Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
3414. pista55 (válaszként erre: 3413. - Monica b27)
2012. nov. 26. 21:23
Én úgy hallottam, hogy már nem kapható, de hátha.
2012. nov. 26. 20:53
Köszi!Így már ismerős.egyszer már szerettem volna venni is,de akkor nem volt a patikában,hát vhogy hozzá kellene jutni!már én is olyan régen kencézem a lábam,hogy nem emberi és bár van némi javulás,de jo lenne gyorsítani a dolgon.ideje lenne elmenni bőrgyógyászhoz,mert szeretnék hamarabb "kilábalni"ebből az egészből!! :((
3412. Tavasz51
2012. nov. 25. 17:47

Köszi a tanácsot, mindenképp megfogadjuk.

Sajnos nincs sok választás, most úgy néz ki,hogy kezd szépen nőni a körme, de még azért nincs vége, ha ez nem sikerül mindenképp ki próbáljuk a teafaolajat.

3411. Gery59 (válaszként erre: 3410. - Kovaevakiss)
2012. nov. 23. 17:39
Én 6 hónapig szedtem a gyógyszert, persze bőrgyógyász ajánlásával, miután nem használt, ekkor küldött el gombavizsgálatra, már nem mentem vissza hozzá, mert nem tudott mást ajánlani, a lányom elmondta neki, mert neki is van sajnos, erre az volt a válasz, hogy ez genetika, öröklött, de én nem hiszem és az eredményt látva most már bizakodó vagyok!! A lányomnak azt mondta, csinálhat akármit, akkor sem múlik el!! Most rám vár és ha bejön, akkor Ő is elkezdi a teafaolaj kenegetést!!Ha látható egy kis elszineződés, azonal lereszelem, de mondom, nekem az egész körmöm, a két nagylábujjamon sárga volt, most már majdnem teljesen kinőtt és szép fehér, kár, hogy nem fényképeztem le!!! És a legfontosabb, a kitartás, ezt itt egy fórum társunk irta, köszönöm neki!!
3410. kovaevakiss (válaszként erre: 3404. - Gery59)
2012. nov. 23. 14:34
Köszönöm! Ki fogom próbálni, nekem a gyógyszer nem segített, ez hátha bejön.
3409. egyvalaki777 (válaszként erre: 3405. - Gery59)
2012. nov. 23. 09:36
Nekem sem tenyészett ki belőle, ilyenkor hogyan tovább? Neked mit mondtak?
3408. egyvalaki777 (válaszként erre: 3406. - Monica b27)
2012. nov. 23. 09:30
Cipőt formalinnal más néven formaldehiddel tudod fertőtleníteni! Fűzd ki, nyelvét hajtsd ki, egy vattapamacsra önts formalint és tedd be a cipő elejébe és az egészet egy zacskóba tedd bele és kösd be a végét. Én ezt egy napig így szoktam hagyni és utána kiszedem a zacskóból az egészet, a cipőből is a vattát és hagyom szellőzni 1-2 napig. Mindezt gumikesztyűben kell, mert erős cucc a formalin és ne is szagolj bele. Gyógyszertárban általában lehet kapni, kis kiszerelésben max 1-2 deci egyszerre. Ez a legtutibb megoldás a cipőre. A beteg körmöt (vagyis inkább annak a helyét, miután lereszelted vagy vágtad) pedig Octenisept nevű pumpálós sprével szoktam fertőtleníteni napi 2-3 alkalommal.
3407. bulok77 (válaszként erre: 3402. - Tavasz51)
2012. nov. 23. 08:53

Szia!

A vérvizsgálatra mindenféle képpen küldjed el,mert rongálja a májat!Tapasztalatból mondom ezt neked!!!

2012. nov. 23. 00:10

Rossman-ban is kapható a teafaolaj!jó lenne egy szavazást indítani ezekkel a dolgokkal,kinek melyik vált be/?/

Persze a legjobb választás a bőrgyógyász szerintem,főleg ha évekig küszködünk vele!

Engem a fertőtlenítő érdekelne,hol lehet kapni/esetleg mi a neve,cipőfertőtlenítő/?

3405. Gery59
2012. nov. 22. 20:01
Én voltam bőrklinikán, ott levették a kenetet és negatív volt, azt írták az eredményre, hogy gomba nem tenyészik!! Érdekes dolgok ezek, ezért van az, hogy mindenkinek más gyógymód ajánlott!!!
3404. Gery59 (válaszként erre: 3401. - Kovaevakiss)
2012. nov. 22. 19:54

Szia!!

Én gyógynövény boltban vettem, sárga dobozban van és 10 ml-is kiszerelésben!! 1000 ft, kb. egy hónapig elég!! Reggel és este rácsöpögtetek az egész körmömre és megvárom, mig megszárad, ez 10 perc, reggel és este!! Én esküszöm rá, tudom nem mindenki, de most vagyok olyan állapotban, hogy elmondhatom hosszú, hosszú idő után, lenő és új körmöm van!! Örülök, ha tudtam segíteni, tudom mennyire bosszantó és csúnya!! Szép napot, estét!!

2012. nov. 22. 19:36
Bőrklinika gombalabor! Kitenyésztik, célzottan kezelik.
3402. Tavasz51
2012. nov. 22. 19:15

Na az ép páromnál is megpróbáltunk szinte mindent, sajnos sikertelenül, most egy gyógyszert szed, eben van valami bizodalom. Már 3.hónapja szedi, heti 1 szemet, elvileg addig kell szedni, míg teljesen ki nem nö a köröm.

Diflucan a neve.

Mellette cipő fertőtlenítő is kell.

3401. kovaevakiss (válaszként erre: 3392. - Gery59)
2012. nov. 21. 22:11
Megírnád hol lehet a teafa olajat venni? Köszönöm.
3400. bulok77 (válaszként erre: 3399. - Zsuzso100)
2012. nov. 20. 06:41
Van a nagykerben egy körömjavitógél ami gombaellenes védelmet biztosít!Plusz fertötlenitő!
3399. zsuzso100 (válaszként erre: 3398. - Bulok77)
2012. nov. 19. 07:17
Milyen körömjavító gélt használsz?
3398. bulok77
2012. nov. 18. 21:44

Gyógypedikűrös vagyok!Sajnos gyógyszert nem szabad szedni,mert TÖNKRE TESZI A MÁJAT!Körömgombát el lehet tüntetni Hogyan?

Gombásrészt el kell távolítani utána alaposan fertőtleniteni és rá tenni a körömjavítógélt ami gomba ellenes védelmet biztosit!Fontos ,hogy steril köröm maradjon.Nagyon fontos le vékonyítani a körmöt,mert amikor gombás ,akkor nem tud nőni,hanem megvastagodik,elszíneződik.Lézeres kezelés mellett is kell gyógypedikűrös,mert a lézer csak a mátrixot( hoza rendbe ami után ép köröm fog nőni.(Mátrix termeli a körmöt,ha az megsérül akkor van nagy baj!!!!!

Bármi kérdés lenne nagyon szívesen válaszolok privibe.

2012. nov. 17. 21:44
igen, és kíváncsi is vagyok, hogy mi van a lézerrel. Már be vagyok jelentkezve az Alfamedhez, remélem sikerrel járok :) Lézeresek, eredmények milyenek??? Én most nagy reményeket fűzök ehhez. Remélem csupa jó híretek van :) Én most jelenleg semmivel nem kezelem, mert a tenyésztés előtt nem szabad .
2012. nov. 16. 09:49
Külső "kencékkel" én is próbálkoztam 3 évig.. A gyógyszer erősebb hatású, szedésének időtartama attól függ, hogy mennyire fertőzött a köröm. Ez a fajta fertőző betegség nem olyan egyszerű mint pl. a bőrgomba, itt egy belsőbb rész a fertőzött, ezért a belülről történő támadás hatásosabb. Attól meg, hogy nem látszik már, még nem biztos, hogy teljesen el is tűnt, benn még maradhatnak kórokozók. Nekem nem volt gond a gyógyszerrel, egyszerűbb volt beszedni, mint folyton azzal szórakozni, hogy reszelgessem, lakkozzam és eredménye semmi.. A gyógyszertől 1 hónap után látványosan kezdett eltűnni, 2 hónap után már nem volt, a 3. hónap meg azért kellett, hogy sehol ne maradjon kórokozó. Már elég rég, kb. 6 éve elmúlt és nem is jött vissza soha, azóta már vannak ezek a gyógyszertárban vény nélkül kapható komolyabb krémek is körömre, akkor még nem voltak, vagy nem tudtam róla, mert senki nem mondta. Egyébként, aki meg akar szabadulni tőle, szerintem ne legyen rest elmenni a bőrgyógyászhoz...
3395. 298b15dfdd (válaszként erre: 3394. - 69bc1ffdaa)
2012. nov. 15. 05:46

Ha ilyen egy szerű lenne.... Mennyivel jobb megoldás másfél éven keresztül gombaölő gyógyszert szedni,ha nem múlik el két hónap alatt???

Márpedig az itt olvasottakból kiderül,hogy nem nagyon múlt el senkinek sem két hónap alatt.

2012. nov. 13. 14:45

Sziasztok!

Bőrgyógyász által felírt Myconafine/Terbonafine vagy ugyanolyan hatóanyagtartalmú gyógyszer elég jól elbánik a körömgombával! Nem kell kenegetni, "csiszolgatni", egyszerűen a fertőzés "kiterjedtségétől" függő ideig naponta 1 db tablettát beszedni.. Ha nem túl vészes akár 2 hónap alatt elmúlik, durvább esetben 1-1,5 év.

2012. nov. 13. 11:18
strawberry1990 olvasol üzeneteket? :)
3392. Gery59 (válaszként erre: 3390. - C6560fb39d)
2012. nov. 5. 20:27
Itt a fórumban olvastam a teafaolajról és elkezdtem a kúrát kb. 6 hónapja, tudni kell, hogy a 70-es évek óta szenvedek körömgombától, a fórumozó azt írta, hogy sokan idő előtt megunják és kiújjúl, én bíztató eredményről tudok beszámolni, mert ilyen szép még nem volt a körmöm, mióta minden félével kezeltem!! Gyógyszer, népi kúra, egyik sem segített, a 10ml-is kiszerelést használom, minden reggel és este, nem ecsetelem, hanem az egész körmömre csöppentem és megvárom, mig megszárad!! Nem mindenkinek jó, ahogy olvastam, de nekem nagyon bevált!! Voltam gomba vizsgálaton, ott negatív lett az eredmény és mégis sárga volt, de most szép ettől a teafaolajtól!! Kitartóan fogom kezelni és addig, míg el nem múlik!! Kitartást mindenkinek és meglesz az eredmény!!!
3391. Lili85 (válaszként erre: 3389. - Egyvalaki777)
2012. nov. 5. 08:52
Baromi drágán dolgozik.
2012. nov. 4. 17:55

Egy volt kollégám mondta,hogy egy orosz gyártmányú tabletta kúra tette helyre.Sajnos nem tudom a gyógyszer nevét.

A teafaolajról olvastam még,hogy jó a körömgombára,egy próbát megér,hígítva valamilyen olajjal(szőlőmag,mogyoró,kókusz) kezelném.

2012. nov. 4. 14:57
Mivel messze lakok, kértem, hogy legyen rögtön egy kezelés is. Jól bántak velem, kedves a Doktornő, aranyosak a fiatal asszisztens lányok is. Plusz még a hely is igényes kulturált, jól felszeretlek a rendelők is. Pontosan nem is emlékszek, de mintha 35-öt fizettem volna. Ja és Dr. Kolat Zsuzsannához kell jelentkezni!
2012. nov. 4. 05:49
És neked ez így mennyibe került?? Első alkalommal is volt már kezelés? Én úgy hittem, először csak mintavétel van, de lézerés nincs. Hogy bántak veled, kedvesek, profik? :)
3387. egyvalaki777 (válaszként erre: 3386. - Strawberry1990)
2012. nov. 2. 19:29

Szia! Én voltam egyszer már az Alfa Med-nél. Nemsokára megyek a második kezelésre, csak sorozatos ünnepek miatt most késik kicsit, elég messze lakok Pesttől.

Első alkalommal szépen lecsiszolta a Doktornő, szövetmintát vett, aminek már meg is jött az eredménye, de a fentiek miatt még nem ismerem.

Szóval eddig annyit tudok mondani, hogy egy kezeléstől még nem látok javulást, de nekem elég csúnya is a dolog. Két - három kezelés és szerintem látható eredménye is lesz.

2012. okt. 29. 23:01
Sziasztok! Engem nagyon érdekelne az Alfa-Medben, vagy más lézerklinikán végzett kezelés. Milyen eredmények vannak? Visszatér a gomba valakinél a kezelés végén? Gyógyszert nem akarok szedni, más alternatívát már nem látok, mint ezt. Már én is mindent kipróbáltam, több-kevesebb sikerrel...
3385. Fandi3
2012. okt. 29. 08:59

Sziasztok!

Én több mint egy évig szenvedtem a körömgombától. Házilag kezeltem. Körömreszelés után egyik nap almaecetben, következő nap kinyomott fokhagyma lében áztattam. Nem terjedt tovább, de nem is gyógyult meg teljesen. Nyáron mindig napoztattam, kiszáradt, azt hittem teljesen meggyógyult, abbahagytam a kezelést, erre 2 hét múlva kiújult és már nem hatott annyira az eredeti kezelés. Akkor a párom megemlítette, hogy a zöld papayában lévő papain enzim egyedülálló fehérjebontó hatású. Rákellenes hatása is elismert. Külsőleg is használják. Terhes kismamáknak tilos enniük, mert elvetélnek tőle.

Akkor beszereztem zöld papayát. (Minél zöldebb, annál jobb.) Kis szeletkéket vágtam belőle.(Hűtőbe kell tartani, máskülönben beérik, és elveszíti a papain tartalmát.) Nemcsak estére tettem dunsztba a körmömet, de napközben is átdörgöltem vele, és mindig hagytam kiszáradni. Hajszárítóval is rásegítettem, amikor már nem volt jó idő. Abbahagytam a cukor evését, ha mégis édesre vágytam, mézzel pótoltam. 2 hónap múlva gyönyörűen elmúlt a gomba, de nem mertem abbahagyni a kezelést az előző esetből tanulva. Még vagy 1 hónapig folytattam a kúrát. Ez 8 hónapja történt, és azóta is szép a lábkörmöm. Sikeres gyógyulást kívánok mindenkinek!

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook