Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jaydess spirál fórum

Jaydess spirál (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
283. Hani_ (válaszként erre: 282. - Barbie1018)
2023. máj. 25. 15:32
Helyi.. altatásban tudom, hogy nem érezném 😀
282. Barbie1018 (válaszként erre: 281. - Hani_)
2023. máj. 25. 13:40
Szia. Helyi érzéstelenítés lesz vagy altatás?
281. Hani_
2023. máj. 24. 21:06

Sziasztok!

Kedden lesz először felrakva nekem Jaydess spirál. Nem szültem. Kicsit félek is, mert elég sok rémhírt olvastam már, hogy nagyon fájdalmas. Kórházban, érzéstelenítéssel teszi fel az orvosom. Akinek így volt, írna tapasztalatokat? Hogy néz ki a folyamat, mennyi idő, milyen érzés volt. Minden érdekel igazából. Köszönöm, ha válaszoltok!

280. Barbie1018 (válaszként erre: 278. - Kaktuszlány)
2023. máj. 15. 21:11
Az elején nekem is volt olyan érzésem, hogy érzem a szálat, de aztán elmúlt. Szerintem csak kicsit megpiszkálják a méhszájat ezért érzékenyebb lesz. A dokim anno azt mondta, hogy a progeszteron tartalom leválasztja a méhnyálkahártyát és amíg az le nem válik teljesen addig van vérezgetés. El fog múlni, ne aggódj. ;)
279. OKinga79 (válaszként erre: 278. - Kaktuszlány)
2023. máj. 15. 19:53

Köszönöm szépen 🙂

Megértem,hogy zavar a vérzés


Drukkolok,hogy elálljon illetve,hogy beváljon hosszú távon 🙏

278. kaktuszlány (válaszként erre: 276. - OKinga79)
2023. máj. 15. 17:57

Szia,

A felhelyezés inkább csak kellemetlen volt mint fájdalmas (vagy csak sokkal rosszabbat vártam). A dokim nagyon ügyes es gyors, az L33-ban rakattam fel. Utána nem volt semmi tünet vagy gond, nincs altatás, csak fertőtlenítés van az elején, de az kötelező. Az egyetlen ami nyugtalanít, hogy időnként érzem ahogy ülök pl. Meg hogy nem szűnik a vérzés..

277. Barbie1018 (válaszként erre: 275. - Kaktuszlány)
2023. máj. 15. 15:57
Szia. Amikor az elsőt feltették akkor kb egy hónapig vérezgettem, hol gyengén, hol erősebben. Aztán elmúlt es beállt a cikusom. Ha erzed a szálat akkor a kontrollon mondd a dokinak es le fog vágni belőle.
276. OKinga79 (válaszként erre: 275. - Kaktuszlány)
2023. máj. 15. 14:24

Sajnos, nem tudom,mennyi ideig normális a nagyobb mennyiségű vérzés spirál felrakás után.


Rutascorbint nyugodtan szedhetsz,hátha enyhíti/elállítja a vérzést


Nekem a következő mensimkor lesz felrakva Jaydess barátnőm.


Elmeséled, kedves Kaktuszlány,hogy Neked hol éshogyan tették fel? (Altatás, érzéstelenítés stb)


Köszönöm szépen

2023. máj. 15. 14:16

Sziasztok,


a segítségeteket szeretném kérni, hogy nektek mik a tapasztalatok a Jaydess spirállal kapcsolatban.

26 éves lány vagyok, soha semmilyen fogamzásgátlót nem használtam, de most felrakattam egy spirált az orvosom javaslatára. Ez 4 napja történt a menstruációm közepén, általában 5-6 napig menstruálok, de most mintha újra kezdtem volna, ismét vörös színű, közepes mennyiség és már a 9. napja tart.

A spirált általában érzem, kicsit olyan mintha tampon lenne bent, nagyon enyhe szúrás szerű érzés. (Tudom, hogy nem egy helyen lenne a tampon és a spirál)

Mennyi ideig normális, ha utána nem akar elállni a vézés?

Köszi előre is a válaszokat

274. Barbie1018 (válaszként erre: 273. - Hanna2029)
2023. ápr. 18. 19:37
Szia. Nekem már ez a 2. Jaydessem. Nemsokára ( májusban) felkerül a 3. is reményeim szerint. Nekem nagyon bevált. Az első feltétele után vérezgettem 2-3 hétig, de nem erősen. Aztán fél évig nem jött meg egyáltalán. Később már visszatért a mensi, de alig van vérzés, de azért pontosan érkezik általában minden hónapban.Egy két nap barna maszat szokott lenni, ennyi. 50 éves vagyok nálam a hormonok már nem úgy működnek mint nálad.:) A migrénem rengeteget javult mióta fent van.
273. Hanna2029 (válaszként erre: 260. - D.2)
2023. ápr. 18. 17:55

Szia

Érdekelne mik a tapasztalataid. Én ugyan ezek a problémák miatt tetettem fel. Milyen volt az első menstruációd? Milyen az élet a spirállal?

(23 éves vagyok)

2023. ápr. 18. 17:52

Sziasztok

Nekem a mai nap folyamán helyeztek fel egy Jaydess spirált. (Nem szültem még) A fel rakás nem volt egy leányálom. Fájt nem kicsit ráadásul nekem hátra hajló méhem van, amit sajnos előre kellett húzni. De a dokim nagyon aranyos és kedves volt. Utána egy jó fél órát görcsöltem és nekem ezzel sajnos hányás is jön. De azóta minden rendben van. Nincs fájdalom se erős vérzés. Jo pár óra telt el.

Erős menstruacios görcsök miatt rakattattam fel, kicsit tartok hogy milyen lesz az első ha megjön. Érdekelne kinek milyen volt az első pár menstruációja?

(23 éves vagyok)

271. szemcsó (válaszként erre: 269. - Detti1124)
2023. febr. 13. 20:57
Kiderült azóta hogy minden rendben van e? Az hogy szédülsz és szúr a hasam sztem tuti nem normális 🥺
2023. jan. 6. 19:45

Sziasztok.

Van köztetek olyan akinek tovább marad fent a Jaydess mint 3 év? Márciusban kellene cserélni, 50 éves vagyok, a dokim már nem javasolja az újat.

2022. dec. 22. 12:22

Sziasztok!

Picit több mint egy hónapja rakták fel nekem a jaydess spirált… Az, hogy még mindig barnásan vérzek azt olvastam normális, de az aggaszt, hogy szúr a hasam. Nem állandóan, de a nap nagy részében… néha szédülök is. A dokim màr nem rendel, sőt januárig már szerintem egy nőgyógyász sem. Sürgősségihez meg nem látom elég komoly problémának…

Nyugtassatok meg normális ez, hogy még mindig fáj a hasam?

268. Masni77
2022. dec. 9. 09:24

Sziasztok!

45 éves vagyok és 2.5 éve van Jaydess spirálom, ami nagyon bevált, semmi panaszom sincs, és nagyon kényelmes megoldás. Jövőre esedékes lesz a csere - de fontolgatom, hogy Mirenára váltok. A Mirena mellett szól, hogy talán elmúlna ez a minimális menstruáció is, ami most Jaydess mellett van, és nem kell 3 évente cserélni.

Viszont anno a Jaydess felrakása után fél évig pecsételgettem. A kérdésem az lenne, hogy aki váltott Jaydessről Mirenára, tapasztalt-e, és ha igen, mennyi ideig, pecsételő vérzést?

Nagyon köszi előre is, ha ír valaki. :)

2022. okt. 25. 12:18

Üdv! Sziasztok!

Margó a nevem, 30 éves vagyok és már egy van egy 4 éves kisfiam.

Olvasgattam itt is ott is a jaydess spirál után.

Hát elhatározásra jutottam hogy szeretnék felrakatni.

Elmúlt 3 hónapba nem a megszokott a havim, most várjuk a dokimmal a labor eredményeket. Az elmúlt 3 hónapból az utolsó 2 menstruáció 20ik napra jött meg. Kinek volt hasonló? Persze tudom mindenki más. A lényeg amiért is írok, hogy ha valaki volt ilyesmi helyzetbe kinek mit javasoltak , helyeztek fel így a spirál?

Tudom az dokimmal mindent megfogunk beszélni, csak tapasztalokra és véleményekre lennék addig is kíváncsi.

266. Barbie1018 (válaszként erre: 261. - Szilvi1110)
2022. szept. 16. 12:32
Szia. Volt mellette mensid vagy elmaradt?
265. Zsuu2 (válaszként erre: 262. - Dorsy)
2022. júl. 24. 15:17
Szia érdekelne ha megvan még köszönöm
264. Viki881 (válaszként erre: 245. - Zsffer)
2022. júl. 9. 20:28
Szia! Én is ugyanígy jártam, nekem november végén rakták fel. De eleve macerás volt, mert elbújt a méhszájam, és nagyon fájt, mikor felrakták. Azóta ugyanezeket észleltem, mint te, de a dokim csak gyógyszert ír, stb. Most keresek másik orvost, kíváncsi leszek, hogy ő mit mond. A libidócsökkenés nálam is jelen van, de csak gyanakodtam erre, most kicsit ledöbbentem és meg is nyugodtam, hogy akkor ez miatt van. A párom fiatalabb nálam, elég kellemetlen dolog ez, de remélem, hogy más orvos tudja, hogy mi lehet a gond.
263. Nózi22 (válaszként erre: 262. - Dorsy)
2022. jún. 30. 18:12
Szia, megvan még?
262. Dorsy
2022. jún. 22. 23:26

Sziasztok!

4honapja vásároltam jaydess spirált, idő közben meggondoltam magam, így, akit esetleg érdekel 43000ft-ért eladó... én 49000ft-ért vettem!

261. szilvi1110 (válaszként erre: 258. - Réku_)
2022. jún. 17. 22:15
Szia! Nekem 4,5 évig volt fent. Egy hónapja lett kicserélve. Én se tapasztaltam semmi különöset, csak úgy voltam vele, hogy azért már illene kicserélni 😁
260. D.2
2022. jún. 8. 21:46

Sziasztok!

Én is írok ide, mert sokat segített a döntésben a sok-sok hozzászólás a fórumon.


Én elsősorban nagyon erős menstruációs görcsök/láz/hányás/hasmenés miatt rakattam fel. Természetesen fogamzásgátlóként is sokkal kényelmesebb mint a többi eszköz.


Felrakás: eléggé fájt, de ez a fajta fájdalom nálam már megszokott :D és csak pár percig tartott.


2 hét telt el azóta,

minden este (csak este!?) tompa fájdalmat érzek, de elviselhető idővel remélem elmúlik.

Barna pecsételő vérzésem van,de nem vészes, hasonló mint a tablettánàl amikor elkezdi szedni a ember.



Együttlétek: nagyon kényelmes, egyáltalán nem fájdalmas, a jelzőszálat nem érzi a partnerem.

A libidóm nem csökkent.


Összességében eddig elégedett vagyok, kíváncsian várom az első menstruációt. Remélem nem lesz a "szokásos".


(20 éves vagyok)

259. Dézy2022 (válaszként erre: 258. - Réku_)
2022. máj. 13. 19:38

Szia!

Nekem fent volt kb 4 évig. Semmi gond nem volt vele, terhes sem lettem. Még a dokim mondta, h bírja ám tovább is. Úgy is volt.

258. réku_
2022. máj. 13. 19:21

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy van-e köztetek olyan, akinek valamilyen okból kifolyólag, több mint 3 év után vették le a spirált?


Nekem februárban járt volna le, de a dokim szerint illett volna már tavaly évé végén cserélni, így kicsit most beparáztam. Nem tapasztalok változást, továbbra is csak pecsételő menstruációm van. Arról tudtok esetleg valamit, hogy mekkora a teherbeesés esélye így túlhordva a spirált?


Köszi előre is a válaszokat!

257. DoraV
2022. ápr. 28. 05:11

Sziasztok,

Megosztom én is a tapasztalataimat, hátha hasznos valakinek. 35éves, nem szültem még és több, mint 15év fogamzásgátló szedése után a nődoki javasolta a Jaydess spirált, mondván neki is ez van (így bizalmam határtalan lett). 59e forintért váltottam ki és 16ezerért tették fel. Nem volt leányálom, csillagokat láttam de szerencsére tényleg csak pár másodpercig tartott. Utána nemsokkal jöttek a görcsök és biztos voltam benne hogy vm nagyon nem okés. Felhívtam 3 nap múlva a dokit, aki azt mondta ez normális + pszichés is, szóval nyugi. Görcsoldót és erős fájdalomcsillapított szedtem, aztán 1 hét múlva enyhült minden és kb 2-3 hét alatt meg is szűnt. 2 és fél éve van fent. A doki azt javasolta a 3. évfordulón érdemes cserélni, amennyiben nem aktuális a baba még. Sokszor érzem, jógázás vagy hirtelen mozdulat során, a párom szinte minden esetben/pózban, de ezzel nincs sajnos mit tenni. Voltam legutóbb fél éve is kontrollon, teljesen rendben van, jó helyen van, szóval alkat és partner függő hogy ki mennyire érzi a jelzőszálakat. Bennem is vannak félelmek: milyen lesz majd a kivétel, belevágjak-e a cserébe majd a korábbi kellemetlenségek ellenére. Ez komoly döntés. Anyagilag biztosan megéri, nem kérdés, illetve én 2 és fél éve nem menstruálok ami hatalmas bónusz + nem vékonyítja a méh nyálkahártyáját, mint a tabi, amiért azért szuper mert így bármikor baba vállalásra kerülne a sor, nem kell várni.

Bízom benne hogy hasznát veszi vk a hozzászólásomnak :)

2022. ápr. 23. 07:37
Az lemaradt, hogy lassan 3 hete rakták fel.. Bocsi nem jöttem rá, hogy lehet javítani
2022. ápr. 23. 07:34
Sziasztok! Segítséget szeretnél kérni… Nekem lassan hete rakták fel a jaydesst, kb egy hétig erősen görcsöltem azután szépen elmúlt. Még nem kellett volna megjöjjön,de erősen! vérezni és görcsölni kezdtem tegnap. Eléggé megijedtem és csak május elejére van időpontom a dokihoz. Ez normális lehet? Jártok már így? Köszönöm szépen előre is a segítséget!
2022. ápr. 1. 10:15
UPDATE: tegnapelőtt írtam a kissé elkeseredett bejegyzést, mert féltem, hogy baj van, mivel 1 hét után is fájt. Nos megérte leírni, mert tegnapra el is múlt. Szinte mintha mi se történt volna :D Mára is ugyanez a szitu, mintha le se cserélték volna, minden rendben. Szóval nem kell megijedni, ha nem 3 nap alatt jössz helyre, csak én is beparáztam a néhány itteni negatív tapasztalattól. Amit természetesen nagyon sajnálok, és jó tudni, hogy rosszul is járhatunk, nem mindenkinek válik be, úgy tűnik nekem szerencsém van vele.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook