Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jaydess spirál fórum

Jaydess spirál (beszélgetős fórum)


163. hivatal1 (válaszként erre: 162. - Phoeniix)
2018. márc. 22. 15:47
Kiváncsi vagyok, hogy mit fog mondani az orvos.
162. Phoeniix (válaszként erre: 158. - Hivatal1)
2018. márc. 22. 13:57
Nem még nem voltam most telt le az egy hónapos idő a kontroll előtt valószínűleg jövőhéten megyek csak, addig is jó lett volna tudni hogy volt-e hasonló eset.
161. 314reni (válaszként erre: 160. - Nagykatica)
2018. márc. 19. 16:23
Köszönöm szépen!
160. Nagykatica (válaszként erre: 159. - 314reni)
2018. márc. 19. 16:22

Szia!

57 ezer Ft.

159. 314reni
2018. márc. 19. 16:02

Sziasztok!

Abban tudna segíteni valaki, aki mostanában szerezte be, hogy kb. milyen áron érhető el?

Előre is nagyon szépen köszönöm!

158. hivatal1 (válaszként erre: 157. - Phoeniix)
2018. márc. 19. 14:29
Szia, nekem ugyan ez a problémám, hogy egyszer csak eltűnt a jelzőszál. Voltál-e orvosnál azóta?
2018. márc. 11. 22:57

Sziasztok! Végigolvastam a fórumot így néhány kérdésemre már választ kaptam, de maradt még egy-kettő amiben szeretnék segítséget kérni.

Egy hónapja van fenn a Jaydess spirálom, 26éves vagyok, nem szültem még, a felrakás elsőre a rendelőben sikertelen volt, így végül altatásban tették fel. Azóta folyamatos pecsételő barnás vérzésem van, amit olvastam, hogy sokaknál előfordult. Néha több néha kevesebb. két napja azt hiszem megvan vele az első havi vérzésem, és amitől igazán megijedtem, az a színe. Konkrétan annyira sötétbarna a vér, hogy jóformán fekete. Ez mennyire normális? Illetve mikor felrakták, pár nappal rá felnyúlva még éreztem a vezetőszálat, ám az első együttlét után már nem érzem, pedig előtte rendesen kitapintható volt elég hosszan hagyva, de azóta egyáltalán nem találom sehol. A jövőhét folyamán lesz időm elmenni az első havi kontrollra de addig is szeretném megnyugtatni magamat, hogy hátha csak túlgondolom és nincs egyébként semmi rendellenesség. Segítenétek? :)

156. vicucicu0022 (válaszként erre: 155. - Trekna)
2018. márc. 11. 09:27
Szia semmi bajom nincs vérvétel nekem 3 havonta van a spirállal semmi problémám nincs a leiden mutációra nincs hatása. 😊
155. Trekna
2018. márc. 8. 07:53

Sziasztok! 28 éves vagyok, 2 gyermekem van. 17 évesen trombózisom volt 3 hónap fogamzásgátló szedéstől. A legtöbb orvos semmilyen hormontartalmú fogmzásgátlót nem ajánl. Azonban a nőgyógyászom ebbe nem nyugodott bele, szerencsére és ő ajánlotta a Jaydesst! Én is nagyon sokat olvastam utána és most itt is láttam,h más is van itt hasonló problémával. Nagyon gondolkozom rajta,h megpróbálom. Most úgy érzem,h nem szeretném több gyereket, ez persze pár év múlva változhat 😊 Így szeretnék valamilyen biztonságos fogamzásgátlást, nálam csak ez jöhet szóba.

Vicucicu0022, neked a spirál használata alatt nem volt semmilyen problémát a leiden mutációval kapcsoltban? Jársz vérvételre, ahol néha ellenőrzik,h minden rendben van-e? Kicsit azért félek kipróbálni a spirált a trombózis miatt. Arra gondoltam,h ha kipróbálom, akkor magán úton eljárok vérvételte 1-2 havonta,h tuti ne legyen semmi baj. Vélemény?

154. Bettiiyy (válaszként erre: 141. - Szippani)
2018. márc. 6. 09:05

Nekem tegnap rakták fel. Azt mondta a professzor úr, hogy akár már aznap este is lehet, nem kell védekezni.

Természetesen eszem ágában sem volt. Annyira nem éreztem jól magam. Na, meg ugye a menzeszem még mindig meg van.


A témához hozzászólva. A menzeszem negyedik napján mentem el felrakatni az eszközt. Kellemetlen érzés volt, de nem fájt. A pillanatot nem tudnám belőni, amikor a Jaydess felkerült.

A fertőtlenítés miatt a jód csípett, égetett miután felálltam a székből, de az is egy percen belül elmúlt.

Miután végeztünk, elsétáltam még a postára és a papírírószerbe is. Kicsit gyengébbnek éreztem magam, de az adrenalinra fogom. :D

Én elég merevnek éreztem magam végig, még ma is. Lassan ülök le, lassabban mozgok.

Tegnap mire hazaértem már azért fájdogált, bele-bele nyilalt egy erősebb fájdalom, és éreztem, hogy hol van az eszköz. Nem is nagyon mozogtam, csak feküdtem egész este.

Vezetés közben viszont elég kellemetlen, mivel minden bukkanót megéreztem/megérzek.

Ami még most így eszembe jut, hogy ugye a negyedik napban volt a menzeszem, tehát már épp csak véreztem. Most viszont a felrakás után megerősödött. Nem nagyon, de azért erősebb.

Most másnapra a fájdalom, és a kellemetlen érzés enyhült. Remélem, pár nap múlva még jobb lesz. :)

2018. márc. 3. 16:06
Sziasztok! Mindjárt két hete hogy felrakták a Jaydesst. 27 vagyok sosem szedtem gyógyszert. Felhelyezést hagyjuk... két nap enyhe menszi görcs pecsételés oké... utána két napig semmi, pici idegen test érzése de inkább csak a gondolat. Utána mikor három napja elkezdődött a peteérésem brutális görcsöléseim lettek, azóta is vérzek fél napig, tisztasági nem elég, de betét meg sok neki és átmegy barnásba végül nap végére a vérzés ez megy három napja nagyon fáj a méhem ezeknél a görcsöknél. Hétfőn lesz két hete h felrakták a dokim azt mondta hogy ez belefér. Valaki járt már hasonlóan? Fogalmam sincs miért fájok ennyire sokszor lekaparnám a falat... elmúlik ez?
152. Viki097 (válaszként erre: 149. - Muciana)
2018. jan. 26. 12:28

Szia :) Én most vagyok 20, annó még a 19-et se töltöttem be, amikor fölrakták. A doki szerint a Jaydess pont a "nem szülteknek" ajánlott :)


Illetve update az előzőekhez:

Két hónapja újra van menstruációm, amikor kb fél éve volt vérzés, azt mondta a doki, hogy teljesen természetes néha. A mostaniban viszont szerintem közre játszhatott a vizsgák miatti stressz. Valakinek van esetleg ezzel kapcsolatban tapasztalata?

151. vicucicu0022 (válaszként erre: 150. - Vicucicu0022)
2018. jan. 11. 21:39
23 éves vagyok most elfelejtettem leírni :)
2018. jan. 11. 14:40
Sziasztok  Most találtam rá erre a csoportra. Nekem 2014.junius.9.-En tették fel. Leiden mutaciom miatt ( Trombózisra való hajlam). Sajnos nekem más lehetőség nem jöhetett szóba. Tavaly mikor a 3 év lejárta előtt elmentem nőgyógyászhoz és azt mondta hogy ha a párommal nem tervezünk babát akkor meg nyugodtan maradhat akár plusz 2 évig is. Mivel kettős hatása van. Ma voltam ultrahangon teljesen jo helyen van a spirál és minden rendben van a spirál teljesen jól működik. Ha bármi kérdésetek van nyugodtan írjatok😁
149. muciana
2018. jan. 7. 13:42

Sziasztok!

Én majdnem 26 éves, nem szült nő vagyok és sajna az ösztrogénes tabletták stb. Nálam is kilőve a vénáim miatt... Az óvszerben nem bízom, sajnos sok rossz tapasztalatom van, pár esemény utáni tabletta is volt már, hazardírozni pedig nem szeretnék, nem szeretném remegve várni a menzeszem minden hónapban . Nagyon szemezek a Jaydessel. Van közületek hozzam hasonlókorban, aki gyermektelen és egyebek? Egyszer a peterfyben egy dokinál érdeklődtem aki annyit mondott, hogy 30 alatt nem ajánlja. Viszont számos külföldi fórumon olvasom hogy akár 17-18 éves lányok is használják. A nőgyógyászom sem teszi fel, szóval ehhez kell egy másik dokit kéresnem. Köszi a segitseget!

2017. nov. 27. 21:34

Sikersztori: túl vagyok az 5 hetes kontrollon, minden rendben.

A felhelyezés másnapján már nem görcsöltem, utána kb. 1 hétig éreztem napi szinten kellemetlenséget, ha valami nyomta a hasam (biciklin a nadrág dereka-gombja, hason fekvés, eleinte még a nyújtózkodás is). A nőgyógyász szerint ez nem függ össze, nem érezhetem, hiszen a méh üregében van az eszköz. Nem ragoztam, h "tudja, én vagyok a kisméhű...". Fizikális vizsgálattal (amikor 2 kézzel tapint, ujjak bent, a másik kézzel az alhasat betapintja kívülről) és ultrahanggal is minden a helyén, immár fájdalmatlan. Inkább hosszabbra vágta a kihúzószálat a kezdetkor, hogy az eltávolítás könnyebben menjen majd. Ennek ellenére nem is észleli a párom. Az első napokban kíváncsiságból kitapintottam. Csak harmadik nekifutásra találtam meg. Valami keményebb szálra számítottam. Amíg nem találtam, addig aggódtam, hogy ugyan mi történhetett, de a doktor megnyugtatott utólag, hogy nem kell azt keresgélni, nyugi, a helyén van.

Ami az ájulást illeti: van, aki még a vizsgálón elájul.

Az eszközt viselve halálpontosan jött meg a vérzésem, ami gyenge volt és tovább tartott, mint a szokásos. Azóta nincs pecsételés sem (a felhelyezés után is volt pár napig).

Ami nagyon pozitív: a kombinált fogamzásgátlós évek után ámulattal tapasztaltam, hogy nem vág be a zokni a bokámon, 1 hónap alatt 2 centivel kisebb lett a combom körfogata, pedig egyébként úgy áll a kaja-mozgás-pajzsmirigygyógyszer, mint eddig, reggelente nincsenek vizes táskák a szemem alatt, nem vagyok állandóan fáradt, és az elmúlt 5 hétben csak egyszer volt migrénem! amúgy 33 éves és 53 kiló vagyok, nem az a bajom, hogy cipelem a civilizációs betegségekkel teli nagy kofferemet, mégis olyan vizes-hájas, lötyögős lágyrészeim voltak/még azért vannak is csökkenő mértékben főleg combon, fenéken, hason, esetenként lábon végig, hogy 1-2 mérettel nagyobb ruha kellett deréktól lefelé. Már csak visszérbetegség hiányzott volna...

Összességében örülök, hogy a következő majdnem 3 évre megvan az ösztrogénmentes megoldás. A felhelyezés napjára célszerű szabit kivenni, betétet meg betenni. És mindig magamnál hordom a kis kártyát, h intrauterin eszközöm van, és egy másik kártyát, a gyógyszerérzékenységgel. Így nyugodt vagyok, hogy baj esetén nem hátráltatom a segítséget ezek nem közlésével.

147. Erika8604 (válaszként erre: 146. - Bridget*)
2017. okt. 28. 12:00
Szia! Angliában nekem másfél évvel ezelőtt tette fel a doktornő a Jaydesst, itt kifejezetten a mensi első pár napján helyezik fel, kíméletesebb. Nekem sajnos félre tájékoztatás miatt nem akkor lett feltéve......
2017. okt. 23. 12:48

Sziasztok! Végigfutottam a fórumot, de vagy kihagytam vagy tényleg nem találtam senkit, akinek lejárt a 3 év és cserélték a Jaydess -t.

Nekem most, októberben van a 3.evfordulo, pénteken megyek a dokihoz. A felrakása anno egyáltalán nem fájt, néhány hónap kellett a hozzászokashoz, aztán teljesen nem jött meg. Most be is vagyok tojva, mert elkezdtem pecsételni...

Szóval, van itt mostanában valaki, aki a cserérol tudna információkat adni? Én nem szeretném megvarni, hogy megjojjon és akkor rakják fel az újat - a leírásban nagyon bénán van leírva, hogy mi a jobb...

2017. okt. 19. 19:14

Felmerült, hogy a 10 év fogamzásgátló-szedésem összefügghet az egyre fokozódó migrénnel (nem tudom, az autoimmun pajzsmirigybetegségem is innen fakad-e, de mindenesetre ebben az időintervallumban kezdődött). Endokrinológus, nőgyógyász, háziorvos, neurológus is egyetértett abban, hogy a tabletta nem javasolt tovább. OK. Gondoltam, 2017-ben nehogy már csak a gumi és a kombinált tabletta legyen alternatíva, elmentem tehát egy olyan nőgyógyászhoz, aki endokrin vonalra specializálódott. Megvizsgált, UH, javasolta és felírta a Jaydess-t, majd jöttem ide tájékozódni. Habár kicsi a méhem (24*40 mm), az eszköz pedig 28*30mm, úgy gondoltam, kemény csaj vagyok, csak nem fog komoly kínt okozni a felhelyezés!

A mai napon felhelyezte a nőgyógyász az eszközt. Mondta, hogy az elején a rákszűréshez hasonló kellemetlenséget fogok érezni, majd egy kis fájdalmat, de az lesz a legrosszabb. Nos, lett rosszabb. Igyekeztem nem ficánkolni, de egyszer mégis megrezdültem akaratlanul. Kérdezte, hogy szédülök-e. Nem szédültem, csak görcsöltem, azt felelte, hogy ez normális. UH-gal ellenőrizte, hogy jó helyen van-e. Biciklis ember lévén biciklivel indultam a munkahelyemre, nemsokára leszálltam és bevettem egy No-spát, majd toltam. Az volt emlékezetemben, hogy valaki nagybevásárolni is elment felhelyezés után, ez a kis bizonytalanságérzés mindjárt elmúlik. Aztán majdnem elájultam. Kivert a víz, eltűntek a színek, majd a formák is, nem láttam semmit, minden fehér volt. Ott pánikoltam, hogy most mi lesz, jajj, nehogy már idegenek kanalazzanak össze az utcán, igyekeztem mélyeket lélegezni, leguggoltam a bicikli mellé. Jó soká múlt ez el. Munkaidőben görcsöltem tovább, még egyszer eljátszottam ezt, még görcsoldó és nonsteroid, 70/40 vérnyomás. Most már 9 órája megvan az eszköz, nem görcsölök, viszont tompán fáj a hasam bal oldalon. Igencsak örülnék, ha nem perforálna, tekintve, hogy ilyen szoros helyzet alakult ki odabent. 5 hét múlva kontroll.

Ja, és a tájékoztatót olvasva tamponnal meg lehet húzni a húzószálat, ha hozzáragad. Tekintve, hogy a vérzés valószínűleg nem lesz bő, minden esély megvan a ragadásra, szóval lehet betétezni.

144. Viki097 (válaszként erre: 141. - Szippani)
2017. szept. 29. 17:47
nekem azt mondta a doki, hogy akár már másnap is lehet védekezés nélkül :)
143. Szippani (válaszként erre: 142. - Jennyfer13)
2017. szept. 29. 16:20
Tenyleg?..ossze olvastam mindent rolla de errol sehol nem beszelnek..marmint mikortol biztonsagos.
142. jennyfer13 (válaszként erre: 141. - Szippani)
2017. szept. 27. 10:03
Én úgy tudtam felrakás után rögtön véd :D
2017. szept. 27. 09:58
Sziasztok.6 hete van felrakva..a doki azt mondta 4 het utann ki lehet probalni vedekezes nelkul...en meg mindig nem mertem..Hulye kerdes lehet de ti a felhelyezes utann mikortol nem vedekeztetek??nem szeretnek teherbe esni 43 evesen.Koszi a valaszokat!
2017. szept. 26. 19:29

Nekem lejárt a 3 év, múlt csütörtökön vették le a jaydesst, menszeszem addigra elmúlt már. Elég nehéz volt levenni, mivel a másik doki aki feltette, nagyon rövidre vágta a jelzőszálat...:/

Vasárnap elkezdtem vérezni eléggé és azóta tart és görcsölök is...szerintetek ez normális?

139. A.Vackor (válaszként erre: 138. - D5cb1c7ec0)
2017. szept. 18. 13:22

Meraud, nálad a spirál elmozdulása milyen tünettel járt?

Azért kérdezem, mert én ugyanígy jártam, szintén 2 hónap alatt, csak nem a Jaydessel, hanem a "nagytesóval".

Akkor az ultrahangvizsgálatkor sokként ért, hogy lecsúszott az eszköz, de utólag összerakva a történéseket teljesen világos, hogy mikor mi történt. Kíváncsi vagyok hogy másoknál hogy történt. Állítólag ritka a kilökődés.

Minden jót neked, akár következő spirállal, akár anélkül.

2017. szept. 17. 19:39
Elbúcsúzom ettől a fórumtól, mert picivel több, mint 2 hónap után megváltam a Jaydesstől. :( Az első 2 hónapban pecseteltem, majd a 2. hónaptól elkezdtem először egy fémes majd kellemetlen szagot érezni. Gondolom a folyamatos vérzéstől felborult a ph-m. Szóval a megbeszélt 3 hónapos kontroll helyett visszamentem 2 hónap után az orvosomhoz. Ultrahangon viszont azt látta, hogy a Jaydess részlegesen kilökődött és 2 cm-re már a méhnyakcsatornámban van. Azt mondta várjunk pár hónapot, hogy elmozdul-e, de a hormon továbbra is fel fog szívódni. Nos, már ott a vizsgálaton majdnem elájultam valamitől, másnapra meg be is lázasodtam. A székletem is drasztikusan megváltozott, ami néha menzesz alatt elő szokott fordulni, de csak ritkán. A 4. napon bementem a sürgősségire, ahol vettek vért és megvizsgált egy másik nőgyógyász is. Ő is kb ugyanezt mondta el. Ekkor már elkezdett a bal oldalam fájni, egészen a bal vesémig, meg le a lábam felé. A sürgősségin kb. haza küldtek, hogy nincs semmi bajom, de ha aggódom, akkor keressek egy orvost, aki csinál hasi ultrahangot (bár a sürgősségi nőgyógyász ezzel a kéréssel küldött vissza a felvételi irodához, hogy csináljanak). További 4 nap telt el mire eljutottam hasi ultrahangra. Addig minden nap lázam volt, és az emésztőrendszerem tombolt. Beszéltem a saját nőgyógyászommal is telefonon, aki azt mondta, hogy ha a hasi ultrahang negatív, akkor menjek vissza hozzá. Negatív volt. Szóval aznap délután kivette a Jaydesst. A bal petefészek környéke érzékeny volt. Másnap már csak hőemelkedésem volt, de most már 2 napja nincs az se. A gyomrom még nem állt vissza, de már kezd jobb lenni. Szerintem azzal, hogy bent volt a méhnyakcsatornámban részlegesen, nyomhatott vagy irritálhatott. Ha visszatetetek IUD-t, akkor szerintem az Mirena lesz, mert az nagyobb. Még nem szültem gyereket, de a felhelyezés és a levétele se fájt, szóval lehet annyira nem szűk a méhnyakam, mint kellene. Hát ennyi. :(
137. Lovas84
2017. szept. 5. 11:19
Köszi a választ, olvasgattam még a neten és sok jót találtam dr. Kosztin Árpádról, a dr. Rose Magánkórházban rendel. Kicsit beleválasztottam mert elég borsos árat kérnek egy konzultációért, de reménykedem hogy megéri őt választani.
136. d5cb1c7ec0 (válaszként erre: 135. - Lovas84)
2017. szept. 2. 19:09

Szia!


Nekem Dr. Ambrus Zoltán tette fel a Swiss Clinic-en. A Jaydesst ajánlotta volna amúgy is nekem nem szült nőként (bár már úgy mentem hozzá, hogy ezt szeretném). Úgy feltette, hogy szinte meg se éreztem (1es ha volt egy 10-es skálán) Nagyon barátságos és jó szakember. Én innentől már csak hozzá fogok járni.


Azt nem tudom, hogy később a gyerekvállalásban jó szakember-e, mert ebben még nem voltam érintett.

135. Lovas84
2017. szept. 1. 09:28

Sziasztok!

Tud valaki Budapesten olyan orvost aki ismeri a jaydesst, és persze jó orvos is, akár későbbi gyermekvállalásban is jó szakember.

Dr. Szalóki Aliz orvosra kaptam tippet, de vhogy inkább férfi doktort szeretnék.

134. Barbie1018 (válaszként erre: 133. - D5cb1c7ec0)
2017. aug. 31. 14:07

Gyógyszerről álltam át. Kb egy hétig véreztem, görcsölgettem. Azóta semmi. Szerencsére.

Amikor feltette a doktornő már akkor is csak 3mm-s volt a méhnyálkahártyám,ezért nem tartott sokáig a vérezgetés. Nem volt minek leválnia.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook