Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
3354. miro132
2012. aug. 23. 14:37
en kiprobaltam a lezeres koromgomba kezelest alkalmankent 20E ft ert a ket kezemre, semmit sem hasznalt csak a penztarcam tartalma olvadt el de a gomba nem :)
3353. miro132
2012. aug. 23. 14:33

Sziasztok!


Azt vettem észre hogy a kerti medenceben hasznalatos aktiv oxigen tabletta nagy mertekben öli a körömgombát:)

Esténként egy savanyusagos vödörkében áztatom a körmeimet a vizes oldatban. Egyre szebbek a kormeim. Hatóanyag : natrium-perkarbonat mely allitolag kapható vegyszerboltokban mint fertőtlenitő. Javaslom probaljatok ki.


Állitolag 1kg os kiszerelsben lehet itt kapni :


[link]


kb 900ft korul.


En a medencébe szánt tablettákat használom....


sok sikert

3352. bulok77
2012. aug. 16. 22:48

Gyógypedikűrös vagyok! Megszeretnél szabadulni a körömgombától,akkor nagyon szívesen segítek neked!!!

Ne várj és nem bánod meg,mert nagyon szép lesz a körmöd.Sok referenciával rendelkezem.

3351. Beus 111
2012. aug. 16. 10:34

Szia!


Nekem a Terbisil 250 mg-os tabletta nagyon bevált.

Ha ki szeretnéd próbálni, írj!

3350. Quados
2012. aug. 10. 18:44
Fekete körömgombát próbálok kiirtani már egy ideje.Nem segített a bőrgyógyász által felírt folyadék,az almaecet,a canesten sem. Olvastam, hogy le kell reszelni a köröm tetejét (vagy levenni),hogy a szer odajuthasson a gombához.Ollóval addig ügyeskedtem. míg a köröm közepén meg nem jelent egy kis vér.Ide három nappal ezelőtt YIN YANG japán mentolos folyadékot ecseteltem reggel és este. Csodák-csodájára a feketeség elmúlt (3 nap alatt)Folytatni fogom, de az örömöm határtalan!
3349. c906e7f5a1 (válaszként erre: 3348. - Lili85)
2012. aug. 8. 11:02

Szia!

A Candida tünetei nagyon sokfélék és nem is jön elő mindenkinél, minden.Gyakori a puffadás, fáradtság, hasfájás, de jobb lenne, ha rákeresnél a webbetegen mert ott több van leírva.

Én Sopronban a Stadion nevű szolgáltató (nem jut eszembe jobb megjelölés)házban voltam, Eszternél. Árban Ő volt a legjobb és a kezelései is ugyanolyan hatásosak voltak, mint korábban a drágábbak egy orvosnál.

Szerintem Pesten is van ilyen, majd körülnézek és megírom ha találtam.

Amióta kikezelték a Candidámat, egy csomó más bajom is elmúlt.Pl: több mint 20 évig korpás volt a hajam, nem tudtam létezni az ismert sampon nélkül,most már nincs rá szükségem.

3348. Lili85 (válaszként erre: 3345. - C906e7f5a1)
2012. aug. 8. 08:38

Szia!


Az összes lábbelit fertőtlenítettem.A Candidának milyen tünetei vannak? Megírod,hogy hol voltál ilyen felmérésen? Pesti vagyok.

3347. Lili85 (válaszként erre: 3346. - 2db5dab44c)
2012. aug. 8. 08:36

Szia!


A Lézermednél,ott a legolcsóbb, ugyanúgy csinálják,mint bárhol heti 1 alkalom 4 héten keresztül (1alkalom 4 000 Ft, összesen az egész 16 000 Ft),utána havonta 1-szer kell menni,az ingyenes és amíg le nem nő addig kezelik, nagyon korrektek és szimpatikus a hölgy aki csinálja, az első fájt egy picit, de kibírható, a többi már nem fájt.Elkezdett nőni a körmöm, ami eddig nem volt és vékonyabb sokkal,mint eddig, de ugyanolyan fehér...érdekes,de nekem az egész körmöm a tövétől tiszta gomba. Viszont ez a legolcsóbb hely az összes közül, az eljárás pedig ugyanaz.

3346. 2db5dab44c (válaszként erre: 3344. - Lili85)
2012. aug. 7. 23:20

Szia!

Hol és mennyibe kerül ez a kezelés? Jókat olvastam erről. Fény hatására elsorvad a gomba, gondolom ezért használ.

2012. aug. 7. 22:32

Az összes lábbelit is fertőtleníteni kell, mert különben visszafertőz.


Elég gyakori, hogy valakinek candidája van és amíg ezt ki nem kezelik, a körömgomba is mindig visszajön.


Nekem biorezonanciás állapotfelmérésnél derült ki a candidám meg még egy csomó más dolog is.Nem kell a legdrágábbat választani, a 7 ezer Ft körüliek is tudnak annyit, mint a sokkal drágábbak.

3344. Lili85
2012. aug. 7. 14:03

Sziasztok!


Most voltam már 4.alkalommal lézeres körömgomba eltávolításon. Az az érdekes, hogy a lábkörmöm kis picike, de vastag volt és hó fehér az egész a tövétől kezdve, és persze egyáltalán nem nőtt. Most 4.alkalom után elkezdett nőni, viszont az a probléma, hogy ugyanolyan fehér köröm nő alatta, de vékonyabb. Mostmár csak havonta 1 alkalommal kell mennem. Az lenne a kérdésem,hogy valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Mi a véleményetek? Lili

3343. 2db5dab44c (válaszként erre: 3330. - BalázsE.)
2012. júl. 26. 22:35

Szia!

Évekkel ezelőtt elmentem a bőrgyógyászhoz, mert a körmöm egyik széle besárgúlt és miután kivágtam úgyanolyan csúnyán nőtt vissza. A talpammal is volt gond. Állandóna száraz, repedezett volt. A körmömre nem írta ki a gyógyszert mert negataív lett a tenyésztés, a talpamra azt mondta, hogy szaru. Mostanra a körmöm mindkévt széle sárga, töredezett, a talpamat bármivelkenem állandóan száraz, pikkelyes. Elegem lettaz egészből elkezdtem utána olvasni mit tehetek házilag. Gyanítom fonalas gombám lehet. Áztatom a talpam minden nap fokhagymás ecetes vízben . Néha grapefruitmag csepp fokhag ymás vízben. A talpamról lekaparom a felázott bőrt és körömvirág kenőccsel bekenem. az áztatás a beteg körömrészeket leoldotta. Naponta kétszer kenem fokhagymás ecettel vagy grapefruit mag cseppel. Ma vettem teaja olajat is. Kíváncsi vagyok lesz-e javulás a körmömön. A talpamról eltünt a száraz bőr.

3342. Manuel2 (válaszként erre: 3339. - Bulok77)
2012. júl. 22. 15:31

Szia Bulok!

Reményt keltesz! Lehet hogy itt talán megfordul a beszélgetés is?

Én elég rég küzdök ezzel a kórral, rengeteget olvastam róla, kipróbáltam sokmindent, de szigorúan vigyáztam rá, hogy ne javasasszony módszer legyen. Legutóbb kétszer egymás után végigcsináltam a Canespro-s kúrát. Azt nem mondanám, hogy semmi nem változott, de a körmeim elején mindig van egy kis pudvás rész, ami úgy tűnik, mintha már rögtön lenőne, de aztán mégis valahogy szétsugárzik az újonan növő részbe. Az az elképzelésem, hogy sokkal mélyebb rétegben vannak a spórák, mint amit én le tudok szedni. A nyárra vettem Anti-funguszt, amint fogytán volt,vettem a veb-en fungusfixet. A baj ezzel a fungusfixel az, hogy bizony sárgít. És hogy nem birom megállni, hogy ne farikcsáljam a körmöm. Szóval nem tudom, hogy használ-e viszont ronda, ápolatlannak tűnik. Én készültem gyógypediküröshöz, be is jelentkeztem egyhez, aki gyógypedikürösnek hirdette magát. Előre persze nem tudod, hova kerülsz: az első szikemozdulattal mosolyogva kivágta a körmöm sarkát,amit elég rég és már majdnem sikerrel növesztek kifelé. Nem hallott még róla, hogy ezt meg lehet oldani, nem hallott még spangéról, nincs gépe, nem hallott arról, hogy van zselé, amivel pótolni lehet a körmöt, amíg rendbejön, egy szakadozott papirreszelőt mutogatott, és panaszkodott, hogy alig 1 hete használja, és már megy tönkre, micsoda drágaság, micsoda rossz minőség.:( Szóval azt kell mondjam, hogy megszívtam.Most ismét keresek, kutatok, ki az, akiben megbízhatok. Tudom,hogy ide nem írhatod ki, de meg lehet tudni, hol dolgozol? Fel lehet venni veled a kapcsolatot?


Üdv:Manuel2

3341. bulok77 (válaszként erre: 3340. - Zsuzso100)
2012. júl. 22. 15:21

Ecsetelő gombaölőszer ami a köröm után kell reggel és este csepegtetni,hogy steril legyen a köröm!

Pótköröm szélén át tud menni a folyadék.Tehát a steril

pótköröm ha jó levan szedve alatta a GOMBA ÉS JÓ LE VAN FERTŐTLENÍTVE!!!akkor meg kell akadályozni a fertőzés veszélytől,ezért kell reggel és este csepegtetni!Nagyon fontos mindig fertőtleníteni,mert csak akkor van értelme.

Remélem tudtam segíteni!

3340. zsuzso100 (válaszként erre: 3339. - Bulok77)
2012. júl. 21. 21:26

Húha...Te merre laksz? :)

És milyen szerrel kell ecsetelni? A köröm alatt - mármint ha van rajta fedés, mármint köröm, ami nem igazi, akkor azon nem hatol át az anyag.

Korábban készültem gyógypedikűröshöz, aztán valahogy elmaradt, talán nem találtam a városomban.

3339. bulok77
2012. júl. 21. 18:03

Sziasztok!

Gyógypedikűrös vagyok a tapasztalatom során amikor köröm gombáról beszélünk nagyon kényes téma!,hogy mennyire jól lehet kezelni a körömgombát ami mellett elvégeztem egy továbbképzést erre a célra

Sok vendégem megkeresett,hogy neki gombája van és segítsek rajta!!!Gyógyszeres kezelés sajnos nem jó,mert rongálja a MÁJAT!Körömről el kell távolítani a gombát fertőtleníteni kell és kilehet pótolni géllel amit a lámpába kell betenni és utána szép körme lesz a vendégnek.

Utána pedig minden nap ecsetelni kell amit adok!Nagyon sok vendégemnek tettem és megoldódott a probléma. Így nem kell dugdosni és takargatni a lábacskát ,mert olyan mintha az a saját körme.Esetleg ha valakinek benő a körme ez idő alatt az sem gond mert tamponálunk. Bármi kérdés lenne nagyon szívesen válaszolok.

A beteg körmöt nem szabad lefedni sebtapasszal,mert nedveség nem tesz jót neki.

Remélem tudtam segíteni!!!

3338. Szilvia02 (válaszként erre: 3328. - Gracker)
2012. júl. 15. 22:05

Balázs!

Azt szeretném kérdezni,hogy csak a krémet használtad,ásztattad és kapartad a bereg körmöt?És sima ragtapasszal tekerted jól be?

3337. Szilvia02
2012. júl. 15. 22:02

Sziasztok!

Régóta olvasom a fórumot,sajnos én is közdök a gombával.Nagyon sok szert használtam már.Nekem a canespro bejött az egyik lábújjamon segített,de a másiknál nem igazán hatásos.Lehetséges -e,hogy egyiken hatásos másikon nem?Vagy csak nég nem nőtt a köröm látványosan?

3336. BalázsE.
2012. júl. 14. 15:03

Nincs mit. Ez volt a célom, hogy kicsit segítsek átlátni dolgokat. Nem megoldást akartam keresni igazából, mert az így lehetetlen. Csak néhány dolgra rávilágítani.

Bármi kérdésetek lenne még szívesen veszem. Nem csak gombásodás témában. :) Csak írjatok privát üzenetet, mert nem mindig veszem észre, hogy ha van hozzászólás.

Én köszönöm hogy figyelmet szenteltetek nekem. Jobbulást kívánok mindenkinek!

3335. zsuzso100 (válaszként erre: 3334. - BalázsE.)
2012. júl. 14. 14:03
Köszi, sokunknak hasznos információk lehetnek ezek.
3334. BalázsE. (válaszként erre: 3333. - Zsuzso100)
2012. júl. 14. 12:09

Mivel nem vagyok bőrgyógyász így nem tudok eképpen különbséget tenni.

Az hogy a körömlemez beteg látszólag, és pusztán ott van tünet, nem jelenti azt hogy a körömágy nem beteg. Általában a berepedező körömlemez a fonalas körömgomba fajokra jellemző.

Amikor látványosan a körömágy is váladékozik, és bőven ürül alőla sárgás lepedék, az azt jelzi hogy sarjadzásos gombafertőzésről kell beszélnünk. Ez utóbbi csak gyógyszeres kezelés hatására szüntethető meg véglegesen, és visszatérhet, úgy hogy fontos a prevenció.

A fonalas gombafertőzésről meg annyi szót ejtenék, hogy sokszor más gombák együttes jelenléte is okozhatja, mint mondjuk a Candida albicans. Ha kizárható más gombás megbetegés mind nőgyógyászati, mind belgyógyászati téren, akkor lehet ezzel a fajtával kisérletezni. Általában ez a típus ami hajlamos reagálni a vénynélküli ecsetelőkre, CP-ra, olajokra, Sol.Castellanira is. Ezen szerek hatás ideje, és mechanizmusa nagyon eltérő, és függ a fertőzöttség mértékétől. Ezért van az hogy valakinek már 3 hónap után látványos a változás, és van akinek nem. Ezen tipúsú fertőzötség hagyományos kezelése akár 6 hónapot is igénybe vesz a látványos gyógyulásnak iduláshoz.

Viszont itt is el kell mondanom hogy a gyógyszer olcsóbb. Mert mondjuk a Castellani -bórsav,rezorcin,aceton,fenol- ecsetelő igen olcsónak tűnik, de egy 6 hónapos kezelés miatt tetemes mennyiségű összeget bele lehet ölni. Nagyon fontos megemlítenem hogy a körömgombásodás esetén sem elég ecsetleni ezekkel csak a köröm lemezt, és a köröm ágyat. Hiszen a környező talp és bőrfelületek megbújhat. Így a lábat komplex egészében kell kezelni.

Nem egy esetben történik a csoda hogy eltűnik, valaki 2-3 évig tünetmentes, majd ismét visszatér a probléma, mert megbújt a bőrőn, és ismét elérte a körömlemezt.

3333. zsuzso100 (válaszként erre: 3332. - BalázsE.)
2012. júl. 14. 09:11

Értem és megértem.

Itt eddig két fő fajtáról beszéltünk, amelyik a köröm aljától támad és az egész köröm beteg, vagy amikor csak a köröm teteje marad folyamatosan sérült - nekem ez utóbbi van.

3332. BalázsE. (válaszként erre: 3331. - Zsuzso100)
2012. júl. 13. 14:25

Természetesen tudnék tanácsot osztani, mint mindenki más, de hogy kérdésre kérdéssel válaszoljak tudod milyen fajtával állsz szemben?! :) Ha igen akkor tudok én is segíteni, de amúgy meg ki lehet simán google-zni melyik fajta mire érzékeny. De tudni kell melyik fajtával állsz szemben. Ha nagyon kiakarod kerülni a diagnosztizálás hagyományos módját, akkor vagy saját költségeden egy laborban kitenyészteted egy mintával, avagy lövöldözhetsz vaktában, és akkor ugyan ott vagyunk ahhol a part szakad.

Azért nem sorolnám fel itt hogy melyiket mivel érdemleges kezelni, mert ismereteim szerint túl sok vállfaja van a gombák ezen családjának, és másképp szaporodnak, és másképp reagálnak dolgokra, így elég hosszadalmas lenne mind végig venni, és akkor már immun-biokémiát és pharmacologiát is oktathatnék itt. :) De ha van konkrét elképzelésed, vagy támpontod amire támaszkodhatom, akkor megpróbálok segíteni.

3331. zsuzso100 (válaszként erre: 3330. - BalázsE.)
2012. júl. 13. 09:24
Köszi! Esetleg arról is tudsz, hogy melyik fajtát mivel érdemes támadni?
3330. BalázsE.
2012. júl. 12. 18:49

Kedves gombafertőzéssel szenvedő barátaim!

Pár dolgot szeretnék Veletek megosztani.

Egészségügyben dolgozom, és igen régóta foglalkozom gombás megbetegedésekkel.

A körömgombáról két igen fontos tudnivalót azért elárulok.

1.) Igen sok fajta gombacsalád okozhat körömgombásodást.

2.) Mindegyik különböző kezelést igényel.

Ezért van az az ominózus probléma, hogy nincs mindenkinek megfelelő szer. Hiszen más-más gomba törzs, más-más szerre reagál. Lehet próbálkozni Castellanival, ecettel, olajokkal és sok-sok vénynélküli csodát ígérő ecsetelővel, de ezek csak vaktában lövöldözések. Sok gombás betegséget alapvetően nem is a köröm gomba törzsek okozzák, hanem más gombafajok, amelyek a szervezetben különböző helyeken bujkálnak (mint pl: belek, máj, gyomor, fül, nemi szervek). Tehát fontos hogy legalább egyszer konzultáljatok egy bőrgyógyásszal, hogy tudjátok mely irányba induljatok el. Sok bőrgyógyász sem veti el a természetes megoldásokat, de sokszor többet árt a találomra kiválasztott gyógymód mint használ.


Elhiszem hogy mindannyian tartotok a bőrgyógyászok által felírt tabletták máj és más szervkárosító hatásától, de vajon reálisan-e?!

Nem jobban károsít mint más szervrendszerre ható gyógyszerek. Példának okáért gondolkoztatok már el azon hogy egy egyszerű fájdalomcsillapító miatt károsodhat a szívetek, vagy egy savlekötő miatt az epétek, esetleg egy vitamin tabletta segédanyaga miatt az egész gyomrotok tönkre mehet?! Vagy a fogamzásgátlótok amely az összes szervrendszereteket tönkre is teheti? Nem, ugye?!

Pedig az összes gyógyszer valamilyen negatív hatással is bír, amelyet nem hangoztatnak. Az hogy nagyon megterheli a májat csak pár nagyra fújt eset okán lett ennyire visszhangos.

Az hogy a bőrgyógyász néz előtte egy vérképet májfunkció miatt, az pusztán azért van, mert hosszú távú gyógyszer szedésnek minősül, és nem biztos hogy a gyengébb májúaknak direktbe kellene cseszegetni a máját. De nem kell megrémülni.

Tudom hogy a gomba ellenes tabletták nagy része drága, de pont annyi mint ha valami természetes módú de jó nevű kencét használnátok a végéig.

Üljetek le és számoljatok.

Nem vagyok híve a gyógyszerszedésnek én magam sem, de így a legkevésbé szívatósabb a kezelés. 3 hónap és egy jó bőrgyógyász kérdése a dolog. Azért 3 hónap, mert addigra kell visszanőnie a körömlemeznek teljesen. Ha nem várod ki, akkor a körömágy újra fertőződhet máshonnan, és kezdheted elölről. Fontos a lábbeliket ki- formalinozni. Sokat segít. Lehet candida-diétát tartani az is segít egy picit. Lehet pre- és probiotikus termékeket, étrend kiegészítőket fogyasztani –csak ne aktiviat-, de legyen bennük lactobacillus acidophilus.

De ha még is maradtok a hagyományos megoldásoknál, akkor is keressetek fel egy bőrgyógyászt hogy legalább a gomba fajtáját megállapítsa tenyésztéssel, vagy kenet vétellel és akkor eltudja azt is mondani, hogy mivel érdemes kezelni otthon.

Ez egy tanács, és egy szakmai kitekintés. Hogy ki mint él vele, az az egyén döntése. Én csak próbáltam segítséget nyújtani Nektek ebben az ötlet Kánaánban

Köszönöm hogy elolvastad!

Kérdésetekkel keressetek bátran!

3329. 06718ca650 (válaszként erre: 3328. - Gracker)
2012. júl. 11. 19:02
örülök hogy használt, nekem a c*anespro csak rontott a helyzeten. ez is olyan mint a lutri. :)
3328. Gracker
2012. júl. 11. 18:09

Sziasztok!


Nekem kb 2001 óta volt körömgombám, idén tavaszig. Durva volt ám, a nagy lábujjam melletti köröm 2 mm-re vastagodott, besárgult (egy rövid ideig fekete is volt, nem volt vicces!!!).

Sok kencét kipróbáltam, lakkot, és két nyavalyás nailnert is. Semmi sem használt.


11 év szenvedés, már nagyon vastag lett és reménytelennek tűnt.


Végső elkeseredésemben megtaláltam a hasonló gonddal küszködő apám C_nespro (hogy ne legyen reklám...) kenőcsét. Volt még benne rendesen, mert ő (is) feladta.

A következőt csináltam:

1) fürdés után körömcsipesszel addig vágtam (bányásztam/bontottam) a körmöm, amíg csak tudtam (fájt is kicsit)

2) nyomtam rá egy kicsit a ragasztó állagú, büdös kenőcsből

3) jól betekertem az ujjam leukoplast-tal (hosszú ragtapasz), hogy a gyaloglás le ne hozza

4) következő fürdés előtt kisollóval levágtam a ragtapaszt, bontottam még egy kicsit, majd fürdés és ismétlés


3 hétig!!!


Nos, a c_nespro jóformán leoldotta a körmömet. A c_nesten plus-t nem ajánlom, nagy nulla. De emez... Atyaég, elkezdett lassan visszanőni a jó köröm!!!


Azután növés alatt néha (4-5 naponta) picit bedörzsöltem még a kenőccsel. Néha kapott még a maradék nailner-ből is, de szerintem az már mindegy. Mostanra teljesen visszanőtt, egyáltalán nem sárga!!!


Ja, és olyan sok van abban a pici tubusban, hogy apám szerencsétlenkedése után, meg az én 3 hetem után annyi maradt még benne, hogy még 9 körmöt is kibírt volna!


Remélem, más is sikerrel jár majd (és nam untattalak benneteket). Komolyan, csak 3 hét, meg utána 2-3 hónap, hogy visszanőjön.


-Balázs

3327. mandors
2012. júl. 4. 02:25
Használta már valaki a Naloc ecsetelőt? TV-ben reklámozzák. A leírtak alapján jónak tűnik. Az összetétele és hatóanyaga más, mint a Nailner. Hát majd elválik, hogy hatásos-e?
3326. 06718ca650 (válaszként erre: 3324. - Pista55)
2012. jún. 29. 13:41
nem, csak nem oldószertől bűzlő kínaikakban. :)
3325. Lili85
2012. jún. 29. 13:32

Sziasztok!


Valakinek használt a lézeres körömgomba elleni kezelés? .....mert most fogok menni. Illetve azt hallottam,hogy ami az Erkel utcában van só barlang ott árulnak igazi sót és ha abba áztatod otthon attól elmúlik...ezt valaki próbálta? ha igen, akkor kérleg írjátok meg. Köszönöm szépen!

❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook