Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jaydess spirál fórum

Jaydess spirál (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
313. szemcsó (válaszként erre: 312. - Kaktuszlány)
dec. 27. 21:10
Hét hónapja tették fel? azóta voltál ellenőrzésen? Mert ha párod érzi a jelzőszálat akkor rövidebbre vágja az orvos de ezt már hamarabb jelezhetted volna neki...
dec. 26. 09:24
Nekem het honapja tetté fel, a mensi mennyisege nem valtozott, neha picit faj de mostmar alig erzem mensikor is. Nekem mem volt elotte semmi fogamzasgatlo modszer ugyhogy nagyon osszezavarta a rendszert, egy ideig pattanasos is lettem miatta, de mostmar ugy all (nem akarom elkiabalni) hogy kezd okes lenni a helyzet. Nekem a parom neha erzi, se egyuttlet utan mindig szoktam picit rozsaszinesen verezni. Januarban megyek dokihoz, megkerdezem ez mégis miért van…
311. OKinga79 (válaszként erre: 310. - Bridget*)
dec. 14. 13:15

Természetesen már csak keveset menstruálok, teljesen jó. Ám nagyon keves az a nap,amikor egy csepp maszat sem jön.

Most épp 3 nap patyolattiszta, remélem, hogy így marad 🙏

310. Bridget* (válaszként erre: 309. - OKinga79)
dec. 14. 09:15
De azért csökkent a mennyisége? Vagy változatlan, mintha fent sem lenne?
309. OKinga79 (válaszként erre: 308. - Bridget*)
dec. 14. 08:23
Köszönöm szépen. Nekem 6,5 hónapja van fent,még nem állt el a mensim,de még bízom benne 🙏
308. Bridget* (válaszként erre: 306. - OKinga79)
dec. 13. 03:45

Levette, mert valóban kifogyott azaz nekem már nem elég a benne lévő hormon.

Egy menstruációt kell várni, hogy tisztuljak, utána rakja fel a következőt.


A felrakásnál a második menstruáció már nagyon rövid volt, utána teljesen meg is szűnt. Úgy emlékszem 3-4 hónap volt, mire megszűnt teljesen, addig össze-vissza pecsételtem.

307. OKinga79 (válaszként erre: 306. - OKinga79)
nov. 30. 08:40
*mármint felhelyezés után meddig véreztél még?
306. OKinga79 (válaszként erre: 303. - Bridget*)
nov. 30. 08:39

Hogy vagy azóta,orvosod mit mondott?


Neked mennyi idő volt,amíg megszűnt a vérzésed?

305. D.2 (válaszként erre: 293. - Wlilla)
nov. 28. 18:36
Szia! Nekem is vérezgetett levétel után egy ideig. Neked mikor állt helyre a ciklusod?
304. D.2 (válaszként erre: 273. - Hanna2029)
nov. 28. 18:35

Szia, én úgy döntöttem, hogy 1,5 év után levetetem. Az első évben az esti fájdalmak tompultak, de megmaradtak, a pecsételő vérzés is megmaradt, de ezeket tök jól elviseltem. Minden szuper volt.

Azonban az utóbbi hónapokban megváltozott. Folyamatosan hüvelyszárazsággal, égő érzéssel, ph eltolódással, erős hasi görcsökkel küzdöttem, a menstruációim között 2 hét telt el..a hasam állandóan puffadt, hullott a hajam stb.

Nagyon sajnálom, mert egyébként szerettem ezt a módszert, nagyon kényelmes volt.

nov. 17. 12:27

2021.februárban rakták fel a Jaydess-t, elvben 2024.februárban kellene cserélni.

Ma elkezdtem vérezni, ami ennyi idő után váratlan, mert teljesen megszűnt a vérzésem vele.

"Kifogyhatott" már, így 4 hónappal a hivatalos 3 év lejárata előtt?

Nagyon megijedtem :(

nov. 16. 23:38
Sziasztok! Kb.1 hónapja helyeztek fel Jaydess spiralt, 3 napig enyhén fajt, alig véreztem. 6 napja jött meg azóta először, vérzés alig van, de iszonyatosan faj a hasam, idaig fajdalomcsillapitoval enyhítettem, de néhány órája jobboldalt fáj az alhasam és arra a gyógyszer sem hatott. Elmozdulhatott?
301. OKinga79 (válaszként erre: 299. - Meow7)
okt. 13. 18:40

Belőlem Jaydess előtt volt,hogy 20 perc alatt kijött egy M méretű

mensi kehelynyi vér,a negyed kiló csirkemájra emlékeztető darabokról nem is beszélve.


Most ugyan még menstruálok,néha csöpögök,de egy szerintem most a 4 nap

mensi alatt nem lenne tele a kehely.


Azért az nagyon ritka, hogy erősödjön.

300. szemcsó (válaszként erre: 299. - Meow7)
okt. 10. 13:38
Elvileg ettől nem erősödik.... pont hogy gyengül sőt akár el is marad. Kezdetben lehet pecsételő vérzés egy ideig de az nem erős.
299. Meow7 (válaszként erre: 298. - Szemcsó)
okt. 10. 11:13
A kiváltás után munkahelyet váltottam, és a jelenlegi munkahelyemen sajnos nem tehetném meg hogy óránként elmenjek a mosdóba és ha erősödne az eleve erős vérzésem akkor végképp kivitepezhetetlen lenne.
298. szemcsó (válaszként erre: 297. - Meow7)
okt. 7. 21:39
Azt meg lehet kérdezni miért gondoltad meg magad?🥺 Úgy értem hogy nyilván átgondoltad hogy szeretnéd ha már odáig jutottál hogy kiváltottad...🥺
297. Meow7
okt. 6. 19:56
Sziasztok! Vettem egy Jaydess spirált, viszont meggondoltam magam vele kapcsolatban, így szeretném eladni. 60000 Foritért vettem, 50000 Forintért szeretném továbbadni.
szept. 30. 15:47

Beszámoló itt is,a Mirenás fórum aktívabb,ott szoktam inkább írni.


Szóval 06.02 óta van fent,a vérezgetésen kívül semmi mellékhatás,mensike is volt még, elenyésző mennyiségű.


Szerdán produkáltam azon tűneteket,amik alapján azt gondoltam,hogy banyek,megint megjön,holott nem kéne neki. És nem! 🙏 3 csepp barna maszat,ezzel el tudok éldegélni.

2023. aug. 29. 15:16

Sziasztok!

Leírom én is a történetem,hátha valakinek hasznos lehet.

Az első menstruációm óta brutális módon vérzek,sokat is, hosszan is, darabosan is... Sokáig fogamzásgátlót szedtem illetve hüvelygyűrűt használtam ,ezzel próbálták kordában tartani,de nyilván ez csak tüneti kezelés,a valódi problémát nem oldotta meg soha. 2018ban abbahagytam, azóta pokol az életem menstruáció szempontból. Betét + vatta + tampon 1 óra alatt átázott, sokszor nem tudtam elmenni dolgozni,vashiányos vérszegény lettem, na szóval volt itt minden. Kezdtem beleőrülni ebbe az egeszbe, lassan már úgy voltam, hogy inkább pakoljanak ki, de ennek legyen vége!

Egy másik okokból kifolyólag megkapartak, de nem jelentett megoldást, "csak" legalább kiderült a probléma oka: nyálkahártya hiperplázia.

Ennek megoldásaként javasolták a spirált, amit 1 héttel ezelőtt felrakattam, a menstruáció utolsó napján.

Én nem szültem még, úgyhogy maga a felrakás nekem baromi fájdalmas volt. Kicsit nyüszítettem is :D

Aznap este és másnap délelőtt még görcsöltem, néha van egy kis vérezgetés de azon kívül semmi negatívat nem érzek egyelőre.

Próbáltam kitapizni a jelzőszálat, nehezen, de meglett. Párom együttlétkor nem érzi szerencsére.

Kíváncsian várom a továbbiakat, remélem végre tényleg megvan a megoldás az évek óta húzódó életemet megkeserítő panaszra. Ha nem is múlik el teljesen ( pedig bárcsak így lenne), remélem az erős darabos vérzés elkerül...

Szurjoljatok! :)

294. szemcsó (válaszként erre: 293. - Wlilla)
2023. aug. 26. 12:42
Nem tudok érdemben segíteni, mert ahogy írtam nekem februárban rakták fel és ez az első. Rendeződött azóta a vérzés? Úgy gondolom mindenképp menj vissza az orvoshoz, mert ennek el kell múlnia, bár azt nem tudom mennyi idő amíg rendeződik 🤔
293. wlilla
2023. aug. 20. 21:39
Sziasztok! Egy kis segítséget, tapasztalatot szeretnék kérni a levétellel kapcsolatban! :) Nekem a héten kedden (23.08.12) vették le a jaydesst pontosan 3 év után, kb. Két héttel az utcsó mensi után. A levétel hasonlóan kellemetlen volt, mint a felhelyezés, csak gyorsabb, de legalább nem ájultam el. :) Amióta levették vérzek. Nem tudom eldönteni, hogy ez most menstruáció, vagy valami megsérült levételkor és amiatt vérzek, ultrahangon azt mondta a doki hogy minden rendben, “ csodaszép” méhem van. Kicsit aggaszt, hogy azóta is vérzek ( persze nem olyan durván, de össze se hasonlítható azzal a kis mennyiséggel (időben is) ami jaydess alatt volt. Más is tapasztalt ilyet levétel után? Én nem rakattam fel másikat, babatervezés miatt. Nagyon köszönöm előre is. :)
292. OKinga79 (válaszként erre: 291. - Szemcsó)
2023. aug. 20. 08:58
Szia! Nekem 2,5 hónap alatt semmi mellékhatás, remélem,így marad. A közti vérzésem mennyisège és idrje is jóval kisebb,mint előző hónapban. Ez 8s biztos elmarad.
2023. aug. 17. 14:20
Sziasztok. Volt olyan akinek a spirál miatt hullott a haja? 🥺🤔
2023. jún. 29. 13:20

Nekem 06.02 óta van fent.


Volt talán 4-5 nap,amikor semmi nem jött belőlem. Ezek nem egymás utáni napok voltak, hanem össze vissza. De ami jött,az csak kevés, többnyire barna, tisztasági betétekkel elvoltam.


A mensim megjött pontosan,de sokkal jobb


Normális mennyiség, nincsenek nagy darabok vagy egészen sötét színű. Ezzel azért lehet élni.

Remélem,ez is elmarad hamarosan 🙏🙏

2023. jún. 18. 15:32

Sziasztok. Megosztom az én tapasztalataim is.

40 felett a nőgyógyászom említette hogy ideje lenne a tabletta helyett más módszert választani.

A jaydess spirált javasolta,mivel nem szültem, hatrahajlo a méhem stb tehát ez jobb lenne nekem mint a mirena mivel kisebb a mérete.

Egy ideig emesztettem a dolgot, végül idén év elején eldöntöttem belevágok.

Február elején helyezte fel..... hát nem hazudok qurvara fájt, igazából miután végzett és felöltöztem éreztem hogy szédülök és hát nem szépítem elájultam....

Kellett idő mire összeszedtem magam és haza tudtunk indulni.

Rögtön meg is ittam egy Flector port. Aznap még fájt a hasam és erőtlen voltam de szerencsére másnap már nem volt semmi gond..

Nem érzem,nem fáj, nem szúr halisten.

Én nem pecsételgettem hosszú hónapokig mint ahogy sokan írják.

Igazából talán két hétig csak.

Kíváncsi voltam hogy áll be a mensim így spirallal.

Márciusban volt és áprilisban is, májusban viszont már nem. De ezt a doki is mondta hogy vkinek spirál mellett elmarad a vérzés.

Kíváncsi leszek hogy akkor ez nálam is így marad e ezek után.

Dióhéjban ennyi.

Ami miatt vacillaltam a spirál dolgon, vagyis jobban mondva hogy a tablettát elhagyjam hogy nagyon féltem a hajhullástól....a tabletta letétele után olvastam hogy hajhullás jelentkezhet....egy ideig örültem hogy nem lett rosszabb de sajnos május óta jobban hullik.

Nem tudom mennyi idő mire rendeződnek a dolgok a hormonok terén,de csak remélni tudom hogy nem sok mert így is katasztrófa a hajam nem még ha hónapokig hullani fog 🥺

Esetleg ezzel kapcsolatban van vkinek tapasztalata?

288. kaktuszlány (válaszként erre: 286. - Hanna2029)
2023. jún. 16. 21:29
Update: eltelt egy hónap, ami alatt vegig vereztem, de a hasam csak az elso ket hetven fajt. Nekem elotte semmifele fogamzasgatlas nem volt, a dokim pedig azt mondta, hogy emiatt hosszabb ido lesz amíg beáll a rendszer. Aztan elmúlt minden, most egy picit néha megint szúr, meg verzek is, de ennek mar az elso mensinek kell lennie, es egyaltalan nem vész. Csak kicsit van meg. Remélem mostmar beall a rendszer vegre, mert az elmult egy honap azert nem volt leanyalom…
2023. jún. 2. 12:31

Megkaptam én is a Jaydessemet. Még csak kellemetlen sem volt,bár az egyik orvos szórakoztatott közben 🥰


Ma már nem véreztem a felhelyezés előtt,igaz, tegnap előtt 1, tegnap pedig 2 szem Exacylt vettem be,mert kezdett eldurvulni a dolog.


Most felhelyezés óta csak annyit érzek,hogy van bennem valami melegség 😳

286. Hanna2029 (válaszként erre: 275. - Kaktuszlány)
2023. jún. 1. 21:40
Szia Én több mint 20 napig vérezgettem utána. És azokon a napokon kb minden délután este szúrt a hasam. Hol erősebben szúrt hol gyengébben.De ez nekem egy hónap alatt elmúlt. Most várom az első Jaydess mensim.
285. Hani_ (válaszként erre: 284. - Barbie1018)
2023. máj. 29. 18:29
Ez érdekes, nálam nem merült fel, hogy nem a saját orvosom fogja feltenni. Ha altatatnak, nincs mitől félni, mert azidő alatt semmiről nem lesz tudomásod. Ha nekem tennék fel altatásban, semennyire nem aggódnék, ugyanakkor a legtöbb esetben ez indokolatlan. Na de holnap kiderül, valóban az-e!
284. Barbie1018 (válaszként erre: 283. - Hani_)
2023. máj. 29. 07:23
Szia. Majd jelezz már, ha túl vagy rajta. Nekem szerdán teszik fel altatásban a SOTÉN. Ez már a 3. lesz,de eddig mindig az orvosom csinálta, most, hogy nem lehet már orvost választani, fogalmam sincs ki lesz bent. Nagyon izgulok.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook