Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 7 hónapos a kisfiam és nincs napirend még egyáltalán, minden nap máshogy alakul. Hogyan etessem így? fórum

7 hónapos a kisfiam és nincs napirend még egyáltalán, minden nap máshogy alakul. Hogyan etessem így? (tudásbázis kérdés)


25. Shadow Angel (válaszként erre: 24. - 7a3a05277b)
2014. nov. 3. 16:50

Értem én a jószándékot, csak hülye megfogalmazás (biztos UFÓ a fiam, vagy kaktusz...), és ha nem sértelek meg (Igazság szerint ha megsértelek is) inkább hallgatok azokra a szakemberekre, akik ismerik a fiam.

És mivel ők úgy gondolják, látják, hogy a gyerek mind testileg mind pszichésen egészséges, sőt, Fejlettebb a koránál, így maradok a bevált módszernél.

24. 7a3a05277b (válaszként erre: 23. - Shadow Angel)
2014. nov. 3. 12:42

A legjobb szándékkal mondom, hogy ha a gyereked emberi lény, akkor pszichológiailag a legfontosabb számára a pontos szabályok és napirend által kialakított biztonság.


Ha az nincs meg, még lehet jókedvű és testileg egészséges. De a pszichéjére nagyon komoly hatással van.

23. Shadow Angel (válaszként erre: 22. - 7a3a05277b)
2014. nov. 3. 12:40

Attól, hogy nem óramű pontossággal élünk, és nem én mondom meg a fiamnak, mikor legyen fáradt, hanem igazodom az igényeihez, nem kaotikus az életünk.

Másrészt nem gondolnám, hogy a biztonság attól függ, hogy minden nap csak ugyanabban az időintervallumban ehet/alhat/játszhat, stb...

Nekem az a legfontosabb, hogy egészséges, jól fejlődik, és kiegyensúlyozott, többnyire mosolygós fiú.

A védőnő, gyerekorvos ismeri a helyzetünket, egyikük sem emelt kifogást a "módszereim/módszereink ellen.


Azt hiszem én itt le is zártam a témát. :)

22. 7a3a05277b (válaszként erre: 20. - Shadow Angel)
2014. nov. 3. 12:08
Neked sincs két egyforma napod, de te már felnőtt vagy. Egy kicsinek a biztonság a legalapvetőbb, amit a rendszerben talál meg.
2014. nov. 3. 12:07
A napirend kialakítása a gyerek érdekében a te feladatod. Nagyon okos tanácsok vannak erről is, Jo Frost: A kisgyerekkor nagy kérdései című könyvében. Érdemes lenne elolvasnod!
20. Shadow Angel (válaszként erre: 11. - Valakivagyok1984)
2014. nov. 2. 17:43

Valamit szerintem félreértettél. Nem teszem le üres hassal aludni, de nem teszem le pl. Egykor sem azzal a felkiáltással hogy akár álmos vagy, akár nem, most aludnod kell.

Lehet én csinálom szarul (bár a védőnő nem szólt, hogy probléma lenne), de ha korán ébredt reggel, és nem aludt vissza, látom, hogy fáradt, akkor bizony leteszem akár tízórai után is aludni, vagy uzsonna után. Ha pörög, és nem akar aludni, kimarad a délutáni alvás. Ha nem éhes, nem tukmálom a kaját, hogy márpedig enned kell.

Délután többet aludt? Nem fogom pontban fürdetni, inkább tolom egy fél órát, és játszunk még, mert fürdés után már egyből ágy.

Nem óramű pontossággal élünk. Nekem sincs két egyforma napom, én sem mindig ugyanakkor leszek éhes/álmos, nem várom el a gyerekemtől sem.

És Igen. Nálunk külön eszik a gyerek, hétvégét kivéve. Az én étkezési szokásaim is mások, eszek, amikor éhes vagyok (vagy amikor hazaérek), nem pontban délben, párom eszik, amikor hazajön munkából.

Ha kettőkor van ebéd, akkor azért van kettőkor, mert teszem azt tízórai után elaludt, és bizony van olyan, hogy alszik délelőtt 3-4 órát. Nem fogom felébreszteni, majd felkel, ha kialudta magát.

2014. nov. 2. 15:24
Az anyatej rövidebb ideig telíti a pociját. Nálunk ugye már tápszer van így tovább bírja. Viszont nekem a kevés anyatej mellé is tápszert kellett adnom pótlásnak, nem főzeléket.
18. blue24
2014. nov. 2. 14:26
2 napja adok neki kis főzeléket mert állandóan ébredt. Decsak kis mennyiséget, ez még nincs kiváltva. De ettől is ugyanúgy ébred....
2014. nov. 2. 14:06

Van mellette még egy 2 évesem is, így muszáj volt bevezetni egy rendszert. Délelőtt mindig séta van 3/4 11, 11-től. Kis csúszások mindig vannak, nem egyforma minden nap.

Ami viszont nekem furi, hogy már 3 étkezés ki van váltva 7 hónaposan? Az enyém 2,5 hónaposan tápszeres lett, most még csak a tízórai van kiváltva gyümire/zöldségre. 5 hósan még annyira bántotta minden a pociját, hogy ki kellett hagynom két hetet, majd újra elkezdtem neki a gyümiket. Akkor már nem szenvedett.

Nem lehet, hogy megterhelő neki estére a főzelék? Én mindig csak tápszert adok lefekvés előtt.

2014. nov. 2. 13:56

Nálunk előfordul, hogy néha fél 6-kor kel, van amikor 6-kor, legtöbbször már fél 7-kor. Mindig ébredés után kapja a reggelit. (9, fél 10 körül alszik egy rövidet) Tízórai mindig 10-kor van, néha elcsúszik fél 11-re. Ebéd délben vagy fél egykor. Utána, ha elfáradt egy nagy alvás. Uzsonna mindig 16-kor. Ha tovább alszik, akkor van uzsi amikor felébred. Fél 8-kor fürdik, ha végzett utána vacsi, majd hang nélkül alszik. Ez minden nap így megy. Átalussza az éjszakát, 6 hónapos.

Én is alkalmazom, amit Valakivagyok1984. Ha épp úgy jön ki, hogy látom, hogy fáradt, viszont fél, 3/4 óra múlva kaja lenne, addig lefoglalom, játszok vele és elvan. Ilyenkor úgy bealszik evés után, hogy csak le kell raknom. De ez már mostanában ritkán fordul elő, mert teljesen megszokta a napirendet.

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2014. nov. 2. 13:41
Veled értek egyet.
2014. nov. 2. 13:32
Kicsi igyekvéssel 1 hét alatt ki lehet alakítani. Tűzz ki 5 étkezést, kb 3.5-4 óránként. (Nálunk 5, 8, 11.30. 15.00, 19.00, de ők korán kelnek). Lehet benne kis csúszás, de ha megpróbálod tartani, akkor menni fog. 7 Hónaposan már nagyon kéne neki a rendszeresség.
2014. nov. 2. 13:29

Nem vagyok hozzáértő, de miért baj az, ha a gyerek egy-egy napon kicsit másképp működik? Fél órát alszik másfél helyett vagy 11-kor elbágyad már s nem ebéd után?

De ha a felnőttnk van valami halaszthatatlan dolga, utazás, látogatás, egyéb extra dolog, amire el kell vigye a gyereket, akkor meg ugyanúgy megborul a menetrend, pl. autós hordozóban eszik, alvásidőben éppen sorban áll a postán meg ilyesmikre gondolok.

Vagy hülyén gondolkodom?

12. andi6020 (válaszként erre: 3. - Blue24)
2014. nov. 2. 13:24
Alakítsd úgy, hogy legyen napirend.
2014. nov. 2. 13:07
13 honapos es ott sincs napirend? Hát ez nekem erthetelen de ti tudjatok. Nalunk reggeli reggeli idoben van ebed ebed idoben es alvas alvas idoben. Én ugy latom hogy a kisfiamnak is jo ez. Mert azert mert faradt nem fogom lerakni ures hassal hanem inkabb jatszok vele lefoglalom h szepen ebed utan aludjon egy nagyot. Ez kb 1 het volt. Ma mar nincs is olyan h hamarabb faradt f1-kor kaja es alvas. Egesz csalad egyutt eszik. A gyereknek szerintem ez a jo hogy nem kulon eszik majd amikor felkel.de te tudod a gyereked. Szerintem 1 eves korban a vedono ae ok nelkul kerdezi van e napirend.. De mondom a te dolgod.
2014. nov. 2. 13:02
Neked kell pedig napirendet kialakitani. 7 honaposan már kell, hogy legyen. Alvasra is ez vonatkozik. Itt már rég nem igeny szerint kellene h menjenek a dolgok neki mar szukseges a rendszeresseg es hogy tudja mikor mi kovetkezik.
2014. nov. 2. 12:23

Nekem 13 hónapos a fiam. A napirendünk attól függ, hogy és mennyit alszik. Egyedül a vacsora / fürdés az, ami +/- félóra időben van. Igazság szerint az a csúszás is a fáradtsága függvénye. Ha nagyon nyűgös, fáradt, nyilván nem szenvedtetem még egy fél órát, hogy percre pontosan fektessem.

Ebéd van, hogy délben, van, hogy kettőkor, ahogy igényli, és ahogy ébren van.

Szerintem ne izgulj. Idővel majd kialakul.

2014. nov. 2. 11:40

Minden gyerek más, más igényekkel. Két gyerekem van, az egyiknél még az ovi sem volt hatással rá, hogy napirendje legyen, a másik tökéletesen "működött".

Fogadd el, hogy Ő ilyen.

2014. nov. 2. 11:40
Szerintem attól függetlenül, hogy mennyit alszik napközben, a napirendet lehetne tartani. Ha 2 órát alszik, akkor is 4-kor kap uzsit, ha felet, akkor is próbálod 4-kor etetni... Szerintem 1 hét alatt be lehet ezt lőni...
2014. nov. 2. 11:39
igen elkezdtem az ebéd és az uzsonna ki van váltva és a vacsora főzelék + szopi. Azért nincs napirend mert attól függ hogy ébred reggel, ha 6 kor akkor utána lehet elalszik másfél óra múlva és felébred fél 10 kor akkor tízóraizunk de ha csak 3 óra múlva alszik el akkorlehet 11 kor ébred vagy később. Én nem szoktam és nem is akarom felkölteni. Szóval minden attól függhogyan és mennyit alszik este és napközben.
2014. nov. 2. 11:27
És miért nincs napirend?7 hós baba már nem annyira kicsi.A hozzátáplálást elkezdted már?
2014. nov. 2. 11:27
Igazából az alvásától függ van mikor 2ó alszik van mikor felet.
2014. nov. 2. 11:26
Van amikor fél 10 kor tudunk tízóraizni de van mikor a reggeli van 8 kor és csak 11után lenne tízórai. Van mikor az ebéd 2 körül és az uzsonna kimarad mert alszik. Éjszaka fennt van 2-3x ebből 1x vagy 2x eszik. Ti hogy csináljátok?
2014. nov. 2. 11:24
ahogyan igényli :)
2014. nov. 2. 11:24
7 hónapos a kisfiam és nincs napirend még egyáltalán, minden nap máshogy alakul. Hogyan etessem így?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook