Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet megkülönböztetni a műbőr táskát a bőrtől? fórum

Hogyan lehet megkülönböztetni a műbőr táskát a bőrtől? (tudásbázis kérdés)

1 2
49. csgybzs (válaszként erre: 48. - 9b10f3d7ff)
2014. nov. 6. 10:40
Akkor ezt meg is beszéltük.
48. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 47. - Csgybzs)
2014. nov. 6. 10:28

Érvként azért hoztam fel, hogy akkor növényt sem lehetne enni, tisztelve az életet, ami megadatott neki.


Nincs semmi gondom a vegánokkal, éppen úgy, mint a különböző vallásokkal, amíg nem akarják másokra erőltetni a nézeteiket.


Nem tudod kikerülni az állatkísérleteket, hiszen nagyon sok gyógyszert is állatokon tesztelnek elsőként.

A felsőbbrendű, az alsóbbrendűt alárendelt szerepbe kényszeríti. Addig amíg látom, hogy szenved az állat sajnálom, de ha a gyerekem élete egy kísérlettől függ, a nézeteimet háttérbe teszem, a gyerekem javára.

Nem tartom elég hatékonynak a tüntetést, maroknyi ember, nem vagytok elég figyelemfelkeltők.

Én a látványos dolgokat ismerem el, ott lenni egy állat fel és lerakodásnál, rejtett kamerás felvétel, feljelentés stb. Megállítani egy kamiont és közszemlére tenni xy cég hogyan szállítja a fogyasztóihoz az állatokat. Az angol T.SCO-nál is így érték el, hogy kapirgáló csirkék kerüljenek az üzletek hűtőpultjaiba. (nem hazánkról beszélek)

Ha nem akarjuk a földünket szennyezni, akkor eret kell vágni magunkon, ne használjuk naponta a tisztított vizet, a mosószereket, kozmetikumokat, ne ürítsünk székletet. vizeletet.

Tehát maradok annál, tiszteletben tartom a nézeteidet, már-már egyet is értek Veled az állatok terén, DE tiszteletben tartom azokat is, akik szeretnek egy nagy adag rántott húst.

47. csgybzs (válaszként erre: 46. - 9b10f3d7ff)
2014. nov. 6. 09:16

Vegán vagyok. Nem veszek sem húst, sem tejterméket, sem tojást, sem szőrmét, sem bőrt, sem állatkísérleteket végző vagy végeztető cégek által gyártott kozmetikumot, ergó nem támogatom az ágazatot pénzzel, még ha porszemnyi is. Van naplóm és blogom a témában ismeretterjesztő céllal és voltam már több ezzel kapcsolatos rendezvényen/tüntetésen is és petíciókat is rendszeresen írok alá.

Valószínűleg ezek azok az apró lépések, amikkel el lehetett kezdeni és van még hová fejlődni.

Hidd el, eleget olvastam már a növényekről is, nagyon jól tudom, mit éreznek. Egyébként azt sem értem miért hozod ezt fel érvként, mikor a húsevő ember eszik húst is ÉS növényt is.

46. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 39. - Csgybzs)
2014. nov. 6. 09:07

Nagyon eltértünk a tárgytól, hogyan lehet megkülönböztetni a valódi és a műbőrt egymástól?


Amit leírtál az mind sztereotípia, írom úgy, hogy vannak háziállataim, életemben nem öltem le állatot.Mentettem már állatot. Volt, hogy évekig nem ettem húst. Viszont ne felejtsük el, már az ősember is vadászott. Az ember szervezete, emésztőrendszere, a minden evésre alakult ki, és nem kérődző.

Nem néztem meg a videót, amit belinkeltél, mert láttam már borzalmakat, NA azok ELLEN kellene fellépni. Kíváncsi vagyok MIT TETTÉL, annak érdekében, hogy ne úgy tartsák, szállítsák, öljék őket, ahogy némely helyen ezt teszik.

Mert hiába kényeztetem én itthon a drága cicámat, kutyámat, ha nem teszek ellene, hogy mondjuk Kínában ne elevenen nyúzzák le őket.

Addig amíg nem állunk ki harcosan, addig álszentség prédikálni, másoknak lelkifurdalást okozni, hogy bezzeg Ők mennyivel rosszabbak.

A növényekről meg olvass még, mert, bizony feltudják ismerni, ha az a személy lép a szobába, aki mondjuk a cigarettával égeti a levelüket.

És tényleg kíváncsian várom mit tettél ez ellen, hogy méltóságteljes legyen az állattartás.

Most nem ilyenre gondolok, hogy kimész egy szörme üzlet elé, és skandálod, hogy nem fair leölni az állatokat, mert az nem igazán hat meg széles rétegeket. Állítottál már meg kamiont, hogy vizet adj a kitikkadt állatoknak? Hívtál már ki vágóhídra ellenőrt, hogy nem a megfelelőek a vágási körülmények?

45. csgybzs (válaszként erre: 44. - Csgybzs)
2014. nov. 6. 08:44
Bocsánat, helyesbítek. Semmilyen videó. De lehet, hogy van ami igen. Bár nem hiszem.
44. csgybzs (válaszként erre: 43. - 7a3a05277b)
2014. nov. 6. 08:42

Pont nem abból szűrtem le, hanem abból a hozzászólásodból, amiben azt írtad, hogy SEMMI nem tud eltántorítani a bőr hordásától. Erre írtam.

Ez a szűklátókörűség szerintem. De kérlek, engedd meg, hogy ez legyen a véleményem.

43. 7a3a05277b (válaszként erre: 42. - Csgybzs)
2014. nov. 6. 08:25

S mindezt a rém okos gyereknyúzó hozzászólásodra adott válaszomból szűrted le. Ez de mennyire szép!


Imádom a hoxa-t! Az, ami itt van, az sehol másutt nem található meg :D

42. csgybzs (válaszként erre: 40. - 7a3a05277b)
2014. nov. 5. 10:17
Még annyi, hogy ha annyira intelligens lennél, mint amilyennek gondolod magad, akkor nagyobb összefüggésekben is tudnál gondolkodni, mint a bőrcipőd és nem engem tartanál állatvédő-nácinak.
41. csgybzs (válaszként erre: 40. - 7a3a05277b)
2014. nov. 5. 10:01
:) Neked is szép napot!
40. 7a3a05277b (válaszként erre: 37. - Csgybzs)
2014. nov. 5. 09:50

Szezon a fazonnal.


Önigazoló? Nem, inkább kellően intelligens, hogy azt mondjam, amit most fogok: törődj magad kis dolgával és ne próbáld meg vélt piedesztálról lenyomni a másik ember torkán az ideológiáidat. Ennyi.

39. csgybzs (válaszként erre: 38. - 9b10f3d7ff)
2014. nov. 5. 08:47

Nagyon sok mindent tudnék írni neked, de meddő "vita" lenne. Az ember vagy eljut az életében erre a szintre lelkileg/érzelmileg, vagy nem, ez mindenkinek saját egyéni döntése.

Rettentő sokat lehet tenni az állatokért már minimális odafigyeléssel is, lemondások nélkül.


(De azért két dolgot írnék. A ragadozó állat valóban megöli a prédáját, mert az a fő tápláléka, és mert meg tudja tenni, arra van a teste kitalálva. Az embernek nem, mégis több húst és állati eredetű terméket eszik nap mint nap, mint egy ragadozó.

A másik. A növények vegetatív idegrendszere nem összehasonlítható egy állatéval. Ráadásul amikor eldöntöd, hogy egy tányér növényt vagy egy tányér húst eszel, akkor nem egy növény és egy állat között választasz, hanem rengeteg növény és egy állat között. Ha azt a növényt, amit az állat felhízlalására szántak közvetlenül megennéd, hetekig vígan ellenél.)

38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 37. - Csgybzs)
2014. nov. 4. 17:03

Tiszteletben tartom az érzéseidet, DE a világ így van kitalálva. Az állatok is megölik a prédájukat (akár az embert is), hogy szükségleteiket kielégítsék.


A növények is éreznek fájdalmat, kísérletekkel igazolták, csak azok nem olyan látványosak.

Tehát, ha más élőkény életét, létét tisztelni szeretnénk, önmagunkat kellene feláldozni.

37. csgybzs (válaszként erre: 36. - 7a3a05277b)
2014. nov. 4. 16:50

A bőr táskák/övek/cipők, nem csak a húsmarhákból készülnek. És innentől azt hiszem nem is állja meg a helyét az, hogy az én írásom a hatásvadász. Inkább a tiéd önigazoló.

Néhány állat igen, sokkal inteligensebb rengeteg embernél és igen, nekik ugyanúgy joguk van az életükhöz mind neked, vagy nekem. Attól, hogy az ember úgy gondolja megtehet velük bármit, még nem lesz jó és üdvözlendő a dolog.

36. 7a3a05277b (válaszként erre: 35. - Csgybzs)
2014. nov. 4. 11:27

Igen, nekem jár, mindaz, amiért megdolgozom és nem sértem vele más emberi lény jogait.


Egy állat nem emberi lény, úgyhogy a példád nevetséges, bár valóban hatásvadász.


Neked azonos az embergyerek egy húsmarhával, melynek a bőréből később csizma készül, a húsát pedig megeszik. A te dolgod. Számomra korántsem az.


Megjegyzem, ez az állatvédő-náci, sötétzöld hozzáállás azoknál, akiket megérinthet, több, mint kontraproduktiv.

35. csgybzs (válaszként erre: 34. - 7a3a05277b)
2014. nov. 4. 10:13

Persze, hiszen ez neked jár, ugye?


Kíváncsi vagyok, ha árva gyerekeket kéne hozzá megnyúzni, vajon akkor is ilyen elszánt lennél-e.

Nyilván igen, hiszen a lábaid fontosabbak...

34. 7a3a05277b (válaszként erre: 33. - Csgybzs)
2014. nov. 4. 09:40
Nincs az a videó, ami eltérítene a valódi bőr cipők viselésétől :)) Soha nem húznék műbőrcipőt, annál a lábaim fontosabbak.
2014. nov. 4. 09:38

A bőr szerelmeseinek pedig ajánlom ezt a videót:


[link]

2014. nov. 4. 07:19
Sziasztok! Legyen kellemes napotok!
31. syria (válaszként erre: 17. - Csgybzs)
2014. nov. 3. 20:25

Szerintem a felelős állattartásnál kezdődik. Ott, hogy megelőzik a nem kívánt szaporulatot; betartják a törvényeket: pl. chip, a házikedvencek megengedett számának túl nem lépése, haszonszerzés céljából irtózatos körülmények közötti tenyésztés nagyon szigorú büntetése.

Ha állatkínzásért letöltendő börtönbüntetést szabnának ki, nemcsak egy kis ejnye-bejnyét szánalmasan alacsony pénzbírsággal, stb.

30. csgybzs (válaszként erre: 27. - Gribedli***)
2014. nov. 3. 11:43

Viszont a bőr készítése is hihetetlen környezetszennyező. Ha már két szennyező dolog közül lehet választani, legalább ne szenvedjen érte állat.


És a szimpla áttérés nem menti meg őket, teljesen más szemléletváltás kellene hozzá, de mindenki túl kényelmes és sznob ahhoz, hogy valaki más érdekeit is szem előtt tartsa a sajátjához képest.

29. gribedli*** (válaszként erre: 26. - F8db0709b8)
2014. nov. 3. 11:32
Ha táskákat árulnék és valaki öngyújtóval hadonászna körülöttük, kivágnám az üzletből. Nem azért mert ég vagy nem ég a bőr, hanem mert ne baszkurálja a még nem eladott árut!
28. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Luca néni)
2014. nov. 3. 11:29
Az igazi bőrön látni a pórusokat is, bár már ezt is utánozzák, viszont a varrásnál a műbőrnél az öltés mellett egy kicsit fehér lehet, vagy úgy eleve az anyagnak nincs az a tartása, a bőrtáskák nehezebbek és kicsit keményebbek tapintásra. Ha pedig egy kivételesen puha bőr, akkor is a súlyáról érzed, hogy ez nem mű, mert egy puha bőrtáska tuti, hogy nehezebb mint egy ugyanakkora és ugyanolyan puha műbőrtáska. Vannak ellenálóbb műbőrök is azért, szóval nem kell mindet kidobni csak úgy általában az igazi valszeg tartósabb és ha javításra szorul, meg lehet csinálni, az évek során pedig úgy kopik, hogy nem csúnya, hanem vállalhatóan kopottka:)
27. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Csgybzs)
2014. nov. 3. 11:20

Nem, de miután kidobjuk a műbőrtáskát, nem bomlik el, és sok helyen nincsenek szemétégetők, csak elföldelik, a tetejére legelőt csinálnak, az állat megeszi a mérgekkel teli földből kinőtt füvet és megdöglik.


Ha pedig elégetjük a műanyagot, a káros füstöt az állatok is beszívják.


Nem hiszem, hogy csak szimplán áttérni műbőrre megmenti őket, de mondjuk egy jó bőrtáska eltart 10 évig, ezalatt egy szarabb műbőrből vehetünk 20-at is minimum, szóval nem környezetvédőbb vagy állatvédőbb sajnos. Ha csak ez lenne az oka a mészárlásnak...

2014. nov. 3. 10:47
Meg kell gyújtani....a bőr nem ég...
2014. nov. 3. 10:32
Táskából/tárcából, övből és cipőből a bőrnek nincs alternatívája.
2014. nov. 3. 08:46

Rá kell szánni ugyanazt a pénzt a műbőrre, amit a bőrre is, és ugyanolyan minőséget kap az ember. Az a baj, hogy ha műbőr, akkor csak feleannyiért veszem, mert hát az bőr. Holott annak a minőségét is meg kell fizetni.

Ha vennél egy bőr táskát 30.000-ért, de műbőrt már csak 10.000-ért veszel, akkor ne csodálkozz, ha hamarabb szétmegy...

23. csgybzs (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2014. nov. 3. 08:44
Miattam ugyan egyet sem, hála istennek.
22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Finom23)
2014. nov. 3. 07:39
Nem így van. Pl.a kesztyűbőrbő l készült termékek nagyon kellemes fogasúak
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Grizus)
2014. nov. 3. 07:35
Persze, hogy az. A textilbőr kanapé Pl. Sokkal kevesebb ideig jó.
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Csgybzs)
2014. nov. 3. 07:32
Ha nem vagy vegetáriánus, akkor miattad is keletkezik bőr hulladék, megnyúzzák a birkát, nyulat, marhát, sertéSt stb.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook