Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jaydess spirál fórum

Jaydess spirál (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2018. nov. 5. 14:09

Sziasztok!


23éves vagyok holnap megyek felrakatni a jaydesst.

Olvastam itt jót is rosszat is róla.

Az érdekelne hogy a felhelyezés után rosszul is lehet lenni? Mert sajnos senki nem tud elkisérni csak azèrt hogy tudjam mire számitsak.

Igazából rengeteg kérdés van még bennem de egyenlőre a felhelyezés éljem túl ugy vagyok vele. :)


Előre is köszönöm ha valaki válaszol.

2018. okt. 9. 10:54

Sziasztok!


Én 20 éves vagyok, 2(!) éve rakta fel a nőgyógyászom a jaydesst. Semmi problémám nem volt vele, nagyon kényelmes megoldás, mindenkinek ajánlottam.


Idén nyáron viszont petefészek cisztát állapítottak meg nálam, amit augusztus végén műtöttek. Minden orvos meg volt lepődve, hogy ilyen fiatalon van jaydess-em, az ultrahang kimutatta, hogy a méhem is tele van pici cisztákkal az eszköz körül. A 4 hetes kontrollon egyúttal le akartam vetetni a jaydesst, ha valóban ez okozta. Ekkor az UH kimutatott még egy cisztát, amely a műtét óta (tehát 4 hét alatt) alakult ki. A saját orvosom még ekkor sem okolta a jaydesst.


Nőgyógyászt váltottam, ő azonnal eltávolította. Valószínűleg ez a ciszta már magától fel fog tudni szívódni, mivel nem éri "hormonbomba".



Nem mondom, hogy óvva intek mindenkit a használatától, de nagyon oda kell figyelni rá, szerintem nem elég az éves kontroll, mert aki hajlamos rá, annak hasonló problémái lesznek, mint nekem. Aki pedig "bírja", annak kiváló megoldás, mert egyszer fáj (az ára is), utána el is felejti az ember a mindennapokban, hogy van ilyene.

191. mercedeszd (válaszként erre: 185. - Emese5)
2018. okt. 6. 10:20

Kedves Emese!


Nekem most lesz fel eve, hogy fent lesz.. eddig szinte folyamat barnazok.. talan 1 hetet nem egy honapba.

Ami kiborit! Az arcom lehet ettol is pattog ki. A hajam amugyis hullik es zsiros igy ebben nem erzek valtozast.

A parom a mai napig erzi a szalat! Nekem sokszor faj a szex, ha nem a megszokott miszionarusba csinaljuk!

A mai napig betud gorcsolni a hasam ami eleg kellemetlen!

Sajnos eddig jot nem tapasztaltam. Nagyon gondolkodom azon, hogy levetetem jovore, mert inkabb csak nyug es sok rossz tulajdonsagot tapasztaltam, mint jot!

Ugy, hogy egy kicsit en is foldonkivulinek erzem magam😊

2018. szept. 14. 20:40

Csajok!


Egy ideje nagyot nőtt a mellem és fáj is! Valaki tapasztalt ilyet a jaydess-től? Vagy más állhat a dolog mögött..?!


😊

2018. szept. 13. 07:58

Sziasztok,

Lassan egy éve van jaydessem, és havi kb. két hét kihagyással állandóan barnázok. Múlt héten voltam orvosnál, azt mondta minden rendben van vele, én vagyok az a ritka kivétel, akinek nem múlt el a menstruációja. Valaki más tapasztalt ilyet?

Köszi a válaszokat.

188. Barbie1018 (válaszként erre: 187. - Taurielle)
2018. szept. 11. 12:59

Szia.

Nekem másfél éve van fent. Szerintem az egyik legjobb döntés volt az életemben.

A migrénem miatt és a korom miatt kellett váltanom a fogigátlóról. A migrénem szinte megszűnt, mensim alig van.

Egy nagyon kényelmes, praktikus megoldás szerintem.

2018. szept. 11. 09:38
Sziasztok. Remélem akad még itt valaki aki esetleg tudna nekem segíteni. 23 éves vagyok, 2 éve szedek fogamzásgátlót, mióta együttvagyunk a jelenlegi párommal. sok problémám volt már gyógyszer előtt és után is különböző fertőzések, felfázások, stb. Ezt kezdtem megelégelni, és úgy döntöttem nőgyógyászt váltok. Sajnos kiderült, hogy ciszta alakult ki a petefészemben. A nőgyógyász szerint a rossz fogamzásgátló, illetve a nem megfelelő fejlődés (kisebb, visszamaradottabb a méhem a koromhoz képest) a probléma oka. Ő ajánlotta nekem ezt az újnak számító megoldást. A panaszokat olvasva, nagyon bizonytalan vagyok a dologgal kapcsolatban. Aztmondta 4 évre megszűnik minden problémám, és az árát levéve ez egy nagyon praktikus és jó megoldás. Vagy egy újfajta fogamzásgátlót javasol. Őszintén, hölgyek, asszonyok, anyukák....akinek már van/volt megbánta? érdemes vele kínlódni? Előre Köszönöm ha valaki válaszol!
2018. aug. 14. 12:39

Sziasztok!

29 éves vagyok még én sem szültem.

Eleinte fogamzásgátó tablettákkal próbálkoztam de mivel azoktól mindig nagyon bepigmentálódott a bőröm az orvosom javasolta a spirál felhelyezését.

Én magamtól nem nagyon keresgéltem ő mondta, hogy szerinte a még nem szült nőknek ez a legjobb megoldás. Elég pontosan elmagyarázta hogyan működik, milyen a felhelyezés, mi várható az elkövetkezendő hónapokban. Előtte kaptam hüvelykúpot és kenetet is vett, hogy "megfelelő"-e a környezet a felhelyezésre.

2 hónapja van fent, maga a felhelyezés kellemetlen volt, egy erős szúrást éreztem, de engem felkészített előre az orvos, hogy valószínűleg fájdalmasabb lesz, mint az átlagnak mert nagyon "kacskaringós a méhnyakszájam" alapból is görcsölős vagyok, jó ha beveszek egy cataflamot.

A kb 3 hétig végig volt kis pecsételésem és a görcsök is jelentkeztek de sokkal enyhébben mint az alapvető menstruációs görcsök. Eleinte sportolás után éreztem a helyét és egy alkalommal nagyon nagyon görcsölt még a 3. hétben, ekkor telefonos konzultáció után visszahívott az orvosom és garanciálisan megnézte, hogy biztosan jó helyen van-e, nem mozdult-e el, de mindent rendben talált.

Megvolt a 6. heti kontrollom (ami így, hogy mentem korábban is 9. heti lett) mondtam, hogy időnként mindig pecsétel és azzal együtt jelentkezik minimális szúrás de nem olyan bántó, hogy gyógyszert vegyek be rá. Elvileg ez teljesen normális mert minden szervezet másképp reagál. Az ultrahangot végző hölgy is megnyugtatott, hogy saját családjában is volt akinek 3 hónap után másnak pedig fél év után ágyazódott be teljesen, azóta gondtalanok minden téren.

Összességében a tüneteim csökkennek, úgyhogy türelmes vagyok.

A doki biztosított róla, ha bármi miatt kellemetlen lenne számomra, ő leveszi de szerite is érdemes várni legalább fél évet, amennyiben probléma nincs...

Hangulatingadozásom nincs, a bőröm nem pattog ki. Arra az estre meg ha a pasik éreznék a jelzőszálat elvileg le lehet azt rövidíteni ( és nyilván klinikája válogatja) de van arra eszköz ha az teljesen eltűnne, úgy is kiszedhető legyen altatás nélkül, nem nagyobb fájdalommal mint a felrakás. Amíg pecsételés van addig normális ha a "szaga is kellemetlenebb" netalán fémes a vér bomlása miatt..... nyilván az előttem írt esetben 7. hónapban már más vetődik fel.

Szerintem írok még ha "beállt" (remélem) vagy ha nem, akkor is.

185. Emese5
2018. aug. 13. 13:43

Sziasztok!


Én is megosztom a saját tapasztalataimat a jaydess iud-ről. Nem azért mert általános érvényű igazságnak tartom őket, hanem azért, hogy bátorítsam azokat, akik kellemetlen mellékhatásokat tapasztalnak és egyedül érzik ezzel magukat.


32 éves, nem szült nő vagyok. 9 hónapja tetettem fel az eszközt és ma vetettem le.

- A felrakás apró kellemetlenséggel járt, görcsölés, idegen test érzés a méhemben csak aznap jelentkezett.

- 6 hónapig folyamatosan pecsételtem, "barnáztam". Szinte minden nap. Belőlem gazdagodott meg a Carefree és Libresse tisztasági betét gyár. Mikor a 3. hónap és az 5. hónapban újra nőgyógyászhoz fordultam, mert végképp elfogyott a türelmem, akkor pár normativizáló mondatot és vérzéscsillapítót kaptam, ami egy heti adagot tartalmazott. Szedés közben megszűnt, majd az utolsó szem bevételét követően ugyanúgy visszajött a pecsételés.

- A menstruációm végig megmaradt. A ciklusom lerövidült, 32 napról 26 napra. A menstruáció időtartama viszont megnőtt. A megszokott 4-5 napról 7-8 napra bővült. Nem elhanyagolható mennyiséggel. Első két nap alvadt, barnás vér, utána élénkvörös színű volt a jellemző.

- Korábban nem voltak pms tüneteim, most egy héttel menstruáció előtt számos megjelent: mellfeszülés, a hasamban furcsa diszkomfort érzés, általános fáradékonyság, irritabilitás és az utóbbi időben migrénes fejfájás.

- Az elhúzódó menstruációm után egy hétig tartott a visszarendeződés. Fél év alatt többször borult fel a hüvelyflórám, jelent meg gomba és fogékonyabb lettem fertőzésekre. Korábban ez egyáltalán nem volt jellemző nálam, most ilyen készítményeket gyakorta kellett alkalmaznom.

- Az első hónaptól megnőtt a szexuális étvágyam. Annál szomorúbb és elkeseredett lettem, hogy a tünetek korlátozzák illetve rányomják a bélyegüket a kívánt együttlétekre. A párom a szálat az első alkalom kivételével egyáltalán nem érezte, ez valóban nem zavarta őt. Én soha nem éreztem a hasam, vagy konkrétan a méhszáj környékén fájdalmat, furcsa érzést a szex alatt.

- Súlygyarapodást nem tapasztaltam. A 6. hónaptól megjelent a derék-csipőtájékon egy külön kis öv (ez nem igazán látható, de vékony nőként mozgáskor zavar engem).

- A bőröm amúgy vegyes, zsírosodásra hajlamos, ezen változást nem tapasztaltam. A hajamon sem éreztem változást, hajhullást nem tapasztaltam.

- Az első három hónapban voltak hangulatingadozások, de ezek kismértékűek voltak és a téli időszakra estek. Úgy mondanám könnyebben láttam meg a dolgok rossz kimenetelét, könnyebben éreztem együtt megbántott, sérülékeny emberekkel.

- Kb. a 7.hónap után megváltozott a szagom és az ízem (szeméremtájék, mell környéke). Legjobban talán fémes ízhez tudnám hasonlítani, átható, intenzív. Különösen menstruáció előtt. A szag később verejtékezés közben is megjelent. Nagyon zavart és az együttléteinket is. A párommal ez volt az utolsó csepp a pohárban, amikor úgy döntöttünk eltávolíttatom és más módszert fogunk alkalmazni.


Szerencsére azzal, hogy nyíltan tudtunk ezekről beszélni sokat segített nekem. Az orvosom eleinte türelmet kért és minden uh csekkoláskor biztosított arról, hogy jó helyen van, jól néz ki a jaydess. Legutóbb pedig racionálisan a magas árral indokolta a kitartásomat. A fórumokon pozitív tapasztalatokról, túlnyomó többségben menstruációjuktól megszabadult, tünetmentes nőkről olvastam. Remélem tényleg így van, és nem szeretném vitatni, hogy a legtöbbeteknek nem okoz hasonló nehézségeket a fentebbi eszköz. Akinek viszont igen, azok tényleg ne érezzék magukat földönkívülinek, hanem merjék megkérdőjelezni és megváltoztatni a fogamzásgátló módszerüket. :-)


Szép napot nektek!

2018. aug. 3. 14:02

Sziasztok!


Gondoltam én is megosztom a friss tapasztalataimat.


25 éves vagyok, nincs gyerekem. Azért döntöttem a spirál mellett, mert az óvszerben nem bízom, a tablettákból csomót próbáltam, de nem találtam meg a megfelelőt belőle. Ott telt be a pohár amikor elkezdtem spontán hányni az egyiktől. Nuvaringre váltottam. Azt használtam 7 évig. Fél éve folyton van valami fertőzésem, plusz visszatérő hólyaghurutom (felfázásom) van kb. azóta, hogy a Nuvaringet használom. Úgyhogy az orvosom javasolta a spirált. Akár még az is benne van a pakliban, hogy elmúlik a felfázásom, ami nagyon jó lenne 😃.

Szóval tegnap meg is volt a felhelyezés. Nagyon izgultam. Maga a felhelyezés kb. Másfél percet vett igénybe. Leginkább kellemetlennek tudnám leírni, a végére már az “jó lenne már ha kész lenne” érzéssel. De addigra kész is volt. Viszont utána a vérnyomásom leesett, bár erre számítottam, hajlamos vagyok rá.... Hát örülök, hogy szabadságon vagyok.... Olyan volt mintha brutális menstruációs görcsöm lenne, folyamatosan, és mindegy hogyan fekszem, nem múlik el. Pedig legalább eddig megkímélt az élet a komolyabb mensis görcsöktől. Egész nap feküdtem, lórúgás fájdalomcsillapítóval legalább a derekamra és lábaimra kisugárzódott fájdalom enyhült... Aztán aludtam egy jó 12 órásat. Mára sokkal sokkal jobb. Érzem a “helyét”. Főleg ülni és lehajolni fáj, de már a sugárzó fájdalom elmúlt. Azért ma is bevettem egy fájdalom csillapítót, de ez már kibírható. Ilyen javulási tempóban remélem holnapra semmi bajom nem lesz.


Hát ez az én történetem eddig. Nekem sokat segített az itteni vélemények olvasása, hogy felkészüljek lelkileg, remélem valaki számára az én élményem is hasznos lesz 😊

2018. júl. 11. 09:31

Sziasztok!

21 vagyok, nincs gyerekem és ez az első fogamzásgátlóm. Nekem ajánlotta az orvosom.

Márciusban rakta föl, de most már minden rendben van vele.


Amikor fel rakta a doki az eléggé fájt, után kaptam fájdalom csillapítót és ott ültem a váróban még fél órát. Olyan volt mintha megjött volna. Utána nem görcsöltem vagy fájt a fejem. Kb. 2 hétre rá tornáztam ami után azt hittem meghalok, annyira fájt lent a hasam,de 1 nap alatt elmúlt. Tornázas előtt és után is picit véreztem és fájt a hasam ha megerőltettem magam. Az első alkalommal nálam is érezte a párom,de utána már nem volt semmi. Minden rendben ment.

Na és itt jön a bibi. A felhelyezés előtt volt egy kisebb felfázásom, amiről azt hittem elmúlt. Viszont úgy tűnt mégsem. Jöttek a tipikus tünetek. Majd elmúltak. 2 hetente ez volt 3 hónapon keresztül. Aztán elmentem a házi orvoshoz,hogy ez van és hogy már nagyon rossz. Felírt antibiotikumot és elküldött urológushoz. Voltam laboron, de nem találtak semmit. Aztán mondta,hogy ez valószínűleg nőgyógyászati. (Ekkor már viszektett eléggé) Szóval irány a nőgyógyászat. (Azt hittem elmozdult vagy hogy ki kell venni és teljes paráztam). Kiderült,hogy gombám van,és elég mélyen. 5 féle gyógyszert kaptam rá amikkel el is múlt.( Utána én még használtam/ok Lactacyd intim mosakodót, mert még mindig rossz volt egy picit,de ezután már minden jó volt.)


Az antibiotikum, a stressz, a fogamzásgátló és a gyengébb immunrendszer miatt borult föl a hüvely flórám.

Szóval vigyázzatok magatokra, mert ezt nem kívánom senkinek. És ha valami baj azon a részen történik, akkor mindenképpen nézessétek meg a nőgyógyászotokkal.

182. Mirabella11 (válaszként erre: 149. - Muciana)
2018. júl. 11. 08:52

Szia!

Remélem még nem késtem a válasszal.

21 vagyok, nekem márciusban rakta föl az orvosom, volt egy kisebb betegségem ami miatt több orvosnál is voltam, és mindenhol megkaptam, hogy ilyen fiatalon minek van fent spirál. Nekem pedig pont ezt ajánlotta a sajátom. Szóval szerintem nyugodtan rakasd föl. A G1 intézetben csinálták, Dr. Szőnyi György, de ott a többi orvost is tudom ajánlani.

181. Mirabella11 (válaszként erre: 135. - Lovas84)
2018. júl. 11. 08:39

Szia!

Dr. Szőnyi Györgyöt ajánlom, nekem ő tette fel és édesanyámnak vezette le 2 szülését is. A G1 intézetben dolgozik. 😊

2018. jún. 25. 12:50
Illetve még annyi, hogy nekem mondta a Dr Úr hogy el fog majd maradni a mensi valszeg szóval ne is izguljak ezen de nem gondoltam hogy lehetséges már az elsőnél? :o
2018. jún. 25. 12:43
Na hamarabb írok mint gondoltam. Ma kellett volna megjönnie első alkalommal. Viszont nem jött meg de úgy h azóta hogy nekem elmúlt rá 2 napra a vérzés hogy feltették egy deka pecsételés semmi nem volt, és most nem is jött ma még legalábbis. Ami változás hogy múlthéten hét vége fele meg hétvégén úgy fajdogált a hasam így periódikusan bele bele fajdult de volt hogy elég komolyan is. Nem tudom hogy talán azért nem jött még mert előtte gyógyszert szedtem és ez közre játszott e vagy mert nekem régebben még a fogamzásgátló előtt volt olyan hogy kb fél évben egyszer volt meg (ekkor még semmit nem szedtem). Kicsit aggodok nyugtassatok meg. A jelző szálat érzem mindig. Remélem nincs gond :D és ha másnak volt ilyen h spirál után nem vérzett (de úgy egyáltalán, pecsételés sem) kérlek jelentkezzen :D
2018. jún. 22. 21:01
Sziasztok! Én leírnám a teljes tapasztalatom,az elsők között voltam,akiknek felhelyezték 3 éve. Nekem a felhelyezés eléggé kellemetlen volt,utána néhány hónapig erős görcseim voltak, viszont utána több,mint két évre szinte minden tünetem megszűnt,nem is menstruáltam, én szerettem. Néhány hónapja úgy döntöttünk,hogy belevágunk a gyerek projektbe, leszedettem, ami amúgy egyáltalán nem fájt. A dokim azt mondta,két menstruáció után lehet próbálkozni, elvileg ugye ezután nem nagyon kell kihagyás. Hát valóban nem okozott gondot a teherbe esés, azonnal sikerült, sőt ikerterhességem van. Több angol nyelvű oldalon találtunk leírásokat,hogy iud leszedése után sok női test hiperovulációba kezd néhány hónapig akár, ami a kétpetéjű ikerterhesség okozója. Ezt csak azért írom le ,mert tudom,hogy sok nőnek ez az álma ugyan, de azért szerintem ez annyira nem jó dolog, és nekem nem ártott volna,ha erre valaki felkészít előtte,hogy emiatt megvan erre az esélyem. Aki esetleg már leszedette,járt hasonlóan?
2018. jún. 22. 15:36

Sziasztok sziasztok! Beállok én is a sorba, most pár hete május 30.-án tették fel nekem. Az egész úgy történt hogy előtte fogamzásgátlót szedtem több éve de attól állandóan kb 0-án volt a libidóm ráadásul volt olyan hogy el-el felejtettem bevenni és utánna pedig állandóan jött a nagy izgulások stresszelések. Meguntam és elkezdtem nézgelődni más megoldások után. A hormonális spirálokat találtam a legoptimálisabb megoldásoknak illetve az injekciót. Ennyibe is maradt a dolog és amikor mentem a nőgyógyászhoz éves ellenörzésre előadtam neki a dolgokat, hogy mire jutottam ő mit mond ezekre (hormonális spirál/injekció). Ő rögtön mondta lelkesen, hogy persze van a jaydess amit ő ajánl és megbízható talán mensim sem lesz tőle, viszont az injekciónál húzta a száját azt mondta az elavult, egy hónapig nem ürül ki a szervezetből nem lehet akármikor megszakítani illetve mellette szinte garantált a pecsételgetés. Rám bízta a döntést de felírta a jaydess-t. Nekem is szimpatikus lett. Akkor még volt a fogamzásgátlómból (jangee) és kb 2 hét gondolkozás után arra jutottunk párommal hogy megvesszük (47.000) és bejelentkeztem 30. (szerda)-ra a nógyógyászhoz, mert a gyógyszer mellett mindig hétfőn jött meg és tudtam hogy most is így lesz és a doki mondta hogy olyan időpontra jelentkezzek be mikor megvan. Hétfőn megjött szerdán elmentem a kis jaydess-emmel és fel is tette. A legkellemetlenebb érzés az volt mikor felhelyezte és szerintem akkor nyitotta ki meg igazgatta, illetve amikor megfogta a méhszájam. Nem mondanám borzalmas fájdalomnak de kellemetlen volt ez tény. Ahogy máskor is, 2 napra rá elállt a vérzés, és állítom azóta se vérzés se fájdalom nem volt. Felhelyezés után 2 napig éreztem idegentest érzést, de el is múlt. jelenleg hétfőre várom hogy megjön e vagy mi lesz vele, ez lenne az első mensim vele. Hát kíváncsi vagyok. Még annyi h mikor kérdeztem a dokit mikor kell menjek kontrollra annyit mondott h majd egy év múlva a szokásos ellenörzésre. Amúgy rendszeresen szoktam ellenőrizni a szálat ami elég fent van de szoktam érezni.

Az én eddigi tapasztalatom vele ennyi lenne. Nem tudom csak szerencsés vagyok e vagy ennyit jelent h előtte fogigamit szedtem több évig.



Puszi nektek! <3 Vikachan

176. mercedeszd (válaszként erre: 175. - Bella94)
2018. jún. 10. 07:25

Köszönöm a választ!

Mintha én is kissé kipattognék tőle. Holott tiniként nekem sem volt vészes az arcom, illetve gyógyszert is szedtem én is!


Persze megértem az okaidat, hiszen más ilyen módszer nincs. ☹️

Esetleg nézz utána az injekciónak.

175. Bella94 (válaszként erre: 174. - Mercedeszd)
2018. jún. 8. 13:03

Nem tudom, hogy attól lettem e pattanásos. A bőrgyógyasz szerint tini koromban nem tudtam kipattogni a tabletta miatt és most pórolja a szervezetem.. (Későn érő vagyok.. xDxD)


Igen a leszedetés megoldás lenne, de ebben az esetben:


?? Tud ajánlani valaki olyan fogamzásgátló módszert amit nem kell haponta szedni, vagy havonta cserélni (gyűrű semmiképp..) ??


Egyszerűen úgy vagyok vele, hogy ha leszedetném, egy hónap múlva úgyis vissza tetetem és semmi garancia nincs rá, hogy nem lesz ugyan ez :/

2018. jún. 8. 10:00

Bella94!


A spiráltól lettél pattanásos?

Mert mióta fent van nekem is kicsit csúnyább a böröm!

Egyébként én a helyedben leszedetném.. megértem, hogy nem volt olcsó mulatság, de így is az igazitások +10e-be fájnak, ahogy írtad.


Én egyébként egy hete voltam a kontrollon mindent rendben talált a dokim, szerencsére.

173. Bella94
2018. jún. 8. 01:05

Sziasztok!


Több hasznos hozzászólást is találtam, de inkább leírom a történetemet. Hátha valakinek hasznos lesz, vagy valaki tud konkrét tanácsot adni.


2016 júliusban meguntam, hogy 10 éve (14 éves korom óta), fogamzásgátló tablettát szedek és elkezdtem új módszerek után kutatni. Akkoriban kezdtem el egy új nődokihoz járni (előző szülni ment), és ő ajánlotta a jaydesst. Tetszett, hogy nem kell vele foglalkozni és bár nekem alapból csak 3-4 nap mensim volt, örültem, hogy a doki azt mondta kevesebb lesz vagy teljesen megszűnik.


2016 szeptemberében fel is helyeztettem. A felhelyezés után napokig elviselhetetlenül fájt, majd olyan 4-5nap után kicsit jobb lett (fel tudtam állni..), de még így is gyógyszert kellett bevennem minden nap többször. 2 és fél hétig bírtam, utána vissza mentem a dokimhoz, aki közölte, hogy VAKBÉLGYULLADÁSOM VAN. Próbáltam hadakozni, hogy azóta h felrakta, de mondta, hogy vitának nincs helye, egyből kórház. 3-4óra várakozás, több vizsgálat. Végül persze a nőgyógyászaton kötöttem ki, mert természetesen nem volt vakbél gyulladásom...

Ott az ügyeletes doktornő megnézett UH-val, mindent rendben talált, de mondta, hogy "megigazítja".. Benyúlt egy hosszú olló szerű valamivel, kicsit fájt, amit csinált, de amint felálltam, 1000x jobb volt. Kb alig éreztem. Pár nap múlva semmi bajom nem volt.


Azután mikor eljött a következő mensim, akkor ért a SOKK.. 7!! HÉT!!!!!! napig volt meg a mensim és AZÓTA IS 7!!! HÉT!!! napig van meg!!!

Ja ÉÉÉÉÉÉÉSSSSS!! Jaydess előtt 1 nap erős, a többi "épp hogy..", MOST!? 4 nap CUNAMI!!


A következő 2 hónapban minden rendben volt a fájdalommal kapcsolatban. Utána egyik este párommal szeretkeztük és egyszer csak egy éles szúrás kb vakbél tájékon. Felordítottam párom persze egyből megijedt, próbált segíteni de csak összegömbölyödve tudtam feküdni.. Kerestem egy új dokit (az előzőben már nem bíztam) és pár nap múlva elmentem. Addig nagyon fájt, gyógyszert kellet szednem, hogy dolgozni tudjak.

Elmeséltem neki, hogy mi történt anno, megnézett UH, tapi, minden rendben.. Mondta, hogy sok mindent nem tud tenni, picit "megforgatja". Megtette, nem sokkal utána minden rendben, napokon belül minden elmúlt.


Ez a helyzet azóta még 3x ismétlődött. Mindig dokihoz SOS időpont kérés, 10ezer ft vizsálati díj.. A dokim le akarta szedni, de hát mégis csak 50ezer volt.. :/


Nemrég egy fb csoportban összeakadtam egy nőgyógyász nővel. Elmeséltem neki, hogy mi van velem felajánlotta, hogy menjek el hozzá ingyen, de pont az ország másik felén dolgozik :( 400km..

Azért a véleményét leírta, de mondta, hogy így ne vegyem készpénznek.


Ő úgy gondolja, hogy amikor felhelyezte az első nődoki, akkor kialakult egy mikro-seb és amikor pl szeretkezek picikét elmozdul a spirál és hozzá ér a sebhez. Emiatt fáj. Mikor nődoki megmozdítja újra azzal az olló szerű valamivel, újra nem ér hozzá, megint nem fáj.

Megoldásnak csak azt tudta javasolni, hogy el kell távolítani és várni minimum 1 hónapot és antibiotikumot szedni. :(


Arra egyik nődoki se tud mit mondani, hogy mirét lett hosszabb a mensim.


Illetve még egy negatívum: Leszedés után 3 hónappal elkezdtem "tinisedni" 24 évesen!!

Másfél-1 éve tiszta pattanás és miteszer az arcom. Kozmetikus, bőrgyógyász nem tud mit mondani, csak, hogy várjak. (Először, hogy addig várjak amíg a fogamzásgátló bogyó kiürül a szervezetemből, utána meg csak, hogy "majd elmúlik..")


Még másfél évem van hátra a leszedésig.. Addig egyenlőre nem tudom mi legyen.. Most pont jó, holnap passz…


Járt valaki hasonló cipőben bármilyen téren?

Előre is köszi a válaszokat! :)

2018. máj. 13. 15:55

Szia!

Én 4 napig cataflan-nal kezdtem a reggeleimet. Volt, hogy delutanra meg 1et be kellett vennem.

Meg most is neha-neha begorcsol pedig mar 1 honapja, hogy felraktak.

29.-en megyek vissza a dokihoz, kivancsi vagyok mit mond!

2018. máj. 9. 15:27

Sziasztok.

Most helyeztettem fel a spirált és pecsételő vérzésem van a doki mondta hogy arra számoljak egy 3 hónapot, de engem inkább a görcsök nyugtalanítanak, ma olyan erős volt hogy gyógyszert kellet be vennem. Ez meddig normális?

170. muciana
2018. ápr. 30. 00:03
Sziasztok! Dokit tudnátok ajánlani Budapesten? 26 vagyok, még nem szültem és lehet sosem fogok, de az ösztrogéntol sajna fáj a lábam, így ez tűnik jó megoldásnak és biztonságosnak. Az én dokinőm nem vállal nem szült nőt sajna.
2018. ápr. 27. 11:57

Köszönöm a valaszod!😊

Szerencsere mar nem erzi!

Meg egy olyan kerdesem lenne, hpgy van ra esely, hogy valamilyen szinten ‘nyomja’ a hugyjolyagomat es tobbet kelljen miatta vizelnem?!

168. Phoeniix (válaszként erre: 167. - Mercedeszd)
2018. ápr. 19. 15:04
Ha nagyon zavarja a párodat, én visszamennék a dokihoz hogy vágja kicsit rövidebbre. Az enyém például eltűnt az első együttlét után.
2018. ápr. 16. 15:30

Sziasztok!

Nekem mult het csutortokon raktak fel.

Maga a felrakas kibirhato volt, de utana elajultam, hanytam.. minden bajom volt.

Azota folyamatosan faj a hasam. Cataflaint szedek, így bírom csak ki!

Szex kozben a baratom erzi a veget, szurja. Ra adasul mikor engem is ugy ‘talalt’ el akkor fajt ereztem.

Meg most is olyan erzesem, mintha ereznem magamba, hogy hol van!

Masfel napig barnas verzesem volt, majd elenk piros..

A dokim 6 hetet mondott a kontrollra.

166. hivatal1 (válaszként erre: 165. - Phoeniix)
2018. márc. 28. 10:50

Szia, köszi, hogy megírtad, akkor nem aggódom, semmi problémám nincs vele és ebben a hónapban már szinte nem is volt mensturációm.

Nekem a vérzésem fél év után kezd normalizálódni, ne add fel :)

165. Phoeniix (válaszként erre: 163. - Hivatal1)
2018. márc. 27. 11:41
Megvolt az első vizsgálatom. Azt mondta az orvosom, hogy nem probléma hogy nincs meg a jelzőszál, a jaydess a helyén van meg is mutatta. A vérzéssel kapcsolatban pedig felírt egy vérzéscsillapítót de nem találta kórosnak azt sem.
2018. márc. 22. 21:19

Sziasztok! Hátha valakinek hasznos lehet ezért leírom, nyugodtan kérdezzetek akár privátban is. :)

3 év leteltével ma került levételre a jaydess spirálom.

A felhelyezés nem fájt, inkább kellemetlen érzés volt mint egy erősebb mensi görcs. Nekem a 3 év alatt nem maradt el a menstruációm, sőt kb 2,5 hetente jött meg 2-5 napokra. Ezt leszámítva minden oké volt, a helyén maradt és a párom sem érezte. Az első havi kontrollon ha jól emlékszem a szárat egy picit rövidebbre vágattam, de ennyi. A levétel meg semmi a felhelyezéshez képest, szinte meg sem éreztem. Esedékes volt a rák szűréshez a minta vétel is, de ezt mindenképp a levétel előtt kell megtenni! Utána kicsi tompa hasfájás volt, de ez normális. Egyébként nuvaring-re váltottam, de csak a mensis probléma miatt, ha ez nem lett volna akkor új spirált rakatok. Ja és még én sem szültem.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook