Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


264. kitty72 (válaszként erre: 259. - Gregoriusz)
2007. jún. 1. 22:48

Szia Gregoriusz!

Hát , akkor te sem panaszkodhatsz az idővel. Én 85- ben( nem vicc )kaptam először el. Többször kikezeltek már, több bőrgyógyász, többféle gyógyszer. 2 év volt a leghosszabb idő, amit tünetmentesen éltem azóta. Mindig visszajön, Így nem is nagyon érdekel, csak ilyenkor nyáron nagyon elkeserít. Ecetet mindig használok, de az nem elég arra, hogy ne jöjjön vissza. Ezt aamit írtál most megnézem, hátha ez lesz a tuti.

2007. jún. 1. 20:24

Érdekes miket írtok. A körömgomba lenövése kb. 9 hónap. Körömgombát kaphatsz egy kis sérülés miatt, amikor védtelen a köröm, vagy legyengült az immunrenszered,esetleg elkaptad egy fincsi helyen. De a te gombád ugyan úgy fertőz, mint azé akitől elkaptad.

Miért ne hordhatna bárki edzőcipőt? Attól még nem lesz körömgombája, max izzadni fog a lába, amitől felpuhulhat a hám szarurétege, s miután a verejtéke bomlásnak indul max. baktériumok szaporodhatnak el benne. Na ettől büdös a láb pl.

Ez után valóban jöhet a bőrgomba, de csak aki hajlamos rá.

De itt a nyár, és az ember szeret strandra járni, ott fürdő is van, nem éppen egészséges lábakkal. Ott pl, bőrgombát, nomeg körömgombát lehet a zuhany alatt, vagy csak úgy a strand kövén. Vagy ha elmész vendégségbe vigyél vendégpapucsot, mert ki tudja ki viselte előtted.

Igen hallottam már, a domestos, és ecet hatásosságáról mert fertőtlenít és gombaölő hatású. Ha esetleg van olyan köztetek akinek ezektől rendbejött a lába az írja le.

A cipő fertőtlenítése pedig formalinnal 25-30%-al, a cipőbe beteszel egy formalinnal átitatott vattát, berakod egy zacskóba,majd lezárod. Két napig rá se nézz. Ezt lehet lábon is, de csak 10-15%-al. Utóbbi csak a lábgombára alkalmas, ha jól tudom.

De, sajnos az orvost nem lehet elkerülni. De a sebészt igen, mert a köröm letépése semmi eredménnyel nem jár.

üdv é sok sikert

2007. jún. 1. 18:56

Egésséges lábbelit hordani az évszaknak megfelelően.

Pl.: tiszta röhej, amikor nyáron meleg NIKE félcipőben járnak, a skinhed bakancsról már nem is szólva.

Egyébként ajánlom a "mezítlábos" szandált melegben,

a természetben (pl. kert) mezítlábos tartózkodás.

261. edo75 (válaszként erre: 253. - Edb6c38cef)
2007. jún. 1. 15:53

szia!

ezt írtam pár napja: -"az a lényeg hogy naponta kezelni kell a körmöt!

pl.zuhanyozás után jól ki kell takarítani a köröm alatt és befújni KODAN vagy Clarasept Derm spray-vel.

persze sokan ott rontják el,hogy a körömvágást a gombás körömmel kezdik :(

ezt nem szabad! mindig a beteg köröm legyen az utolsó és utána valami eszközfertőtlenítővel,befújni az ollót,reszelőt...

pl Mikrozid!"

és a cipőt is fertőtleníteni kell!!!!! csak akkor működik a dolog ha kitartó vagy és naponta szánsz rá pár percet! remélem tudtam segíteni! (több ismerősöm is betartotta és már nagyon szép a körmük.

260. gombamama (válaszként erre: 259. - Gregoriusz)
2007. jún. 1. 15:15
Keves Greg! Le ne szedetsd!!! Nekem egy véletlen baleset folytán szakadt fel a körmöm, és le kellett szedni.(Szörnyű volt a gyógyulás, bizarr és fájdalmas és hosszú) Addig soha semmilyen gondom nem volt. És azt mondták, az új körmöm szebb lesz, mint valaha... Hát már félúton begombásodott, nekem meggyőződésem, hogy pont a sebbe kerülhetett vmi gomba. Azóta már a másik nagyujjam is ilyen, és én visszasírom a régi időket, amikor még nem is tudtam, hogy létezik körömgomba...
259. Gregoriusz (válaszként erre: 258. - Kitty72)
2007. jún. 1. 13:32

Szia, természetesen van ismertetője:

[link]

Itt le van írva minden róla, és ha akarsz rendelni akkor dobj nekik egy e-mailt a forgalmazó, mivelle címére. Én kedd óta kezelem, még érdemleges változás nem történt, dehát 3 nap alatt nem lehet csodát várni :-) Főleg nálam nem ahol már 4 éve ilyen és már mindent kipróbáltunk. Most van a türelmi időszak, de ha ez sem hat akkor én végleg feladom, vagy leszedetem. Szal most életre-halálra megy a dolog :-)

258. kitty72 (válaszként erre: 256. - Gregoriusz)
2007. máj. 31. 21:27

Sziasztok !

Olvasgatom az oldalatokat, mivel sajna nekem is van gondom ezen a téren. Azt szeretném kérdezni, hogy van - e erről a termékről valamilyen információ valahol. Ha igen akkor írd meg légyszi, vagy egyáltalán te honnan hallottad? / bocs, ha már régebben megírtad / Köszi.

257. riru
2007. máj. 31. 18:07

SziasztokTNagy problémám van.Nekem sajna körömgombásodásom van és kipróbáltam már 3 féle nagyon kiváló kenőcsöt rá,de egyik sem hozta meg azt az eredményt,amitől elmúlhatna.Ha vki tud ajánlani olyan gyógyszert,az kérem írjon mihamarabb!

Előre is köszönöm!!!

256. Gregoriusz (válaszként erre: 252. - Gombamama)
2007. máj. 31. 14:50

Nem, nem kellett hozzá vény, bármikor meg lehet venni. Csak én nem patikában vettem meg, mert 6 patikát néztem végig de egyikbe sem volt. Ezért internetről megrendeltem a forgalmazóktól (Mivelle).

Közbe minden nap kenegetem vele, fura illata van, de hatásosnak tűnik. Állítólag 2-3 hét múlva lehet majd látni az első változásokat, ha javul akkor szólok!


Greg

255. Triszo (válaszként erre: 251. - Gregoriusz)
2007. máj. 31. 11:11

Szia!


Mindenképpen számolj majd be erről a -reméljük- csodaszerről. Sok sikert!!!!

2007. máj. 31. 09:44
Bocs, még egy kérdés: ha már ronda a lábujjam, viszont itt a szandál szezon, azért rámehetek körömlakkal??
2007. máj. 31. 09:38

Sziasztok! Örülök, hogy megtláltam ezt a fórumot. Nekem elég érdekes a gondom: a nagylábujjam körme totál gombás, ilyen-olyan csodaszerekkel kezeltem külsőleg. Lehet, hogy nem elég kitartóan, de eredményt nem értem el. Viszont: már két éve megfigyeltem, hogy tavasszal elkezd lenőni a köröm, totál lenő fél év alatt. Hurrá, elmúlt, gondolom én. Aztán ősszel elkezd újra begomgásodni az egészségesnek látszó köröm, és indul újra a verkli, féléves váltásban.

Lökésterápiát (gyógyszert) nem akarok, mert a vesém így is a határon van.

Én csak ezt a féléves vetésforgót nem értem, hogy menetrend szerűen elkezd szépen lenőni, utána meg az egészséges begombásodik újra...

252. gombamama (válaszként erre: 251. - Gregoriusz)
2007. máj. 30. 20:16

Hello! Feltétlen számolj be legalább hetente, hogy milyen változásokat látsz!

Fel kellet íratni?

2007. máj. 30. 14:29
SZiasztok, megvettem ezt a Phyto Nagelprotectort, ezt a legújabb fejlesztésű, német csodastiftet. Napi 2x kell bekenni vele, és állítólag legrosszabb esetekben is segít, 8 ember 32 körméből 12 hétre rá mind a 32 db negatív gombatesztet mutatott. Meglátjuk mi lesz, bár nem olcsó (7130 Ft) de sokkal jobb mint azokat a bogyókat szedni, amik nem hatottak hanem csak a májat teszik tönkre...
250. gombamama (válaszként erre: 249. - Kalthelios)
2007. máj. 24. 21:39

ahha. akkor biobolt lesz, mert elég messze vagyok Bp-től, húzós lesz a futár... de látod? máris segítettél!

kössz

249. Kalthelios (válaszként erre: 248. - Gombamama)
2007. máj. 24. 14:41

Szombaton hajnalban megrendeltem, itt, a hoxa oldalon, tegnap meg is érkezett.

Nem győztem kivárni, ezért szombat délben a sarki bioboltban is vettem.

Az árakban alig van különbség. Ha itt rendeled meg, a futárszolgálat díja jön rá, ha boltban veszed, a kiskereskedelmi árrés...

248. gombamama (válaszként erre: 247. - Kalthelios)
2007. máj. 24. 12:27

Hát ez azért elég biztatóan hangzik. Feltétlen érdekel a kis "karfiolod" sorsa, várom a további fejleményeket.

Te hol szerezted be az ezüskolloidot? Itt vetted a neten?

Alszom rá egyet, én már csak ilyen vagyok. De beletetted a bogarat a fülembe...

247. Kalthelios (válaszként erre: 245. - Gombamama)
2007. máj. 24. 12:22

Igen, szombaton délután kipróbáltam.

A csuklómon volt vörös, viszketős foltot a legelső bekenéssel elmulasztotta. Már csak rózsaszínű foltocskák emlékeztetnek a szétvakart sebeimre.

Van az egyik lábujjamon egy olyan köröm, ami már nem köröm, hanem burjánzó gomba. Szerencsére az egyik kis körmöm fajult el.

Mint olvashattad, meg kell várni, amíg a gombás köröm teljesen lenő, és utána is kezelni kell, amíg a körömágyban megbúvó "gyökereket" is kiirtjuk. (Azt hiszem, Zizisicc írta valahol lentebb.)

Szombat délután óta kenegetem a mini karfiolomat ezüstkolloiddal. Az idő rövidsége miatt még semmilyen tapasztalatról nem tudok beszámolni, de ígérem, ahogy eredményes lesz, mindenkivel boldogan tudatom!!!

Patikaszereket elvből nem használok már évek óta semmilyen betegségre.

Az ecetes és más népi gyógymódok nekem nem váltak be. Nem beszélek le róluk senkit.

A manikűrkészlet fertőtlenítését viszont mindenképpen javaslom minden egyes használat után.

246. edo75
2007. máj. 24. 11:29

körömgomba?!

az a lényeg hogy naponta kezelni kell a körmöt!

pl.zuhanyozás után jól ki kell takarítani a köröm alatt és befújni KODAN vagy Clarasept Derm spray-vel.

persze sokan ott rontják el,hogy a körömvágást a gombás körömmel kezdik :(

ezt nem szabad! mindig a beteg köröm legyen az utolsó és utána valami eszközfertőtlenítővel,befújni az ollót,reszelőt...

pl Mikrozid!

245. gombamama (válaszként erre: 244. - Kalthelios)
2007. máj. 24. 09:34

Elolvastam az oldalt. Köszi az ötletet. Szeretném tudni, hogy te ki is próbáltad? Vagy csak hallottál erről?

Van vkinek konkrét tapasztalata ezüstkolloid-ügyben?

2007. máj. 24. 01:49

Lassan már részesedést kérhetnék az ingyenreklámért Hoxától :-))), mert ismételten az ezüstkolloidot ajánlom.

MINDEN gomba ellen jó - bőr, köröm, láb, hüvelygomba...

Ezen kívül vírusos és bakteriális fertőzések, krónikus gyulladásos folyamatok, pikkelysömör, korpásodás, nehezen gyógyuló sebek, égési sérülések, napon leégés... stb.


Arra vigyázzatok, hogy az ezüstkolloiddal bekent bőrfelületet ne érje napfény! Nem tudom, miért, de itt van előttem a használati utasításban.


Menjetek át a www.bioszallito.hu-ra! (Az is a hoxához tartozik.)

Olvassátok el a még részletesebb termékleírást, mint amit akkor találtok, ha itt, a jobb fölső sarokban rákattintotok az ezüstkolloid szóra.

2007. máj. 24. 01:36
Senkit sem akarok elkeseríteni, de az, hogy a felszínen néhány nap v. hét kezelgetés után nem látszik a gomba, még nem jelenti azt, hogy mgszabadultál tőle. Sajnos a spórák nem tűnnek el a mélyből. Ugyanis a körömgomba nem csak felszíni elváltozás. Valahol a 226. hozzászólás környékén már leírtam a teljesség igénye nélkül, hogy még mimindennel függ össze. A végleges gyógyuláshoz több oldalról kell kezelni, különben kiújul.
242. laufer
2007. máj. 23. 05:53

Sziasztok!

A paucsszezonhoz annyit, ha szégyelljük, ha nem a randa körmünket, nem hiszem, hogy jó ötlet lenne egész nyáron zárt cipőben "főzni". Úgy tudom ilyen közegben szaporodik legjobban a körömgomba. Én most azt csinálom, hogy a munkahelyen papucsba bújok, hiszen az asztal alatt nem látszik, és csak akkor húzok zárt cipőt, ha nagyon muszáj. Ti, hogy oldjátok, oldottátok meg ezt?

241. Mókica (válaszként erre: 240. - Gombamama)
2007. máj. 23. 04:02

Gombamama nekem a fokhagymás-ecetes áztatástól a sárgaság teljesen elmúlt, még a körmöm picit gombás, de hogy most kifestettem átlátszó lakkal már az se látszik..

Te azt próbáltad már?

2007. máj. 22. 22:56
Nos? Senki sem jelentkezik? Pedig nekem bátorítás kéne, még mindig ronda sárga, pedig nyomatom a teafaolajat szorgosan. Néha az ecetet is. És itt a nyár, jön a papucsszezon!!!
239. laufer (válaszként erre: 236. - Triszo)
2007. máj. 19. 07:10

És akkor még nem beszéltünk a szájon át szedhető gyógyszerek esetleges egészségkárosító hatásáról. Előtte mindenképpen érdemes megpróbálni az alternatív lehetőségeket.

Pont tegnapelőtt hallottam, hogy egy - általam is szedett- fájdalomcsillapító (gerincsérv) halált is okozhat. Pedig nekem úgy írták fel, mint a legkíméletesebb szert. (: Bár lehet, hogy "szép" lassú halálra gondoltak. (:

238. Triszo (válaszként erre: 237. - 978c6e4f5a)
2007. máj. 18. 09:12
Köszönöm a segítséged!
237. 978c6e4f5a (válaszként erre: 236. - Triszo)
2007. máj. 17. 10:52

Voltunk, többször is. Méregdrága gyógyszerek, krémek és ecsetelők.Tök fölöslegesen.

Ami segít, azt itt megtalálod : ecetes víz, fokhagyma és 100 %-os teafaolaj.

Csak kitartóan és rendszeresen kell alkalmazni.

236. Triszo
2007. máj. 17. 09:23
Volt már valaki bőrgyógyásznál körömgombával? Mit írtak fel? Hatásos volt? VAn vmi kapszula de 6-7000 körül van az ára.
2007. máj. 15. 05:52

Köszönöm a válaszokat!!!

Aranyosak vagytok!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook