Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
3114. Ecyke
2011. szept. 12. 18:54

Sziasztok!


Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ma vettem meg a scholl ecsetelőt, de olyan érdekesen fogalmazza meg a használatát. Valaki leírná, aki használja, hogy milyen időközönként "ecsetel" és reszel?

Előre is köszönöm! :)

2011. szept. 12. 14:44
én meg unguir-t használok,mintha javulna....
3112. zsuzso100 (válaszként erre: 3111. - Ditti35)
2011. szept. 12. 14:35
Igen, írtam is pár hete, hogy szépen javul, már alig pár mm a fertőzött rész. Nekem csak a nagylábujjamon van fertőzés, de a bal egy kicsit kezd befele nőni, a jobb oldalán befele kanyarodik - nem igazán tudom leírni, úgyhogy ezzel el kéne mennem gyógypedikűröshöz, nem is nagy összeg, ahogy néztem 2000 Ft egy alkalom. Egész nyáron lakkozva volt a körmöm, így nem is kezeltem minden nap, de szépen javult...de kopogjuk le! :)
3111. ditti35 (válaszként erre: 3110. - Zsuzso100)
2011. szept. 12. 14:12
Zsuzso nálad mi a helyzet a gombát illetően? Ha jól emlékszem a schollt használtad, ugye? Segít?
3110. zsuzso100 (válaszként erre: 3105. - E2228b8123)
2011. szept. 12. 09:32
Tavaly én is voltam így, akkor nekem a különböző körömgomba elleni ecsetelőktől gyulladt be, mivel nem csak a körömhöz került, azóta ezeket nem merem használni.
2011. szept. 11. 22:41

Holnap megyek dokihoz, egyre rondább az egész. De addig megyek már utána, amíg azt nem csinálják, hogy kitenyésztik az antibiotikumot, és azt adják majd. Megírom mindenképp, mire jutottam, meg hol jártam. Hát igen, hogy is van ez, ha nem szakítunk időben időt a betegségre, akkor majd a betegség szakít ránk időt...

Amúgy sima ecettel kezeltem, meg áztattam már magam domesztoszba is, javulgatna, de ez most nagyon gyorsan terjed.

3108. 2104cc91e8 (válaszként erre: 3105. - E2228b8123)
2011. szept. 11. 18:56

Az, hogy a köröm benőtt a húsba és az irritálja, nem lehet??


Le kéne húzni a gyulladást, aztán menni ha még mindíg fáj!

3107. Pandnóra (válaszként erre: 3105. - E2228b8123)
2011. szept. 11. 16:30
Valószinű a gyanúd minél elöbb menj orvoshoz. A gomba szövödménye lehet orbánc.
3106. pista55 (válaszként erre: 3105. - E2228b8123)
2011. szept. 11. 00:10
Szerintem csak begyulladt. Mivel kezeled?
2011. szept. 11. 00:07

Újabb fejlemény, a bal nagylábujjam nagyon megdagadt, vörös lett, és fáj már 1 hete kb. Azt hiszem, el kell mennem már a dokihoz. Remélem nem az, amire tippelek a tünetek alapján(orbánc)

A gombás lábnál van, hogy bármilyen kisebb sebzésnél is bejut a bőr alá a kórokozó...

Hogy én hogy irigylem azokat, akiknek az életben nem volt dolga a lábgombával...

Egész életemben egyszer dolgoztam egy idióta munkahelyen, ahol nyáron 45 fokban is zárt cipőben kellett lennem, hosszúnadrágban, nyakkendővel...ennek eredménye ez a rohadt körömgomba...:(((( na akkor kellett volna otthagyni a fenébe az egészet már az első napon.

3104. Pandnóra (válaszként erre: 3101. - Kitty1975)
2011. szept. 9. 22:19

Az amit reklámoznak még nem azt jelenti sajnos, hogy használ is. Jól hangzik, de sajna az a tapasztalat, hogy drága és sz...rt sem ér:)

A fogyós bogyók is nagyon jól hangzó reklám, de lefogyni ettől még nem lehet.

3103. 2104cc91e8 (válaszként erre: 3100. - Ditti35)
2011. szept. 9. 20:35
Köszönöm!!
3102. mamszi58 (válaszként erre: 3097. - Pandnóra)
2011. szept. 9. 19:49
hogy készíted az oldatot ?
3101. Kitty1975
2011. szept. 9. 17:52
Naponta 5x reklámozzák az ellenszert.
3100. ditti35 (válaszként erre: 3098. - 2104cc91e8)
2011. szept. 9. 10:33
Vény nélkül kapható a gyógyszertárban.
3099. e2228b8123 (válaszként erre: 3093. - Zsuzso100)
2011. szept. 9. 07:08

Nem az influenzára írtam, annak semmi köze a gombához, hanem arra pl, amikor valaki összevissza szedi a fogamzásgátlókat, és legyengíti vele a hormonháztartását, annak jó pár hónap kell, amíg visszaáll normál állapotára. Addig meg ott van szabadon a szerveztet, utat engedve mindenféle nyavalyának.

Nagyon nem szabad ezekkel a hormonokkal játszadozni.

Azt tudom, a mezőgazdaságban a növényeken lévő gombákat, spórákat, baktériumokat hormon alapú vegyszerekkel gyilkolják, aki szórja szét a vegyszert, úgy be van öltözve, mint Farkas Bertalan kb.

Még ami nagyon fontos, a műbőr cipők, nekem most nyáron teljesen átázott egy, szivacs bélés volt benne, és megfigyeltem, amikor azt felvettem, nagyon viszketett a lábam tőle, kirepedezett, és nem tudtam miért. Hát mert egy jó kis gombatanya volt, kidobtam a kukába amikor rájöttem.

Gyógyszertárban csak receptre adnak formaldehidet, viszont vegyszer boltban lehet kapni állítólag, kb 600ft 1 liter. Következő műveletem ez lesz, a cipőket fogom fertőtleníteni vele. Szerintem ez a legfontosabb.

3098. 2104cc91e8 (válaszként erre: 3096. - Ditti35)
2011. szept. 8. 23:21
Ez vény köteles, vagy simán kapható??
3097. Pandnóra
2011. szept. 8. 19:05
Sokszor írtam már, hogy az ecetes-foghagymás kezelés nagyon hatásos. Sokat próbáltam, szinte mindent amit anyagilag birtam, de a sokat reklámozott "szuper" szerek semmit nem értek. Tavasz óta használom ezt a népi gyógyszert és már félig lenött a gombás köröm, amit még egyszer sem tapasztaltam eddig. Igaz nagyon szorgalmasan reggel este ecseteltem, de ez legalább használ.Az ősztől kicsit félek, mert jön a cipős korszak, ami kedvez a kis dögöknek sajnos.
3096. ditti35 (válaszként erre: 3095. - 2104cc91e8)
2011. szept. 7. 10:55
Hát nem gyógyul az olyan könnyen.... :))) Nekem az Exoderyl oldat bevált, szépen nő le a körmöm, remélem a zárt cipő és csizma nem rondít majd bele a gyógyulási folyamatba. Majd látjuk.
2011. szept. 6. 23:19

Úgy látom, mindenkinek meggyógyult a körme, ennek örülök :)))


Mi a siker titka???

2011. szept. 5. 11:38

Ha valakinek az anyagi helyzete megengedi, akkor esetleg próbálja ki ezt :))

Sok szerencsét kívánok♥

☼☼☼☼

"Az oreganoban található esszenciális olaj a legerősebb növényi eredetű antiszeptikus anyag, amit valaha is ismertek, 26-szor aktívabb, mint a (szintetikus) fenol." (Dr. W.H. Marinandale)


Az 'Oreganol' oregano olaj mentes az adalékanyagoktól és a vegyszerektől.


Összetevõk: oregano (szurokfõ) olaja 75% karvakrol tartalommal.


Belsőleg alkalmazva ajánlott megfázások és influenza, orrmelléküreg megbetegedések, torokfájás, légcsőhurut, tüdőgyulladás, immunrendszer serkentése, ínyfertőzések és fogfájás, emésztési problémák (gyomorrontás, emésztési zavarok, puffadás, hasmenés) esetén, emésztőrendszeri paraziták ellen, az LDL ("rossz koleszterin") szintjének csökkentésére, mikrobák miatti rossz lehelet esetén.


Külsőleg: láb- és körömgombásodás, lábujjak közti kipállás, megfázás miatti fájdalmak, övsömör és ekcéma, hajkorpásodás, akne, gennyes pattanások, bőrviszketés, Ízületi fájdalmak, rovarcsípések, horzsolások. Mindig kerüljük, hogy a szembe, illetve a nemi tájékra kerüljön!


Használata: külsőleg 10-20 csepp naponta bedörzsölésre, belsőleg naponta 3-5 alkalommal alkalmanként 5 csepp tejbe, gyümölcslébe keverve vagy cukorra cseppentve. Terhes és szoptató anyáknak kerülniük kell a használatát.


Ár: 6300 Ft

3093. zsuzso100 (válaszként erre: 3092. - E2228b8123)
2011. szept. 2. 09:39
Erre rácáfolnék, nekem semmi bajom az immunrendszeremmel, szinte soha nem vagyok beteg, soha nem vagyok lázas, soha nem kapom el az influenzát...
2011. szept. 2. 09:01

Üdv mindenkinek, régen a Mikulás74 néven irkáltam itt, most átkeresztelkedtem. :)

Írtam anno azt az ecet dolgot, közben észrevétel, hogy nem mindegy, milyen ecet. A Tesco-s gagyi ecet nem ér semmit, szépen visszanőtt a körömgomba. Viszont a jó drága tömény ecettől megint javul elég rendesen.

Még amire kíváncsi volnék, az már csak egy statisztikai adat lenne, hogy milyen korú, nemű embereknél jelentkezik főleg a körömgomba. Erre is mintha lenne egy megfigyelésem.

Nagyon úgy néz ki, hogy a legyengült szervezetű, a hormonálisan nem teljesen oké embereknél jelentkezik ez. Mint nálam is. Nem véletlenül fejt ki szteroid hatást a teafaolaj is például.(meg a sok szájon át szedhető, doki által felírt májkárosító hatású bogyó)

3091. zsuzso100
2011. szept. 1. 21:12
Egy kis helyzetjelentés: úgy néz ki, hogy nekem a Scholl ecsetelő vált be legjobban! Már alig 1-2 mm a fertőzött és mellette egész nyáron lakkozva volt a körmöm.
2011. aug. 26. 23:50
Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataid. :) Nekem jelenleg a középső lábujjam körme beteg totálisan, kb 1 miliméteresre vágtam az egész körmöt, de még a körömágynál sem látok rózsaszínes részt. 3 másik körmömre használok Nailnert, de azok nem olyan durvák. Már komolyan kezdem feladni hogy ebből a középsőből valaha köröm lesz, de most hogy írtad az exoderilt mindenképpen ki fogom próbálni minél hamarabb. Az ecetet eddig csak áztatásra használtam de mivel nagyon elszánt vagyok holnap veszek is egy 20%-os ecetet és ezt is kipróbálom. Mindenképpen beszámolok róla, ha változik a helyzet :) Addig is kitartást, és írd meg ha van valami fejlemény...... :)
3089. Ági23333 (válaszként erre: 3086. - Celticsoul)
2011. aug. 26. 21:10
Szia Ági:)Gondoltam leírom hogy mi van velem jelen helyzetben.Nekem 3 körmöm volt fullosan olyan mint már irtam abból kettő teljesen meggyógyult az exoderil krémnek köszönhetően. Most mint írtam elmentem bőrgyógyászhoz és írt fel gyógyszert beszedtem három szemet belelőle,de nem éreztem jól magam rossz volt a közérzetem meg féltem hogy a májamat tönkre teszi. Na most ugy döntöttem hogy megprobálom a fokhagymás ecetes variácot és ugy néz ki hogy használ. körömlakkos üvegbe van 20%-os ecet meg fokhagyma és azzal lakkozom a körmöm naponta többször estére meg az exoderil probáld ki mindkettöt
3088. 59d7d5146d (válaszként erre: 3087. - 91d4989ab9)
2011. aug. 26. 20:37
Még az üvegre is rá szokták írni ,hogy kell használni. Olyanról még nem halottam ,hogy megitták.Ennyire nem lehet valaki......
3087. 91d4989ab9 (válaszként erre: 3083. - 59d7d5146d)
2011. aug. 26. 01:08

ne igy fogalmazz bakker félreérthető



a hidrogén peroxidot nem inni kell!!!!!

3086. celticsoul (válaszként erre: 3076. - Ági23333)
2011. aug. 25. 23:15

Kedves Ági! Nagyon megfogott a te eseted a körömgombával kapcsolatban, mintha rólam szólna. Én is 23 éves vagyok (és Ági, de ez itt most mellékes :) ) nekem is a kislábujjamon kezdődött az egész probléma úgy 5 éve. Én sem foglalkoztam vele, kilakkoztam a körmeim, úgy egyáltalán nem látszott. Aztán megjelent a nagylábujjam szélén, de az sem volt említésre méltó kb. 1-2 miliméter. Lábgombára való krémet, spray-t folyamatosan használtam, de az nem hatott a körömgombára (nyilván nem is arra találták ki). Kb. 2 éve kezdtem el ádáz küzdelmet folytatni ásóka ellen, eddig sajnos sikertelenül. :( A nyáron elért "sikerek" után a téli zárt cipős időszak csak rontott a helyzeten. Már nem merem összeszámolni mennyit költöttem "csodaszerekre", de átütő siert egyikkel sem arattam. Nemrégiben rendeltem Fungus fix-et, már alig van benne, de nekem semmit nem ért. A Nailner repair stift használ de csak az alig fertőzött körmökre és nagyon szigorúan betartott, folyamatos használat mellett. Már a 3. stiftet használom. A Canespro szintén az a termék ami kapott egy nagy reklámot de csak rondább körmöm nőtt tőle, pedig mindent próbálok a leírtak szerint használni. Több száz magyar, külföldi oldalt böngésztem át hátha rábukkanok valamire. Mivel tényleg csak akkor veszek be bármilyen gyógyszert, ha nagyon muszáj, ezért egyelőre még nem merek belevágni a gyógyszeres kezelésbe, mert én is nagyon félek a mellékhatásoktól, főleg ami a májat illeti. Köröm nélkül lehet élni, máj nélkül nem, még ha ez így egy kicsit erős is. Megkérdeztem természetgyógyászt mit ajánl ásókára. 100%-os grapefruit mag csepp, és ezüst kolloid a két leghatásosoabb szer. Sajnos a bolti forgalomban általánosan kapható grapefruit mag cseppek közel sincsenek 100%-osak, ezért a hatásuk is jóval gyengébb. A tömény cseppeket kapszulába kell belecsepegtetni és úgy bevenni, mert töménységük miatt marnák a nyelőcsövet. Az ára kb. 8-9 ezer körül lehet még nem néztem utána. A másik állítólag hatásos szer az ezüstkolloid, amelyet boltban-gyógyszertárban nálunk Magyarországon állítólag szintén nem lehet megfelelő minőségűt (hatásút) kapni. Utánanéztem interneten a világ legjobbnak mondott terméke a Mezosilver atomos ezüstkolloid keress rá a neten. Most ezeket szeretném kipróbálni, mert mindenképpen belső kezelés is szükséges. Na és persze a cipők, körömvágó eszközök folyamatos fertőtlenítése. A körmeimet kívülről most nailnerrel kezelem + ecetes áztatás, de ha a nailner elfogy kipróbálom a Sholl ecsetelőjét is.

Hát ennyi, csak szerettem volna megosztani a tapasztalataimat, és az általan hallottakat, hátha valakinek sikerül segítenem. remélem jövő nyáron mindannyian vígan hordunk csini szandált, papucsot szégyenkezés nélkül.

2011. aug. 25. 21:35
Én most unguir-el kezelem, majd meglátjuk :)
❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook