Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


594. lencsi (válaszként erre: 591. - Zorba)
2008. febr. 15. 17:18

én augusztus óta kezelem magam, ha visszanézed láthatod, hogy mennyi mindennel, és kb. 4 hónap után volt látható a javulás, most már szerintem 1 hónap, és teljesen lenő a beteg rész, aminek már a színe így is láthatóan sokkal jobb

1 napot nem hagyok ki, még ma sem

persze már kb. két hónapja csak ecettel kenegetem

593. zorba
2008. febr. 15. 15:55
Kicsit szétszort vagyok.
592. zorba
2008. febr. 15. 15:54
ill nincs.
591. zorba (válaszként erre: 590. - Lencsi)
2008. febr. 15. 15:46
Én már három hónapja kenem iszom,de sok változás van.
590. lencsi
2008. febr. 15. 13:52
A grapefruit cseppeket a körömre higitatlanul használtam, körömre cseppented és fülpiszkálóval szétkenegeted, inni napi 2x15 cseppet gyümölcslével, vagy teával ittam. 1 üveg után lehet pár hét szünetet tartani, és azalatt vagy teafaolaj, de ezt csak külsőleg, vagy ecet.
589. Cszsuka (válaszként erre: 587. - Galócza)
2008. febr. 15. 13:25

A Grapefruit cseppet én évek óta használom. Lehet kapni könyvesboltban "A csodálatos grapefruitmag" címmel egy nagyon jó könyvet, kb. 1500 Ft. Minden le van írva, amit tudni kell róla: hova, mikor, kinek és mennyit? Kérdésekre válaszol. Sőt, azt is leírja, ki fedezte fel és hogyan.

Egyébként körömre ugyanúgy kell használni mint a teafaolajat, csak ezt belsőleg is lehet alkalmazni.

588. zorba
2008. febr. 15. 11:39
Új vagyok de a gombám régi kb másfél éve küzdök vele nem sikerrel.A candidáról kellene egy kis segitség!
587. Galócza (válaszként erre: 586. - EwiiL)
2008. febr. 15. 10:31

Viszonylag új vagyok én is, de azt korábban többen is leírták, hogy a teafaolajat nyugodtan lehet higítatlnaul használni. Én fültisztító pálcikára csöpögtetem, és azzal kenegetem be a körmömet, mintha lakkoznám. Meglepő módon kis idő múlva eltűnik az olaj, ergo beszívja a körmöm. Ahol hozzáér a körömágyhoz, ott sem okoz semmi problémát.

Pedig gyógyszertárban lehet kapni formalint, üvegben magát a löttyöt, de egyik patikában kis zacskókban adtak formalinnal átitatott kis törlőkendőket, ráadásul tök ingyen. Iszonyatos szaga van, tényleg 2 napig kell utána szellőztetni a cipőt szabad levegőn.

A grapefruit cseppeket még nem használtam, arról írjon, akinek van tapasztalata.:-)

586. EwiiL
2008. febr. 15. 08:52

Lenne 3 kérdésem


A teafaolajat hogy kell használni csak rácsöpögtetem a körömre, kell hígítani mert 100 % os ?


A Grapefuit cseppekett hogy kell használni kell hígítani ?


Cipők fertőtlenítésére szeretnék beszerezni formalint eddig 2 gyógyszertárba voltam egyikbe se volt.. Valaki meg tudná mondani konkrétan hol lehet kapni ?


EwiiL

585. lencsi (válaszként erre: 584. - Cleakm)
2008. febr. 12. 20:12
ez engem is érdekelne, mert a már lenőtt körmöm is keresztben elég hullámos
584. cleakm
2008. febr. 12. 12:59
Nem tudom, hogy butaságot kéredezek e vagy sem, de a köröm hullámosodása is a gombától van, vagy ez vmi más eredetű lehet...?
583. EwiiL
2008. febr. 11. 22:34

A kezemről teljesen elmúlt a fokhagymás ecetes kezeléssel ennek már fél éve. Az összes kislábujjamról elmúlt az ecets fokhagyma és egy medvehagymás almaecetes keverékkel. Az ezüstkolloidot ezután kezdtem el használni ekkor már csak egyik nagylábujjamon volt azon vastag csúnya a másikon semmi nincs. és az elmúlt 3 hónapban az nem változott semmit igaz nem is romlott az állapota.


Orvosnál még nem voltam. Az egy csúnyán maradt ujjamra a teafaolajat és a grapefruit cseppeket akarom kipróbálni.

582. lencsi (válaszként erre: 580. - EwiiL)
2008. febr. 11. 19:21
EwiiL megkérdezhetem voltál-e már orvosnál? és mit írt fel?
581. lencsi (válaszként erre: 579. - 19720814)
2008. febr. 11. 19:16

kezeden? vagy a lábadon volt?

nekem a lábkörmömnek sajnos nem használt, pedig ugyanezt ugyanígy használtam

580. EwiiL
2008. febr. 11. 14:21
Nekem az ezüst kolloid nem ért sokat pedig bő 3 hónapig használtam, minden nap reggel délben és este ecseteltem. :(. Pedig nagy koncentrációjú jó minőségű oldatot vettem !!
2008. febr. 11. 14:12

Mindenkinek!/Körömgombára

Gyógymasszőrként kaptam 2007 márc.ban,kb.Terhes lettem,így nem szedhettem/hála I..../semmit rá.Nagyon szenvedtem miatta:kellemetlen és csúnya volt.

Kb. egy hónapja kezelem:NANO SILVER el/ezüst kolloid/

Hihetetlen:szinte a fél körmöm már visszanőtt!!!

/kizárólag éjszaka használtam:Ns-s vatta ,rá:zacsidarab ragasztva/kb.6-szor,pár nap szünettel.

Megfizethető korrekt megoldásnak tűnik/2dl:999 ft

Gyógynövényboltban lehet beszerezni.


Én nagyon örülök a sikernek ezért is írom ezt le Nektek,egy próbát megér?!NEM?

Üdv.Betty.

578. hotibi (válaszként erre: 577. - Lencsi)
2008. febr. 10. 07:53
köszönöm szépen
577. lencsi (válaszként erre: 576. - Hotibi)
2008. febr. 9. 21:12
ha visszaolvasol, már többször leírtuk, de nyugodtan töményen,min. napi 1x, de lehet 2x is. elötte meg kell reszelgetni a beteg körömrészt, nem lesz baja a bőrfelületnek sem ha érinti
576. hotibi
2008. febr. 9. 10:16

szia mindenkinek, vagy jonapot. Sajna érintett vagyok a témában. Ha valaki tud segiteni és van pozitiv tapasztalata kérem irja meg nekem hogy a teafaolajat azt napi egy vagy két alkalommal kell használni? És hogyan ? Csak és szigoruan a körömre, ugy hogy börfelületet ne érintse, higitva vagy töményen?

köszönöm a válaszokat elöre is

575. Cszsuka (válaszként erre: 574. - Galócza)
2008. febr. 8. 15:07
Igen, állhat, ugyanis az immunrendszer mindig topon van, s ha túl sok behatás éri, pihenő vagy segítség nincs, akkor nem győzi, s elszaporodik a gomba. Nem biztos, hogy candidás vagy, de egy ilyen terápia arra is jó, hogy fellélegezzen az immunrendszer, s ilyenkor nagyobb erővel képes az ilyen bajokat legyőzni. Ha meg candidás vagy, akkor ütöttél több legyet egy csapásra, ezt így értettem.
574. Galócza (válaszként erre: 573. - Cszsuka)
2008. febr. 8. 09:16
Vagyis úgy gondolod, hogy egy valóban sérülésből eredő körömgomba mögött is a candida áll? Vagy minden gomba mögött? Nem vagyok túl tájékozott candida-ügyben, nem ismerem az összefüggéseket.
573. Cszsuka (válaszként erre: 572. - Galócza)
2008. febr. 7. 17:01
Bocs, hogy ezen lovagolok, de szívügyem a candida téma, úgyhogy mondom: ennyi pénzért a candida terápia is meglett volna komplett, s akkor több legyet ütöttél egy csapásra...
572. Galócza (válaszként erre: 571. - Cszsuka)
2008. febr. 7. 10:48
Köszönöm, így is értettem! :-) Tényleg dühös vagyok és csalódott, azt hittem, ennél azért könnyebben elboldogul az orvostudomány az egy ilyen kommersz kis nyavalyával. Teletömtem magam gyógyszerekkel, elpancsoltam minimum 70 ezer forintot, és az eredmény nemhogy nulla, de mínusz. Fene egye meg, hogy nem találtam előbb rátok.:-) Az egész onnan eredt, hogy ráejtettem egy nehéz tárgyat a nagylábujjamra, és megsérült a körmöm. Ha akkor rögtön természetesen kezdtem volna kezelni, talán már rég a múlté lenne az egész cucc.
571. Cszsuka (válaszként erre: 570. - Cszsuka)
2008. febr. 7. 10:33
Na igen.... szóval: nem Galóca, hanem Galócza.....
570. Cszsuka (válaszként erre: 569. - Cszsuka)
2008. febr. 7. 10:32
Bocs, már megint eltévesztettem, az előbbi Galócának akart menni az 565-re.
569. Cszsuka (válaszként erre: 566. - Lencsi)
2008. febr. 7. 10:31
Igen, a körmödre rákenheted töményen és akkor a legtutibb, ha az elhalt részt előtte brutálisan lereszeled. Hallgass Lencsire, jókat ír. De az ecetes megoldások is hatékonyak. Sok megoldás van, meg kell találnod a neked megfelelőt. :)
568. Galócza (válaszként erre: 566. - Lencsi)
2008. febr. 7. 10:26
Köszönöm szépen! Én is végigpróbálok mindent, és vadul hiszek benne, hogy ezek a természetes szerek segíteni fognak.:-) Köszi még egyszer.
2008. febr. 7. 10:17
Nagyon durva lesz amit irok: Jól felhígított formalinos vízben lábáztatás 15-20 percig. Régen apukám a fiamnak csinálta, mert izzadt és gombás volt a lába. Mindent végig próbáltunk addig. Azóta semmi baja a lábának, bárhol, bármikor le meri venni a cipőjét.
566. lencsi (válaszként erre: 565. - Galócza)
2008. febr. 7. 10:15

Tavaly aug. végén vettem észre a két nagy

lábujjamon, hogy baj van. Akkor bukkantam rá erre a fórumra, és szinte az egészet vévigolvastam. Ami nekem tetszett, azt mind alkalmaztam. Grapefruitmag cseppeket napi 2x15 ittam, teafalojjal (töményen) kenegettem, és egyszercsak az egyik ujjamról levált a beteg köröm, amit úgy le tudtam vágni, hogy szinte semmi nem maradt. Azóta az új körmöm, amit ugyanúgy kezeltem, teljesen egészséges. A másik köröm aminek, kb. a felső fele volt beteg, nem vált le, hanem szépen nő le, már alig van a végén egy kicsi, és az is egészen más színű, kifehéredett. Most már csak 20%-os ecettel kenegetem reggel, este, és heti 1x áztatom ecetes vízben a lábam. Ezt addig fogom csinálni, amig teljesen le nem nő. Persze nagyon fontos, hogy az összes cipőt is fertőtleníteni kell, arról is sok tanácsot kapsz itt, ha visszaolvasol. Vitaminokat sem árt szedni, én azt is szedtem.

2008. febr. 7. 09:46
Sziasztok, sajnos én is érintett vagyok. A történetem: egy éve fordultam orvoshoz, 9 hónapig szedtem a Terfint, majd utána 2 hónapig azt a brutál O-betűs kapszulát, nem emlékszem már a nevére. Az eredmény: pontosan ugyanott tartok, ahol egy évvel ezelőtt, illetve ennél azért rosszabb a helyzet, ugyanis sikerült elfertőzni egy másik körmömet is, ami tavaly még szép és egészséges volt... Most azt mondja az orvos, vetessem le a beteg körmöket. Hátizé... előbb azért kipróbálom, amit itt ajánlottatok. Kérdésem: a teafaolajra, amit tegnap vettem, rá van írva, hogy higítatlanul nem szabad bőrre alkalmazni. De ugye a köröm az nem bőr, szóval nem tudom, kenhetem-e rá töményen. Ha van tapasztalatotok erről, kérlek, segítsetek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook