Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


624. lencsi (válaszként erre: 621. - Gombaboy)
2008. márc. 27. 07:32

Szia!

Igen én a DM-es 30 ml-es fehér doboz,piros feliratosat vettem, kb.1200forintért. Én főleg belsőleg használtam és csak 1 hónap után tartottam szünetet. 4-5 üveggel használtam. Eközben a szintén dm-es teafaolajjal kenegettem. Most is van itthon, de már nem szedem, de még a mosásnál is használom, gondolom ott is lehet fertőtlenítő hatása. Mikor az egyik körmöm teljesen levált, a másik pedig nagyon lassan, de nőtt le, és látszott hogy a folytatás már egészséges, attól kezdve, csak 20%-os ecettel kenegetem, még a mai napig, 1x/nap. Nekem már teljesen kinőtt az új körmöm és még - mindig nem akarom elhinni,- de látszólag egészséges.

Szedtem Selén+Cink+E vitaminokat is.

Nagy türelem kell a mindennapos 2-3szori kezelésekhez, de megéri.

623. mihoca (válaszként erre: 615. - Gerbil)
2008. márc. 27. 06:42

szia

epp ilyen volt nekem is a kormom mint amilyen a tied most!!!!

epp kiskorom ota es a ki latta azt mondta ,hogy ez genetikai dolog epp ezertsemmit nem szedtem ra!!!

de olyan 6 honapja pedikuros szolt hogy ezrre van igenis kezeles mert hogy ez GOMBA ...nah nagyot neztem de azota szedek egy bizonyos FLUCORIC 150 es egyszeri bevetelu gyogyszert

es mar majdnem levan nove a kormom!!!!

csak meg 1 kicsi van hatra a rosszbol

ugyhogy ez az en tortenetem!!!!!

622. Cszsuka (válaszként erre: 621. - Gombaboy)
2008. márc. 26. 18:42

Szia!

Én a nem alkoholost használom ma is, de valóban nem szabad két hétnél hosszabb ideig tartósan szedni. Viszont sokmindenre jó, ezért mindig van itthon. Attól függ, milyen dózisban szeded, de a két hét alatti fogyás az korrekt, ha belsőleg is használod. Egyébként meg érdemes valamilyen lactobacillust szedni mellé, akkor lehet tovább is szedni, max. 1 hónap. Nemcsak a hasznos bacik miatt, hanem azért is nem kell állandóan, mert ellustul az immunrendszer, s amikor kellene, hiába akarod, nem fog használni.

Ha már látod, hogy elkezdett gyógyulni a körmöd, vagy lejárt az egy hónap, akkor belsőleg hagyd abba. Szerintem, ha belegondolok, 2-3 hónap minimum kell, ha egy újabb kúrát szeretnél. Vagy még több is. Ha ez nem használ, ajánlom, nézz utána a candidának!

Üdv: Zsu

2008. márc. 26. 18:34

Sziasztok. Én elsősorban lencsitől és Cszsukától szeretnék kérdezni ,mert írásaik alapján úgy látom tudják miről beszélnek. Lencsi írtad,hogy DM-ben vásároltál Graipfruitcseppeket. Ez elvileg ugye az az 1500Ft körüli ami nem szagtalan és elvileg alkohol is van benne.(a szagtalan az 3500Ft kb és alkohol nincs benne)

Mekkora kiszerelésben vásároltad ezt a szert? Én a gyógynövényboltban vettem a szagtalant az 30ml es volt ez kb valamivel több mint 2 hétre volt elegendő úgy,hogy mellette a körmeimet is kenegettem vele napi 2x.

Még egy kérdésem lenne a legfontosabb. Amikor elfogyott a graipfuitcsepp(nálam kb 2 hétig tartott) utána hány hét szünetet tartottál a következő üvegig? És a "4" hónapos kúrád alatt hány üveget használtál el,vagy talán szeded még a cseppeket? Mert úgy hallottam,hogy az se valami egészséges ha valaki a rabjává válik a Graipfruitcseppeknek,mivel egyes esetekbe a hasznos bacikat is elpusztítja a szer.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

620. Cszsuka (válaszként erre: 619. - Galócza)
2008. márc. 26. 09:35

Ezt sajnos vállalni kell a gyógyulás érdekében. Gondolom, párod már van, aki így is szeret, a többiek meg le vannak ejtve.

Ne aggódj, minden embernek van problémája, aki fel meri vállalni, csak az tudja megoldani!

2008. márc. 25. 20:57
Elmesélem nektek, amire nem számítottam. Visszanéztem, február 7-én regisztráltam, vagyis azóta kenegetem a beteg körmeimet reggel-este 20%-os ecettel. Namost. Már nagyítóval nézegetem a körömágyakat :-), és úgy látom, hogy egészséges köröm nől, dehát elképzelhetetlenül lassan!! Még milliméterekben is alig kifejezhető az új rész, bár pocsékul saccolok. Szerintetek mennyi idő alatt nől egy istenverte nagylábujj-köröm?? És tényleg, mi a fene lesz velem nyáron, amikor nem tudok nyitott orrú szandálban járni? Zárt szandálban hőségben...elképzelhetetlen! És nyilván ártana a gyógyuló körömnek is, hisz csak fertőzné magát újra napról napra. Nyilván nagyon jót is tenne neki a nap, a szabad levegő, az állandó szellőzködés. Ti hogyan oldjátok majd meg?
2008. márc. 17. 15:33
Szia.
617. cleakm (válaszként erre: 615. - Gerbil)
2008. márc. 16. 15:58

SZia!

Én 5-6 éves lehettem, amikor elkezdődött ez a köröm mizéria. Orungalt, Nizolat, Lamisilt, mindenféle gyógyszert szedettek velem. Sok évig. Egy ilyen kicsi gyereknek meg még nincs akarat, hogy a sikertelenségeket észrevéve szembeforduljon a szüleivel...szóval 15-16 évesen már nemet tudtam mondani(és azóta semmi gyógyszer)- aztán jött egy holtsáv. Ekkor semmit nem használtam, aminek meg is lett az eredménye....Most20 évesen már tudatosan próbálom alakítani a gyógyulás foylamatát. De hiszem, hogy ,megjavul, mert nem betegségekre kell a testet használni.

Most egy ép körmöm sincs. De a leírtakat alkalmazva már nőnek le, és megfelelő önkontrollal el is múlik mindenhonnan.

Ne add fel:)

616. Cszsuka (válaszként erre: 615. - Gerbil)
2008. márc. 16. 12:58

Szia!

Az, amit én ajánlok, egy tisztítókúra. Igaz, nem olcsó, s nem merem azt mondani, hogy más termékekből összeállítva is ugyanez lesz a hatás. Nekem is úgy volt a bal kezemen a hüvelyk-köröm, hogy csak a fele volt meg (függőlegesen). A lábam is gombás volt, mióta az eszemet tudom és 32 éves voltam, mikor a májamról is kiderült, hogy agyon van terhelve. Mindezeket sikerült megszüntetnem, szépen lassan. Én ezt tudom ajánlani.

Üdv. : Zsu

615. gerbil
2008. márc. 15. 22:58

Sziasztok!

Sok hsz.-t elolvastam,csak egy valami nem nagyon derül ki senkinél: hogy ti. milyen fokú gomásodásaitok vannak... ez nagyon nem mindegy.Nekem 10 éves korom óta van, most 30 vagyok... ki lehet számolni hány éve. (benőtt köröm volt, amit levettek és utána gombásan nőtt vissza) Az egyik lábamon a nagyujjamról van szó, amin a legnagyobb fokú gombásodás van. Vagyis nagyon vastag, repedezős, sárga, kisebb mint egy normál köröm és nem túl kellemes szagú törmelék van alatta. Ezen kívül még 4 lábujjam gyanús, szerintem az itt nyilatkozók 90%ának ilyen lehet a körme. (bárcsak nekem is csak sárga lenne a körmöm!!) Én évekkel ezelőtt szedtem Lamisilt nemtom hány hónapon át, anyukámmal együtt, de semmit nem használt. Cipőket is kifertőtlenítettük formalinnal... Hozzátenném, hogy nő vagyok, tehát meglehetősen problémás, hogy nyáron nem járhatok nyitott cipőben, papucsban. És gyakorlatilag így töltöttem a fiatalságomat... el lehet képzelni! Most viszont én is elkezdtem az ecetes kenegetést és most, hogy olvastam a fórumot, fokhagymával ki fogom egészíteni. Csak fogalmam sincs, hogy ilyen fokú gombásodásnál is használ-e ez.. de sok választásom nincs, májat, egyebeket tönkretevő gyógyszert nem szedek. (miután a lamisil sem használt, pláne nem).

614. _huncutka_ (válaszként erre: 607. - Kidokoro)
2008. febr. 27. 09:42

Szia!

Írtam neked privát üzit,remélem megkaptad,ha nem szólj és elküldöm mégegyszer.

Szerintem az penészgomba,de egy bőrgyógyász tutira megmondja.

613. Cszsuka (válaszként erre: 611. - Zorba)
2008. febr. 21. 19:28
Csak azt tudom róla, amit a neten találtam. Van benne néhány gyógynövény azok közül, amit én leírtam, de ha elolvastad az egészet, akkor most tudod, miről van szó: a colonix-ben egy béltisztító, egy bélperisztaltika-fokozó és egy parazita irtó készítmény van. Ez is olyan, mint a Dida nevű szer: valamire jó, de nem elég. Mint írtam, a gomba téma ennél sokkal összetettebb.
612. zorba
2008. febr. 21. 17:10
o-i
611. zorba (válaszként erre: 609. - Cszsuka)
2008. febr. 21. 17:09
Köszi elolvastam elejétől a végéig,nem egyszerü,de valamit muszály csinálni.Ezt biztos nem írhatnám le mégis megteszem a"colonox"-ről nem tudsz valamit?
610. Cszsuka (válaszként erre: 607. - Kidokoro)
2008. febr. 20. 19:45
Azt nem tudom, mi ez, de az tuti, hogy azonnal abba kellene hagynod a műköröm használatát és levegőhöz juttatni a körmödet, mert el is veszítheted őket!
609. Cszsuka (válaszként erre: 605. - Zorba)
2008. febr. 20. 19:43
Ha igazán gyógyulni szeretnél, olvasd el a hozzászólásaimat az "ex-candidások tapasztalatai" c. topikban!
608. lencsi (válaszként erre: 607. - Kidokoro)
2008. febr. 19. 20:33
Szia! és a műkörös mit szól hozzá? elvileg neki tudnia kellene mi ez?
2008. febr. 19. 10:07

sziasztok!

Segitséget kérnék....

Műkörmeim voltak nagyon hosszú ideig, viszont váltottam műkörmöst, fel is tette a körmöket, viszont napok multán láttam, hogy a kezemen az össze körmöm kezd zöld szinű lenni... Már kt honapja igy nézek ki, nem udom mit tudnék ez ellen tenni... egyáltalán mi ez? nagyon ronda. és ha nincs rajta műköröm nem merek sehová sem menni...

Kérlek segitsetek mit tegyek...


Kriszta

606. Cszsuka (válaszként erre: 603. - Lencsi)
2008. febr. 17. 16:46

Szia!

Ennek igazán örülök! Remélem, meggyógyulsz!

Szívesen segítek!

Zsu

605. zorba
2008. febr. 17. 16:26
A candida-ra ez a colonix a legjobb vagy van valami más is.
604. lencsi (válaszként erre: 602. - Gombaboy)
2008. febr. 16. 15:48
Én a DM-ben vásároltat használtam, és a jelek szerint jó volt.
603. lencsi (válaszként erre: 601. - Cszsuka)
2008. febr. 16. 15:47

Szia Zsu!

Nagyon kedves vagy, sok mindent tanultam Tőled, már gondolom 1 hónap és teljesen le tudom vágni azt a kevés beteg körmöt, ami még van. Változtattam az étekezési szokásaimon is, már amennyire tudok.(Sajnos néha nem bírok ellenállni az édességnek!) Ha mégsem sikerül, keresni foglak, előre is köszönöm.

Léna

2008. febr. 16. 15:04

Sziasztok!


Én csak azt szeretném kérdezni a teafaolajjal kapcsolatban,hogy az egyszerű DM-ben kapható 700 Ft-os 100%-os teafaolaj is megteszi ,vagy kizárólag a neten rendelhető 100%-os Dr. Müller teafaolaj?

Ha csak a Dr. Müller a megfelelő,nem tudja valaki,hol lehet azt beszerezni neten kívűl?


Illetve miből tudom,hogy valóban 100%-os a vásárolt olaj. Mert állítólag a 100%-os tisztaságú teafaolaj nem hagy nyomot a papíron felszívódás után, de amit DM-be vásároltam az maximum ollóval jönne ki a ruhából vagy papírból.


Előre is köszi mindnekinek a segítséget!

601. Cszsuka (válaszként erre: 599. - Lencsi)
2008. febr. 16. 14:03

Szia Lencsi!

Az enyémet nyugodtan olvashatod, én meggyógyultam!

Még segíteni is tudok, ha szükséges!

Üdv: Zsu

600. cleakm
2008. febr. 16. 13:34

Az lehet, hogy sok ember lusta visszaolvasni...de én nem tudom...de nem emlékszem, hogy volt-e szó a köröm hullámosodásáról.

Nem tudná vki megmagyarázni miért van?!

599. lencsi (válaszként erre: 598. - Cszsuka)
2008. febr. 16. 07:21

Ezt én sem értem, hogy itt sorban egymás után leírjuk mit-hogy.... és a következő kérdező ismét megkérdezi ugyanazt? Pl. hígítva, v. töményen...? kb. kettővel elötte van leírva...


Én már azt szeretném látni, hogy a régi ötletadók az általuk használt kúra után meggyógyultak-e?


Szép napot, hétvégét mindenkinek!

598. Cszsuka (válaszként erre: 597. - Zorba)
2008. febr. 16. 00:31
Na, ezt azért ne mondjad, mert már "véresre gépeltem" az ujjaimat a candidáról! Csak éppen úgy tűnik, nem érdekel senkit! :((
597. zorba
2008. febr. 15. 23:15
Hát igen van bajom bőven.Ezért érdeklődök a candidáról,de nem ír senki.
596. lencsi (válaszként erre: 595. - Zorba)
2008. febr. 15. 21:20

Jesszus, ilyet még nem is hallottam! Nekem a kezemen nem volt, a lábamon is csak 2 körmöm. Én nem voltam orvosnál, és ha minden igaz, megúszom.

Valamivel csak elfertőződik? mivel foglalkozol? Szedtél vitaminokat? Szelén,cink,E-vitamin. Cipőket, zoknikat is fertőtleníteni! Megnézték nem vagy-e cukros?

Nekem is lassan nő, de azt tapasztaltam, hogy ha -fürdésen kívül - gyakran áztatom grapefruitcseppes, vagy ecetes vízben, gyorsabban nő a körmöm, minden héten egy picit tudok vágni belőle. Az egyik lábamról nekem is leesett, de már 4 hónap alatt teljesen kinőtt.

595. zorba (válaszként erre: 594. - Lencsi)
2008. febr. 15. 20:48
Hát nekem már másfél éve kezdődött!!!Először a kéz ujjaimról váltak le a körmök az összes!!!Mindenféle gyógyszert,kapszulát,köröm ecsetelőt,körömnövesztő kaptam a bőrgyógyásztól.Javulás semmi!!!!Utána a lábamról is leestek a körmök szó szerint!Természetgyógyász következett,méregtelenítés, zöldségek,ásványvíz stb.A körmöm most se nő!A kiadások inkább ne is számoljuk össze!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook