Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
2994. zsuzso100 (válaszként erre: 2987. - 9cfe5f8ebf)
2011. jún. 20. 21:41
De milyen az a fránya baci?
2993. 9cfe5f8ebf (válaszként erre: 2991. - Fotkabb)
2011. jún. 20. 11:57
hát ezek szerint igen, nekem is fogalmam se volt hogy ilyen van. Eddig abban a hitben voltam hogy gomba..de azt mondta a doki hogy nem gomba okozza hanem baktérium de tök úgy néz ki mint egy gombás köröm. Hát szerintem az orvosod részéről elég szégyen hogy nem csináltatott mintát. Menj el és mondd neki hogy szeretnél tenyészetet és kész. Én most a betadinnal kenem diprosalic és exoderil de mivel az utóbbi kettő egy év alatt nem sokat változtatott a körmömön. Ezért inkább a betadintól várom a csodát. Olvastam itt a fórumon hogy valaki domestossal kente és bevált, én még azt tusolás előtt egy 5 perccel rákenem és tusoláskor lemosom mert még is csak korokózó és baktérium ölő az is de érdekes hogyha ráteszem a beteg körmeimnél fehér pezsgés keletkezik. De 5-10percnél tovább ne merem rajta hagyni.Még nem tudom mennyire hatásos úgyis csak hónapok múlva lesz látványos ha van is valami. Én ajánlom próbáld ezeket mert nem veszíthetsz semmit, de azért orvoshoz mindenféleképpen menj el. A canesproról meg annyit hogy amilyen drága.. semmit sem ért, szerintem akinek körömágytól van betegsége azon nem segít, maximum csak ha kis rész fertőzött..
2992. Tavasz51
2011. jún. 20. 11:39
Azt hiszem az ecetet én is kipróbálom a páromnál. Szinte semmi nem használt ,részlegesen eltűnt, de mindig visszajött.Tudom, hogy fertőtleníteni kell a cipőt, zoknit, lehet nem volt jó amivel csináltam.
2991. fotkabb (válaszként erre: 2987. - 9cfe5f8ebf)
2011. jún. 19. 21:20
köszönöm,hogy ezt leírtad,fél életem a bőrgyógyásznál töltöttem,de már feladtam,most adtam még egy esélyt a körmömnek,de ezek szerint lehet baktérium is? 11 évig jártam bőrdokihoz egyiknek se jutott eszébe mintát vennie.
2990. 454db8ee37 (válaszként erre: 2988. - 2d8287fe22)
2011. jún. 19. 20:51
tetszik a hasonlat..
2989. zsuzso100 (válaszként erre: 2988. - 2d8287fe22)
2011. jún. 18. 15:14

Jó a hasonlatod a végén.

Igen, az ecetre sokan esküsznek. Nem is kell hozzá körömlakkos üveg, elég egy régi cseppentős üvegcse, biztos mindannyiunknak van, vagy egy pár ft-os csepegtető a gyógyszertárból és kész is!

Nekem sokat használt a Sholl-os cucc, de majd meglátjuk. Én is úgy vagyok, hogy szépen nől le, de a végéről nem tűnik el, de a töve sosem volt fertőzött, csak egyre kisebbnek tűnik a fertőzött rész...aztán meglátjuk.

2011. jún. 18. 09:38

Hú de rég jártam itt, gondoltam leírom a változást...:)

Mivel mindenféle anyagra eléggé érzékenyen reagáltam(teafaolja, canespro, batrafen, stb...) merthogy ezeknek az alapanyag valamiféle hormonális hatást fejt ki...ezért kezdtem el használni a sima mezei ecetet.

Kb fél éve használom, látszott rajta, hogy elkezdett gyorsan lenőni a gombás rész, de valahogy mégis ott maradt egy kicsi mindig a végén. Most hogy már jött a jobb idő, kb 2 hónapja csak szandálban mászkálok(persze zokni nélkül :) ) és most már szinte teljesen eltűnt a körömgomba!

Akkor úgy látszik ez a visszafertőződés a cipőről, zoknikról nagyon igaz, valamilyen gombaölős anyagban ezeket jól ki kellene áztatni ilyenkor.

Szóval semmi mást nem csináltam, csak loptam a páromtól egy körömlakkot, kiöntöttem belőle ami benne volt, és raktam bele ecetet, meg hozzá sót, teljesen feloldódott benne. És evvel reggel, meg este bekentem azt az egy szem gombás körmömet(lehetőleg úgy, hogy a köröm alá follyon be inkább) semeddig nem tart a művele így, kb 5 másodperc, míg letekerem a kupakják a körömlakkos üvegnek, és rápöttyintek az ecsettel a köröm alá, kupak vissza.

Biztos van sokféle körömgomba, az enyémnél ez használ nagyon, de szerintem másnál is kellene.

Ez a körömgomba is olyan mint magyarország, ha élhetetlenné teszem az élőhelyet, lelép onnan a lakosság...

2011. jún. 16. 16:00

sziasztok,

Én másféléve kenegetem diprosaliccal és exoderillel..mivel nem változott vissza mentem 5 hónappal ezelőtt hogy még is mivan már..akkor kipórbáltam a canesprot. és loceryl körömlakkot semmi!!Csináltatott a doki tenyésztést a körmömről és mint kiderült ez nem gomba hanem baktérium igaz úgynézki mint a gombás köröm. Szóval nem nagyon értem mert azt mondta hiába rakom rá a loceryl meg ezeket nem fog változni mert nem gomba..!! Azt javasolta hogy marad az exoderil, diprosalic és most a betadin és hogy kitartás egyszer ettől elfog múlni!!! Jó mondom de mikor mert már nagyon unom kb 5éve ilyenek a körmeim és 1,5 éve kenem csepegtettem midnennap reggel este napközbe!! Gondolhatjátok..erre ő hogy hát vmiért ilyen a szervezetem hogy lassabban múlik..ezért most teljes körű kivizgsálásra megyek. Azért osztom ezt meg veletek mert én is azt hittem hogy gombám van de közbe kiderült hogy lehet ez baktérium is..de legalább gyógyszert nem kell szednem. Úgyhogy most beszerzek belső baktériumölőket is hátha.

2011. jún. 16. 00:18
Valamelyik este láttam a tv-ben dr.OZ müsorát és zuzottt fokhagymát olivaolajban áztatva ajánlott a körömgomba ellen.Be kell kenni vele a körmöket.
2985. Thetisz (válaszként erre: 2970. - 454db8ee37)
2011. jún. 11. 11:54
ja, csak azt elfelejtette mondani, hogy ezek a tabletták, mennyire tönkre teszik a májat...
2984. Tavasz51 (válaszként erre: 2981. - Reptet)
2011. jún. 7. 17:43

Sajnos azt nem tudom, de elég húzós ára volt, a bőrgyógyász írta fel. Pár éve volt. Egy körme maradt rossz, de már nem tudtam akkor visszacitálni a dokihoz. Sajnos, lehet nem volna már ez gondunk.

A Canespróval mi is úgy jártunk, hogy leszedte a körmöt, utána rosszabb lett.

2983. Reptet (válaszként erre: 2982. - Ba9d1cefa0)
2011. jún. 4. 22:31

Szia!

Hát nem segített az se mint ahogyan egyszer írtam szépen leszedte a körmöt, kenegettem rendszeresen és még csúnyább köröm nőtt vissza! Szerintem egyenként fogom az ujjaimat likvidálni:S :(, na de még egy kis remény van...nektek valami változás???

2982. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 2981. - Reptet)
2011. jún. 4. 16:42

Szia Reptet!


Látom Te is harcolsz még:)

A Canespro sem segített?

2981. Reptet (válaszként erre: 2980. - Tavasz51)
2011. jún. 3. 22:23
Mi a gyógyszer neve amit szedett a férjed?
2980. Tavasz51 (válaszként erre: 2970. - 454db8ee37)
2011. jún. 3. 16:09
Sajnos szerintem igaza van. Többször próbáltuk a férjem lábát rendbe tenni, nem sok sikerrel. Igaz egy kicsit régebben már szedett gyógyszert, de mivel férfiból van nem volt türelme, mert nagyon szépen javult, csak még nem volt teljesen gyógyult, na neki ez elég volt, persze most megint újra kell kezdeni, mert a helyi kezelés semmit sem ért. Sajnos maradt egy pici gombás rész és újra fertőzödött a többi körme is.
2979. ditti35 (válaszként erre: 2978. - Zsuzso100)
2011. jún. 3. 13:46
Köszi, azt hiszem veszek én is Schollt és majd meglátjuk. Valaki itt már írta, hogy ő lakkozta a körmét és attól elmúlt, mert úgymond "befulladtak" a gombák. Hát, nem tudom.
2978. zsuzso100 (válaszként erre: 2977. - Ditti35)
2011. jún. 3. 11:54

Én azt használom...nekem szépen alakult a körmöm.


Az jutott eszembe, hogy miért lehet jó a lakkozás a gombára. Ugye azt mondják, hogy nedves táptalajban uszkál a gomba...a körömlakk szárítja a körmöt, szerintem ezáltal az alatta lévő részt is, ezt biztos nem szereti a gomba...vagy tévedés?

2977. ditti35
2011. jún. 3. 09:17
Sziasztok! Olvastam, hogy többen használjátok a Scholl ecsetelőt. Megírnátok a tapasztalatokat? Nem tudom vegyek-e, megéri-e. Köszönöm.
2976. ditti35 (válaszként erre: 2975. - Zsuzso100)
2011. máj. 27. 08:28
Kitonailt lehet venni recept nélkül is. Köszi az infót.
2975. zsuzso100 (válaszként erre: 2974. - Ditti35)
2011. máj. 26. 12:34

Recept nélkül lehet venni?

Grapefruit csepp: dm, rossmann, gyógynövénybolt..

2974. ditti35 (válaszként erre: 2973. - Zsuzso100)
2011. máj. 26. 11:45
Gyógyszertárban vettem 2800ft. Grapefruit cseppet hol kapok?
2973. zsuzso100 (válaszként erre: 2972. - Ditti35)
2011. máj. 26. 11:39
Ezt a lakkot hol és mennyiért lehet beszerezni?
2972. ditti35
2011. máj. 26. 11:30
Én kb.1 hónapja vettem észre egy kis elszineződést és azt gondoltam, hogy ez pikk-pakk elmúlik, ha kezelem, de ez annál hosszadalmasabb sajnos. :( Kitonail gyógyszeres körömlakkal kezelem, de nem látok javulást. Lehet megpróbálom a grapefruit cseppeket.
2971. zsuzso100 (válaszként erre: 2970. - 454db8ee37)
2011. máj. 26. 10:21

Belsőleg: grapefruit csepp és ezzel megvan a belső kezelés is!

Mellesleg nekem két bőrgyógyász is egymástól függetlenül azt mondta, hogy nekem nem olyan súlyos, hogy gyógyszer kellene, vagyis a második azt mondta, hogy 1 hónapig szedjek egyet, hogy kicsit kimozdítsa - semmi változás nem volt. Leginkább a körömlakkoktól láttam változást, egyszer a Loceryl-től el is múlt most pedig Scholl-lal kezelem.

2011. máj. 26. 06:26

[link]

Hát sajna, ez nem túl vígasztaló!?

2969. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 2968. - Nailkiller)
2011. máj. 23. 22:23

Nem tudom, hogy mi a különbség a spray és a krém között, talán annyi, hogy a krémet jobban belehet masszírozni a felületre.

A teafaolajat csak akkor használd, ha 100%, mert ha egyéb is van benne, akkor az nem igazi és a hatás elmarad. egyébként a Nailner stiftbe is ez van már szagról meg lehet érezni. Én már nem vagyok finnyás a foghagymaszag se zavar, csak hasson és hát ez a legolcsóbb a többi szerhez képest.

2968. nailkiller (válaszként erre: 2967. - Ba9d1cefa0)
2011. máj. 23. 22:11

Télen több hétig betegen jártam dolgozni, azóta a szaglásom nem tökéletes, de tuti, h inkább a teafaolaj szaga, mint a foghagymáé ;)


Azért vágtam bele most, mert alapvetően szabadon lesz a lábam 3 hónapon át.


A Canesten pluszból mindenképpen a krém kell vagy jó a spray is? (Úton van a krém is, csak elméletileg érdekel, h van-e különbség.)

2967. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 2965. - Nailkiller)
2011. máj. 23. 22:07

Na akkor most már csak a Canestenplusszal kenegesd, úgy, ahogy a mellékelt utsítás mondja, aztán türelem, türelem.A teafaolaj nem jó illatú, inkább büdös. Én ezt nem használnám el szandálra, inkább a kapott szert, de fertőtlenítésre a Domestos is jó.

Majd, ha már látod, hogy nől az új körmid inkább arra kenegesd, hogy nehogy újra begombásodjon.

Ja és a legjobb népi módszer 20%-os ecetesvízbe áztatni pár gerizd foghagyma bele összetörve és türelem, türelem sajnos nekem sincs mindig, aztán meg is bánom. Ez a két utóbbi legalább olcsó:))

2966. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 2963. - Celticsoul)
2011. máj. 23. 21:56

A fungusfixről olvashatsz itt a topikban használtuk egy páran, nekem nem sokat ért, pedig anno ezt is úgy harangozták be, hogy megoldja a próblémát.


A Scholl most a legujabb, erről eddig jókat hallottam, de nem próbáltam, majd a canespro után.

2965. nailkiller (válaszként erre: 2962. - Ba9d1cefa0)
2011. máj. 23. 21:25

Köszi.

Túl vagyok az 5. napon, már elég kevés gombás rész van, papírreszelővel azt is simán akkorára csiszoltam, mint a jó részt. Ahogy nézem, elég lesz a 7 nap.


Formalin nem volt ma sehol, ilyet rendeltem:

[link]

ez nem jó a cipőkre?


Vettem teafaolajat is, biztos defektes vagyok, de ennek jó az illata :) Csak a szandimra kentem, azt nem tudom naponta x napra elzárni, így is váltogatom majd a szandáljaimat.


Amúgy brutál árai vannak ezeknek a szereknek, nem csodálom, h sokan inkább hagyják, főleg, ha több köröm és éveken át...

❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook