Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
4074. 5847448901 (válaszként erre: 4073. - Kori54)
2014. dec. 21. 10:19
is-is :)
4073. kori54
2014. dec. 20. 17:02
Ez itt a Bulok77 című forum? Vagy inkább ingyen reklám? :D
2014. dec. 20. 13:50
:D
4071. JudyNero
2014. dec. 19. 20:36

Sziasztok kedves fórumozók!

Én is itt olvastam Bulok77-ről. Ma voltam is nála, hát az az igazság, hogy csak ódákat tudok zengeni róla. Szerencsémre én nem kezdtem el kezelgetni semmiféle szerrel a körmöm, először infókat kezdtem gyűjteni a témáról és gondoltam azzal nem veszíthetek ha hallgatok rátok és felkeresem. Azt gondoltam már akkor is jól járok ha egy szuper pedikűrt kapok. de itt azért ennél sokkal többről volt szó. Egyrészt nagyon kedves, másrészt pedig olyan szuperül lekezelte a körmöm, hogy nem is hittem a szememnek. Mindenkinek ajánlani tudom, próbáljátok ki a "tudását" és nem kell rengeteg pénzt kidobnotok az ablakon mindenféle hatástalan cuccra. Szóval köszönöm a tanácsot és keressétek fel, mert tényleg megéri.

4070. T.Erika66
2014. dec. 16. 22:38

Sziasztok! Én is már egy ideje kűzdök a gombával és ezt a fórumot olvasva úgy látom, hogy sokaknak Bulok77 oldotta meg a problémát.

Hol tudom Őt elérni? Írtam az e-mail címére de nem kaptam választ.

4069. 5847448901 (válaszként erre: 4068. - Kori54)
2014. dec. 16. 13:36
akkor lehet nem is a körmét piszkálták? :)
4068. kori54 (válaszként erre: 4047. - Zánka25)
2014. dec. 15. 16:00
"Ma fogadott" és már boldoggá is tett? hahaha, de jó!!!:D
2014. dec. 10. 15:48
BULOK77, keressétek fel, és megoldja minden problémátokat!!!!!!!!!!
2014. dec. 9. 09:26
Szerintem keressétek fel bulok77-et itt a fórumon, ő egy csodadoktor ezügyben!
4065. Montelino
2014. dec. 8. 18:25

Még azoknak akik lábat áztatnak, ne törcsivel töröljétek szárazra a lábatokat (ujjatokat), hanem egy erősebb konyhai törlővel, ami papír, csak kidobjátok, nem kell annyi törcsit mosni. Lehet van akinek ez alap, nem tudhatom, csak egy ötlet.

Rossmannban és a Müllerben is van saját márkás olcsó papírreszelő.

4064. Montelino (válaszként erre: 4063. - Csipkerózsika)
2014. dec. 8. 18:21

A fekete béléses cipőimbe nem igazán akartam fehér port szórni, a spray meg kb. 650-700Ft volt és nem csak cipőbe lehet fújni, átlátszó, gyors megoldás.


Ma meghozta a postás egyik külföldi rendelésemet, ez egy körömgomba elleni krém (itthon nem kapható), november közepén vettem, azt hittem elvesztette a magyar posta... de megérkezett. Most már nem kell szerintem, de lehet jó lett volna nekem is (olvastam róla véleményeket a neten és az emberek 80%-a elégedett volt vele), tartaléknak azért jó lesz.

4063. Csipkerózsika (válaszként erre: 4061. - Montelino)
2014. dec. 5. 19:49

Felesleges a cipőfertőtlenítő spray, helyette ott az olcsó és hatékony szódabikarbóna. Egy-két teáskanálnyit beleszórni a cipőbe és éjszakára bent hagyni. Fertőtlenít és szagtalanít.

A hintőpor helyett is jobb.

4062. Kiss Ildikó (válaszként erre: 4058. - Montelino)
2014. dec. 5. 16:54

Nagyon köszi a beszámolót! hasznos volt :-)

Puszi érte

4061. Montelino (válaszként erre: 4060. - Lencsi)
2014. dec. 3. 21:50

Mások tapasztalataiból is lehet okosodni. Az enyém már nem gombás szerencsére. A levendula olajról én is egy netes oldalon olvastam (hogy ez ellen is jó).

Vegyetek egy jó cipőfertőtlenítő sprayt is, ha nem akarjátok minden cipőtöket lecserélni ill. a zoknikat ecetes öblítővel kell öblíteni, mert a legjobb mosószer se elég jó, ha akad beteg a családban.

4060. lencsi (válaszként erre: 4058. - Montelino)
2014. dec. 3. 21:39

Amikor csak ilyen kis része gombás , simán elmúlik ezektől a szerektől. A baj akkor van, ha évekig nem törődnek vele.


Az a helyzet, hogy akik itt már több éve nem jutottak semmire, csak rosszmájú megjegyzéseket tesznek, nem csak annyira gombás a körmük, mint Neked. Azt hiszik , ha itt olvasgatják ki mit csinál attól elmúlik nekik is:-)

4059. Montelino (válaszként erre: 4058. - Montelino)
2014. dec. 3. 21:19
ruhany=zuhany
4058. Montelino
2014. dec. 3. 21:16

Sziasztok!


Végigolvastam az írásaitok nagy részét... nem mondom nagyon elszomorító, hogy valakinek évek óta ez a gondja.

Szeptember közepén vettem észre, hogy a nagyujjamon a köröm vége kissé fehéres-sárgás, körömgomba volt a kezdeti stádiumában (anyunak van és neki a bőrgyógyász írt fel kenőcsöt meg gyógyszeres körömlakkot (Kitonail azt hiszem), használ neki. Gondolom tőle jutott el hozzám ha esetleg véletlen az én zoknimat hordta 1x, amíg nem kezelték).

Én gondoltam kezdem a házi módszerekkel, mert nem nagy a baj még (és nem szeretek orvoshoz járni), vettem rá tiszta teafaolajat, Aromax 5ml-s mini (bár az üvege nagyobbnak néz ki jóval) elfogyott elég hamar, napi 2-3x-os kenés után, már javulgatott kissé, láttam rajta, de még volt a körmöm alatt. Persze eléggé lereszeltem a körmöm végét, amennyire tudtam (és nem fájt). Amíg nem jutottam el a boltba (ugye elfogyott az olajam) pár napig propolisz tinktúrával kenegettem napi 3x(propolisz gyógyszertári alkoholban oldva) és szerintem ez segített rajta, ugyan a körmöm mellett a bőrt és a körmömet is elszínezte barnásra (a propolisz miatt, ami nem átlátszó) de a körmöm alatt tiszta a bőr már. Eljutottam a boltba és vettem levendula olajat (aminek a hatása hasonló a teafaolajéhoz, csak ez nem annyira büdös, kevésbé szárít és olvastam egyik netes oldalon, hogy valakinek a babájának a körmét helyretette) azóta azzal kenem naponta 2x (a biztonság kedvéért). Ma se láttam semmit a körmöm alatt és elég gyorsan nő, az új rész is szép és a sokadik ruhany után a propoliszos barnaság is lejött azóta (ecetes vízzel hamarabb is lejött volna szerintem a propolisz). Ha valaki most látná a körmömet, nem gondolná, hogy gondom volt szerintem. Elég gyorsan nőnek a körmeim, a hajamra szedek hajvitamint, az hat körömre is.

Lábáztatást nem próbáltam, de van itthon holt tengeri só, azzal próbálkoztam volna legközelebb ill. ecetes vízzel.

Ha valaki már végképp mindent kipróbált, szerintem adjon egy esélyt a propolisznak (szájherpesz ellen is jó) és a levendula olajnak. A levendula olaj jól keverhető a teafaolajjal, ha valakinek van otthon szerintem keverje őket.

Étkezés tekintetében hanyagolni kell a cukros, élesztős kaját, szénsavas italokat. Nem mindegy mit eszik egy beteg ember és ez is betegség.

Javulást skacok és Kellemes Ünnepeket!

4057. 5847448901 (válaszként erre: 4056. - Ec7efbffe4)
2014. dec. 3. 19:56
biztos lesz olyan is akinek már gyerekkorában körömgombás volt de két hét alatt meggyógyult egy csodakencétől :)  én is szeretnék egy ilyet,léci léci léci
4056. ec7efbffe4 (válaszként erre: 4053. - 5847448901)
2014. dec. 2. 16:08
Dehogynem,rögtön volt vevő!:D
4055. ca6273a8a5 (válaszként erre: 4052. - Zánka25)
2014. dec. 2. 15:56

Örülök, hogy te is jártál nála, én is voltam már kétsézer is, bibi:)

Nagyon ügyes, tapasztalt, belevaló kis nő:)

4054. kori54 (válaszként erre: 4053. - 5847448901)
2014. dec. 2. 12:54

Sziasztok! Na, ez most itten nem a reklám helye :), de azért elmondom hogy jártam. A nagylábbujj köröm belső oldalán régóta küzdök a gomba ellen. Egy darabig úgy tűnt, hogy elmúlt (nailnerrel kenegettem), de a tavalyi tél visszahozta a zárt cipők hordásától. Idén tavasszal ugyanott beszakadt a köröm elvált a körömágytól, de csak ugyanazon az oldalon. Aztán szép lassan begyulladt. Próbálgattam mindenfélével kezelni a gyulladást házilag ecet, paradicsom stb, végül az aloe levélpakolás lehúzta a gyulladást.

Sajnos két hónap múlva megint visszatért, de az aloe már nem használt. Ecetes betadinos áztatást ajánlottak és tetrán kenőcsöt. Akkor már nagyon piros és duzzadt volt a körömház, nagyon megijedtem, hogy mégis a sebészeten kötök ki vele.

A tetrántól csak rosszabb lett a helyzet. Egy véletlen folytán hallottam a gentamicin nevű krémről ami gombaölő is. Nem akarom elkiabálni, de

nagyon hamar elmúlasztotta a körömágy gyulladást és azóta a köröm is úgy tűnik visszanőlt a húsba. Még nem vagyok teljesen biztos, hogy a körömgomba is eltűnik végleg, mert az ugye nem megy egyik napról a másikra, de reménykedem hátha azon is segített ez a kenőcs.

2014. dec. 2. 10:13
hm,nem megy a bolt? :P
4052. Zánka25
2014. dec. 1. 18:37

Alexa ismét csak köszönet a szuper munkádért és a tudásodért! A mostani második alkalom után a gomba már szinte egészen eltűnt, a körmöm szép!

Akinek ilyen problémája van és jót akar magának Őt keresse! Ez tapasztalat.

2014. nov. 22. 10:51
Drága Alexám köszönöm szépen, hogy újra, újfent megmentetted a körmöm!!! Köszönöm!
2014. nov. 12. 16:21
Alexám bocsi, majd a jövő héten, de akkor már muszáj mindenképpen!!!! Most így alakult, remélem köv. héten már minden okésabb lesz mind melóhelyileg mind apuilag.
4049. Armada
2014. nov. 12. 14:47
Sziasztok!Ma jártunk az Anyukámmal Alexánál,fantasztikusan érti a szakmáját.Úgy volt hogy csak őt fogja pedikűrözni"csúnya körömgombáival" de szerencsémre pont lett egy szabad helye így engem is megcsinált.Nagyon nagy élmény volt, emberileg is,mintha 1000éve ismernénk egymást,közvetlen, barátságos természetes egyéniség.Mindenkinek csak ajánlani tudom!!!Köszönöm
2014. okt. 30. 10:44
bulok77 :)))))))))))))) ő a probléma megoldója!
4047. Zánka25
2014. okt. 29. 19:44
Sziasztok! Örülök, hogy itt rátaláltam bulok77-re! Ma fogadott és el sem tudom mondani milyen boldog vagyok! Teljesen megszabadított a rémes gombától. A körmöm újra rózsaszín és az általa adott olajjal való csöpögtetés után egészen olyan lesz mint régen. Ez nem reklám, Ő valódi csoda!! Semmilyen házi gyógymód nem segít (tudom, mert sok mindent próbáltam), csak Ő! Köszönöm!
4046. ca6273a8a5 (válaszként erre: 4040. - Indah)
2014. okt. 29. 14:42
Örülök, hogy te is jártál nála, és neked is segített:)))))
4045. ca6273a8a5 (válaszként erre: 4041. - Lencsi)
2014. okt. 29. 14:42

örülök, hogy neked is segített, ő egy igazi csodatevő!!!!!

puszi Alexa!

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook