Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudnék kötött sapkára flitterekből feliratot készíteni? fórum

Hogyan tudnék kötött sapkára flitterekből feliratot készíteni? (tudásbázis kérdés)


2014. nov. 4. 14:06
Köszönöm szépen! :) Már az is segítség volt, hogy leírja milyen flitter fajták vannak, így nem egyesével kell felvarrogatnom majd :D bízom benne, hogy sikerül.
2014. nov. 4. 13:48

Én ezt találtam, a linket nem engedi elküldeni, ezért ide másoltam:


A flitterek felvarrása kézzel, saját fantázia szerint történik.


Számtalan formájú, kialakítású és színű flitter közül lehet választani.


Pl.: darabos flitter esetén: tányér-, lapos-, virág-, csillag-, négyzet-, irizáló-, hologramos-, prizmás- világítós-, ragasztható, varrható-, stb. flitter


flitterbortni esetén: 1 soros- tól 16 soros-ig , tányér-, lapos-, elasztikus-, fluoreszkáló-, színátmenős-, stb. flitterbortni


flitterszalag esetén: flittereket, fonalak, alapkelmék, gyöngyök felhasználásával kialakított szalag pl.: csavart-, fonott hatású-, függő-, stb. flitterszalag



A darabos flitterek felvarrása általában gyöngyök felhasználásával történik, illetve gyöngyök és flitterek összefűzésével. A díszítendő modell kialakításától függően átlátszó cérna, vagy gyöngyfűző cérna használható a kellékek rögzítésére.


A flitterezés jól kombinálható különböző díszítési eljárásokkal, pl.: gyöngyözés, festés, textildíszek, stb.


Ez a díszítési forma is alkalmazható a legtöbb anyagtípusnál.


Egyaránt nagyon látványos minták, felületek alakíthatók ki hétköznapi, alkalmi és színpadi viseleteken.


Széles körben kedveltek a flitterekkel díszített ruhadarabok. A gyerekek és a fiatalok a feltűnőbb, díszesebb, míg az idősebb korosztály a szolidabb, finoman díszített modelleket részesíti előnyben. Mindkét esetben nagyon szép eredményt lehet elérni, ha a flitterezést festéssel kombináljuk.


A flitterezés munkadíja minden típus esetén: 600 Ft/óra.


A teljes ár, mely a munkadíjon felül tartalmazza a felhasznált alapanyagok és esetleges kellékek árát, előre nem meghatározható. Minden modell esetében egyedi kiszámításra van szükség. Ez csak a konkrét ruhadarab megtekintése és a minta méretének, jellegének meghatározása után lehetséges. Természetesen minél nagyobb egy minta kiterjedése, illetve minél bonyolultabb a kivitelezése, annál nagyobb költséggel jár.



Remélem ezzel tudtam segíteni:)

2014. nov. 4. 13:13
Most ismerkedem a kötéssel, és már találtam egy jó technikát, amivel elkészíthetném életem első kötött sapkáját. Viszont szeretnék rá egy feliratot is gyártani flitterekből. Nem találtam semmi hasznos videót vagy leírást erről neten. Megoldható lenne? ha igen, hogyan kezdjek hozzá? Előre is köszönöm :) egyébként ilyen flitterekre gondoltam: [link]
2014. nov. 4. 13:13
Hogyan tudnék kötött sapkára flitterekből feliratot készíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook