Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
3654. Huncutka84 (válaszként erre: 3653. - Bc257fd221)
2013. jún. 5. 02:45

Mondtam h önfejű vagyok :-))

Az a baj, ha itt elmegyek orvoshoz, az vagy vmi kegyetlen májgyilkost ír fel, vagy rögtön le akarja vetetni a körmöm, vagy a 2-t együtt.... az amcsi dokik elmebetegek.

Akárhányszor elmentem eddig dokihoz pl orrfolyással, mindig vmi brutál antibiotikumot + STEROIDot írtak fel.... nem mellesleg egy valag lovét kell mindig kifizetnem már csak azért, h rám nézzenek :-((

3653. bc257fd221 (válaszként erre: 3652. - Huncutka84)
2013. jún. 4. 14:22
Persze,aztán rájössz,hogy talán nem is kellett volna ennyit várni,tudod olyan mint a fejfájás...,nem veszek be gyógyszert,és húzom egész nap,este bekapom és rájövök,hogy elcsesztem az egész napomat!:)
2013. jún. 4. 13:15
Most nagyon ráfeküdtem a dologra... adok neki még 1 évet és ha nem tetszik az eredmény, akkor meglátogatom a dokit... (önfejű vagyok :-) )
3651. Huncutka84 (válaszként erre: 3650. - Bc257fd221)
2013. jún. 4. 13:13
Hónapok? :-) Évek... Még egyetemen léptek rá egy buliban, aztán jóanyámtól összeszedtem az ő kis barátját...neki a terbinafine tette rendbe, azóta se jött elő...bár ő is el volt vele egy darabig :-)
3650. bc257fd221 (válaszként erre: 3649. - Huncutka84)
2013. jún. 4. 12:48
Nem mindegyik gombára jó ez a kegyszer sem,a férjemnek csak a gyógyszert javasolta a doktornő.Az egyik ismerősöm canesprózott,neki vissza sem nőtt rendesen.Voltál vele dokinál, szerintem mindenképp érdemes elmenni,mert ezek a házi praktikák van akinek bejönnek van akinek nem ér semmit és bizony a hónapok,meg a türelem is múlik.
2013. jún. 4. 12:35

Hmmm... ez a naftifint pont olvastam vhol kb 1 hete de már nem emlékszem :-) Drukkolok h ne jöjjön vissza!!!

Én is egyszer már teljesen kiírtottam, de hiába nőtt le a körmöm, nem tapadt le (kb a köröm 3/4-e) és hát most megint ott tartok h teljesen vissza kellett vágnom :-(((

3648. bc257fd221 (válaszként erre: 3647. - Huncutka84)
2013. jún. 4. 12:03

Nem vált fel, nem volt nagyon előrehaladott.


Naftifin-hidroklorid

propilénglikol,etanol,tisztított víz

3647. Huncutka84 (válaszként erre: 3646. - Bc257fd221)
2013. jún. 4. 11:22
Mi az Exoderolnak a fő hatóanyaga? Neked felvált a körmöd a körömágytól?
3646. bc257fd221 (válaszként erre: 3637. - Huncutka84)
2013. jún. 4. 10:00
Semmi extrával nem kentem,hetente kétszer ecetes vízben áztattam,majd a bőrgyógyász írta fel az Exoderolt. Amennyire tudtam levágtam a körmöt,felreszeltem és azzal kentem. Ősszel kezdtem a tortúrát,már nem is látszik,szépen lenőtt a körmöm,nyugodtam húzhatok papucsot.Nem bízok benne,hogy meggyógyult,ezért két-három naponta még kezelem.
2013. jún. 4. 07:27
Fejlemények?
3644. egyvalaki777 (válaszként erre: 3641. - Eva7171)
2013. máj. 31. 14:13
Szerintem és ahogy a képek is mutatják, van értelme a levételnek, de nem ész nélkül erőszakkal, hanem a Canespro-val. A beteg részt lekapja, ez a lényege. A köröm nem fog semmit átengedni magán, a jó isten vérével is kenegethetitek, nem fog eljutni oda, ahol ki kellene fejtenie a hatását. A rossz körömrészt le kell oldani!
3643. eva7171
2013. máj. 31. 11:48
Nem nézném meg,de akkor már neki nem lesz gondja a körömgombára.
3642. Huncutka84 (válaszként erre: 3641. - Eva7171)
2013. máj. 31. 09:35
Ez amit én láttam...levették az összes körmöt mátrixostul. Semmilyen köröm nem nőtt vissza utána és kb a 235. napra gyógyultak be a hegek. Annyira gusztustalan....
3641. eva7171
2013. máj. 31. 08:57

Nincs a körömlevételnek értelme,csak úgy megemlítettem,mert utána úgyis megint gombás lesz.

Csak létezik a dolog.Az más ha magától leesik,de ez csak sérülés esetén.

Hogy jutnak azok az emberek oda,akiknek már fekete a körmük a gombától?Nem ilyen az elején,gondolom csak ha semmit nem használnak rá.

2013. máj. 31. 08:38
Uhh, most láttam egy olyan képsorozatot, ahol úgy vették le az emberke összes lábujjkörmét, h csírája se maradjon... miért csinálna bárki is ilyet???
3639. eva7171
2013. máj. 30. 07:58

Mást nem lehet tenni csak harcolni vagy esetleg levetetni a körmöt?Ettől a hideg is kiráz.

Sajos az emberek belülről is katasztrófa állapotban vannak csak azt nem tudják és nem látják,de az eredmény egy vagy több gombás köröm.Kérdezném van olyan bőrgyógyász aki nem csak a körömre ír gyógyszert hanem a miérttel is foglalkozik.Elmúlhat a köröm gomba hurrá,de nekem kétszer vissajött ugyanarra az EGY körömre és az azért van ,mert a belsővel nem foglalkoztam(de ez már másképpen van),és mit mondott a doki miért történt,,az a körmöm sérülékenyebb,,,,-nem most jöttem a falvédőről én már amit kérdeznek se hiszem el.A gyógyszer gyártók meg csak öntik a jó népre a sok újjabbnál-újjabb terméküket,ami semmire se jó,és még ők is megcsapolják kevés jövedelmünket.Az eredmény a körömgomba egy életen át.

2013. máj. 30. 07:12
Én is felvettem a harcot ez ellen a mocsok ellen...naplóban lehet követni ha érdekel...KITARTÁS!
2013. máj. 30. 07:11

Nah mostanra sikerült végigérnem a 3636 hozzászóláson, de itt a végefelé megfogalmazódott bennem egy kérdés...

Kenjük itt a körömgombát/körmöt/bőrt mindenféle (maró anyaggal) az ecettől kezdve, a hipon keresztül, a "puskaporig" :-)...

Viszont ezzel mennyire árthatunk azoknak a sejteknek, amik magát a körömsejteket termelik?

2013. máj. 30. 03:07
A C vitamin mellé érdemes B6 vitamint is bevinni, de nem ezeket az 1-2mg adagokat, hanem 100-150mg/nap. Köröm erősítő és gyorsítja a növekedést is!
2013. máj. 28. 23:19

Sziasztok! Lassan a végére érek a fórum olvasásának... a 2464. bejegyzésnél tartok :-)

"Kerasal nail"-t használt már valaki? Ez egy svéd krém, amit Németországban gyártanak és napi 1x kell vele bekenni a körmöt lehetőleg este lefekvés előtt?

Persze nem csak ezt használom, de érdekelne h van-e már ezzel kapcsolatban tapasztalat?

3634. eva7171
2013. máj. 28. 11:52

Katasztrófa az,hogy az emberek 10-20 év alatt se gyógyulnak ki a körömgombából,sőt tovább megyek soha.És már a gyógyszereken is túl vannak és a kenceficék többkelegén.

Nekem is kétszer lenőtt a körmöm,hurrá meggyógyult gondoltam,de kezdődött előröl.A belsővel is foglalkozzunk már könyörgöm,mert a kiváltó ok ott van.Legyengült immunrendszer,gombák elszaporodva stb.Nem hinném van olyan gél ami eltüntetné a körömgombát,de bíztosan eltakarja.Műküröm,körömlakk senkinek nem kellene.a körömnek levegőzni kell.

De legalább már pár ember elhitte miről beszélek.,és kipróbálja amitől MEGGYÓGYULT a körömgombám.

Persze a gyógypedikűröshöz is menjen valaki,neki is megkell élni,ha már ezt tanulta.

Van az a vicc:elmegyek az orvoshoz,gyógyszerészhez hogy megéljenek és jó messzire dobom a gyógyszert mert én meg élni akarok.

Mások felett itélkezel,de engem nem érdekelnek az orvosi könyvek csak a valóság.

A fagyi is visszanyal

3633. bulok77
2013. máj. 28. 09:52

Gyógypedikűrös vagyok de amit olvasok meg tapasztalok katasztrófa:(

Sajnos ez türelem játék!!!!Gyógyszert nem szabad szedni,mert károsítja a MÁJAT!!!!Nálam a vendégeknek a gyógyulása min.3 hónap!Aki szeretne nyárra szép körmöket az jelezzen a privibe!

Nem kell ezután dogdosgatni a lábat vagyis a körmöt!Van egy olyan folyamat ami gombaellenes körömjavítógél ami fölé lehet rakni gél lakkot .

3632. eva7171 (válaszként erre: 3631. - Mandors)
2013. máj. 25. 08:05

Még valamit írnék.

A napi doktoron olvastam egy cikket,bárki elolvashatja:a tbc meghalt-a gyilkos a c-vitamin.

A tbc-t egy baktérium okozza,ami tönkre teszi a tüdő szöveteit.

Logikus gondolkodású vagyok(amúgy szeretem a matematikát, szerencsére 7-es fiamnak tudok segíteni).

De ha a c-vitamin ilyenre képes,akkor gondolkodjunk már a körömgomba korokozóját is elpusztítja,bíztosan nem mondja azt:ja tégedd kikerüllek mert tégedett csak a gyógyszerekkel szabad.Szerintem a c-vitaminból még többet is szedhetnél,a természetgyógyásztól megkérdezem ő mit ajánl,de privátba írjunk,mert a sok hitetlenre nem vagyok kiváncsi

3631. mandors (válaszként erre: 3630. - Eva7171)
2013. máj. 25. 00:33

Köszönöm a választ.

Én az elmúlt 12 évben közel 1 millió forintot költöttem már kezelésre. Majd' minden gyógyszert szedtem már tenyésztés alapján, eredmény nélkül. Többszázezret adtam ki Kaqun fürdős kezelésre, illetve zepper jellegű frekvencia-kezelésre. Még mielőtt a Canestent kapni lehetett volna nálunk, Németországból hozattam, a legjobb minőségű ezüstkolloidot pedig Amerikából stb. A teafa sem segített, sőt egy idő után minden tömény illóolaj nálam autoimmun reakciót kezdett kiváltani.

Egy külföldi fórumon évekkel ezelőtt olvastam már a hypóról, de ott vizes oldatú áztatást javasoltak almaecettel, akkor az nem segített.

Most kipróbálom újra így ecseteléssel, ahogyan írtad. Ha sikerül, mindenképpen jelezni fogom.

3630. eva7171
2013. máj. 24. 21:20

Amennyi pénzt ráköltöttem 1 szem körmömre(csak egyre)életemben,nyaralni mehetnék a családdal nyáron.Gyógyszert kétszer is szedtem,azt hittem elmúlt,de pár hónap után visszajött ugyanarra az egyre.Minden vackot megvettem még valami filctól félét is ,formalin stb.A körömágy felöl jött fehér színűen és elegem lett.Ez belsőleg jön ott sincs rendben valami az immunrendszerem tönkre ment a sok gyógyszertől amit más is szivesen irogatott.

Van egy határ amikor azt mondjuk elég volt.

És sajna a gyógyszergyártók kárára megtaláltam ami nekem segített és én másoknak is elmondom,de mindig lesznek akiknek ez nem tetszik,de lesza......m.

3629. eva7171
2013. máj. 24. 20:54

Aki mérgezni akarja a máját nagyon jó a körömgombára felírt gyógyszer.Ostobaság pedig sok emberben ott van,de sajna a tapasztalat az csak életkorral jön.

Nem kell hasonlóan gondolkodnunk,hála nem vagyunk egyformák mi emberek.

De kérdezném a felírt gyógyszer mellé kikapott orvosától májvédőt vagy erről nem hallottak a nálam okosabbak.

2013. máj. 24. 19:20

Istenem mennyi mennyi ostobaságot lehet olvasni hogy mi jó a körömgombára.....



Ne innen a netről diagnosztizáljatok már!


Biztos hogy vannak olyan "csodaszerek" amik egy KEZDŐDŐ körömgombával nyer a harcban, de egy előrehaladott stádiumban lévőt nem lehet kiírtani helyi pacsmagolásokkal...max csak segít valamennyit, de nem fog meggyógyulni teljesen.


A körömlemezben lévő gombát csakis véráramlat útján lehet csak véglegesen kiírtani, de azt is csak akkor, ha időközben ismételten a cipőt is fertőtlenítjük.


Mindenkinek javulást, nem rosszból írtam ide, csak elképesztő hogy mennyi minden csodaszert ajánlanak egymásnak bele a vakvilágba....

3627. eva7171 (válaszként erre: 3626. - Mandors)
2013. máj. 24. 18:25

Szia!

A hagyományos háztartási hipó kell és nem higítva.

Fültisztítópálcikával belemártani és bekenni a körmöt és körülötte is és persze amennyire alá is tudd menni.A felesleget letörölni.Én kétszer használtam egy nap,de lehet hogy egy is elég.

Pár nap után már látszik a gyógyulás pedig a köröm még nem is nőt.Amit még észre lehet venni,ha sárga a köröm ezt a hipó leszedi vagyis sárga lesz a vatta.

Gondolom a teljes gyógyulás hossza azért,mindenkinél más és azért lassan nő lábköröm.

De 1-2 hét alatt olyan állapotba hozható,hogy már nem ciki egy strand papucs.

Várok két hölgytől visszajelzést,szerintem már több mint két hete használják,majd megírom.

Nem kell félni a hipótól,először is természetgyógyász ajánlotta,nekem igaz nem okozott panaszt,de aki érzékenyebb vigyázzon jobban egyszer használja és az ép részre ne kerüljön.

Gyógyulást

3626. mandors (válaszként erre: 3624. - Eva7171)
2013. máj. 23. 23:57

Megírnád pontosan a kezelés módját?

A C vitamint írtad, hogy napi 3-szor 1000 mg-os.

A kezelés másik része? Milyen hipó, milyen higítás, áztatás vagy ecsetelés, ha áztatás, akkor mennyi ideig, milyen gyakran stb.

És mennyi idő után lehet látni változást, illetve várhatóan mennyi idő a teljes gyógyulás?

3625. kori54
2013. máj. 17. 14:11

Ezt most találtam, hátha hasznos másnak is:

"Fonalas gomba: a körömlemezt a szabadszéle felől fertőzi, és a körömágy fele halad, a mosolyvonal szabálytalanná válik, elszineződik, a körömlemez felrostozódik, nem fáj.

Sarjazógombák: körömágy felől felől támad, a körömlemezt alapjáról elemelik, elszineződés, a köröm környezete gyulladt, piros, és fáj"

Nekem az utóbbi sem fájt szerencsére :)

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook