Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


564. lencsi (válaszként erre: 562. - EwiiL)
2008. febr. 7. 07:07
szerintem elég
563. Cszsuka (válaszként erre: 561. - Gemma)
2008. febr. 6. 09:39
Én is csak az elsőt váltottam ki annakidején, de nekem nem mondták a májfunkciót, csak elolvastam a használati utasítást és úgy döntöttem, nem kell az amúgy is nagyobb májamat ilyenekkel terhelni. Inkább megcsináltam a candida terápiát és három hónap alatt teljesen rendbejött a körmöm.
562. EwiiL (válaszként erre: 558. - Lencsi)
2008. febr. 6. 09:09

Milyen gyakorisággal érdemes a lábáztatást csinálni heti egyszer elég ?


Ha mellette ecsetelek is ?

561. gemma (válaszként erre: 556. - EwiiL)
2008. febr. 4. 16:40
Nem tudom a nevét, egy adag 5000Ft-ba került 6 évvel ezelőtt és három adag kellett. És a májfunkció vizsgálat előtte. Én már nem szeretnék ilyet szedni, inkább próbálom az ecetes-fokhagymás csepegtetést-kenegetést.
560. gemma
2008. febr. 4. 16:33
556-hoz: Nem tudom a nevét, ezelőtt 6 évvel 5000Ft-ba került egy adag, és három adag kellett. Előtte májfunkció vizsgálat. (Én inkább ecetet használok ezután.
559. lencsi (válaszként erre: 558. - Lencsi)
2008. febr. 4. 16:06
100 %-os
558. lencsi (válaszként erre: 556. - EwiiL)
2008. febr. 4. 16:03

én a DM-ben veszem a Bioextra-s grapefruit-ot, 1180-ért, ez még elviselhetően kesernyés, és ugyanott kapsz 100-os teafaolajat is kb. 700-ért


lábáztató vízhez nem kell mérni az ecetet, kb. 2 dl-et öntök hozzá

557. Cszsuka (válaszként erre: 556. - EwiiL)
2008. febr. 4. 09:41
Az utolsó kérdésedre válaszolva javaslom, hogy keresd meg a grapefruitmagról szóló fórumot, s meg fogsz lepődni, mennyi mindenre jó. Többféle kiszerelésben van, kapszulás és cseppes, keserű és édes, ennek megfelelően különböző az ára és a hatékonysága, de kb. 1500-4000 Ft-ig lehet kapni. Mindegyik sokáig elég.
556. EwiiL
2008. febr. 3. 23:12

Olvastam még régebbi részeken hogy valaki ecetes vízben is áztatja a lábát az ecsetelés és a dunsztolás mellett. Sajnos azt nem láttam, hogy mennyi vízhez milyen ecetet kell adni és meddig kell áztatni, ha valakinek van bevált arányszáma légyszíves írja le.


Gemma milyen gyógyszert kellet szedned. A napokban én is meg fogom orvosnak mutatni a körmömet kíváncsi vagyok mit mond.


Valaki esetleg meg tudja mondani hogy a grapefruit csepp és a teafaolaj mennyibe kerül, és mekkora kiszerelést érdemes venni?

555. gemma
2008. febr. 2. 21:50
Sajnos visszaeső vagyok. Szedtem gyógyszert májfunkció vizsgálat kellett hozzá, használt: teljesen elmúlt de egy év múlva kb. újra visszajött(a gyógyszeres kezelést Amerikában fejeztem be, ott szépen elmúlt, aztán itthon visszatért). HA VALAKI A LELKI OKOKRÓL IS TUD VALAMIT, SZÍVESEN OLVASOM!Azt hiszem nem véletlen, hogy van aki sohasem kapja el és van aki "érzékeny" erre. Én a szülésnél szereztem, a kórházban.
554. lencsi (válaszként erre: 553. - Szeszipuszi)
2008. febr. 1. 15:31
ez is jónak tűnik, már más is írta, csak útálom a fokhagymaszagot...
2008. febr. 1. 13:08

Az alábbi kezeléssel tavaly kb. egy hónap alatt sikerült teljesen kikezelni a párom körmét. A körmének kb. kétharmada volt gombás (ezt azért írom, mert teljesen gombás, nagyon vastag köröm esetén biztosan több idő kell)

Tehát:

Végy 1 dl ecetet (a dunsztoláshoz elég a 10%-os is, később a lemosáshoz lehet 20%-ost is használni)) és 1-2 gerezd fokhagymát zúzz bele. Ezt a lötyit aztán egy zárható üvegben tárolhatod. Nincs más teendőd, minthogy naponta (ha tudod többször is) dunsztold be a körmeidet az ebbe a lötyibe mártott vattakorongggal és tekerd át egy kis folpackkal. Ha érzékeny a bőr a körmeid körül, egy kis zsíros krémet kenj rá előtte, hogy az ecet ne csípje ki. A dunsztkötést úgy 20-30 percig hagyd rajta, ezután lemoshatod. Még eredményesebb, ha a dunsztos vattára teszel egy kis frissen zúzott fokhagymát pluszban.

1-2 hét után (de addig is, ha nincs időd a pepecselésre) elég, ha napjában legalább kétszer az üvegben tárolt lötyivel áttörlöd a körmeidet. Mire a körmöd lenő, eltűnik a gomba is. Grapefruitmag-olajból néhány cseppet egy vattára téve, ha beledugod a cipőid orrába, fertőtleníti a cipőt. Az ép körmeidet a megóvás érdekében szintén kenegetheted a fokhagymás ecettel, de természetesen külön vattát használj, nehogy átvidd a fertőzést.

552. Panacea
2008. febr. 1. 12:28

Üdv all!


Nekem a doki egy Diflucan nevű gyógyszert írt fel. Heti 1x kell szedni. Külsőleg viszont semmit nem használok, de már rajta vok, hogy beszerezek Grapefruit kivonatot. Az orvos szerint az Oregano olaj is hatékony külsőleg.

Nagyon remélem, hogy sikerül minnél előbb megszabadulni ettől a ki*****tt nyavalyától.

551. lencsi (válaszként erre: 550. - Lencsi)
2008. febr. 1. 11:03

és a cipőket is fertőtlenítettem, és télen pamutzoknit hordtam, amiket kifőztem.

Én is tisztatásgmániás vagyok, és nagyon el voltam keseredve, most az étkezési szokásaimon is változtatok, no cukor, no fehérkenyér!

550. lencsi
2008. febr. 1. 10:52

Most már túl vagyok a nehezén...

aug. vége óta főleg az itt olvasottak alapján kezelgettem a két nagy lábújjam körmét, nekem csak ezen volt. Azt hogy végülis mi használt, már nem derül ki számomra, de.... első 1-2 hónap grapefruit mag olaj 2x15 csepp belsőleg, és minden nap 2x külsőleg, utána csak teafaolaj kenegetés, ekkor az egyikről levált a körmöm, és az alatta lévő már egészséges, sőt már majdnem teljesen kinőtt, tegnap tudtam először vágni a végéből. A másik újjam ami vszínű enyhébb volt, kezdett egyre jobban fehéredni, és már az is úgy lenőtt, hogy alig van a végén, a folytatás már teljesen egészségesnek látszik, de még mindíg nem hagytam abba, csak most már csak 20%-os ecettel kenegetem reggel, este.

Én váltakozva használtam az itt összegyűjtötteket, remélem nem kiabáltam el....

mindenkinek sok sikert!

549. Cszsuka (válaszként erre: 548. - Cszsuka)
2008. jan. 31. 21:48
Örülök, hogy nem sértődtél meg! Van, akit kényesen érint az ilyesmi! Ezt a grape-t, amit én ajánlok, most is használják többen is kismamák és orvosi ajánlásra!
548. Cszsuka (válaszként erre: 547. - Kicsipanna)
2008. jan. 31. 21:46
Igen, a keserűt nem, de az édeset igen!!
547. Kicsipanna (válaszként erre: 546. - Cszsuka)
2008. jan. 31. 21:26
Nem sértődtem meg. Leet, hogy igazad van.... A grepfruit mag olajat ma néztem a gyógynövény boltban és rá van írva, hogy szoptatás alatt nem lehet használni....
546. Cszsuka (válaszként erre: 545. - Kicsipanna)
2008. jan. 31. 20:27

Szia!

Előszöris, ha valóban tisztaságmániás vagy, az az első probléma. Remélem, nem sértelek meg!

A tisztaság mániások általában annyira takarítanak, vegyszereket használnak ha kell ha nem, hogy a saját külső védekező rendszerüket is tönkreteszik. Nem lennék meglepve, ha emellé hasmenésed, vagy éppen ellenkezőleg (de ez a ritkább eset) szorulásod lenne.


Minél jobban eltakarod a lábad, annál jobban befülled, teret adsz a gombának.

Ha jön a nyár, azonnal napoztatni kell!

Felejtsd el a nylon harisnyát, ha nem is örökre, de amíg nem tudod magad rendbehozni, mindenképp!


Sokat járj mezítláb és ne használj olyan tisztálkodószereket, amikre az van írva, hogy antibakteriális. Keresd a természetes anyagokat!


Ha már nem szoptatsz, feltétlenül csinálj végig egy belső tisztítást!


Grapefruitmag kivonattal kenegesd a körmödet, de előtte jól reszeld ki, egészen addig, amíg élettelen!

Ezt belsőleg is használhatod (az édes fajtát!) és a mellbimbódat is bekenheted vele szoptatás előtt, ezzel valamennyire véded a babát!

Végül, kérlek, ne sértődj meg, de gondolkodj el rajta, hogy mit üzen neked a gomba! Mindenben meg kell találni az egyensúlyt, még a tisztálkodásban is!

Üdv! Zsu

2008. jan. 31. 19:42

Sziasztok!

Ezzel a problémával kűzdök én is kb. egy éve. Egy körmömön volt. Kaptam rá gyógyszert sok ezerért egy hónapg szedtem semmi eredmény, abbahagytam mert babát szerettünk volna. Ami össze is jött:-)) De a terhesség alatt valószínű az immunrendszerem gyengülése miatt az összes jobb láb körmöm gombás lett. Teljesen ki vagyok borulva tőle. Tisztaság mániás vagyok, nem is tudom elképzelni mitől lett... Sírhatnékom van ha látom a lábam, még éjjel is zokniban alszom, hogy nehogy a másik lábamra is átmenjen, ja és hát még a férjem előtt is szégyellem, előre félek a nyártól, tengerpartra készülünk barátokkal, hogy fogom eltakarni??? Mert az hogy meggyógyuljon addigra szerintem csoda lenne.... Múlt héten bőrgyógyásznál voltam adott Locerylt, kenegetem...Ma elmentem a gyógynövény boltba, hogy veszek azt a kolloidot amit itt sokan ajánanak, de szoptatás alatt nem lehet. Január 9.-én született a kicsi babánk tehát odébb van még mire kenegethetem vele. Viszont hallottam ma a Sunrder (remélem jól írtam) termékekről. Gyümölcsmosó, Alpha 20 C, utóbbi immunerősítő. Előbbi meg, azt mondják tuti gombaölő. Az a kérdésem, van-e valakinek erről tapasztalata???

544. Hisztikirálynő (válaszként erre: 543. - 'szti)
2008. jan. 24. 12:27

nem is tudtam, hogy vannak gyógypedikűrösök. Utána fogok nézni, hogy van-e ilyen a környéken.

köszi a tippet:)

543. 'szti (válaszként erre: 542. - Hisztikirálynő)
2008. jan. 24. 12:11
esetleg egy gyógypedikűröshöz elvinni vagy lakásra hívni?
2008. jan. 24. 10:20

Sziasztok!

Lenne egy problémám.

Velünk én a férjem 86 éves nagyija. Én gondozom, fürdetés, körömápolás, ilyesmik. Az a probléma, hogy a lábán 2 köröm nagyon csúnyán gombás, már évek óta. Egy ideig tudtam farigcsálni (csak óvatosan), de most már nem merek hozzányúlni. Annyira vastag a körme (kb. 5 mm minimum), hogy nem tudom levágni, mert félek, hogy leszakítanám az egész körmét, meg olyan ollóm sincs, amivel levághatnám. És szegénykének már olyan hosszú, hogy már kezd visszafelé görbülni, kis idő múlva talán már a húsába is benőhet.

Szerintem már csak a sebészet segíthet, egy teljes körömeltávolítással.

Van esetleg valakinek valamilyen ötlete, hogy mivel tudnám leváni a problémás körmöt?

541. Cszsuka (válaszként erre: 540. - Cleakm)
2008. jan. 21. 22:30

Ezzel senki nincs alázva, mindenki mást bír befogadni. Nálam is van egy határ, ami már nem megy...:)

Ráadásul, ha valaki kérdez, azért van, mert már kezdi kinyitni a kapuit az infora. Nem?

Valahol el kell kezdeni!

540. cleakm (válaszként erre: 538. - Cszsuka)
2008. jan. 21. 22:15
Kösz a jó szót :)...nem szerettem volna én is alázni...nem süllyedek ilyen szintre, meg úgy gondoltam nem is éri meg, ha nem bírja befogdni.
539. Emosz (válaszként erre: 529. - Erus74)
2008. jan. 21. 19:03
Hát a nevét meg nem mondom. Bőrgyógyász írta fel.
538. Cszsuka (válaszként erre: 537. - Cskata)
2008. jan. 21. 18:21

Helyedben inkább utánaolvasgatnék annak, amit CLEAKM (remélem, jól írtam) ajánlott, mert nagyonis igaza van! Nem baj, ha elmész a bőrgyógyászhoz, de nem biztos, hogy megoldódik!

Ha igen, mázlista vagy!

537. cskata (válaszként erre: 536. - Cleakm)
2008. jan. 21. 14:10

jujj, nekem ez már valóban sok(k)..


azért köszi a választ - érdekes szemszögből állsz a témához..! szerintem nem kell minden mögött ragaszkodást, elengedést, agressziót meg kialudt élet tüzeket keresgélni.. célravezetőbb egy jó bőrgyógyászt felhajtani..:)

536. cleakm
2008. jan. 21. 13:54

Gomba maga tuz mentes helyeken telepszik meg.

Ahol kialudt az elet tuz, oda kerul o....

A koromgomba meg a ragszkodassal,az elengedessel az agresszioval kapcsolatos...:)

535. cleakm (válaszként erre: 534. - Cskata)
2008. jan. 21. 13:52
Sztem nem kotelezo mindenkinek hinnie

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook