Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


174. gombamama (válaszként erre: 173. - F72d419d5f)
2007. ápr. 24. 10:46

Hello Tilva!

Ezekről a homeopátiás cuccokról még nem hallottam, de biztos, hogy ki fogom próbálni. Nekem bejöttek már néhányszor ezek a golyócskák, a gyereknél tök jól működik! Nem tömöm őket folyton antibiotikumokkal, és lényegesen olcsóbb is! Szóval jók a tapasztalataim, utána fogok nézni mindkettőnek.

Echinacea szirupot az 5 évesem szokott enni immunerősítés céljából tél végén, és ovikezdés előtt, mielőtt közösségbe kerül. Hogy a körömgombára milyen hatással lehet, nem tudom.

Mindenesetre kösz, érdemes körbejárni a témát.

2007. ápr. 24. 06:42

Szia

Ha már ennyi mindent kipróbáltál ,és nem nagyon használ,akkor lehet hogy belsőleg is van valami.Próbáld ki a homeopátiás golyócskákat hátha segít belsőleg is eltüntettni a gombát

ECHINACEA C15-ÖS

RHUS TOXICODENDRON C 30-AS napi 5 golyócska mindkettőből


Próbáld ki ,nincs vesztenivalód,de mellette azért kenegesd a körmöd valamivel

Egy-hónapig/naponta/. felváltva szedd aezeket.

2007. ápr. 23. 20:56

Hello Mindenkinek!

Hasonló gonddal kereslek fel titeket!24 éves srác vagyok,és már 2 éve szenvedek a körömgombával,de nem tudom "kiölni".

Talán ennyi mindent még senki se próbált ki mint én.Mindig a cél elött tér vissza vagyis esik vissza,mikor már majdnem az utolsó körömvágás lenne,ami eltüntetné a jelét.

Eddigi próbálkozásaim:

-Lamisil kapszula (kb 5 csomag)5*5000ft:)

-Ecetes áztatás,és kenés

-jódtinktúrával és szaliciles jóddal való ecsetelés

-fertőtleníő szerekkel kentem le (floraszept)

-cipőket fertőtlenítettem(flóraszept illetve formalin)és új cipőt vettem (bőr cipőt)

-Loceryl gombaellenes körömlakk

-táplálkozás módosítás(azt hallottam ez is lehet befolyásoló)

-naponta mosom a lábam legalább 2 szer (midnegyik eljárás mellett ezt csináltam)


Szóval rengeteg dolgot kipróbáltam de mind hiába.

Soha se volt körömgombám,pedig fiatalabb koromban sokat jártam uszodába.Meg nem vagyok érzéskeny semmi kütyüre.


Jelenleg foghagymával kísérletezek 1 hete használom,még 1 hónapot várok az eredményre.

A teafaolaj felkeltette az érdeklődésemet,de ha valami más ötletet még tudtok mondani azt megköszönném!

Kicsit úgy érzem mindha lassan lány lennék,mert azok foglalkoznak magukkal ennyit.A lábam lassan a végzetemmé válik vagyisa körmöm,nem telik el úgy nap,hogy ne néznék vele szembe,hogyan is áll a dolog.

Meg ugye itt a nyár lassan,és a strandolás is visszataszít,mert mit mondanak az emberek.

Aki ebbe nem csöppent bele az úgy vélekedik,hogy igényteleség (tisztálkodás hiánya) miatt következik be.Szóval elég elkeseredett vagyok,mert nem hat rám az ég világon semmi gyógymód.

A fő gond az,hogy keserves "munka" árán elérem,hogy majdnem lenő a beteg rész,és egyszer csak drasztikusan visszaesik napok alatt.


Légyszi segítsetek!orvoshoz nem megyek,mert már pár bőrgyógyászt kipipáltam.A gyógyszeres kezelés meg nem biztos,hogy egészséges dolog.Meg nem vagyok egy gyógyszerzabáló,és ezért se akarok többet az életbe lamizilt szedni.

171. Mókica
2007. ápr. 23. 11:29
nekem az ecetes, hydrogén peroxidos fújástól egyre jobb....néha be is áztatom foghagymás vizbe de nem túl sűrűn! Ahogy nő a körmöm úgy nő le vele együtt a gombás rész is:)
170. f72d419d5f (válaszként erre: 167. - Belba)
2007. ápr. 23. 08:50
Veszek én is teafaolajat,azt hittem hogy az ecetnél nincs jobb,de ezt kipróbálom
169. Mókica (válaszként erre: 150. - Dobos)
2007. ápr. 23. 01:18

köszönöm! Utánanézek, hogy itt kinnt is lehet e kapni!

Puszó:DD

2007. ápr. 22. 19:12
Hát Belba, ez nagyon biztatóan hangzik... Remélem nálam is beválik, bár a héten már két nap kimaradt áztatás-ügyileg. De a teafaolajjal kenegetem szorgosan. Mindenképp beszámolok!
167. Belba
2007. ápr. 22. 00:34

Sziasztok!

Nekünk (a férjemnek és nekem) tökéletesen bevált a TEAFAOLAJ!!!

A férjemnek mióta ismerem gombás volt a lába és a lábkörmei... Próbált ő is mindenfélét az eltelt évek alatt, még legjobban az ecetes ecsetelés vált be, de csak időszakosan tüntette el a gombákat, félév múlva újra előjött minden.

Naná, hogy az évek alatt én is elkaptam tőle, képtelenség MINDENT állandóan fertőtleníteni.

(Nekem csak 2 körmömön jött ki gombásodás.)


Aztán tavaly valaki ajánlotta a férjemnek a teafaolajat. Én nem hittem benne, még jól meg is szidtam, hogy valami kuruzsló kolléganője tanácsát minek kell megfogadnia?!

De el kellett ismernem, hogy 2-3 ecsetelés után nyomtalanul eltűnt a lábáról minden gombásodás!!!

Erre én is kipróbáltam : 2x ecsetelés után újra gyönyörűek a körmeim, semmi gomba, semmi vastagodás! :-D

(Cipőket nem is fertőtlenítettük!)


Úgy csináltuk, hogy fürdés után egy vattás pálcikára csöppentettünk a teafaolajból és alaposan beecseteltük a köröm tetejét, oldalát.

(Iszonyú büdös, de könnyebb ezt kibírni néhány alkalommal, mint a körömgomba gusztustalan látványát.)


Most már 1 éve SEMMI nem jött vissza, se neki, se nekem, úgy tűnik véglegesen megszabadultunk a rohadék kis gombáktól.

Nem is kellett többezreket kiadnunk csodaszerekre, sem tablettákat enni, ez a TEAFAOLAJ 600-700Ft-ért kapható gyógynövényboltokban, DM-drogériákban, Rossmann-boltokban. :D

2007. ápr. 19. 16:33

Sziasztok! Ez a Phyto tényleg hatásos lehet! A klinikai tesztek szerint 10 beteg 32 körméből 12 hét után mind a 32 meggyógyult, negatív gombásodást mutatott. Akit bővebben érdekel:


[link]


Én igencsak kipróbálom, mert volt már gyógyszeres kezelésem 10 hónapig, egyik sem hatott, aztán kipróbáltam a jódot, ecetet, hagymát, teafaolajat, még domestost is... :-) Eredmény nem sok. Ez az utolsó próbálkozásom, már belefáradtam...

165. Triszo
2007. ápr. 18. 17:27
Különben meg azt mondják a dokik, hogy belsőleg kell gyógyítani. Én egyébként régen szedtem egy kapszulát (5000/doboz) 1hétig kellett szedni majd szünet és ismét de semmit se ért. Szemét dolog ez a gomba!
164. Triszo (válaszként erre: 161. - Th760618)
2007. ápr. 18. 17:23
Szia! Igen, recept nélkül is lehet kapni.
163. Triszo (válaszként erre: 160. - F72d419d5f)
2007. ápr. 18. 17:23
Szerinted nem lehet érezni a szagát egy kis idő múlva? Mondjuk lehet, hogy csak az orrom van vele tele. Csak azért írtam mert nem szeretném, hogy a párom mindig ecet szagúnak érezzen. Csaó
162. kata969
2007. ápr. 17. 15:05
A fokhagymáról még nem hallottam, de az ecetes áztatást már igen, a régi öregek ezt használták. Ez akkor is hatásos, ha a strandról, uszodából hazajövet érzed, hogy viszket, vagy a lábújjaid között bereped. Töményen rá lehet vinni az ecetet egy vattával. (Azt nem állítom, hogy nem csíp)Viszont ha jól látom - lehet hogy tévedek - én már arról is hallottam, hogy a körömgombát csalánteával is lehet gyógyítani. A csalán teának van olyan hatása a népi gyógyászat szerint, hogy tartós fogyasztása esetén elöli a gombát. Azért tudni kell, hogy nem két napig kell inni a teát, hanem tartósan.
161. th760618 (válaszként erre: 159. - Triszo)
2007. ápr. 17. 13:19
Triszo tőled szretném kérdezni, h amit ajánlottál (7130Ft) azt recept nélkül is lehet kapni??? Köszke
160. f72d419d5f (válaszként erre: 159. - Triszo)
2007. ápr. 17. 09:54
Szia szerintem semmi baj az ecettel ugyanis hamar elpárolog
159. Triszo
2007. ápr. 17. 08:38

Sziasztok!


Igen, nagyon jó az ecet. Persze én mindig elefeljtem meg hát ecet szagod lesz tőle. A lényeg, hogy jól be kell juttatni aköröm pereme alá.

Most olvastam a PHYTO Nagelprotector-ról. Állítólag makacs esetben is tuti. Naponta 2x kell kenni és 300 alkalomra elég. 7130ft.ba kerül.

158. f72d419d5f (válaszként erre: 157. - Th760618)
2007. ápr. 17. 07:58
Szia olvasd el a hozzászólásokat.A legtöbben ecetet fokhagymát használnak
2007. ápr. 17. 07:55
Sziasztok! Nekem is elkezdődött a körmömöm a gombásodás:( Szeretném tudni, h a legtöbbeteknek mi vált be. Kipróbálnám. Voltam már bőrgyógyásznál is, de 4.500 Ft-os gyógyszert írt fel, használt, de 1 év múlva újra kijött!!! Szeretnék egy hatásos de nem drága gyógymódot. Lécci, segítsetek! Előre is köszi, Hajni
156. f72d419d5f (válaszként erre: 155. - Gombamama)
2007. ápr. 17. 07:48
Szia igen fülpálcikával reggel-este,de van hogy kimarad
155. gombamama (válaszként erre: 154. - F72d419d5f)
2007. ápr. 16. 21:22

hello tilva! köszi a biztatást, nagyon kell, és jól esett! megint ázik a lábam. ez így szerintem menni fog, hogy esténként itt lógatom fél órácskát a vödörbe, míg írok nektek.

a másfél hónap nagyon gyors! én nem is számítok arra, hogy idén nyáron még hordhatok sarut is. pedig imádom!

reggel-este kened sima ecettel? fülpiszkával? vagy hogyan?

154. f72d419d5f (válaszként erre: 152. - Gombamama)
2007. ápr. 16. 06:53
Szia csak hajrá nekem már nagyon szépen kezd helyre jönni igaz hogy én csak az ecetet használom kb másfél hónapja
2007. ápr. 15. 21:17
bekentem a körmömet, büdi ez a teafaolaj, kb. 10 perce szaglászom a lakásban, hogy mi ez a poshadt szag.... hát a lábam..........
2007. ápr. 15. 21:00
sziasztok! ma este kezdem az általatok javasoltakat: épp ecet+foki+körömvirág+izsópfű főzetében ázik a lábam, majd teafaolajjal kenem be. szeretnék kitartó lenni, majd beszámolok az eredményekről. kösz a tippeket
151. dobos
2007. ápr. 3. 18:13
bocsi nem jó írtam a szer nevét,/fungicid/ el néztem.
150. dobos
2007. ápr. 3. 17:51

Szia Mókica.A szer neve /Tetbisil/10%-os formalinnal átitatott kendő kizárólag cipőfertőtlenítésre.

-a formalinnal átitatott kendőt a cipőbe kell helyezni

-a cipőket 24 órára bele kell tenni műanyag zacsiba

-a kendő kivétele után szellőztetni kell a cipőt 72 órán át a szabad levegőn.

149. Mókica
2007. márc. 31. 12:51
Én azért szépen áztatgatom a lában minden este a fokhagymás-ecetes-hydrogene peroxidos vizbe+ utána ecetes fújás...mintha kicsit jobb lenne:)
148. Mókica (válaszként erre: 147. - D@nu)
2007. márc. 31. 12:50
uhhhhhhhhhh:(ez komoly volt:))
147. d@nu (válaszként erre: 140. - NOA)
2007. márc. 31. 00:05
Az én dédim még a megvágott ujját is lepisilte! Kiszaladt az udvarra, fel a szoknya és kész is! :)) Mindig azt mondta, a pisi mindenre jó! Hááát, azért torokgyulladást nem gyógyítanék vele...
146. 03755e6896 (válaszként erre: 140. - NOA)
2007. márc. 30. 22:45
Ezt én is hallottam. Az apukám 70 éves és ő mondta,hogy régen ezt csinálták :) mert akkor még nem voltak ilyen csodaszerek.
2007. márc. 30. 13:08
A vizelet felhasznalasa tenyleg hatasos lehet, regi kulturakban altalanosan elfogadott gyogyito anyagkent hasznaltak, ugyanis steril, mar ha egeszseges a gazdaja. Tyukszemre hallottam, hogy jo, a regi korzeti orvosom felesege lepisilte a kezen levo tyukszemeket, es azt mondta, hogy hasznalt. Lehet gombasodasra is. Ennyi erovel huvelygomba eseten csak jo helyre kellene pisilni? :)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook