Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz , hogy az anyasági támogatást most már a gyerek kapja és 18 éves koráig nem veheti fel? fórum

Igaz , hogy az anyasági támogatást most már a gyerek kapja és 18 éves koráig nem veheti fel? (tudásbázis kérdés)


6. Serry (válaszként erre: 5. - Brigibaba)
2008. máj. 20. 13:53

Na igen ezek a kedves jóakarók. Dumálnak de fogalmuk sincs a valós tényekről.

Örülök,hogy sikerült tisztáznod. Ezek szerint ő rá másban sem biztos,hogy hallgatnod kell.

Egyébként én febr-ban szültem és én kaptam az anyaságit ami nagyon jól jött. Bár ne csak egyszeri juttatás lenne.

2008. ápr. 17. 20:50

kÖSZI A VÁLASZOKAT ÉN IS ÍGY GONDOLTAM!!!

EGY ISMERŐSÜNK VOLT MA ITT ÉS AZ ÁLLÍTOTTA EZT!!!A BABAKÖTVÉNY AKKOR NEM JUTOTT ESZEMBE!!!

EGYÉBKÉNT AZ INTERNETEN IS UTÁNANÉZTEM ,DE HIÁBA MONDTAM NEKI , CSAK ADDIG ERŐSKÖDÖTT HOGY ELBIZONYTALANÍTOTT!!!

MÉG EGYSZER KÖSZI!!

2008. ápr. 17. 19:32

Szerintem is kevered.

Anyasági támogatás-nevében is benne van,az anyának jár.Kizárt,hogy a gyerek nevére menne,értelmét nem látom.

Ha jól tudom,az Államkincstár folyósítja,tehát náluk meg is lehet érdeklődni.

3. d@nu
2008. ápr. 17. 19:16

Én nem idén szültem, de szerintem ez nem igaz. Valószínűleg kevered a babakötvénnyel - ez egy "új" állami támogatási forma, minden születendő baba automatikusan (azaz igénylés nélkül) megkapja - ha jól emlékszem 2006-tól. Ezt valóban nem a szülő kapja, hanem a gyermek, aki valóban 18 éves koráig nem nyúlhat hozzá.


...de majd jönnek az idén szülők és megmondják, mi az igazság. :)

2008. ápr. 17. 18:39
olyan anyukák véleményét várom akik idén szültek és ezt a támogatást megigényelték!!!
2008. ápr. 17. 18:38
Igaz , hogy az anyasági támogatást most már a gyerek kapja és 18 éves koráig nem veheti fel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook