Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
3444. pista55 (válaszként erre: 3442. - Kovaevakiss)
2012. dec. 29. 22:31

Én ekkor regisztráltam:2009-08-10 21:43

Nagyon nem érdemes lenne megkeresgetni a hozzászólásaimat mert nem sok jó tapasztalatot írtam le a gyógyszeren kívül, azt meg most itt elmondtam. Tehát volt hatása annak is csak nem bizonyult tartósnak nálam sem.

3443. pista55 (válaszként erre: 3441. - Kovaevakiss)
2012. dec. 29. 22:24
Nem tudnám megmondani melyik hozzászólások voltak, de ide azért regisztráltam mert erről kerestem témát és aztán dicsérgettem a gyógyszert. Az nem ezer, huszon ezer volt. Három hónapig szedtem, de nagyon lassan javult, aztán egy évre elfogadható lett. Aztán egy évre rá kiújult, de annyi pénzt már nem tudtam volna újra gyógyszerre költeni és inkább nem is nagyon foglalkoztam vele, de az a rossz, hogy nyáron nem lehet papucsot venni mert nagyon csúnya tud lenni. Most ez már nem jelentene gondot. Remélem nem romlik egy idő után újra a helyzet!
3442. kovaevakiss (válaszként erre: 3440. - Pista55)
2012. dec. 29. 22:17
Én nemrégen kapcsolódtam be erre a portálra. Melyik részén írtál a tapasztalataidról előbbre, megkeresném?!
3441. kovaevakiss (válaszként erre: 3440. - Pista55)
2012. dec. 29. 22:15
Én két éve kb 100 ezer Ft ára gyógyszert szedtem be, és amikor abba hagytam, indult újra előlről az egész. Ezért szimpatikus nekem ez a módszer, időm van, rá fogok állni és végig csinálom!
3440. pista55 (válaszként erre: 3439. - Kovaevakiss)
2012. dec. 29. 22:01
Kitartás kell hozzá és én nem sajnáltam a bőrömet sem mert tudom, hogy az begyógyul elég gyorsan, de az volt az elvem, hogy az ecet nem érhet sokat ha csak ecsetelem vele mert gyorsan elpárolog és felszívódik, azt meg ez a szemét gomba túléli. Ezért szenvedtettem minél tovább nejlon alatt.:)) Két hét után is látszott már, hogy volt értelme, de még sok idő mire kinő a köröm. Kár, hogy nem fényképeztem le akkor mikor nagyon csúnya volt. A mostani már sokkal jobb állapotban van annál is mint mikor gyógyszert szedtem. A bal nagylábujjamon már csak kétharmad része volt meg a körmömnek, a jobbon meg ahogy írtam szinte semmi ami körömnek nevezhető.
3439. kovaevakiss (válaszként erre: 3438. - Pista55)
2012. dec. 29. 21:46
Ezt, amit írtál, úgy gondolom, érdemes kipróbálni! Én legalábbis megcsinálom, mihelyt lemennel ezek a húzós ünnepi napok! Remélem nekem is használni fog!
3438. pista55
2012. dec. 29. 00:13

Ha valaki olvasta visszább amiket írtam, tudhatja, hogy én csakis a gyógyszerbe hittem, de miután a gyógyszeres kezelés után egy évvel ismét kiújult már semmiben és nem is kezeltem sokáig semmivel. Aztán már nem is volt szinte körmöm csak megvastagadott darabok. Tavasszal gondoltam egyet és kipróbáltam az ecetet, de úgy ahogy már visszább is írtam, hogy teleitattam egy gézdarabot és rátettem a körmömre, aztán betekertem nejlonnal, majd bekötöttem gézzel és ez így rajta volt egy-két óráig vagy elejében még tovább, csak aztán már nagyon kimarta a bőrömet is, de több mint egy hétig csináltam. Azóta mikor alkalmam volt rá egy cseppentős üvegből meglocsolgattam, de mindig vágtam ami nem élő volt. Agy ideje már kénport is tettem bele, hátha az is segít és azt hiszem nem mondaná már senki, hogy körömgombám volt. Azért még mindig locsolgatom kénes ecettel. Annyi ként szórtam bele amennyit már nem is tudott feloldani, de sebaj, ahogy fogy önök rá ecetet és old fel belőle amennyit tud. Lehet, hogy kén nem kellene mert az nélkül is eléggé helyre jött, de azóta már szinte tökéletes. Még szoktam puhítani a körmömet is és a lábamat is kézfinomítóval.

Gondolom egy kicsit durva és szokatlan módszernek látszik, de nekem hosszú idő alatt sikerült eljutnom idáig. Ne számítson senki arra, hogy néhányszor bekeni és elmúlik.

3437. magicmag25 (válaszként erre: 3428. - Ilicica)
2012. dec. 28. 23:46

Szia!Én egy ClearZal nevü cuccal kenem,én nagyon vigyázok,h csak egy körömcsipesz és reszelőt használjak, javult már valamennyit,de nagyon lassú a javulás sajnos.

Én amig Magyarországon éltem,akkor is volt egy hasonló esetem, akkor én is Batrofennel ecseteltem,nem lakkal,hanem ecsetelő volt, nagyon gyorsan rendebehozta akkor.

Türelem és kitartás, sajnos a gomba elég genyó, nagyon nehéz tőle megszabadulni!:( de nem sazabd feladni.

2012. dec. 23. 08:54

"A körömvirág-kenőcs kitűnő segítség lábgombásodás ellen. Sok hozzám intézett levél igazolja ezt, mégpedig olyan esetekben, ahol már minden egyéb szer csődöt mondott. A friss körömvirág főzete is eredményesen használható ilyenkor. Ha a gombásodás a hüvely környékén jelentkezik, lemosás és ülőfürdő javallt. Ülőfürdőt 50 gramm szárított vagy két összemarék friss körömvirágból készítünk."/Maria Treben/

Legjobb a házi készítésű körömvirág kenőcs: két összemarék körömfüvet (szárát, virágját, levelét) összevágunk. Természetes anyagokkal táplált disznó bélzsírjából vagy jó minőségű dizsnózsírból fél kilónyit úgy felmelegítünk, mintha hússzeletet akarnánk sütni. Ebbe a forró zsírba tesszük a felaprított körömvirágot, hagyjuk egy kicsit sercegni, megkeverjük és levesszük a tűzről. Lefedve egy napig állni hagyjuk az egészet. Másnap kicsit felmelegítjük, és egy vászonkendőn átszűrjük egy előkészített, tiszta edénybe."/Maria Treben:Egészség Isten patikájából/


A fertőzött területet be kell kenni éjszakára.Reggelenként az érintett területet alaposan le kell moni,megszárítani és 100%-os levendula olajjal vagy teafa olajjal vagy kakukkfű olajjal be ecsetelni.Ha a láb fertőzött akkor a cipőt is fertőtlenítsük.És mindezek mellett hatékony segítség a csalántea és a csalános lábfürdő.Kúraszerűen alkalmazzuk a felsoroltakat és a gyógyulás pár héten belül teljes lesz.

3435. pista55 (válaszként erre: 3434. - C6973617d3)
2012. dec. 22. 22:33
Lehetséges.:)
3434. c6973617d3 (válaszként erre: 3433. - Pista55)
2012. dec. 22. 22:30
pedig nagyon úgy nézett ki, szerintem még időben elkaptuk :D
3433. pista55 (válaszként erre: 3432. - C6973617d3)
2012. dec. 22. 22:29
Nem biztos, hogy körömgomba volt ha ennyi idő alatt eltűnt.
3432. c6973617d3 (válaszként erre: 3430. - Pariah)
2012. dec. 22. 22:21
Férjemnek a Higeen kézfertőtlenítő segített, kb 2 hónapig kenegette és eltűnt.
3431. pista55 (válaszként erre: 3430. - Pariah)
2012. dec. 22. 22:20
Nincs mit!:)
3430. pariah (válaszként erre: 3429. - Pista55)
2012. dec. 22. 22:12
megtortent! koszi, hogy felhivtad a figyelmemet, hogy letezik egyaltalan ilyen opcio :-D
3429. pista55 (válaszként erre: 3427. - Pariah)
2012. dec. 22. 22:07
Engedélyezhetnéd a hozzászólásokat a naplódban.
3428. Ilicica (válaszként erre: 3424. - Magicmag25)
2012. dec. 22. 21:00

Szia!

Átgondoltam én is már a műköröm dolgot, mert valóban nem lehet az alatt kezelni és akkor lehet az egész körmömnek annyi. És te mivel ecseteled? Már 4. hete kenegetem a betrafen lakkal, de nem látok javulást. Az a baj, hogy az ollóval és a reszelővel átterjesztettem az összes körmömre mielőtt rájöttem volna, hogy ez gomba és így már sokkal nehezebb a végére érni.

Kitartást neked is én már annak is örülnék, ha lenne javulás.

3427. pariah
2012. dec. 22. 14:16

sziasztok!

elinditottam a gombagyiklos naplomat. remelem nem sokkolok vele senkit, csak tudom, hogy amikor en kerestem megoldast, akkor elotte-utana fotokat kizarolag promocios oldalakon es meregdraga plasztikai sebeszetek honlapjan talaltam.

tudom, hogy nem fog eltunni a bibi 2 het, de meg 1 honap alatt sem, a korom lenoveseig folytatom a kezelest.


(hihetetlen egyebkent, hogy mennyire lassan no a korom...

augusztusban szedettem le a zseles mukormomet a kezemrol, azota hagyomanyos lakkokkal pingalok. rovid kormoket hordok most, es megis, augusztus ota MOST fejezodott be a teljes lenoves, pedig nincs tul koromagyam. es allitolag a labkorom meg lassubb. bezzeg mikor toltetni kellett a kormot milyen gyorsnak tunt a novekedes?!?!?! :-D)

3426. pista55 (válaszként erre: 3425. - E2228b8123)
2012. dec. 22. 11:39
Mi az a lábgomba? Nem bőrgombára gondolsz?
2012. dec. 22. 10:34

Elég régen írtam már be ide, régen elmúlt már a körömgombám, a megfelelő kezeléssel(ecet) viszont ami nem akar elmúlni, az a lábgomba. Hiába kenem be canestennel, 1 hónapra teljesen elmúlik tőle, de valamiért visszajön mindig. És csak a jobb lábamon, a ballal bármit csinálhatok, azon nem jelenik meg sosem. Érdekes dolog ez, már tényleg elmegyek egy bőrgyógyászhoz, magyarázza már el. Valószínű a kis szemetek ott lapulnak a bőr alatt(a gombára értem)

Szóval kitartást mindenkinek, és teljesen mindegy, mit használtok, ha látjátok, hogy nő le a köröm, és egészséges nő ki, azt kell használni. És amilyen rövidre lehet, le kell vágni, az a legjobb sajnos, ha egyáltalán nincs köröm, mert alulról fertőz a gomba!

3424. magicmag25 (válaszként erre: 3421. - Ilicica)
2012. dec. 21. 20:47

Szia,nekem a mutatóujjamon lett...hát orvsnál még nem voltam vele, de a patikus azt mondta,hogy 99%,h körömgomba.Kenegetem egy nagyon drága ecsetelővel, kicsit mintha javult volna.Már én is gondolkoztam a shellac gel körmön vagy mükörmön...de nem szabad,mert még jobban el fog terjedni és nem is tudod akkor rendesen kezelni sem,ha befedjük lakkal.

Kitartás.Hosszú menet lesz.

3423. pariah
2012. dec. 21. 19:27

sziasztok!

immar 8. napja hasznalom a NALOC gelt, es (eddig) nagyon jok a tapasztalataim.

canesprot hasznaltam tavaly, es hiaba eroszakoltuk en meg o a kormeimet - nem jott az attores. probaltam mar a koromfeluletem eltavolitasat is, de az is keves volt. gyogyszeres kezelesre nem vallalkoznek ha nem muszaj.

most elhataroztam, hogy dokumentalom a kezelest es a remenybeli gyogyulast, tart ameddig tart, fotozom a kormeimet minden nap. epp ezert is regisztraltam ide, megosztani a tapasztalataimat es az eredmenyet a sorstarsakkall. holnaptol indithatok naplot a hoxan, az elso 9 nap egyben kerul fel.

3422. bulok77 (válaszként erre: 3421. - Ilicica)
2012. dec. 19. 22:44

Szia!

Van rá egy gyógymód:)Körömjavítógél+cseppegtető ettől hamar el múllik!Amikor rá megy a gél akkor már nem fogod látni a gombát,mert azt le kell fertőtleníteni és el tünik a gomba!!!!!Utána azért kell a csepp,hogy szépen javuljon!!!

3421. Ilicica
2012. dec. 19. 20:33
Most találtam rá erre a fórumra ahol sajnos elég sok sorstársam van. Nincs erőm végig olvasni, de amit olvastam az mind lábgombára vonatkozik. A kérdésem az lenne van-e valakinek kézen körömgombája és ha igen tudna-e tanácsot adni? Már egy hónapja szenvedek vele, egy Batrafen nevű gyógyszeres lakkot használok, de elkeserít, hogy nem látszik a javulás. Lehet, hogy nem jó a gondolkodásom, de annyira ciki, hogy már arra gondoltam műkörmöt rakatok, hogy ne lássa mindenki. Kérlek akinek van valami jó ötlete ossza meg velem. Köszönöm. Ili
2012. dec. 1. 18:39
Ja!És kezelést nem vállalok!:DD
3419. 5847448901 (válaszként erre: 3417. - Nyuszimaki)
2012. dec. 1. 18:31

A Szavo penészirtó,nem gomba.

Ez a kezelés kb annyit ért mint ha én feldugom a seggembe az ujjam kb fél órára és elmúlik a körömgombám:DD

Arról nem beszélve hogy meglásd hogy sikerrel jártál legalább 1 hónap kell mire lenöl a körmöd.

A sztori egyébként nem rossz!:DD

3418. pista55 (válaszként erre: 3417. - Nyuszimaki)
2012. dec. 1. 16:15
Ha két nap után elmúlt, az nem is körömgomba volt.
2012. dec. 1. 14:35

lehet hogy durván hangzik, és gyenge idegzetűek ne próbálják ki, de a férjem most csinálta meg a saját maga által kitalált kezelést, miután egy hotelben elkapott egy kis körömgombát és már kezdett neki terjedni a többi körmére is.

SZAVO nevű penészírtó volt itthon, és azzal befújta, várt fél percet utána lemosta jó alaposan. Aztán a cipőjébe tett teafaolajos vattapamacsot és a körmeit is meg az ujjai között is bekente vele. 2 napig csinálta és már elmúlt!! Saját tapasztalat, de mindenki csak a saját felelősségére csinálja meg :-)

2012. nov. 29. 17:50
lehet, csak nem minden patikában
2012. nov. 28. 15:09
hát igen,mintha mondott volna ilyesmit is a patikus..most télen azért jo lenne vmi ilyesmi..
❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook