Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
2012. febr. 24. 19:52

Bocs, előbb elküldtem, mint befejeztem volna.Igen, és fertőtlenített zoknit, törölközőt /csak az enyém lehetett, még mosás után is.Azóta kidobtam őket./ naponta cserélni a lepedőkkel együtt.A végén

már a lábam alá a lepedőre mindig tiszta,használt,régi törölközőt tettem.Hát nem volt egy leányálom.

2012. febr. 24. 19:41

Tavaly előtt az Élményfürdőben, /nagy élmény volt/ kaptam a lábamon a nagy lábujjaimra körömgombát.A bőrgyógyász Nizoral 2%-os krémet és Exoderil 1%-os oldatot írt.A köröm felületeket fürdés után szárazra

kellett törölni és megreszelni /a felületét/ és az oldattal bekenni és hagyni megszáradni.Utána a krémmel a köröm oldalainál U alakban és a tetején bekenni.

Ezt csináltam teljes 1 évig, minden nap.Ja és mindíg rövidre kellett vágni a körmöket és azt a sárga izét kitisztítíni a körmök alól.Hála Istennek elmúlt.Azóta messze ívben kerülöm a fürdőt.

3232. pista55
2012. febr. 24. 18:39
Itt olvashatsz mindent. Voltak próbálkozások.
3231. ilike46 (válaszként erre: 3230. - Genya82)
2012. febr. 24. 18:36
Egyszer olvastam valahol, tömény ecetes ecsetelés segít a gondon.
3230. genya82
2012. febr. 23. 11:51

Sziasztok!

Megoldást nem tudok írni, csak tapasztalatot:

Kb. 5 éve vettem észre, hogy mindkét nagylábujjam melletti ujjamon megvastagodott a köröm, nehezebb volt vágni. Nem foglalkoztatott különösebben, mert úgy vettem észre nem terjed. Évek múlva más okból kifolyólag játam bőrgyógyásznál, és megmutattam neki. Mondta, hogy tényleg nem agresszív gombásodás, Loceryl lakkot írt fel. Reszelgettem, a végén már fájdalomhatárig lakkozgattam, ennek hatására deformálódott, hullámosodott a köröm felülete.

Tavaly januárban megint más bőrgyógyászhoz mentem, már kifejezetten emiatt. A myconafine tablettát javasolta, és a loceryl folytatását.

A myconafine árára már nem emlékszem, de olyan 40.000 ft körül volt a fél éves kúra, minden este be kellett venni egyet.

Nálam volt egy olyan mellékhatása, hogy elment az ízérzékelésem! Nagyon durva, ne tudjátok meg! ráadásul nem jöttem rá egyszerre, hogy a myconafine-től van, mert nem egyszerre jelentkezett, hanem a szedés után kb. 1 hónappal. Egyik napról a másikra nem éreztem az ízeket, olyan volt, mintha fűrészport rágcsálnék, különösen az édes ízeknél volt ez. Kb. 3 hét után jöttem rá, mert véletlenül újra elolvastam a betegtájékoztatót, és akkor tűnt fel, hogy ritka esetekben (100 emberből 1-nél) van ilyen mellékhatás. Persze addig már voltam laborban, fogorvosnál, háziorvosnál..

Összességében: fél év kínlódás minden falatnál, -40.000 ft, a gomba pedig vidáman éldegél, és tegnap vettem észre, hogy a nagylábujjamon is vastagszik a köröm, keményebb, kezd töredezni.


Többen dícsérik az esetes kezelést, le tudná írni valaki, hogy pontosan hogyan kell csinálni?

2012. febr. 22. 09:48

Sziasztok!


Életemben először sajnos nálam is előjött a körömgomba, bár nem a szokásos módon, hanem a megsérült köröm kezdett belülről kifele nőni. Először nem is tudtam, hogy mi ez, valami körömágy betegségre gyanakodtam (hiszen csak egy ujj volt érintett). Kérdtem bőrgyógyászhoz időpontot , de közben szteroid miatti gombásodásra kaptam gyógyszert, és azt láttam, hogy a köröm is szépen elkezdett lenőni. Bár valószínű, hogy ennek ellenére elmegyek bőrgyógyáshoz biztos ami biztos alapon, de azt tapasztalom, hogy a biztos módszer a szájon bevett gyógyszer.

3228. szkatalin
2012. febr. 17. 09:16
Sziasztok! Hát újra itt vagyok, nem számolhatok be semmi jóval,csináltam az ecetes-fokhagymás ecsetelést, de semmi, anno írtam, hogy megkeresem a "jó" bőrgyógyászt a körmömmel. Nem fogjátok elhinni, 10 ezerért ránézett, és azt mondta, nem jó a vérkeringésem, felírt értágítót, meg valamilyen krémet, alig voltam megdöbbenve, mikor eljöttem csak akkor eszméltem, rá kellett volna kérdeznem, hogy nem vesz mintát, vagy nem kellenek ehhez előbb vizsgálatok? Elkeseredtem, aznap éjjel nem is aludtam. Szóltam a körzeti dokimnak, akit jónak tartok, de már nem is tudom mi a jó orvos! Ő közölte, hogy be ne szedjem. Megyek hozzá vérvételre, talán elküld más vizsgálatokra is. Szóval valami lesz! A kérdésem csak annyi, hogy meri egy orvos megállapítani vizsgálat nélkül, hogy mi a bajod? Ránézésre? Hát ez mi, hol élünk? Írok majd a fejleményekről, kitartás mindenkinek.
3227. luca8003
2012. jan. 30. 12:23
Sziasztok! A zárt cipőket hogyan, és milyen sűrűn érdemes fertőtleníteni??? Köszönöm a segítséget!
2012. jan. 28. 08:47
Canesten!
2012. jan. 27. 15:31

Kedves mindenki: találtam egy hasznosnak tűnő oldalt:

[link]


Aki már próbálkozott hasonlóval írja meg a tatpsztalatait!

3224. e2228b8123 (válaszként erre: 3223. - D0d8909694)
2012. jan. 25. 07:31

Igen, az a nem kevés idő, kitartás a fontos, meg a rendszeresség. Meg még hogy a cipő se legyen fertőzött, és a gombás rész mindig legyen eltávolítva. Szép lassan elkezd lenövögetni, ha ezt látjátok, akkor az jó jel. :)

Mondjuk a köröm, haj növekedést nagyon meg lehet gyorsítani vitamin szedésével. Csak hát jó vitaminnak kell ahhoz lennie. Sajna manapság sok olyannal találkoztam, amiben nem volt semmi. :(

Hoott rá volt írva.

2012. jan. 19. 23:04

20%-os ecetes ecsetelés!! Nekem tutira bevált!!

Kb 1 hétig csináltam fürdés után, és teljesen eltűnt. Persze meg kell várni, míg lenő.

3222. zsuzso100 (válaszként erre: 3221. - E2228b8123)
2012. jan. 17. 07:12

Alulról vagy felülről növő gombád volt, melyik nem szerette az ecetet?

Én most dr. Organicos teafaolajat használok, jó kis ecsetelője van...tudok olyat, akinek nagyon szépen javult tőle! :)

3221. e2228b8123 (válaszként erre: 3220. - Timus83)
2012. jan. 16. 18:23

Csak sebbe ne menjen az ecet, nekem ment, és huhogtam utána egy rövid ideig. :)

Mondjuk többféle gomba létezik, nekem nem tudom melyik volt, de az nem szerette az ecetet.

Sajna addig kell csinálni, amíg le nem nő az egész köröm, ez nekem a kisujjam melletti körmömnél volt vagy kb 8 hónap. Belegondolni se merek, mennyi lehet egy nagylábujjnál(nagyujjláb, lábnagyujj...)

3220. timus83
2012. jan. 13. 12:05

Sziasztok!


Nekem nyár óta van problémám a kezemen. Kiskoromban kutyaharapás miatt sérült a körömházam, és lemezes köröm nőtt vissza, de nem az egész olyan hanem csak a bal oldali rész, és annak is kb csak a felétől. (érdekes). Nyáron a sok locsolás következtében (ráadásul kútvízből), gondolom alatta maradhatott víz, mivel ugye megtörölni nem tudom, és szép gombás fertőzés alakult ki alatta. (egyébként egyszer már volt ilyen de akkor magától lenőtt). A színe zöld, olyan mintha alga lenne. Ez lehetséges? Tegnap este berágtam (mert elegem lett, hogy bármivel próbálom eltakarni (körömlakk) minden alól látszik) és levágtam a felső körömréteget,kicsit érzékeny is és hadd ne mondjam olyan szép mint az álom. :-) Megpróbálom ezt az ecetes dolgot, hátha segít.

3219. luca8003 (válaszként erre: 3215. - E2228b8123)
2012. jan. 11. 02:52
Köszi Ricochet! Pontosan ezt csinálom! :)Remélem hamarosan megszabadulok tőle!
3218. ditti35 (válaszként erre: 3216. - Autumn07)
2012. jan. 6. 09:21
Sajnos a beteg köröm sokkal lassabban nő, mint az egészséges, ezt én magam is tapasztaltam. Nekem tavaly márciusban kezdődött és mostmár csak a tetején van egy kicsi, szóval lesz 1 év, mire teljesen lenő.
2011. dec. 27. 19:07

Sziasztok!

Én egy éve kezelem a nagylábujj körmöm ami pár éve leesett egy kis baleset következtében és aztán megvastagodva nőtt vissza, illetve észrevettem, hogy kb a felétől levegős.. főleg a jobb oldalon. Le is vágtam tövig, gyönyörű volt, naponta kétszer kezeltem canasten, batrafen cseppekkel, A-vitamin olajjal.. azt hittem jobb lett (de tovább kezeltem), most mégis azt látom hogy ami visszanőtt (képzelhetitek milyen sebességgel...) az ugyanolyan!!!! Most próbálkozom az ecettel, de akinek van ötlete írjon :S

3216. autumn07
2011. dec. 27. 14:32

Sziasztok!


A körmömet kb. másfél - 2 hónapja kezelem Scholl ecsetelővel és még egy mm sem nőtt le. Eddig hatásos volt, de most olyan, mintha stagnálna az állapota. Az baj, ha ennyi idő alatt sem indult be a növekedés?

3215. e2228b8123 (válaszként erre: 3214. - Luca8003)
2011. dec. 21. 08:41
A sima 20%-os ecet az üt, azt próbáld, minden nap, reggel és este. És a lehető legrövidebbre vágd a körmöd. A legtutibb a körömlakkos üveg, jól kimosva, bele az ecet, majd az ecsetjével pingálgatni a körmöt. Magyarázza ezt egy 37 éves hapi...:)))
3214. luca8003
2011. dec. 16. 12:48

Sziasztok!


Már öt éve küzdök a körömgombával, három lábujjkörmöm is gombás. Rengeteg gyógyszert kipróbáltam, persze semmi nem jött be. Kezdtem a Loceryl-lel, majd 9 hónapig szedtem Mycosyst-et, teafa olajjal kentem, megvettem a Scholl-nak az új termékét, majd Canespro és utána Canesten Plusz. Reszelgettem állandóan, a Canespro legalább leszedte a gombás körmöt, a többi nem. A köröm alatt sajnos teljesen fertőzött, és hiába jött le róla a köröm réteg, ha alatta gombás az egész. Most a Batrafen-t használom, pár napja kezdtem el.

Sajnos csak most találtam meg ezt az oldalt. Nagyon sok hasznos tippet olvastam, ki fogom próbálni az ecetes-fokhagymás oldatot és a kakukkfüves fürdőt. Már kétségbe vagyok esve miatta, attól félek, hogy sose fog elmúlni. Remélem ezek a természetes gyógymódok segíteni fognak. A Canespro-n kívül semmit nem ajánlok azok közül, amiket kipróbáltam. De sajnos a Canesten Plusz sem ér semmit, úgyhogy hiába jön le a gombás köröm a Canespro-val, ha nem múlik el alatta a fertőzés.


Sok sikert mindenkinek!

3213. KétBagoly (válaszként erre: 3211. - E2228b8123)
2011. dec. 10. 13:16

Szia!


Alapjaraton nem is azzal van a baj, hogy nem ert hozza hanem azzal, hogy hulye lenne az ilyen ,,penzes,, betegeitol megvallni. A gyogyszerunk havi 1 millioba kerul, amit mi most 1.000 ft-ert kapunk az OEP-tol,egy ilyen draga gyogyszer utan el sem tudom kepzelni hany ezer forintot zsebel be csak azert mert felirja. A masik dolog meg az, hogy kezdetben a gyerekem apukaja rengeteg halapenzt csusztatott a doki zsebebe, amit en csak kesobb tudtam meg. Tehat ugye ket dolog miatt is lehet kezelgetni a beteget, nem keves penzekert. Ezzel az uzletpolitikaval hat teljesen tisztavavalik,hogy miert tartjak betegen az embert, ha elengedne azzal a korhazbol, hogy ,,tunetmentes,, akkor ezektol a penzektol mind elesne az biztos.


Most azon vagyok eppen, hogy mashova is elvigyem a fiamat, ha kell kulfoldre is. Egyebkent jo eselyunk van kulfoldon is mert van kulfoldi TB. kartyank is es a vizsgalatok igy ingyenesek nekunk.

Mindenesetre nagyon kivancsi leszek a tovabbiakra. Hetfon ujbol verkep, majd irok mi van velunk.


Szep napot mindenkinek!

3212. zsuzso100 (válaszként erre: 3206. - KétBagoly)
2011. dec. 9. 10:03

Nem ilyenekre gondoltam, hanem hivatalos természetgyógyász, biztos találsz a környékeden. Nézz körül a homeopatia . hu oldalon, ha már ennyi fele jártatok mindenképpen megérne még egy próbát.

Volt munkatársam is végigjárt több orvost, senki nem találta a gyereke baját - igaz, nem ilyen komoly problémája volt, a természetgyógyász pedig egyből rámondta, hogy mitől van.

2011. dec. 9. 09:58

Hát igen, orvosi eskü ide vagy oda...ma már nincs boszorkányégetés. Van helyette pereskedés, de akkor meg már késő...

Az ember fizeti fél életén át a betegbiztosítást, és akkor magándokihoz kell járnia, ha meg akar gyógyulni. De hát sajna ismert dolgok ezek.

Mondjuk az orvosokat is valahol meg lehet érteni, én ha az lennék, nem is tudom. Egy szakorvos jut egy egész városkára(pl. Dunaújváros)persze, hogy tiszta ideg a doki, ha naponta 200 emberrel kell foglalkoznia. Svájcban ugyanezt megteszi naponta 2 emberrel, 10x akkora fizetésért.

És megint oda kanyarodunk vissza, hogy a válság, a jelenlegi kormánynak a legfontosabb dolga az adósságtörlesztés, hogy az Angela Merkelnek minél jobban megfelelni, meg a bennfentes banki alkalmazottak, blablabla. Ezért nincs pénz.


És épp ezért nincs idő a továbbképzésre, ami miatt akár a fiadat is hamarabb meg tudnák gyógyítani. Így csak félrekezelik, rengeteg mellékhatásos gyógyszerrel, jön mellé még egy csomó olyan betegség is, ami sose jött volna.

Próbálj minél jobb orvost keresni, nem szabad egynél leragadni, lehetséges, ő nem ért hozzá, nem is akar.

Nekem is van egy olyan szakmám, ami nem érdekel már, és sosem dolgoznék benne. Na lehet, ő is így van vele.

3210. KétBagoly (válaszként erre: 3207. - E2228b8123)
2011. dec. 8. 11:56

Szia Ricochet!


,,Konnyes szem, beteg rokon,, .... a kutyat nem erdekli, hogy mi a bajod arrol meg nem is beszelve, ha felteszel egy kerdest es az nem ,,gyogyszerrol,, szol a doki kikeri maganak,hogy ez milyen hulyeseg. Velunk igen erdekes dolgok tortennek mostansag, nem all ossze a kep, de megprobalok tenni valamit az tuti, mert nem hagyom, h az egeszseges gyermekemet csupan csak az orvosi jutalekert kezeljek. Nagyon szomoru, hogy az orvosok ilyen korruptak.


Neked is minden jot!

3209. KétBagoly (válaszként erre: 3208. - Marel2)
2011. dec. 8. 11:44

Szia Marel2!


Roviden leirom, hogy mi is a problema. A fiamnal kozel 2 eve diagnosztizaltak az ITP betegseget ami egy aut.immun betegseg. Az okat nem tudjak, csak kezelgetnek,kiserletezgetnek velunk es meg sok gyerekkel, felnottel. A betegseg lenyege, hogy az immunrendszer a sajat szervezete ellen fordult es szepen lassan az egeszseges verlemezkek ezaltal elpusztulnak es ennek a kovetkezmenye a verzekenyseg, ami alacsony trombocitaszamnal eletveszelyes is lehet a belso verzesek miatt. Mar minden lehetseges gyogyszert kiprobaltunk, szteroidokat kellett szedni aminek borzalmas mellekhatasai voltak. Sok alternativ kezelest kiprobaltunk mar amirol mar irtam itt a forumban, de semmi nem valt be. Az elmult idoben nagyon sok dolog megfordult a fejemben ezzel kapcsolatban ami nem tetszik a kezelesekkel kapcsolatban, sot meg a doki hozzaallasaval is gondok vannak. Nem nyugszom ebbe bele mert valami nem stimmel, gondolkoztam orvosvaltason, de mint tudjuk ez azert nem biztos,mert nagy a dokik kozott az osszefonodas. Gondoltam mar arra is, hogy kulfoldon probalok ennek utanajarni es ahogy Te irtad egy ujabb diagnozis birtokaba jutni. Hat roviden ennyi lenne a mi kis tortenetunk. Ja azt meg hozzateszem, hogy a fiam soha nem volt beteg, most meg ugy kezelik,mintha halalos beteg lenne kozben meg olyan mint azelott, soha semmilyen tunetei nincsenek, nem erzi magat rosszul, nem faradekony, tele van energiaval. Egy beteg gyerek aligha hiszem, hogy olyan mint egy duracell elem.


Szep napot mindenkinek.

3208. marel2 (válaszként erre: 3206. - KétBagoly)
2011. dec. 7. 14:38

Szia KétBagoly!

Érdekelne, hogy milyen problémára nem találnak megfelelő gyógymódot???!!!

Volt egy időszak amikor mi is évekig jártunk orvostól orvosig, mikor aztán az asztalra csaptam! Szerencsére meglett a diagnózis de csakis az én közreműködésemre.

3207. e2228b8123 (válaszként erre: 3206. - KétBagoly)
2011. dec. 7. 13:27

Hát igen, ez a gyógyszeripar is kb olyan, mint az élelmiszeripar. Egy hatalmas üzlet. Szinte 0 befektetéssel, kapnak utána állami támogatást is, a legjobb biznisz.

És persze, hogy kihasználják az ember esendőségét, kiszolgáltatottságát.

Nagyon utána kell nézni mindennek, mert mindenütt átverik ma már az embert. Hiába a könnyes szem, beteg rokon, nem hat meg senkit...


A körömről még annyit, hogy végülis teljesen mindegy, mit használ az ember, a jobbak közé tartozik a teafaolaj, betadine, batrafen, ugyanúgy, ugyanannyi idő kell neki, vagyis...amíg lenő a köröm. Szóval az ecettel is ugyanez van, akkor meg miért ne ecet? Annak meg mellékhatása sincs.

3206. KétBagoly (válaszként erre: 3205. - Zsuzso100)
2011. dec. 7. 10:19

Szia Zsuszo100!


Mar nagyon sok mindent kiprobaltunk, voltunk a Vargha Intezetbe talpmasszazson 8 honapig jartunk, havi 84.000-ert, es semmi mindig csak hitegettek bennunket, hogy ez lassu folyamat blablabla....eredmeny 0. Mikor a 8.-ik honap utan szerettem volna beszelni a Vargha dokival errol az egeszrol, akkor az informacios pultnal csak annyit mondott acsaj, hogy ez nem lehetseges mert maganbeszelgeteseket nem lehetett folytatni ccccccccccccccc na ettol aztan ugy kiborultam, hogy otthagytam havi 84.000 ft-ot es meg csak meg sem kerdezhettem a dokit, hogy mi a helyzet? Azert ez szamomra felhaborito, n azota nem jarunk mar oda. Aztan ezzel a kezelessel parhuzamosan heti 2x jartunk az Ormon kezelesre, de az sem segitett. Most az akupunkturaval probalkozunk de az meg csak egy parszor volt igy arrol nyilatkozni nem tudok. Szoval nem konnyu megtalani a megfelelo gyogymodot, de nem szabad feladni.


Minden jot!

3205. zsuzso100 (válaszként erre: 3204. - KétBagoly)
2011. dec. 6. 19:55
Kicsit off leszek...ha ennyire nem találják a fiad problémáját, mindenképpen ajánlom a természetgyógyászt.
❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook