Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újra megismétlődhet? fórum

Újra megismétlődhet? (beszélgetős fórum)


23. timi83 (válaszként erre: 22. - Bojnik0915)
2014. nov. 11. 13:06

Nagyon szurkolok, hogy baba legyen és hogy minden rendben legyen. :-) Maradj pozitív.

Nekem szombaton kell megjönnie, már nagyon várom, mert utána már mi is elkezdünk próbálkozni. Én két babát veszítettem el, teljesen ki lettünk vizsgálva a párommal és most kaptunk zöld utat a próbálkozáshoz... Nagyon izglok. :-)

22. bojnik0915 (válaszként erre: 21. - Timi83)
2014. nov. 10. 21:31
Szia.Hát ma voltam ujra orvosnál,mert szerdán még nem látott semmit.szerdai eredményem:uterus 40x35mm endometrium 7mm.ma uterus 45x41mm endometrium 13mm. a vérzésem 3-án elmult.2hét mulva kell vissza mennem.azota tul vagyok 4pozitiv teszten.a laboros meno tesztre azt irták kétes. orvosom szerint lehet korai a terhesség.de lehet mensizni fogok.most ujabb 2 hét várakozás jön.igaz furálta a doki,hogy 5nap alatt igy megvastagodott a nyálkahártya.ö terhességben reménykedik.
21. timi83 (válaszként erre: 12. - Bojnik0915)
2014. nov. 7. 12:04
Mi újság, hogy vagy? Vérzésed megállt már?
20. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Tavirózsa :))
2014. nov. 6. 19:23
illetve habituális vetélőknél, a 3. vagy 4. vetélés után végzik el az embrió tüzetes , clzott vizsgálatát
19. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Tavirózsa :))
2014. nov. 6. 19:22
A szövettan nem ad választ a vetélés okára, nem is azért végzik.
18. 3a5c305959 (válaszként erre: 16. - Tavirózsa :))
2014. nov. 6. 18:44

Nagyon kedves vagy hogy igy erolkodsz, de az elejetol kezdve butasagokat beszelsz es en vagyok a hulye hogy leallok veled vitatkozni, de duhit ha valaki hulyesegeket beszel es ezzel felrevezet masokat.

En nem mentem el a lelki dolgok mellett, de ket fele no van. Az egyik rogton teherbe akar esni egy veteles utan, a masik meg varni akar. Ha valaki rogton babat akar akkor miert ne probalkozhatna ujra? Igazabol csak a fejlett technologianak koszonheto hogy tudunk a korai terhessegekrol, regebben azert nem volt ilyen konnyu felismerni. Miota szinte a fogantatas pillanatatol tudunk a terhessegrol azota picit tul van ez lihegve. Egy korai terhesseg jon-megy, kozel sem viseli meg annyira a szervezeted mint ahogy te leirod.

A szovettani vizsgalat nem egy altalanos vizsgalat, foleg mivel sokszor nem is a korhazban tortenik a veteles. Ha megis sikerul megcsinalni, akkor sem a veteles okara derit fenyt, hanem arra hogy az embrio egeszseges volt-e. De sajnos rengeteg egeszseges embrio megy el kulonfele okok miatt. Azt meg a szovettan nem fogja megmondani neked az tuti.

Igen, mindenki maga donti el mikor szeretne ujra babat. Te ugy gondolod idot kell adni a szervezetnek, a tudosok meg ugy gondoljak hogy csak nehany kiveteles esetben kell varni (molar terhesseg, fertozes stb). En reszemrol inkabb a tudosoknak hiszek es szegyelnem magam ha felinformaciokat adnek tovabb. Reszemrol a tema lezarva.

17. Tavirózsa :) (válaszként erre: 12. - Bojnik0915)
2014. nov. 6. 10:16
Reméljük, hogy nem lesz az! Nem nézte az UH-n, hogy nincs-e szabad hasüregi folyadék?
16. Tavirózsa :) (válaszként erre: 13. - 3a5c305959)
2014. nov. 6. 10:12

Most minden erőmet összeszedem és megpróbálom érthetően leírni neked, hogy mit gondolok erről, de nyugodtan kérdezz meg egy nőgyógyászt is, biztosan felvilágosít a dolgokról!

Először is egy vetélés megviseli a szervezetedet, hiszen már a kezdetektől fogva alakul át a szervezeted arra, hogy az embrió, később magzat a lehető legideálisabb körülmények között fejlődjön!

Ha sajnos elvetélsz, időt kell adni a szervezetednek, hogy újra regenerálódjon. Hiszen senkinek sem célja, legalábbis szerintem, hogy ezt többször átélje. Azon kívül várni kell a szövettan eredményére is, hogy kiderüljön, hogy mi okozta a vetélést, mert lehet, hogy ezt az okot könnyen meg lehet szüntetni!

A másik dolog, hogy én bizony nem mennék el a lelki dolgok mellett sem! Lehet, hogy én érzékenyebb vagyok, de konkrétan sírógörcsöt kaptam amikor közölték, hogy nincs szívhang! És bár először próbálták palástolni, csak mindenféle ultrahangot csináltak, meg vizsgálatokat (de, mint egyrészt eü-s, illetve józan paraszti ésszel gondolkozó ember vagyok) tudtam , hogy gond van. Az ami utána következett nem kívánom senkinek, mert konkrétan még az orvosok is azt hitték, hogy elfogok vérezni, rossz volt látni a rémületet a szemükben. Úgyhogy igen! Én úgy gondolom, hogy mindenféleképpen időt kell adni a szervezetednek és magadnak is.

De természetesen mindenki maga dönti el, hogy mit mikor vállal be!


A másik, hogy én téged nem szólítottalak meg, hanem te szóltál először hozzá az én véleményemhez.

15. 3a5c305959 (válaszként erre: 11. - Tavirózsa :))
2014. nov. 5. 20:35

Ja, es ha mar ilyen kedvesen megszolitottal akkor hadd mondjam el, hogyha egy no egy veteles utani 6 honapon belul teherbe esik kisebb egy ujabb veteles lehetosege mint 6 honap utan. Azt pedig semmi de semmi nem tamasztja ala hogy egy korai vetles utan ne lehetne siekres a kovetkezo terhesseg, akarmilyen hamar is fogant.

Ha erdekel szivesen belinkelem a relevans tanulmanyt, 2010-ben publikaltak a British Journal of Midwifery-ben.

14. 3a5c305959 (válaszként erre: 11. - Tavirózsa :))
2014. nov. 5. 20:21

Ne haragudj de ehhez semmi kozod es nem a forum temaja. A legelso vetelesem utani elso honapban "becsuszott" a lanyom amiert vegtelenul halas vagyok.

A szules utani elso ket veteles kozott eltelt tobb mint fél ev, mert nem akartam leallni a szoptatassal ezert vartunk. A harmadik baba megint csak becsuszott, de mivel nem tudtam rola antibiotikumot szedtem es valószínűleg ezert nem fejlodott a magzat.

13. 3a5c305959 (válaszként erre: 10. - Tavirózsa :))
2014. nov. 5. 20:15
Lehet hogy tudod mi a különbség, akkor nem ertem miert adsz olyan tanacsot valakinek akinek korai vetelese volt mintha szult volna? Mi az hogy hat hetig nem tanacsos a nemi elet elni meg hogy ajanlott harom hónapig varni? Nem a lelkiekrol beszeltunk hanem arrol hogy fizikailag mikor lehet ujra probalkozni.
2014. nov. 5. 20:09
Sziasztok.voltam orvosnál.semmi terhességre utalo jelet nem lát.de a menotest pozitiv.egy hét mulva kontroll uh. De ha erösen görcsölök vérzek korház.mert lehet hogy méhen kivüli terhesség.
11. Tavirózsa :) (válaszként erre: 9. - 3a5c305959)
2014. nov. 4. 08:00
Ezek után pedig gondolkozzál el, hogy talán nem-e kellett volna időt adni magadnak!?
10. Tavirózsa :) (válaszként erre: 8. - 3a5c305959)
2014. nov. 4. 07:58

Szerinted nem tudom, hogy mi a különbség a szülés és a vetélés között.

Mindkettőt átéltem.

Én csak azt írtam a kérdezőnek, amit nekem is mondtak az orvosok és korai vetélésem volt! :(

Egyébként is itt nem csak a testednek kell regenerálódni, hanem a lelkednek is. Mindenki másképpen éli meg.

9. 3a5c305959 (válaszként erre: 4. - Bojnik0915)
2014. nov. 3. 16:02
Sajnos nekem egy egeszseges gyermek utan utott be a menyko es volt harom vetelesem egyhuzamban. Az elsonel nekem is mindenki azt mondta hogy nyugodtan probalkozzunk, ez csak veletlen volt. A masodik utan is... aztan mostmar a harmadik utan elkezdtek gondolkozni hogy talan ez nem normalis.
8. 3a5c305959 (válaszként erre: 6. - Tavirózsa :))
2014. nov. 3. 15:59

Nem kell egy kalap ala venni a szulest es egy korai vetelest. Ha elmulik a verzes akkro lehet nyugodtan hazaseletet elni (akar szules utan is!)

Igazan haladhatnanak a korral az orvosok...

7. 3a5c305959 (válaszként erre: 3. - Tavirózsa :))
2014. nov. 3. 15:58
Egy 8 hetnel kisebb terhesseg levesztese utan lehet probalkozni azonnal. Altalaban szoktak ajanlani hogy varjak meg az elso rendesz menzeszt a szulok, de azt is csak azert hogy az orvosok tudjak honnan viszonyitani a terhesseget. Gyakorlatilag ahogy elmulik a verzes lehet probalkozni. Nekem igy sikerult a lanyom :-)
6. Tavirózsa :) (válaszként erre: 4. - Bojnik0915)
2014. nov. 3. 15:50

Nekem azt mondták akkor, hogy min. 3 hónap, de ajánlott a fél év.

6 hétig amúgy sem lehet elméletileg nemi életet élni.

5. Warnika (válaszként erre: 4. - Bojnik0915)
2014. nov. 3. 15:50
lehet, hogy valamiféle progeszteron pótlás jót tenne!
4. bojnik0915 (válaszként erre: 3. - Tavirózsa :))
2014. nov. 3. 15:46

Nekem 8hetet mondott az orvos aki csinálta a mütétet.Azt mondta ez a véletlen müve volt hogy nem maradt meg a pici,mert van 2 egészséges gyerekem,nyugodtan probálkozhatunk 8hét után.

de meg vártuk az elsö mensimet és utánna probálkoztunk

3. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Bojnik0915)
2014. nov. 3. 15:43

Reménykedj, hogy ne! :)

Viszont nem mondták, hogy ajánlatos fél évet várni a következő terhességgel?

2014. nov. 3. 15:42

Ha azt akarod hallani, hogy nem, akkor nem;

ha igen, akkor újra megismétlôdhet - bármi.

2014. nov. 3. 15:39
Sziasztok.Kicsit félek..Julius végén volt egy 8hetes missed ab.-om.9hétre rá jött meg.most ujra megvolt de 11 napig.ma csillapodott.. nos ma kiváncsiságból csináltam egy tesztet ami pozitiv lett.egyből hivtam a dokimat.holnap reggel tud fogadni.Nagyon félek hogy ujra elveszitem a picim.Szerintetek? Elöre is köszönöm a válaszokat.Negativ is jöhet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook