Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
3744. kori54
2013. okt. 5. 14:44
Félórás kezelésért 90 ezer nem semmi. Nem csoda, hogy magyarázkodnak a lap alján az ár miatt.
3743. Manuel2 (válaszként erre: 3741. - Huncutka84)
2013. szept. 30. 22:30
Valaki felfedezte itt kb egy hónapja a koromgomba.eu-t. Egy ideig győzködtem magamat, aztán bejelentkeztem.26-ra volt időpontom, túl vagyok rajta. 3 hónap múlva kell kontrollra mennem. Az biztos, hogy német alapossággal állnak a témához, valahogy a zsigereimben érzem, lesz eredménye.Azon csodálkozom még most is, hogy lehet az, hogy elég nehéz beléjük botlani a neten, ennek ellenére zsúfolt a rendelésük. Két egymás utáni Canespro kezelés, közvetlen utána gyógypedikűr, azután fél év Kitonail kenegetés után észleltem némi javulást, ha így folytattam volna, röpke tíz év, és gyógyult lennék. Na, most meglátjuk, három hónap múlva jelentkezem, és elmesélem nektek a tuttit!:)
3742. mamszi58 (válaszként erre: 3741. - Huncutka84)
2013. szept. 17. 20:05
Sziasztok! Most 1 hete, hogy túl vagyok a 6 hetes Canespro+Canesten plus kúrán. Eléggé szívtam a fogam az kb 7ezres költség miatt, de már több éves harc ez Ásoka és köztem, gondoltam, hogy végére járok. Voltam már mintavételen, kiderült, hogy sarjadzó típus, kaptam rá gyógyszert, amit nem bírt a májam és Loceryl lakkot, de az sem használt. Maradt a Canespro+ a krém. Az egyik nagy lábujjamon egészen szép lett, de a másikon nem. Azon gondolkodom , hogy a megmaradt krémből újrakezdem, de nem tudom, hogy ez jó lesz-e.
2013. szept. 16. 05:30
Ki h áll a bentlakókkal?
3740. Ilicica (válaszként erre: 3738. - Szilvia02)
2013. aug. 30. 07:09

Gehwol med az ecsetelő neve, de azt nem tudom, hol lehet kapni, én itt kaptam a tippet a Hoxan az egyok felhasználótól és nagyon köszönöm neki, mert az a véleményem, hogy a lábon is kellemetlen a gomba, de ha kézen van az sokkal visszataszítóbb. Biztosan segít ha megkeresed (bulok77) a felhasználó neve. Ja és az sem mindegy, hogy árban sem olyan drasztikus, mint amiket már én is kipróbáltam. Gyógyszeres körömlakkért fizettem majdnem 5000Ft-ot és szerintem nem igazán volt hatása. Ha bármilyen escsetelőt veszel amit reklámoznak azok is hasonló árban vannak, de nekem nem használt. Ezzel reggel és este minden beteg körömre cseppentettem 1 cseppet és kb. fél év alatt mind a tíz rendbe jött. Csak ajánlani tudom, próbáld ki.

Kitartást és egészséges körmöket kívánok :-)

3739. PGyöngy
2013. aug. 29. 19:13
Sima Jód, patikában kapható.
3738. Szilvia02 (válaszként erre: 3734. - Ilicica)
2013. aug. 29. 18:29
Milyen ecsetelőt használtál?Nagyon sok tippet olvastam már a fórumon,de nem emlékszem mindre.Válaszod köszönöm.
3737. Huncutka84 (válaszként erre: 3735. - Netta1111)
2013. aug. 29. 04:59
Nem feltétlen kell több ezreket költeni lézeres meg mindenféle kezelésekre, szerintem... Nekem is évekig volt/van, aztán egyszer csak elborultam, tövig vágtam/reszeltem és azóta minden reggel és este kenegetem + minden "lábmosás" után. Szépen növöget lefele... rendszeresség a kulcsszó!!!
2013. aug. 28. 18:03
Nail expert ecsetelo,labaztato gel,spray....ezzel kell kitartoan hasznalni es szep lesz....anyukamnak katasztrofa volt ezzel hozta rendbe...nemtudom magyaryorszagon kaphato e,mert nem ott elek.....
3735. netta1111 (válaszként erre: 3732. - Rildi)
2013. aug. 27. 23:36

Szerintem is csak a lézer, vagy más erős fényforrás rendszeres használata segíthet. Aogy korábban írtam, minden nap bioptron lámpázom a körmöm és hihetetlen a javulás. Biztosan hosszabb idő kell a gyógyuláshoz mint a lézeres kezelésnél, de én nem tudok róla hogy Debrecenben van erre lehetőség.

Mindenesetre én már szégyenkezés nélkül járhatok papucsban. Mielőbbi gyógyúlást kívánok mindenkinek.

3734. Ilicica (válaszként erre: 3717. - Szilvia02)
2013. aug. 26. 21:33
Szia! Én nem használtam a Scholl ecsetelőd, de sajnos sikeresen a kezemen mind a 10 körmöm megfertőződött. Szerencsére én is itt kerestem megoldást és kaptam egy jó ecsetelőt amit a canstennel kiegészítve naponta 2* használtam és teljesen rendbejöttek a körmeim. Ez egy nagyon jó szer és kitartással meggyógyulnak a beteg körmök. Szerintem egy próbát megér.
3733. bulok77 (válaszként erre: 3717. - Szilvia02)
2013. aug. 26. 20:59

Szia!

Gyógypedikűrös vagyok és sajnos nem jó a Scholl !Szeptember közepéig ha nem látsz változást szívesen segítek neked!!!Nagyon sok vendégemnek elmúlt!Valakinek 2hónap vagy 3-6 hónap!

üdv:Alexa

3732. rildi
2013. aug. 21. 11:05

A LÉZER A MEGOLDÁS!!!!!


Nekem 2005-ben indult a két nagy lábkörmön ez a förtelmes átok, a gomba, pedig se uszodába, se szállodába, stb nem jártam... Batrafen lakkal kenegettem, nem sokat javult...aztán terhesség miatt felfüggesztettem mindent, mire második gyerekemmel is végeztem a szoptatással, 2010-ben, addigra mindkét körmöm felét, tövig ellepte...hónapokat vártam míg az SZTK-s várólistáról bejutottam a bőrgyógyászhoz, ott annyit mondtak, hogy a Mária utcai (Budapest) Bőrklinikára menjek. Újabb időpont, újabb több hónapos várakozás, 3 tenyészet, amiből 2 negatív lett, Exoderillel kb fél évig kenegetés, eredménytelenül, majd egy évig havi 1 doboz/28 db!!!) Orungal (7-8 ezer/doboz). Ezt havonta kellett iratni, előtte mindig vérvétel, közben napokig kínlódtam a telefonos időpont-foglalással és fél napot (időponttal) várakoztam a klinikán, hogy felírják a gyógyszert + a dokinak "hálapénz". Egy évnyi gyógyszeres sokkterápia után kb félig nőtt le a gomba, de a doki megijedt, hogy a májam tönkremegy, úgy hogy 3 hónap szünetet tartatott, közben ecetes áztatást javasolt. 3 hónap elteltével semmi változás nem történt pozitív irányban, de ekkor már véget ért a gyed, gyes, és munka mellett fél napokat nem tudtam a klinikán tölteni. A háziorvosom azt mondta, hogy a gyógyszerírást, vérvételt ő is meg tudja nekem oldani, úgy hogy újabb 3 doboz Orungalt szedtem be, de mintha újra terjedni kezdett volna befele az átkozott gomba, valószínűleg a szünet alatt rezisztenssé vált, alkalmazkodott a gyógyszerhez. Amikor ezt jeleztem a háziorvosomnak, és kérdeztem, hogy más megoldást nem lát-e, azt mondta, addig kell szedni, míg lenő teljesen az új köröm.


Ekkor tudtam, hogy magam kell működő megoldást találnom. Az interneten találtam a lézerkezelésről, és amerikai tudományos oldalakon is jókat olvastam róla. A www.lezermed.hu céget választottam, egyrészt mert közel lakom, másrészt mert az árakat is kirakták a honlapjukra, és telefonos érdekődésemre türelmesen, kedvesen, kimerítően válaszokat adtak. Egy másik céget is találtam a Margit krt-on, de ott nagyon titkolóztak az árak, várható kezelési idő, stb illetően. Egy hónapig jártam hetente, ami 3 érintett köröm esetében 8 ezer ft/alkalom (első köröm 4 ezer, minden további 2 ezer), és hihetetlen változáson megy át a körmöm!!! Nemcsak, hogy láthatóan gyógyol, hanem az egyik nagyon fájt is a gomba + az általa okozott benövés, stb miatt. Egyrészt, eltűnt a gomba kb fele, megszűnt a fájdalom, másrészt egyre szebbek a körmeim. Még kb 3-3 mm mindkét körmön a gomba, de az összkép ég és föld! Ezután havonta egyszer kell mennem 3 hónapig, és ezt mind ingyen csinálják, azaz a 4 fizetős alkalomból hármat visszakapok!!!!

Bárcsak hamarabb rátaláltam volna erre a lehetőségre, nem öltem volna a májamat hiába a gyógyszerrel, hiszen itt már nem a kezelés ára a döntő, hanem a hatékonysága!!!

Mindenkinek ajánlom, hiszen nem mérgezi a szervezetet, max kis tűszúrásnyi a fájdalom. Az orvosok a rendelőkben meg a klinikán persze a gyógyszerírásban érdekeltek.... mindenki maga döntse el, hogy vajon miért.....????


A lézer mellett, persze otthonra is jut bőven feladat, havi 1x cipők fertőtlenítése, heti 2x ecetes áztatás (3 liter jó meleg vízhez 3 evőkanál 20% ecet és 3 evőkanál tengeri só)- 20 percig áztatni. Viszont az áztatás önmagában nem elég sajnos ilyen súlyos esetekben, mint az enyém volt.

Remélem sikerül segíteni másoknak, hogy ne járjanak ekkora kálváriát, mint én....

Ha még van kérdés, bátran írjatok a rildi címre itt az oldalon.

Sok szerencsét mindenkinek!!!

Ildi

3731. Gazania (válaszként erre: 3729. - Manuel2)
2013. aug. 14. 20:12
Jó lenne tudni ki volt és mit ért el...
3730. Gazania (válaszként erre: 3729. - Manuel2)
2013. aug. 14. 20:12
Nem, más betegséggel kapcsolatban...
3729. Manuel2 (válaszként erre: 3725. - Gazania)
2013. aug. 14. 19:03
MIért? Te kipróbáltad már a yag-lézert? Nem vált be?
3728. Manuel2 (válaszként erre: 3727. - Bc257fd221)
2013. aug. 14. 18:51
Még 98-at sem, csak 85 körül - most nem megyek vissza megnézni. De ezt én nem tartom bajnak.100% nincs, ha azt igérnék, az sokkal inkább elriasztana.Nem hiszem, hogy szándékosan átvernének, a saját hírüket rontanák, ebből élnek.A gyógyszergyáraknak nem egy terméke van, ha nem veszik az egyiket, viszik a másikat.
3727. bc257fd221 (válaszként erre: 3725. - Gazania)
2013. aug. 14. 15:59
Csak 98%-ot ígér...,a másodikat ingyen adja,aztán jó napot!:)Az a 2% éppen elég,hogy lehet kezdeni előröl:(
3726. Gazania (válaszként erre: 3718. - Gazania)
2013. aug. 14. 12:30

Látom már 10 köröm... :)


Tegnap éjjel már rendesen csipáztam. :)

3725. Gazania (válaszként erre: 3724. - Manuel2)
2013. aug. 14. 12:29

Lézer ide lézer oda.... :)

Engem annyi ilyesmivel vátak át vagy próbáltak átvágni, csak ennyi meg annyit kell jönni, utána meg hát kellene még x-szer jönni, hogy kicsit szkeptikus vagyok már ezekben a dolgokaban....


De ha igaz, akkor marha jó lenne 90eFT-ból teljes életre megszabadulni tőle!!! :)

3724. Manuel2 (válaszként erre: 3718. - Gazania)
2013. aug. 14. 10:45
Ez a lézer nem az a lézer!:)Nézd csak meg jobban!:)
3723. Gazania (válaszként erre: 3722. - Pista55)
2013. aug. 14. 00:37

És ezek talán nem is annyira mérgezőek, mint a patikai...


Erről csak annyi jut az eszembe, hogy pár héttel ezelőtt majdnem meghalt a tengerimalacunk, pedig "csak" karalábélevelet kapott... Akkor mi van a gumóban? Mit eszünk meg?

Megjegyzés: idegméreg volt valószínű és a káposzta lepkéktől óhajtotta megvédeni a gazda a terményét, csak sajnos "idő előtt" szedte fel a zöldséget a "drága".


Bocsi a kitérőért, ez csak azért, mi méreg mi nem és mit eszünk, amiről nem is tudunk...

3722. pista55 (válaszként erre: 3721. - Gazania)
2013. aug. 13. 23:38
Annyit biztosan érnek ezek is mint a drága szerek a patikában.
3721. Gazania
2013. aug. 13. 23:02

Amúgy a 2%-os rézgálic oldat is őrülten hagzik, még is hatásos lehet.... (ezt is olvastam)


Bocsi, hogy ennyit írogatok, csak olvasok itt is ott is, kattog az agyam.... :)

3720. Gazania (válaszként erre: 3719. - Gazania)
2013. aug. 13. 22:45
Mind a kettőben nátrium-hipoklorit van....
3719. Gazania (válaszként erre: 3685. - 5847448901)
2013. aug. 13. 22:42

Miért?

Ha lehet Cloroxot....

Idézet egy weblapról:

Ezt követően áztassa kezét Clorox fehérítőben. (Jól olvasta, fehérítőben). Erős koncentrációt kap, ha 1 kupaknyit önt fél pohár vízhez, majd összekeveri és áztatja a kezének a gombás részeit fél percen keresztül. Erősebb gombásodás esetén 1 kupak fehérítőt tegyen 4 kupak vízhez és úgy áztassa a gombás részeket fél percig.

A klór ennyi idő alatt felszívódik a körmökön keresztül.



Forrás: [link]

3718. Gazania (válaszként erre: 3716. - Bc257fd221)
2013. aug. 13. 22:32

Sziasztok,

Bocsi, hogy belekontárkodok, de hajjjajjjj lézer, de szép és jó lenne… :)


Csak arra nem tér ki hány körmöt érint a 30 kezelés, és utána mennyi ideig kell még járni…. :( (talán annak jó, akinek 1 körme érintett)


Mert ezt olvastam:

A kezelés Nd-yag lézerrel történik. A kezelések 4 héten keresztül, heti 1 alkalommal, majd ezt követően havi egyszeri kontrollkezelésekkel folytatódnak, a beteg körömrész teljes lenövéséig. (félév?!)


Ár/alkalom: 1 köröm 4.000 Ft / alkalom. Ha több körömöt szükséges kezelni, minden további köröm 2000 Ft / alkalom

3717. Szilvia02
2013. aug. 5. 14:02

Sziasztok!

Rendszeresen olvasom a bejegyzéseket,pár éve elolvastam minden bejegyzést,de már nem emlékszem mindenre.

Az lenne a kérdésem,használt e valaki köztetek Scholl körömgomba elleni ecsetelőt?Hatásos volt?Én 2hete használom,a reszelést hetente az ecetelést minden nap.Tudom,hogy a leírásban a 2.héttől az ecsetelést is egyszer kell,de olvastam egy orvos válaszol cikket és ott úgy javasolták.


Előre is köszönöm.

2013. júl. 31. 11:43

Találtam valamit:)

www.koromgomba.eu

2013. júl. 30. 09:23
Azért nézzetek ám vissza és számoljatok be a kezelés eredményéről,mert ,ha valakinek nem sikerül a megkezdett kezelés,tudjunk róla,hogy érdemes-e beinvesztálni.:)
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook