Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovis beszokás - anya otthon a tesóval fórum

Ovis beszokás - anya otthon a tesóval (beszélgetős fórum)


2014. nov. 5. 14:33
Bíztató......
13. manó2000 (válaszként erre: 3. - 67c772efc3)
2014. nov. 4. 21:33
Már felodódott az oviban, de most már nagycsoportos. De az első két év elég szörnyű volt. Az oviváltás vagy egy kicsit otthon maradás szerintem jót tesz a lelküknek. Utána az én fiam kicsit jobban oldódott.
2014. nov. 4. 14:35

Youlcsi, mint a bevezetőben írtam, a fiam heti 3 délelőttre megy, itthon ebédel és alszik.... Nem olyan igazi bölcsis, csak játszik és kicsit szocializálódik. Nálam mindkét gyereknek látványosan igénye van más gyerekekre, én kevés vagyok, a kisebb meg eleve a tesóhoz szokott, így Ő sem találja a helyét itthon, velem kettesben.

Mindegy, a kérdés megoldódik, mert beszélgetek az ovis pszihológussal, azt fogom csinálni, amit Ő tanácsol. Csak csak látott már ilyet.... Amúgy meg az én lányom nem ül a sarokban, hanem aktív, játszik, minden programban benne van, ezzel sem gond nincs, csak a reggeli lelki válság, az elválás, ami nehezen megy....

11. youlcsi (válaszként erre: 8. - 67c772efc3)
2014. nov. 4. 12:41

ja, és 2 év alatt sem rendeződött az első oviban a nagynak. végül az oviváltás, meg a tesó (az első oviba is próbálkoztak a tesót beíratni, de még nem volt 3 éves, és nem engedték őket egy csoportba, az meg a kicsinek volt rossz) megoldotta.

szóval én lehet, otthon tartanám még 1 évet (vagy megegyeznék az ovival, hogy csak azokon a napokon megy, amikor a tesó is bölcsibe), és utána jövőre mehetnének egy csoportba is akár.


egyébként meg nem is értem, miért van bölcsiben a kicsi, ha te még 1 évet otthon vagy :o

2014. nov. 4. 12:35
*minél*
2014. nov. 4. 12:33
nővérem nagylánya 5,5 évesen ment csak oviba. be volt iratva, de nem csinált semmit, nem vett részt semmiben, csak ült és nézett. a középső most kezdte az ovit. nagytesóval együtt. vegyes csoportban. most kérik, hogy apa minnél később menjen értük... pedig tesóm otthon van az 1évessel.
2014. nov. 4. 09:20

Elvileg itthon tarthatnám, hiszen még egy évet itthon vagyok, de bent meg mindig aktív, mindenben szívesen részt vesz, itthon meg unatkozik, azaz játszunk, de nem olyan, mint bent. Hiszen már ovira érett, de a lelke még szenved. Ez a része kicsit önző is, mert mondhatnám, maradj itthon, de én már frusztrált is vagyok kicsit a gyerekezéstől, emiatt nem lenne feltétlen vidám az itthon lét, mert sugárzik rólam a "szükségem van egy kis magányra"... Persze, a gyerekért mindent, de ismerve Őt, ha a kisujjam nyújtam, az egész karom kell, így ha pl. nem kellene ott aludnia, és elhoznám ebéd után, a helyzet nem változna. A szitu nem ismeretlen neki, hiszen járt magán bölcsibe egy évet, persze nem aludt ott stb., de ott úgy kellett a puszikat összevadászni. Ahhoz is persze idő kellett, de ott a kezdeti reggeli tiltakozás fél év alatt alakult gond nélküli bölcsizésé. Igen, sokszor látom, hogy talán jó lenne, ha nem menne, de félek, hogy egy év múlva ugyanitt tartanánk. Itt barátkozik, sőt, át is hívjuk az egyik kis újdonsült barátnőjét játszani ovi után, hogy erősödjön a kapocs.

Vegyesek az érzelmeim, mert szeretném a legjobbat adni neki, de nem az a megérzésem, hogy az itthon tartás a legjobb neki.... Én arra lennék kíváncsi, hogy akinek ugyanilyen nehezen indult az ovi, mennyi idő alatt rendeződött?!

2014. nov. 3. 22:42

Andi, mikor mész dolgozni vissza? Megoldásként akkor hamarabb elhozhatnád az oviból. De ezt csak úgy tedd, hogy akkor fixen mindig elhozod.


Szundikendője nincs? amit az oviba is magával vihet?

Normális igazából a maszturbálás ebben a korban, ugye most fedezte fel, hogy az jól esik, de hát azért ez nem olyan mint a felnőtteknél.

2014. nov. 3. 22:17

Az én nagylányom is rendkívül érzékeny lélek. 3 és fél évesen elkezdhette volna az ovit, de mivel Ő is szorongó típus, így nem írattam be, mert itthon voltam az alig 1 éves húgával. Most 4 és fél évesen kezdte meg az ovit, nagyon figyelmes óvónőkkel és teljesen zökkenőmentes volt a beszokás. (A 2 éves húgával továbbra is itthon vagyok.) Nem sír reggelente, azt mondja szeret járni, pedig nem egy barátkozó típus, de már barátainak mond 1-2 kislányt. Szerintem beérett az ovira, a pár órás leválásra. 1 év ilyen életkorban rengeteg változást hoz és nálunk a világ felé nyitás egybeesett a teljes szobatisztaság elérésével. Hiszem, h. 1 év alatt egy csomó olyan dolgot megtanul, ami később rutinból megy (gondolok itt önálló öltözködés, evés, fogmosás, vécézés stb.) és tud más tanulási folyamatokra figyelni, amik az oviban érik.

A leírt soraidból úgy gondolom, h. azért veszítettél sokat a bizalmából, mert Ő Veled szeretne lenni egész nap és hiába, h. az oviba mindig időben érkezel, amit megígértél neki, Ő nem akar oda menni. Ha van lehetőséged még otthon tartani Őt, tedd meg érte, mindkettőtöknek gyümölcsöt fog hozni, ebben biztos vagyok!

2014. nov. 3. 22:01

Tudom,hogy könnyű okosnak lenni messziről,de:

-próbálj vele kettesben több időt tölteni,esetleg hetente legyen egy nap,mikor nem megy oviba,a kicsi pedig bölcsiben van.

-ha a kicsivel jársz érte az oviba,vigyen neki a picur egy csokit,sütit,bármit,ami ehető (azt nem tudja vissza kérni),hogy érezze a nagylány,hogy gondoltok rá napközben,

-a maszturbációt nem értem,nincs lányom,de szerintem 3,5 évesen korai,nem? Persze,ha a szakik mondják...

-ovi után,ha van lehetőség,menjetek játszóra,játszóházba,ahol vannak gyerekek,de te is ott vagy.

Más ötletem nincs! Nálunk a nagynak talán 2 napig volt gondja az ovival,mostmár azzal fenyegetem,hogy nem mehet,ha veri az öccsét (beválni látszik). :-)

4. Cippora (válaszként erre: 3. - 67c772efc3)
2014. nov. 3. 21:58
Ha a kicsiért mész ebéd után akkor a nagy után nem tudsz esetleg? Lehet az is megnyugtatná kicsit.
2014. nov. 3. 21:50
De megoldódott végül? Nekünk még az a gond, hogy a szorongását alvás előtti maszturbációval vezeti le. Pszihológus, ovis néni, bölcsis néni azt mondták, hogy ez életkori sajátosság, nem ritka, mármint a maszturbáció, de neki ez olyan, mint a körömrágás.... Igen kellemetlen is..... De ez a kisebb gond, mert amint nem alszik nappal, ez is elmarad. Esti alvásnál nem csinálja. Jobban aggaszt a lelke..... :( Én hiszem, hogy ez a természete is, de úgy segítenék és nem tudom mivel. Sokat beszélgetünk, minden ígéretem betartom, bíztatom, dícsérem, de a helyzet nem alakul....
2. manó2000 (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2014. nov. 3. 21:25
Nekünk is hasonlóan, a kicsik otthon vannak és igen, a fiam majdnem 2 évig sírt az oviban. De szerintem ez nemcsak a kistesó miatt van, hanem ilyen a gyerek természete. A tesó pedig nem segít a helyzeten. Talán a fiamnak jobb lett volna tovább itthon.
2014. nov. 3. 20:59

Olyan anyukák történeteit szeretném olvasni, ahol az ovis beszoktatás nehezebben ment amiatt, hogy anya otthon maradt közben a kisebb tesóval.

Lányom közel 3,5 éves, nagyon kis érzékeny lelkű, szorongó típus. Járt bölcsibe heti három délelőtt, azt sem tudta teljes erőbedobással megszokni, most oviba jár, ide is kicsit szaggatottan (őszi szünet, betegség, műtét). Végtére kifejtette a maga szintjén, hogy azért sír nap mint nap és azért szorong, mert én itthon vagyok a kisebbel (aki két éves lesz a napokban). Az most hozott egy kicsinyke lelki békét neki, hogy a mai napon kezdte meg a fiam is a bölcsit, heti három délelőttre.

De ez csak kis öröm, mert érte nem alvás után megyek és nem minden nap megy....


Nem tudok ezzel mit kezdeni, mármint a reggelenkénti sírással, hogy bent sem tud feloldódni, feszült. Mindig alvás után azonnal megyek érte és látszik, hogy megnyugszik.

Az óvonéni szerint minden napja olyan, mintha nem lett volna beszoktatva, hiszen ezerszer kérdezi, hogy "Anya mikor jön" (mintha nem beszélnénk meg mindig, és rendszer is van benne), olyan, mintha a bizalma is megrendült volna (pedig mindig betartottam a szavamat, amióta világ a világ).....


Kinek hogyan oldódott meg a baja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook