal, a viztol is hiznak. Hat ettol hulyet kapok komolyan! Biztos, hogy esznek, amikor nem latja senki, illetve ettek, vegig ettek az utat a 100kg-ig... Teny, rengeteg fele ember van, rengeteg kivaltoja van a hizasnak, fgyasnak, mindenki mas es mas, de olyan nincs, hogy vki a viztol hizik!!
18. b00d33e65c (válaszként erre: 17. - Brigikee*)
2014. nov. 6. 18:25

Nem vagyok kövér,és szerencsésnek mondhatom magam,mert már elnézést,zabálhatok annyit amennyi jól esik és mindegy hogy mikor és hogy mit nem hízok,sőt minél többet eszek annál jobban fogyok,de ez mellékes.Sok túlsúlyos nem azért kövér,mert nem válogatja meg hogy mit eszik,iszik.Találkoztam már csipegetővel is aki 100 kg fölött volt mégis ha csak ivott egy kis vizet máris hízott 2 kilót.

Nem tudok tanácsot adni,hogy lehet fogyni,de ne mondd,hogy hozzáállás kérdése az egész,mert akkor engem már daruval kellene kiemelni a házból!

17. Brigikee* (válaszként erre: 12. - Finom23)
2014. nov. 6. 16:28
Igen, ha az emberek tobbsege nem igy allna hozza, nem is lenne ennyi kover ember :))
16. Mézessüti (válaszként erre: 1. - Finom23)
2014. nov. 6. 16:06
Szia. Sokan nem csak fogyni szeretnének, hanem rá vannak kényszerülve a diétára valamilyen okból. (Köztük én is, pedig nincs súlyfeleslegem) . Én elhagytam a fehér kenyeret, helyette teljes kiörlésüt eszem. főzésnél mindig a szügséges lisz mennyiségét megfelezem, s a másik felét teljes kiörlésű lisztel pótlom. Cukor helyett édesítőt használok. napi 5- étkezés, álltalában megvan mikor mit, és mennyit szabad enni. eleinte kimértem minden adag kaját, nehogy több legyen mint a megengedett, aztán a sokadik nap után már annyira belejön az ember, hogy nem kell méregetni. Ha szügséged van nyugodtan írj akár privit is, és segítek.
15. kriszta773 (válaszként erre: 3. - Finom23)
2014. nov. 6. 12:15

:)))))))))))))))))))))


és látod, tényleg akadtak, akik komolyan vettek :)

14. Miss Poppy (válaszként erre: 12. - Finom23)
2014. nov. 6. 09:00

Mi vaaan??

Olvasd már el,miből,mennyi van benne:)

13. eandi78 (válaszként erre: 12. - Finom23)
2014. nov. 5. 17:10
3dl olyan 150 kcal. Ha valaki 2 liter cukrost megiszik naponta az megdobja rendesen a bevitelt.
2014. nov. 5. 16:26

A coca cola is ennyire veszélyes?

Pedig csak folyadék.

2014. nov. 4. 18:11

Én is a kalóriabázist ajánlanám. Sokan meglepődnének ha csak 1 hétig írnák, hogy mit esznek. Persze ha a tányéron lévő adagot csak tippelik... Alig van risz a tányéromon és máris 10 dkg. Mások tripláját eszik. Kenyérből 1-2 szelet kis toast kenyeret fogyasztok naponta. Cukros üdítőt nem fogyasztok. Így is megvan a napi 2000 kcal. Fogyáshoz elég a mennyiség csökkentése, talán könnyebb tartani, mint bizonyos ételek mellőzését. Persze el lehet hagyni ezt-azt és továbbra is sokat enni, de egy idő után hiányozni fog és visszatérnek a rossz kaják vele együtt a kilók is.

Szóval bármit csak kevesebbet vagy kalóriszegény ételek és mehet a szokásos mennyiség:)

Választás joga pedig a tiéd:)

2014. nov. 4. 15:40
Most sétáltam 45 percet leizzadtam rendesen pedig csak közepes tempoban haladtam folyamatosan, 20 perc után kezdtem érezni hogy bemelegedtem.
2014. nov. 4. 14:15

Nagyon ajánlom a kalóriabázist- ha írod egy pár napig, hogy miket ettél, akkor máris okosabb vagy.

Számolja a bevitt kalóriát, a mozgással, sportolással elégetettet, írhatod a kilóidat, centijeidet, tűzhetsz ki célt és mutatja a napi fehérje/szénhidrát/zsír bevitelt is, folyadékot is rögzíthetsz stb.


lehet, hogy számodra hasznos lenne egy hét csak így írni, hogy mit eszel és akkor látnád, hogy mit kell változtatni az arányokon, mennyiségeken.

2014. nov. 4. 14:12

És ezen lehet változtatni?

Én nagyon szeretnék vékonyabb lenni de sajnos szeretek enni is.

2014. nov. 4. 13:53
Neked az akaraterővel van problémád.
2014. nov. 4. 13:53

2 hétig nem vacsoráztam de az nem jött be.

Nekem az adagokkal van problémám.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook