Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
2011. szept. 25. 19:58

Nekem két hete van a kisujjamon bőr és körömgomba, de nagyon agresszív. a férjem azzal szivat, hogy olyan vagyok mint egy úrinő, kitartott kisujjal iszom a kávét.

A háziorvosom, áldom a lelkét, Fucidin kenőcsöt írt fel.

már nem fáj az ujjam, szépen gyógyul. Két napja használom!

3143. Tamarus
2011. szept. 25. 19:54
de az hogy lehet, hogy annyira sokan írják, hogy a gyógyszer sem segít. mi lehet ennek az oka?
3142. Gery59 (válaszként erre: 3139. - Szkatalin)
2011. szept. 25. 16:55
Igazad van, sajnos nekem is a 70-es évek óta van körömgombám, már mindent csináltam, oltották is, és semmi eredmény, kúrák és gyógyszerek hatására, néha egy kicsit javul, de aztán újra visszajön, a gombát belsőleg kell kezelni, mert belül van az a probléma ami okozza!!
3141. szkatalin (válaszként erre: 3140. - Mamszi58)
2011. szept. 25. 09:59
Igen, ebben teljesen igazad van, de az milyen már, hogy az embernek kéne őket megkérni, hogy nézzék már meg miféle gombád van? Szerintem ők is undorodnak, vagy én nem tudom, de akkor minek adták erre a fejüket? Jó lenne, ha ezt orvosok is olvasgatnák, vajon mit szólnának? De gondolom, ha nekik lenne, az lenne az első, hogy kitenyésztenék!! És a Tiéd milyen volt, rendbe jött?
3140. mamszi58 (válaszként erre: 3139. - Szkatalin)
2011. szept. 25. 09:15
Tudod, ebben az a tragédia, hogy miközben nyomják ez a forduljon időben orvoshoz szöveget, ha elmész a nem-magán orvoshoz, akkor oda sem figyel. Nekem egy évembe telt, mire rávettem egy tenyésztéses vizsgálatra, ami kimutatta, hogy milyen típusú a gomba.
3139. szkatalin
2011. szept. 24. 19:16
És ezt mindenkinek írom, bogarásztam a neten, a youtobon leltem rá egy videóra, ahol egy dokinő szépen elmagyarázza, hogy a körömgombát mindenképpen belsőleg kell kezelni, mert a helyi kezelések nem lesznek végleges hatásúak. Valaki írt neki levelet, neki valami baj volt régebben a májával, tehát nem szeretett volna semmit szedni, erre is az volt a válasz, hogy vérvétel, gombatenyésztés, és megtalálják azt a gyógyszert, ami nem okoz kárt neki. Na hát ennyi, ez szomorú!!!
3138. szkatalin (válaszként erre: 3137. - Zsuzso100)
2011. szept. 24. 19:10
Biztos igazad van, de két napi van hátra, már nagyobb kárt talán nem tud okozni, vagy nem is tudom. Mikor felírta a doki, már akkor mondtam neki, hogy nem szívesen szednék gyógyszert, mert hallottam, hogy káros a májra, ő csak legyintett, hogy ne aggódjak, nem fogja tönkretenni. Ehhez képest eddig azt sem tudtam, hol van, most meg érzem.
3137. zsuzso100 (válaszként erre: 3136. - Szkatalin)
2011. szept. 24. 18:55
Ha fájdogál a májad, akkor szerintem ne szedjél be több gyógyszert!
3136. szkatalin (válaszként erre: 2617. - Zolitimi2)
2011. szept. 24. 13:19

Sziasztok! Bocsi, hogy belekapcsolódok, de olvasgatom a hozzászólásokat, már meg is fogadtam az ecetes-fokhagymás módszert, mert nekem is Ytragent írt fel az orvos, bár a patikában a gyógyszerész helyette az Orungalt ajánlotta, mondván, hogy az ugyanaz, csak az az eredeti, tehát jobban járok vele, meg gondolom ők is, mert az 6900 forint volt.

Tehát én már a harmadik dobozzal szedtem be, de azonkívűl, hogy fájdogál a májam, nem sokkal jobb a helyzet. Vettem májvédő teát, ha ezt megiszom rögtön elmúlik a "figyelmeztetés". Már én sem tudom mit tegyek, most ecetezek-fokhagymázok, de meddig? Ez már őrület. Mondjuk most úgy látom, hogy valamit javult, de ez közel sem biztos, hogy a gyógyszer hatása.Sokan írtak itt az Unguirról, vajon az hatásos-e?

3135. szkatalin (válaszként erre: 3134. - Pandnóra)
2011. szept. 24. 08:40
köszönöm, akkor így csinálom, most reggel is néztem, ez a felső réteg teljesen olyan mintha ki lenne száradva és hámlana, na most ezt le is reszelem.
3134. Pandnóra (válaszként erre: 3132. - Szkatalin)
2011. szept. 23. 19:06

Nagyon is kell reszelni. Áztatás után nagyon alaposan reszeld le és utána alaposan bekenni a foghagymás elixírrel.

Azért is kell reszelni, mert ez a szaruréteg elhalt és megakadályozza, hogy beszívódjon a mélyebb részekbe. A fájdalom attól is lehet, hogy ez a megvastagodott rész nyomódik felfelé.

3133. szkatalin (válaszként erre: 3130. - Pandnóra)
2011. szept. 23. 06:53
Bocsi az előzőt Neked akartam írni.
3132. szkatalin
2011. szept. 23. 06:51
Igen erre én is rájöttem, hiányoltam is, miért nem vett mintát, pedig ez egy elismert doki, mindegy nem is ezt akartam, hanem, hogy két napja kenegetem a körmöm és remélem nem csak akarom látni, de már változik. Alig akarom elhinni, hogy többet ér, mint a három hónap gyógyszer. Kifehéredik, de a "szálkásság" az még ott van, reménykedem, hogy egyszer csak az is lenő. Ja és ezt sem éreztem eddig, néha fáj, este is alig tudtam elaludni, ez normális? Délután csináltam olyat is, hogy a lekapart fokhagymát pici ecettel megspékelve rátettem egy körömnyi vattára, azt tettem a körmömre, ráragasztottam ragtapasszal, na annak a hatása nem volt semmi. Most ráálltam, és megölöm ezt dögöt...........remélem, szerinted a beteg köröm felületét nem kéne lereszelni, vagy azt hagyjam?
3131. Pandnóra (válaszként erre: 3134. - Tamarus)
2011. szept. 22. 16:36

Szivesen majd megyek olvasni a naplód is:)


Mindenkép csináld végig a kúrát, minimum 6-hét.

3130. Pandnóra (válaszként erre: 3135. - Szkatalin)
2011. szept. 22. 16:33
Mivel a gombák is különbözőek valószínű, hogy a barátnőd gombáira sikerült a bogyó, de ezzel a kutyulékkal biztos, hogy jobb lesz a helyzet:)
3129. Tamarus (válaszként erre: 3128. - E2228b8123)
2011. szept. 20. 23:28
az egész project 6 hétig tart.., 2 hétig (illetve a köröm eltávolításáig) a canesproval kell kenni, tapaszozni (jaj azzal is elbeszélgetnék aki ergonómiailag megtervezte ezt hülye tapaszt), aztán utána a canesten plusszal kell kenegetni további 4 hétig (viszont hogy akkor is tapaszozni kell-e az nem világos) én kenni fogom nyárig az tuti.., meg áztatni ecetben is.. most egy kicsit utánanéztem a gúglin a körömgombának, néztem képeket is.., azért nekem messze nem olyan csúnya.., de lehet azok a képek már direkt sokkoló kategóriába tartoznak :-)
3128. e2228b8123 (válaszként erre: 3124. - Tamarus)
2011. szept. 20. 23:14

Biztosan jó a Canespro, de én olyan dög lusta vagyok, hogy még azt az egy szem körmömet is lusta voltam vele sokáig kezelni.

Úgy emlékszem valami 2 hét van ráírva, szerintem az nagyon kevés, próbáld meg 1-2 hónapig kezelgetni vele.

Mondjuk nem ez lenne a megoldás, ki kell tenyésztetni a gombát, ami fertőzi a körmöt/lábat, és annak az antibiotikumával legyilkolni őket.

Anno apámnak volt orbánca, befeküdt vele a kórházba, adtak neki spéci antibiotikumot, és 1 hét alatt elmúlt neki tőle. Azóta se jött vissza neki.

3127. Tamarus (válaszként erre: 3126. - 35120bc702)
2011. szept. 20. 22:48
igen, utána olvastam csak, hogy közben voltál vele dokinál :-), reméljük segít a kence!
3126. 35120bc702 (válaszként erre: 3125. - Tamarus)
2011. szept. 20. 22:45
A szemem fehérje nem sárgás:) Szép fokozatosan alakult ki, először csak 1-2 körmömöm jelent meg, aztan a többin is.:S Írtak fel krémet, amit a gyógyszertárban kevernek ki.Ma már ki is próbáltam. Ekcémára tényleg nagyon jó, pihe-puha lett a kezem. A körmömön meg meglátjuk. Reménykedem.
3125. Tamarus (válaszként erre: 3119. - 35120bc702)
2011. szept. 20. 22:34

a szemed fehérje nem sárgás?

és hogyan keletkezett? egyik napról a másikra? vagy szép fokozatosan?

3124. Tamarus
2011. szept. 20. 22:21

sziasztok.., beleolvasgattam a fórumba és a kezdeti lelkesedésem alábbhagyott:-(( tegnap este kezdtem el a canesprot.. hat lábkörmömet érint, ebből egy súlyosabb (már fájt) a többi nem olyan vészes, de nem hagyom kezeletlenül.., én eleve kiborulok a körmös dolgoktól, ha csak meghallom, hogy valakinek leesett a körme kimegy a vér belőlem.., na szóval ilyen paraméterekkel álltam neki.., és a legrosszabb körmöm már majdnem tőből leesett.., a többit csak "vakargattam" meg kapargattam.., hát nem jó érzés, meg amióta rajtuk van ez a kötés szó szerint fájnak..

és akkor itt olvasom, hogy sokan azt mondjátok, hogy semmit nem ér.., én meg itt "leolvasztom" a körmeimet... és lehet semmi értelme... nem túl jó kilátások... egyébként nem tudom volt-e valaki hasonlóképp mint én, hogy igazából bennem nagyon sokáig nem is tudatosult, hogy körömgombám van.., nem is tudom, hogy mikor vastagodtak meg a körmeim ennyire.. így fogalmam sincs, hogy mióta van baj.., mondjuk ennyire zavaró csak idén nyáron lett. remélem azért használni fog valamit a canespro.., iszonyat macerás, pedig még csak most kezdtem.., és fájdalmas:-(

3123. 35120bc702 (válaszként erre: 3122. - Pandnóra)
2011. szept. 19. 23:30
Elmentem bőrgyógyászhoz nagy nehezen és kiderült, hogy köröm dystrophiam van. Ez valami körömgyengeség betegség -féle ( nem igazán mondott semmit az orvos), ami az ekcémával jön. De vhogy nem győzött meg.Olyan, mintha ő is csak találgatott volna. Ráadásul nem értem. Nekem csak az egyik kezemen van ekcéma, de mind2 kezemen lévő körmöknél van sárgaság és enyhe fájdalom. Ismerős nektek ez a betegség?
3122. Pandnóra (válaszként erre: 3121. - 35120bc702)
2011. szept. 16. 11:43
Ez lehet vitamin hiány is, vagy egyéb betegség tünete. Szerintem jó lenne, ha mégis orvos látná, nem valószinű, hogy gomba.
3121. 35120bc702 (válaszként erre: 3120. - Zsuzso100)
2011. szept. 15. 16:38
Sajnos az a baj, h nem kívül van a sárgaság, hanem belül:S
3120. zsuzso100 (válaszként erre: 3119. - 35120bc702)
2011. szept. 15. 06:57

Ha nincs megvastagodás...akkor talán nem. Próbáld meg citromba tenni, hátha kifehéríti.

Fogalmam nincs, csak egy ötlet, amivel nem ártasz.

2011. szept. 14. 21:12
Sziasztok! A segítségeteket kérem. A kezemen levő körmeim alatt (nem mindegyiknél)besárgásodást-fehéredést vettem észre.Nem váladékozik, nincs alatta semmi genny, nem piros,nincs megvastagodva. Igazából mást tünete nincs is. Csak látványra ronda. Van olyan körmöm, aminél nagyon látszik, van amelyiknél kevésbe. Egyik sem az egész körmömön, csak a körömszél alatt vannak. Van ahol a körmöm negyedéig tart. Ez lehet körömgomba? Tudom, hogy nem vagytok orvosok. Csak sajnos nincs időm elmenni jelenleg ( új munkahely) és gondoltam írok ide, hátha tudtok valamit! Köszi
3118. e2228b8123 (válaszként erre: 3117. - Pandnóra)
2011. szept. 13. 20:35

Igen, utólag nekem is ez az érzésem. :(

Ha mindenkit beengednek a rendelőkbe, senki se fog menni a magánklinikákra. Néha azért nem teljesen sajnálom a szegény orvosokat. Tisztelet a kivételeknek.

Viszont volt itthon egy tubus Canesten, tegnap óta kenegetem a problémás lábujjamat, és teljesen rendbejött tőle. Na még a hülyének is lehet szerencséje....

3117. Pandnóra (válaszként erre: 3115. - E2228b8123)
2011. szept. 13. 18:19

Nehogy már a recepciós döntse el, hogy szükség van e ellátásra. Ha bejentett (ideiglenes) lakcímed van, vagy a kerületben dolgozol, akkor kötelesek ellátni.

Téged csúnyán leráztak, sajnos a mai egészségügyi ellátás káosz.

3116. zsuzso100 (válaszként erre: 3114. - Ecyke)
2011. szept. 13. 06:53

Én azt használom, de már nagyon ritkán ecsetelem.

Valahogy úgy van, hogy az első időben gyakrabban, aztán pár hét után ritkábban, már nem emlékszem, de nekem egyértelmű volt.

3115. e2228b8123 (válaszként erre: 3110. - Zsuzso100)
2011. szept. 12. 19:30
Nekem csak egy körmömön van gomba, de az attól legtávolabbi ujjam dagadt a triplájára, érdekes látvány. Ma voltam a XI. kerületi Ulászló utcában a bőrgyógyászaton, a portás-pultos néni kérdezte, hol lakok, mondtam vidék, közölte, hogy akkor 3 hét múlva jöjjek, mert ide csak a XI XXII kerületiek jöhetnek azonnal...úgy tudtam, ez megszűnt. Erre mondtam neki, valószínű nekem 3 hét múlva nem lesz lábam sem, erre mondta, hogy sajnálja, nem tud mit tenni, menjek a saját körzetembe(Fejér megye)(na oda meg azért nem megyek, mert a Dunapentelei kórházzal, és az orvosaival tele a hócipőm, kicsit még leragadtak a Kádár rendszernél, és úgy beszélnek a betegekkel, mint a kutyákkal kb) de sajna nincs más választásom.
❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook