Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Haskeményedés, barnázás a második trimeszterben... mindenre a pihenés a megoldás? fórum

Haskeményedés, barnázás a második trimeszterben... mindenre a pihenés a megoldás? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. márc. 8. 08:02
a pihenessel rosszat nem teszel ez biztos.
31. artmami (válaszként erre: 30. - 2cc786c515)
2014. nov. 4. 21:54

Köszönöm, nagyon cuki vagy.

És gratulálok a nagy fiadhoz. :)

Remélem 16 év múlva én is hasonló dolgokat írhatok majd.


Szép estét!

30. 2cc786c515 (válaszként erre: 7. - Artmami)
2014. nov. 4. 20:07

10 hetesen ment el :(

A második várandóságomnál már tényleg nagyon figyeltem magamat.


És most itt van velem - mára 16 éves, nagyon szép, okos sráccá serdült :)


Nem lesz semmi baj! CSak hagyd a munkákat most másra! :)

2014. nov. 4. 13:03

Fura, mert a paradicsom meg citrus az elvileg nem jó, de én az első 14 hétben mindent paradicsommal ettem. A paradicsomot is :)

Nekem a gaviscon jobban bejött, nincs annyira kréta íze mint a rennienek….

28. 5236d12e25 (válaszként erre: 27. - Artmami)
2014. nov. 4. 11:22

Engem a paradicsom, sima paprika,uborka,csoki,lekvár, citrus félék ami gyilkol, no meg kávé.

Most rennie-t szedek,mert ezt és a gaviscont lehet babásan, de előtte quamatelt szedtem, persze nem napi szinten csak amikor kellett.

2014. nov. 4. 10:35

Hát fura dolgokat csinál a terhesség, az már biztos :) De bátor vagy ha a refluxra erőset mersz enni. Engem az azonnal kinyír.

Meg olvastam valahol, hogy már érez ízeket a kis albérlő, úgyhogy én most nem merek erőset enni miatta sem, nehogy csipje a száját :)

Szedsz valamit refluxra?

26. 5236d12e25 (válaszként erre: 25. - Artmami)
2014. nov. 4. 09:12

Én is refluxos vagyok, öl is rendesen a sav sokszor..Borzalmasan kívánós vagyok, szerencsére az édes soha nem volt a kedvencem, és most sem az, apa legnagyobb bánatára aki eléggé édesszájú..

Meghalok a fűszeres dolgokért, az erősért, amit a bélgyulladás miatt nem szabad.

Hétvégén pl megvesztem a kínai sült kacsáért..előtte az oliva bogyóért, hagymás tejfölös chipsért..pisztáciáért.. aztán a mexicói chilis halért- ez volt a vesztem ettől kaptam bélgyulladást, holott világéletemben két pofára zabáltam a méregerőset.

Fura ez a gyerek... :D

2014. nov. 4. 08:44

Uhhh akkor tényleg vigyáznod kell. Mi is próbálunk figyelni, de néha az ember elcsábul. És sajnos a tészta az nálunk is csúszik :)

Mondjuk én cukrot nem eszem, mert refluxos voltam (és vagyok) és azt vettem észre, hogy a cukor kinyír. Már most félek attól a terheléses vércukros vérvételtől…

De az is az igazsághoz tartozik, hogy ha olyat főzök amiben nincs gyorsen felszívódó szénhidrát, akkor két óra múlva nem tépi fel a párom a hűtőt, hogy egyen még valamit. Ha tészta van ebédre, akkor pár óra múlva jön a farkaséhség..

De sajnos nekünk sincs konyhakertünk meg amerikai nagybácsink, hogy minden nap hús és zöldség legyen a menü..

24. 5236d12e25 (válaszként erre: 23. - Artmami)
2014. nov. 4. 07:03

A diétával az a bajom, hogy számomra szinte tarthatatlan volt eddig is.

Szeretnék a diéta szerint étkezni, csak sajnos ez nem az itthoni fizetésre kalkulálták.. mellesleg férjem kőműves egész nap nehéz fizikai munkát végez, nem rakhatok elé kevés szénhidrátos ételt, mert lefordul a székről..két felé főzni ismét nem pénztárca barát..Mindenesetre próbálok oda oda figyelni, de a picur csak olyat kívántat velem amit nem lenne szabad: pl tésztát hússal, húst tésztával, pizzát.

Mellesleg apukám cukor beteg, szóval duplán kivagyok téve a rizikónak hogy kialakul terhesség alatt.

23. artmami (válaszként erre: 22. - 5236d12e25)
2014. nov. 3. 16:51

Uhh emlékszem ezekre a fincsi éjszakákra.. én meg pont az ellenkezője voltam, nagyon lefogytam a korábbi baba elvesztése miatt, így amikor elkezdődött apocakosodás rögtön kislabda hasam lett :) Na azon sem jó feküdni.

Azért vannak kellemes tünetek is. Soha nem volt még ekkora mellem. :) Sajnálom, hogy ez nem maradhat így…

Kell valami diétát tartanod most?

22. 5236d12e25 (válaszként erre: 18. - Artmami)
2014. nov. 3. 15:44
Hason alapba nem tudtam sokáig így se aludni a derekam miatt meg a hatalmas cickók miatt, nekem eleve túlsúllyal sikerült babásodni, így alapból van pocakom. (pco + ir mellett spontán) Az oldal alvás nem új keletű dolog számomra, és párnám is van, igaz nem rendes terhes párna, hanem egy ilyen babzsák féle párna pici bigyókkal van tele. De az elején nappal téli álmot tudtam volna aludni éjjel meg nagyon pocsékul aludtam a sok pisilés és sok gyomorsav miatt.
21. artmami (válaszként erre: 20. - D20c30cb4c)
2014. nov. 3. 15:34
Nagyon szépek! És biztos, hogy a babónak is jót tesz, hogy anya ilyen lélekemelő hobbit talált. Ügyi vagy, gratula. Majd dobhatnál fel pár képet az elkészült darabokból :)
20. d20c30cb4c (válaszként erre: 19. - Artmami)
2014. nov. 3. 15:24

Én most ezekre a csipkés dolgokra vagyok rákattanva: [link]

Van időm, szóval csinálok mindenkinek a családból. :D

19. artmami (válaszként erre: 17. - D20c30cb4c)
2014. nov. 3. 14:17

Ajtódíszeket? Ilyen karácsonyi meg téli dekorokat? Az jó ötlet…

Nekem is ki kell találnom valamit, amit ülve vagy nyugiban lehet csinálni, sajnos az eddigi hobbik nem tartoznak ide :(

De köszi az ötletet, lehet, hogy lopom :)

18. artmami (válaszként erre: 15. - 5236d12e25)
2014. nov. 3. 14:12
Hamarosan jön majd a következő nehezítés az alvás… Ha 15 hetes elmúltál, akkor gondolom már nem alszol hason nagyon… én nem mertem, nehogy kilapítsam szegényt… nagy találmány a szopipárna.. :) Tuti nő volt aki kitalálta. Pár hét szenvedés után én pont tegnap kaptam a páromtól.. Nem mondom elég szűk az ágy így, két ember, két kutya és egy párna :) De valami csoda.. még a mai heverészés és jobban megy vele :)
17. d20c30cb4c (válaszként erre: 16. - Artmami)
2014. nov. 3. 14:11
Általában a doki be szokta számokkal a kiskönyvedbe írni, amikor kontroll van. 3000, 2000 stb. Mindenképp kérdezz rá, mert illene figyelnie az orvosnak, főleg pecsételés és haskeményedés mellett, hogy nem nyílsz-e meg tőle. Jó pihit neked is, és kitartás! Menni fog az átszokás az új életformára. :) Ha van valami hobbid, akkor az is jó, lekötöd magad. Én most ajtódíszeket szeretnék készíteni. :) Azzal is szépen elmegy fél nap. :)
16. artmami (válaszként erre: 14. - D20c30cb4c)
2014. nov. 3. 14:07
Én most átnéztam az összes papíromat.. Időm engedi :))) és semmi méhszáj érték nem volt benne. De megkérdezem majd, ha legközelebb megyek. Köszi a tippet. És jó pihit Nekünk! :)
15. 5236d12e25 (válaszként erre: 11. - Artmami)
2014. nov. 3. 13:21
Nekem is borzalmasan nehéz volt feküdni és nem csinálni szinte semmit..már alapból nem bírok reggel, hajnalban ágyban maradni ha egyszer kipattantak a szemeim..de a muszáj nagy úr, és valamit valamiért...
14. d20c30cb4c (válaszként erre: 13. - Artmami)
2014. nov. 3. 13:10

Nálunk sem munka után áll neki porszívózni, sajnos ki kell várni a hétvégét, amikor van ideje neki is, addig meg becsukom a szemem. :D Ilyeneket megcsinálok, hogy mosogatás stb., de pl. nyilván nem rángatom a porszívót.

De nekem muszáj a méhszáj érték miatt, mert 2000-et írt be utoljára a doki a kiskönyvbe, ami rövidebb méhnyakat jelent. Neked említették milyen a méhszáj érték?

13. artmami (válaszként erre: 12. - D20c30cb4c)
2014. nov. 3. 12:17

Szia, uhhh biztos nagyon rémísztő lehetett a vérzés.. én már ettől a kis pecsételgetéstől is teljesen kiakadtam. Próbálok pihenni, csak nehéz, mert nem fáj semmim alapból. Könnyebb úgy ágyban maradni, hogy 40 fokos láza van az embernek, mert akkor amúgy sem kíván felkelni. De így…

De majd megmutatom a páromnak a beírásodat, hogy mi mindent kellene még csinálnia a munka mellett… :) Amúgy sokat segít, de én nem bírom elnézni, hogy hazajön 8-10 óra munka után és akkor még állhat neki a lakásnak… mert én meg pihizgettem egész nap.. Kitartást Neked is :)

12. d20c30cb4c (válaszként erre: 11. - Artmami)
2014. nov. 3. 09:12

Szia! Én 18 hetes vagyok, a 14. héten ömlött a vér belőlem. Elpattan egy ér a méhszájban, de emiatt meg is rövidült a méhnyak. A méhszájértékeid jók? Akkor szoktak pihenést előírni, ha már esetleg nem 3000 az érték a pecsételéstől és a keményedésektől.

Sajnos nekem is sokat kell feküdnöm, nincs más választás. Pl. mosást beindítom, de Apa tereget és emeli ki a vizes ruhát, Apa vásárol be, a takarításnál pedig csak port törölgetek, a hajolós dolgokat szintén Apa csinálja. Ja és szextől is el vagyunk tiltva. Nálatok sem ajánlatos, ha pecsételsz. Át kell állni egy másik életformára sajnos, tudom, hogy nehéz, de hát... már félidőben vagy. Kitartás!

11. artmami (válaszként erre: 10. - 5236d12e25)
2014. nov. 3. 08:57

Szia… látom Te is a nehezebb utat kaptad… szorítok, hogy minden rendben legyen Nálatok is. Mi már a 21.hétben vagyunk. 12 hét utro kúra 3x3 (életem megkeményebb 12 hete) és most 2 nap fekvés 2 nap nem… messze van még március… Csak jó lett volna, ha tudom, hogy mi miatt kell feküdnöm, mert arra jobban vigyáznék.

Volt aki azt mondta, hogy teregetni, ruhát kirázni, ágyazni nem szabad, mert megránthatom a hirtelen mozdulattal a babát.

Volt aki a gugolást mondta, hogy attól megfeszül a méhszáj és kinyílik… de terhestornákon vannak gugolós gyakorlatok..

Ez e legnehezebb, hogy ha mindent betartok, akkor ülök a sarokban mozdulatlanul.. ha pedig úgy fogom fel, hogy nem betegség csak egy állapot, akkor meg fekhetek 2 naponta…

Köszi a válaszokat mindenkinek.

2014. nov. 3. 07:12
Sokszor van amikor a hüvelyben elpattan egy ér, mivel ilyenkor sokkal érzékenyebb és vér bővebb minden. Mi 2 évet vártunk a picurkánkra, és végre bekopogott, de egyáltalán nem problémamentes a terhességem. 2x kaptam bélgyulladást, benne voltam a megfázásban, 4x álltam neki vérezni, a 13. hétig szedtem utrogestánt napi 3x1. Nálam sem derült ki konkrétan mitől, bár lehetséges hogy a házasélet okozta az első alkalommal, így mi el is voltunk tiltva.Azonnal veszélyeztetett kategóriába kerültem, és leszek is végig. Rengeteget pihentem, no nem 24 órából 24-t mert azt nem is bírtam volna ki, de jócskán vissza vettem a lendületből, és nem emeltem nehezet sem. Napi 3x2 magne b6-t szedek azóta is. Most vagyok 15+4 hetes. A picur szerencsére erős, és virgonc.
9. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Artmami)
2014. nov. 2. 21:12
Ha megvizsgaltak a mehszajad es nincs verzesre utalo jel, es megneztek uh-al is es nem latni a vezest akkor nem tudják honnan jon. Ha a lepenynek van verzes azt lehet latni az uh-on, mint fekete csík vagy holyag rosszabb esetben. Nem irtad hany hetes vagy, de a masodik trimeszterben már normalis a kemenyedes, foleg estenkent ha elfaradt az ember.
2014. nov. 2. 19:52
ehet, hogy a lepeny rossz helyen tapadt, vagy barmi. De a kemenyedesre tenyleg pihenni kell es Mg-t szedni.
7. artmami (válaszként erre: 5. - 2cc786c515)
2014. nov. 2. 18:41

Szia.. ettől rettegek én is. Egy babát már elveszítettünk 9 hetesen. Ő már 20 hetes.. mocorog… nem bírnám ki ha ő is itthagyna minket…


Neked mennyi idősen ment el ha megkérdezhetem?

6. artmami (válaszként erre: 4. - Nyinya80)
2014. nov. 2. 18:37
Voltam orvosnál, voltam hétvégén kórházban, nehogy valami gond legyen… mindkettő ugyan azt mondta… pihenés magnézium… de fogalmuk sincs az okokról…és legjobb barátom Google se adott túl sok választ. Ezért lennék kíváncsi a tapasztalatokra.
2014. nov. 2. 18:35

...annyit tudtam anno én is, hogy a "barnázás" után a vetélés jött- nálam. :(


A második terhességemnél, amint megjelent a barnázás, félbehagyottan bújtam be az ágyba. Akkor már nagyon vigyáztam, mert nem akartam elveszíteni a másik babát.


Miért van? Nekem csak annyit mondott a nődokim, hogy nem jó helyen tapadt meg.

2014. nov. 2. 18:33
Sok magnézium fogyasztása segíthet, de ha minden nap így van, akkor érdemes orvoshoz menni vele.
3. artmami (válaszként erre: 2. - Virag32)
2014. nov. 2. 18:33
Szió… ez nem túl megnyugtató.. Kicsit olyan érzés, hogy fogalmuk nincs.. pihenés és magnézium nem árthat. :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook