Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
3984. bulok77 (válaszként erre: 3982. - Sylvia31)
2014. aug. 27. 06:58

Úgy lehet ,hogy azokat kihagyta!Stressz az idegeskedés ezmind az agyban játszodik az pedig a nagy köröm!Majdnem mindenkinél ott jön ki sajnos amilyen stresszes életet élünk.Van egy vendégem aki sokáig antibiotikumot szedett mondta hogy egész végig át ment neki a gomba(ami tartott 2 hétig)Utána körme a nagylábán kezdett gombásodni és annak 5 hónap volt!Minnél fiatalabbak vagyunk annál hamarabb múllik el.

Még annyi hogy szervezetünkbe már nincs gomba de még akkor is nehezen gyógyul a körömgomba.

3983. f00f50e709 (válaszként erre: 3982. - Sylvia31)
2014. aug. 26. 16:14
Talán azért mert több fajta van. Nem csak candida létezik a világon
3982. sylvia31 (válaszként erre: 3980. - Bulok77)
2014. aug. 26. 15:13
Nekem lenne egy érdekes kérdésem!Azzal maximálisan egyetértek hogyha már vkinek semmilyen módszerrel nem lehet eltüntetni a gombát a körme alól(mint nekem)akkor valóban gondolkozzon el a táplálkozásán is és csökkentse a bevitt cukor és szénhidrát mennyiség mert valószinűleg a candida az egész szervezetében el van már szaporodva DE!Akkor hogy lehet az hogy hüvelyből vett minta és székletből lett tenyésztés candida negatív?????
3981. kori54 (válaszként erre: 3980. - Bulok77)
2014. aug. 22. 14:45
Köszönöm, így már értem! :) Nekem február óta másodszor lett körömágygyulladásom a nagylábújjamnál. Még lehet, hogy én is Nálad kötök ki :)
3980. bulok77 (válaszként erre: 3979. - Kori54)
2014. aug. 21. 21:06

Gombáskörmöt sebész nem fog neked leszedni!

Gyógypedis leszedi az elhalt körmöt ami nem fáj és ami marad a körömágynál kis köröm azt pedig vékonyítani kell,hogy jobban nőljön!Sajnos ha puha köröm lesz akkor azt csöpizni kell ,mert szüksége van tápanyagra!

Tapasztalatból beszélek!!

És minden gombásköröm más azt nekem látni kell!

Vannak olyan vendégeim akinek már egyáltalán nincs körme és ha kezelve van akkor hamar jön az uj köröm!Lényeg a tisztítás!

3979. kori54 (válaszként erre: 3976. - Bulok77)
2014. aug. 20. 19:59

"GOMBÁSkörmöt lekell szedni" -ezt, hogy érted? el kell menni sebészetre leszedetni?

aztán ezt írod:

"Gombáskörmöt minden nap kell kezelni!Vékonyítani,vágni FERTŐTLENÍTENI,csöpögtettni"


Nem kötözködni akarok, de ha leszedettük akkor nincs mit vékonyítani. Nekem levált sajnos egy része és ami nőlt helyette sokáig olyan puha volt, hogy azt nem lehetett volna reszelgetni.

3978. ec7efbffe4 (válaszként erre: 3974. - Lencsi)
2014. aug. 20. 17:10
Hajrá! Nehogy igénytelenné válj!:(
3977. lencsi (válaszként erre: 3976. - Bulok77)
2014. aug. 20. 13:48
Köszönjük! :-)
3976. bulok77
2014. aug. 20. 11:39

Kedves Fórumozók!Gomba az belsőleg van az tuti!

Elsőnek bent kéne helyre tenni az egészségünket!

De nem szabad gyógyszert szedni,mert károsítja a MÁJAT!Próbálják meg lúgosítani ,mert 100% savas nagyon a szervezett!Idegeskedés,stressz,gyógyszer(főleg antibiotikum)elő tudja hozni a gombát!

Főleg mindig a nagylábujjon jön létre ,mert az a AGY!Nagylábujj sajnos ő kapja a legnagyobb terhet!

Szóval szűk cipőt nem hordunk ,mert rögtön megnyomja a MÁTRIXOT AMI TERMELI A KÖRMÖT!

HA sérül a köröm azt nagyon nehéz helyre állítani!

Főleg ahogy idősödünk lelassul a gyógyulási folyamat!(Aki meg cukorbeteg annak meg főleg lassul a gyógyulási folyamat)

Gyógypedikűrben van rá gyógymód !!!GOMBÁSkörmöt lekell szedni fertőtleníteni és rá lehet tenni körömjavítógélt ami gomba ellenes védelmet biztosít!Nagyon sok embernek segítettem !!!

Soha nem értettem,hogy embereknek X idelye van gombáskörme és bele nyugszik!Nem szabad van rá gyógymód!!!

FONTOS!!!

Gombáskörmöt minden nap kell kezelni!Vékonyítani,vágni FERTŐTLENÍTENI,csöpögtettni!

Tuti hamar elfog múlni!

Gombáskörömmel sajnos sok ember megy fürödni,de nem lehet el kapni,mert az csak akkor lehet elkapni ha sérül a lábikó!Akkor rögtön elkapja az aki hajlamos rá!!!!

Célszerű Fertőtlenítőt vinni magunkal!(claraszept,betadin)

Remélem tudtam segíteni :)

Tény nem szabad feladni !!!!!

3975. 5847448901 (válaszként erre: 3974. - Lencsi)
2014. aug. 20. 10:44

Képzeld el amióta van körömgombám azóta járok usziba!

És igénytelen a nénikéd aki homokért b............

3974. lencsi
2014. aug. 20. 09:01

Aki azt mondja, hogy soha nem múlik el, az téved, és ha még azt sem zavarja, hogy ronda, az elég igénytelen, csak reménykedem, hogy NEM megy közös medencébe, mert az ilyenektől kapjuk el.

Nekem egyébként pár éve volt, akkor elmúlt 7-8 hónap kitartó kezeléssel, amibe beletartozott a cipők, és az ollók szigorú fertőtlenítése is.

Akkor sokat olvastam itt, kiválasztottam a nekem szimpatikus kezelési módokat, és sikerült. Viszont most látom, hogy azóta is szinte ugyanazok írnak, amit nehezen értek meg, valamit biztos hogy rosszul csinálnak.

Most vagy egy rövid cipőtől, ami egész nap rajtam volt és már fájt a nagy lábujjam, vagy egy wellness alkalmával szereztem be.

Nem adom fel.

3973. pista55 (válaszként erre: 3972. - 5847448901)
2014. aug. 19. 20:52
Lehet, hogy el nem múlik soha, de az állapoton lehet javítani valamennyit az biztos.
2014. aug. 19. 20:42
A gomba szerintem semmitől nem múlik el!Már 1 éve kenegetem exoderillel én nem hogy nem javul hanem rondább lett!De lesz@om amíg nem fáj!Majd jól elviszem a sírba:)
3971. lencsi (válaszként erre: 3944. - Ca6273a8a5)
2014. aug. 18. 21:47
Komolyan? ilyen rövid idő alatt? akkor a távolság ellenére tuti én is felkeresem.
3970. pista55
2014. aug. 15. 18:35
Egyébként nekem is meggyőződésem, hogy valami belső probléma okozza az efféle megbetegedéseket.
3969. pista55 (válaszként erre: 3967. - F00f50e709)
2014. aug. 15. 18:33
Csak az ereim zsírosodnak, de az nem látszik.
3968. pista55 (válaszként erre: 3966. - F00f50e709)
2014. aug. 15. 18:31
Értem hát és bízom is benne, hogy minél több "egeret" sikerül összeszedned!:DDD
3967. f00f50e709 (válaszként erre: 3965. - Pista55)
2014. aug. 15. 18:30

az fruktózt tartalmaz szemben a glükózzal


Azért abban ne legyél olyan biztos, mert olyan is van ám, hogy belül zsírosodsz (pl: ereidben - érelmeszesedésben, vagy zsírod körül zsírmáj formában)

3966. f00f50e709 (válaszként erre: 3963. - Pista55)
2014. aug. 15. 18:29

Egyébként pont ezért keresek "kísérleti egereket" :)


Mert ha itt mindenki csak ez alapján elkezd gyógyulgatni, akkor az összes gombaellenes sz_ @*r &k akkora átverések lesznek (horribilis áron)mint a mellnövelő, péni_sznövelő, narancsbőrt végleg eltüntető kenőcsök, hogy arra már nem tudnék mit írni (főleg arra gondolva, hogy ezt az orvosoknak tudniuk kellene, és ha nem mondják el az összefüggéseket, csak azt mondják hogy vegyél c....krémet akkor a beleim fognak kifordulni- mert ezek szerint őket megvették, hogy ezt mondják. Persze csak akkor, ha bejön min. 90% -os sikerarányban ) (ezért várok visszajelzést :))


:-)


Elméletben amiket leírtam kívül-belül kezelik a problémát (fokhagyma, vitamin, cukorcsökkentés belülről, a meleg ecetes víz, alkohol, hintőpor meg kívülről...) Nekem segített, remélem nektek is fog.


Szóval érted.... :)

3965. pista55 (válaszként erre: 3964. - F00f50e709)
2014. aug. 15. 18:28

Most csak kettő röviden mert nem sok időm van.

Olyan gyümölcslére gondoltam amit magunk préselünk ki a gyümölcsből.

Másik, én egész nap cukrot zabálhatok, akkor sem fogok zsírpárnákat növeszteni.:))

3964. f00f50e709 (válaszként erre: 3963. - Pista55)
2014. aug. 15. 18:14

Nézd, ha megnézel bármilyen táblázatot amelyben fehérje /cukortartalom is fel van tüntetve kajánként (péksüti, gyümi, zöldség...etc) és ha egy kicsit utánanézel a táplálkozástudománynak (vagy megkérdezel egy dietetikust), akkor eléggé látványos az, hogy sokkal de sokkal több cukrot veszünk magunkhoz, mint alapesetben tennénk (vagy akár 30 évvel ezelőtt tettük). Most így fejből írom (párszor olvastam), de valami olyasmi van, hogy pl tojás esetén van fehérje és cukor tartalom is (egyebek mellett). Elméletileg azért kell a cukor, hogy a fehérjét be tudja építeni a szervezet, + ugye energiaforrás... a tojásban ez arányban van megszerkesztve (természet által), annyi amennyi pont kell (nézd meg a testépítők oldalait). Az meg már röhej szerintem, hogy olyanba, mint az ÉTELÍZESÍTŐ is cukrot tesznek. Nézd meg az összetevőket... és mindezt azért, hogy édesebb legyen, felb@_*ssza a cukorszintedet, hogy aztán még többet egyél, mert ügye "éhes vagy": még többet költesz kajára, elhízol, zsírosodsz, aztán jönnek a cuki betegségek is... (ez meg a gyógyszergyártóknak kedvez - ha nagyon nagyon szkeptikus akarnék lenni) Ugye nem is véletlen hogy mostanság viszonylag több rákos beteg van: kilószámra "zabáljuk a kristálycukrot". Számomra a mesterséges cukor műkaja. Tudom sokaknak ez nem tetszik...de ha belegondolsz hogy egy nap hány kávét iszol, abba mennyi cukrot teszel... döbbenetes. (még egy adalék: a kutatók úgy tudják észrevenni a szervezetedbe a kezdődő rákos elváltozásokat, hogy azok a sejtek több cukrot vesznek fel a vérből...ha nem így tennék a ge*i rákos sejteket felfalnák az immunrendszered :-) jó mi?)


A kérdésedre visszatérve :)

Ha a gyümölcslé természetes: ergo te facsartad, reszelted+ préselted, azzal nincs gond (persze itt is lehet túlzásba esni). Ha arra a gyümölcslére gondolsz, ami dobozban van, arról megsúgom: nem igazi gyümölcslé, bármit bárki mondjon róla. Az úgy készül, hogy leszedik a gyümit, felaprítják, kicsavarják palackozzák (ez megy külföldre!), ami meg megmaradt gyümölcshús azt kiszárítják, majd mikor a termelésbe kell, akkor előszedik vízzel hígítják, rengeteg cukrot adnak hozzá (meg tartósítószert, savat, színezéket), aztán megint leszűrik. Ez kerül a csomagolásba. :( (ezért van az, hogy 15-25-35%-ban tartalmaz gyümölcseredetű dolgot, mert a többi 65-75-85%-ban mást tartalmaz... és mondjuk nem biztos hogy a % az valóban annyi % is...


Sajnos ilyen világban élünk :( Amit nem te csinálsz kajaként, arról nem tudhatod mi is van benne igazából :(


Meg van valami amit még anno tanultunk kémia órán (lehet neked jobban rémlik) ___fruktóz és glükóz___ különbségéről (nem vagyok kémikus, sem tanár :) ), így ha nagyon érdekel utána tudsz nézni: az irányt már megmutattam :)

Egy pár mondat, ha még mindig szkeptikus vagy:


"A szervezetben a gyümölcscukornak szőlőcukorrá való átalakulása enzimes hatásra megy végbe. Így a gyümölcscukor is felhasználódik, de elfogyasztása után, ____lassabban növeli meg a vércukor szintet____, mint a szőlőcukor. Ennek gyógyászati szempontból nagy jelentősége van. A gyümölcscukor a ____legédesebb___ ízű cukor, édesebb a répacukornál is, így ugyanolyan édes íz eléréséhez ___30-40%-kal kevesebb____ is elegendő."

wikipedia


Nekem gyerekkoromtól - kora felnőttkorig állandóan ki volt pálva a szám sarka állandó jelleggel. Képzelheted minden sz@_rt kipróbáltam kezdve a fülzsíron :P keresztül a kacsazsíron át, különböző gyógyászati receptköteles sz@rokig(bocs de nagyon fájt, mikor naponta 20x felszakadt, vérzett). Aztán egyszer felvillant bennem valami: mi van akkor ha az gomba??? mivel egy: szám sarka meleg, kettő: nedves. És mit szeret a gomba? Pont ezt a kettőt... Na és itt kezdődött a harcom... mára már elmondhatom, hogy 4-5 éve(!) egyszer sem lett sebes a szám, évente max. 1 kg.kristálycukrot eszem összesen (de szerintem ennél kevesebbet: ha tudok inkább gyümölcsöt, répalét fogyasztok, kevés mézet eszem, teázom cukor nélkül- mert ezt is meg lehet szokni, csak akarni kell... de bevallom az elején elvonási tüneteim voltak - úgyhogy erre mindenki készüljön lelkileg, aki belevág :-) )


A fruktóz meg a glukóz után meg olvasgass a neten (a fehérje/szénhidrát arányokról a testépítős fórumokon szerezhetsz infót: miért vinnél be feleslegesen több cukrot, mint amennyire valójában szüksége van a szervezetednek, nemde? Vagy szeretnél zsírpárnákat?!), mert úgy érzem, hogyha én írnám le nem hinnéd el :) (meg bocsi, de kevés az időm is :P :) )


De ha bármilyen kérdésed van, tedd fel nyugodtan, megpróbállak majd szélirányba állítani, és iránymutatást adni, hogy merre nézelődj,keresgélj :)

3963. pista55 (válaszként erre: 3957. - F00f50e709)
2014. aug. 15. 15:50
Nem tudom mennyire lehet ez a cukor kérdés igaz. Ha ez alapján élnénk gyümölcsöt sem fogyaszthatnánk mert tegyél bele egy üvegbe bármilyen gyümölcs levet és az ugyanügy fog viselkedni mint a kristálycukros víz.
3962. ec7efbffe4 (válaszként erre: 3961. - F00f50e709)
2014. aug. 15. 14:32
Köszi,egy próbát megér,nekem nem nagy áldozat a cukor meg az élesztős kaják elhagyása.Az áztatás,alkohol is oké!:)A többi meg már természetes.
3961. f00f50e709 (válaszként erre: 3958. - Sylvia31)
2014. aug. 15. 12:14

sok sikert! (remélem nem írtam hülyeséget)

Drukkolok nektek! :)

3960. f00f50e709 (válaszként erre: 3919. - Galócza)
2014. aug. 15. 12:10

Szia!


Én a nyáron tettem be a mélyhűtőbe az egyik kínai nyári műbőrféleség lábbelimet (új volt - néhány helyen szűk). Az enyémnek semmi baja nem lett (nyilván tök szárazon és papírdobozba kell beletenni, se wax, se box), bár szerintem az adott műbőrtől/bőrtől is függ. Volt már olyan műbőr szandim is ami 3 normál utcai használat után "lehámlott" (????)...


Másrészt, szerintem az emberek nagy többsége télen műbőrcsizmákba járnak, pedig télen néha van -10 C-is, nemde?


(azt viszont nem tudom, hogy mennyire pusztul ki a nagy hidegbe a gomba... :()

3959. f00f50e709 (válaszként erre: 3879. - Tototo)
2014. aug. 15. 12:03
ez nem biztos hogy jó ötlet, egyrészt a gombákból (általánosságban is) több fajta létezik. Ami jó lehet az egyikre, nem biztos hogy a másikra jó. Másrészről, ha a réz felszívódik a felázott bőrödön keresztül az biztos hogy nem egészséges! Harmadrészt: amit a gazdaboltban kapsz az növényre való (pl: szőlő) és van min. idő ami alatt a növényt nem lehet fogyasztani, te meg ember vagy :D
3958. sylvia31 (válaszként erre: 3957. - F00f50e709)
2014. aug. 15. 11:17
Köszönjük szépen ezt a hozzászólást:-)!Szerintem igazad van!Gyűjtöm a lelkierőt hozzá de nagy valószínűséggel ez lesz a megoldás mert itt mi sokan már -szinte-mindent kipróbáltunk..
2014. aug. 15. 10:13

Sziasztok!


Most láttam meg ezt a fórumot, látom sokan és sokat szenvedtek ezzel, gondoltam megosztom veletek néhány tippet/dolgot. (végülis kíváncsi is vagyok mennyire válnak be ezek az egyszerű ötletek, így kvázi "kísérleti egereket" keresek a kivitelezéshez:-) )


Őszinte leszek: Nem olvastam végig a közel 4.000 hsz-t,így nem tudom mennyire is volt szó ezekről, vagy hogy kipróbáltátok-e valamelyiket.


Rögtön egy kérdés: Van-e valaki köztetek aki kipróbálta-e legalább(!) 1 hónapig a szénhidrátcsökkentést? (nem, most nem norbicskáról van szó!) Vagyis: kávét cukor nélkül, teát cukor nélkül, csak ásványvizet, semmilyen péksütit, se fagyit, sem semmilyen magas szénhidráttartalmú étel nem vesztek magatokhoz (lisztet se)? Leírom miért gondolom, hogy járható út ez: Szerintem a körömgomba is gomba (mondjuk ez egyértelmű), ami viszont nem, és sokan bele sem gondolnak, hogy a gomba cukron él. Igen cukron. Gondoljatok bele a por alakú élesztőre pl sütésnél (+ki lehet otthon próbálni: kiürült PET palack, bele egy csomag élesztő (ami tulajdonképpen gomba), 30C-os víz (ennél melegebbet ne), +4 evőkanál cukor: pet palack lezár, majd kis ideig hagyjátok. Idő közben (kb 10-30 perc) a gombák elszaporodnak, széndioxidot termelnek, és a palack megdagad (reméljük nem durran szét :-) a kísérlet közben), ha a kupakot megnyitjátok: sziszegni fog. És ez így megy addig ameddig van cukor (táptalaj). Tehát ha már valaki több éven keresztül senyved körömgombával, lehet érdemes lenne kipróbálni azt, hogy semmilyen mű cukrot nem eszik egy hónapig magatokhoz (vigyázzatok az ételízesítőbe is van cukor!), a természetes cukrok közül (pl: szőlő) is csak módjával. (ha valakit nagyon érdekel akkor ajánlom neten nézzen körbe "candidás diéta" vagy "cukorbeteges diéta" címen. 1 hónapig bárki tud így élni / enni / inni, csak baromi nagy akaraterő kell hozzá (idő, energia: pl.:magatokra főzés), + a testetek pár nap után "nyívákolni" fog cukorért. A jó hír az, hogy ha túljuttok ezen, akkor már nem :-)


+ Másrészről: ecetes vizes(!) lábfürdő (min 10 perc) minden este (1 hónapig). Ha belegondoltok az ecet savas, a gomba meg nem nagyon csipázza a savas környezetet. Az ecet azért jó, mert természetes anyag (lencselevesbe is teszünk belőle mégsincs bajunk tőle / nem úgy mint a hypo/) ezt követően szárazra törlés, 10 perc várakozás, majd


patikai alkohol +szemcseppentő(!)= néhány csepp alkohol elhelyezése az adott területen: megvárni míg magától eltűnik


+ szárazra törlés + hintőpor, minden este és reggel (ősszel a zoknihúzás előtt behintőporozni a lábat- melóhelyen váltó cipő (aki teheti szellős pl: papucs))


+ komplex vitamin fogyasztása ( a beszűkült ételkategóriák miatt is ajánlott) (ha esetleg valaki nagyon benne van a dologba akkor + normaflore a leírása szerint)


+ csak ásványvíz fogyasztása (vagy kávé, tea de cukor nélkül)


+fokhagymás ételek fogyasztása ezen időszak alatt


+ lehet érdemes lenne zárt cipőtöket ősszel lecserélni, mert újrafertőzheti az adott területet. Itt jegyzem meg, hogy cipőt soha ne vásároljatok turiba! ne hordjátok az odaadott más által már hordott cipőket se, és próbálni is csak vékony próba pamutzokinban szabad (amit utána kimostok otthon, nem nem nejlon zokniba, hanem pamut zokniba). A nyári cipőtöket/szandikat, papucsokat pedig naponta (esténként) alkoholos vattával át kellene törölni (körömrésznél). Zokikat pedig minimum 60 fokon mosni...


Véleményem szerint az egész akkor hatékony, ha az összeset egyidejűleg alkalmazzátok. Ha már ennyit szenvedtetek, és ha látjátok, hogy a krémek nem használnak, akkor érdemes kipróbálni, mert ha beválik, akkor miért mérgeznétek a májatokat gombaölő szerekkel, nemde?? (akár a következő alkalommal?) :-)


viszont egy dologra megkérnélek titeket ezért cserébe: ha valaki kipróbálja és bejött, az majd később dobjon rám egy pü-t :) (csak kíváncsi vagyok , hogy mennyi gyógyszerészeti lobbi van a körömgomba mögött...) ha meg nem, akkor azt is :-)


Na remélem valakinek tudtam segíteni :-)

3956. sylvia31 (válaszként erre: 3955. - Letihill)
2014. aug. 15. 08:50
Na most jól megnevettettél!!Köszönöm!!!Mert tényleg nagyon dühös voltam..visszaolvastam egy csomó hozzászólást,hááát fogjam be a számat hogy csak egy éve kínlódok.. kínlódnak itt sokan évek óta..Ami azért gázabb nálam egy kicsit hogy kézköröm,szem előtt van és 6 köröm:-(!!De a remény hal meg,nem adom fel!!Most alakul,de találtam lézerest itt Db-ben,megyek 2hét múlva..Írok feltétlenül!
3955. letihill (válaszként erre: 3943. - Sylvia31)
2014. aug. 14. 23:18
Sylvia31 azért jót mosolyogtam az írásodon.Szinte magam előtt láttam a dühös arcot amit vágsz.Én csak kenegettem kitartóan már 2éve hol ezzel hol azzal,de semmi változás.
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook