Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


714. lencsi
2008. jún. 13. 14:46

Sziasztok!

El kell mondjam Nektek,hogy mennyire örülök. Ma elmentem a bőrgyógyászhoz, akinél tavaly augusztusban voltam a körömgombám miatt,de a laborlelettel már nem mentem vissza, hogy felírja a gyógyszert. Féltem, hogy nem fog örülni nekem, de kíváncsi voltam, ő is úgy látja-e, hogy egészségesek a körmeim. Igen, igen azt mondta szépek, és igencsak elcsodálkozott, mikor megmondtam mivel kenegettem. Annyit fűzött hozzá, biztos sokba került. 3 doboz teafaolaj, és 3 doboz grapefruitcsepp kb. 6ezer forint. A végén már csak az ecet volt, azt nem számolom. Ahogy itt olvasgattam azok a gyógyszerek sem olcsóbbak. Aki itt végignézte a hsz-eket, látta, mivel kezelgettem a körmöm 8 hónapon keresztül. Ezt csak azért meséltem el, hogy biztassalak Benneteket, nagyon sok hasznos tanácsot kaptam, köszönöm Cszsukának is különösen.

713. pitipat (válaszként erre: 712. - Cszsuka)
2008. jún. 11. 13:06

lassan, de biztosan...:)

i hope

712. Cszsuka (válaszként erre: 711. - Pitipat)
2008. jún. 11. 12:33
Úgytűnik, mázlista vagy, megtaláltad a megoldást magadra. Sajna ezt mindenkinek egyénileg kell kitapasztalni. Ezért jó ez a topic, hogy sok jó ötletből ki-ki kiválogassa a magáét. Köszi a tiédet is! :)
711. pitipat
2008. jún. 11. 12:00

sziasztok,

sok hasznos tanácsot olvastam a körömgombáról (brr, nagyon kellemetlen)

nekem is van (remélem múlik), lassan 6. éve. nem tudom mikor és hogyan, de egyszercsak elszíneződött és én, csacska jány nem foglalkoztam vele. néha egy kis ecetes "pakolás", és ennyi. szép lassan az egész sárga lett. ha nyár volt fazonra reszeltem és valami setétebb lakkal kikentem. de igazából nem vagyok körömlak-párti és elhatároztam,hogy leszámolok vele. a belsőleg ható gyógyszerek szóba sem jöhettek, mert a májnak nagyon rosszat tesz (apám szedett valami gyógyszert, amit az orvosa írt fel, hááát,nem sok híja volt, hogy ne legyen tőle nagyon beteg), szóval kizártnak tartom, hogy bármilyen belső károsítás nélkül elmulassza. tavaly nyáron felírattam a loceryl lakkot. azóta is - júliusban lesz egy éve -, minden héten használom (bár, van aki azt mondta, hogy naponta kell, de ez hülyeség).

szóval, most ott tartok, hogy javul, azaz múlik. már több, mint a fele körmöm egészséges (talán), mármint ami kinő. tulajdonképpen csak egy ív, ami még sárga (de még nem vágom le, mert így is sokkal kisebb lett a nagylábújj körmöm, mint a másik), remélem, hogy fél éven belül teljesen elmúlik.

jah, egyébként (sajnos) sosem használtam feltőtlenítő szert. max. a chinofungin szprét a zoknihúzás előtt, és a mycosid hintőpost fürdés után.

lehet, hogy így is "gyógyulok"?

710. Cszsuka (válaszként erre: 709. - Marcsi1967)
2008. jún. 11. 10:23

Szerintem ne bonyolítsd ennyire. Menj el a bioboltba, s kérdezz rá. Ha itthon lennél, az Ökonetest ajánlanám, mert én azt használom.

Amit nem ismerek, abból nem tudok adagot ajánlani, úgyhogy nem tudom, hogy sok-e, vagy kevés.

709. marcsi1967 (válaszként erre: 708. - Cszsuka)
2008. jún. 11. 08:49
köszi hogy ilyen gyorsan válaszoltál. Megnéztem a google-ban találtam napi 4x1 kell szedni nem sok az egy kicsit? Olvastam a BioGaia-ról rágótabletta és napi 1 javasolt, de az a baj, hogy itt nem lehet kapni, csak az osztrákoknál.
708. Cszsuka (válaszként erre: 707. - Marcsi1967)
2008. jún. 11. 07:57

Németországban is, ha bemész a bioboltba és probiotikumot kérsz, meg fogod kapni, amit keresel.

Az lenne a jó, ha a teafaolaj a bőrödre nem menne, csak a körmödre. Nagyobb bajod nem lesz, legfeljebb a hámlás miatt még rondább lesz.

Én úgy csináltam annakidején, hogy jól megreszeltem a körmöm fürdés után, meg jól kivágtam (az érzéketlen részt teljesen), aztán vettem a teafaolajas cseppemet és a cseppentővel egy sebtapaszra cseppentettem (óvatosan, hogy a ragasztóra ne kerüljön), aztán be is itattam a gézbe és azt ráragasztottam éjszakára a körmömre. Igy nem bántja annyira a bőrt.

A Grapét egyéne válogatja, hónapokig is lehet, de ne szoktasd hozzá magad, ha mondjuk torokfájásnál öblögetésre is használnád, mert akkor nem lesz olyan hatékony, ha szükség van rá.

707. marcsi1967 (válaszként erre: 704. - Cszsuka)
2008. jún. 11. 07:47
Valami mást nem tudsz ajánlani, én Németországban élek, és gözöm sincs hogy kapható-e ez a laktobacillus egyáltalán mi ez tabletta, vagy valami más? Grape-t mennyi ideig kell szedni? En most a teafaolajat használom, mit csináltok hogy ne legyen olyan büdi, már a családom kikerget a világból, ráadásul elkezdett hámlani a lábujjamon a bör, ez normális, viszkedni nem viszked.
706. Cszsuka (válaszként erre: 705. - Gombaboy)
2008. jún. 10. 21:18

Nem hülye kérdés, de bioboltban, sőt, gyógyszertárban is! Van olyan készítmény, aminek az a neve, hogy Probiotikum, az is jó, de pl. bioboltban Lactospore nevűt is kaphatsz. A többinek nem jut eszembe a neve.

A grapefruitnál is, mint minden másnál, az egyéntől függ, hogy mennyit kell szedni - no és a betegségtől. Ha ilyen dózisokat szedsz, amit írtam, kellemes meglepetésben lehet részed, ha szokott lenni pl. herpeszed, vagy szájsebed- az is elmúlik. De ilyesmiket és sebeket is szoktam vele fertőtleníeni - jód helyett. (Bocs, ez csak egy kis kiegészíő)

2008. jún. 10. 19:54

Szia Czsuka!


Bocs ha hülye a kérdés de ezt a laktobacilust hol lehet beszerezni? Recept nélkül is kapható?

Igaz,hogy a graipfrutcseppeket napi 3x kell szedni,nem túlzás ez egy kicsit? Egész eddig azthittem napi 2x adag bőven elég.

704. Cszsuka (válaszként erre: 703. - Marcsi1967)
2008. jún. 10. 17:41
Azért kell a laktobacillus, mert a Grape gombaölő, s ha belsőleg huzamos ideig alkalmazod, felboríthatja a bélflórát. Egyébként meg még azért kellhet, mert ha valamennyi gombát belsőleg elpusztít, akkor segíteni kell a jótékony bélflórát, hogy a helyére tudjon terjeszkedni. Nem kérdeztél hülyeséget és remélem, nem válaszoltam hülyén.
703. marcsi1967 (válaszként erre: 700. - Cszsuka)
2008. jún. 10. 17:25

Sziasztok, nekem is van gombám már 5 éve, voltam vele dokinál,de az csak ecsetelöt irt fel, mondanom sem kell, hogy semmit sem ért. Valahol olvastam, hogy a grapefruit-tot 3x25 cseppet kell inni.De most megzavarodtam, amit irtál, és miért kell laktobacillust szedni, bocsi ha hülyeséget kérdezek de totál laikus vagyok. Egyébként most intenziven, kezelem a lábujjamat teafaolajjal, bár a családomat már kiirtottam:)) Es hetente 1x pedig ecetes vizben áztatom, és most elakarom kezdeni a grapefruit-ot is. Remélem hatni fog, tudom hogy sok idö kell hozzá, és kitartás.

En is szoritok mindenkinek akinek hasonló a problémája.

2008. jún. 9. 23:20

Jaj nagyon drágák vagytok! DRukkoljunk mindannyian együtt..ennyi pozitív energia ki kell, hogy lépjen a virtuális világból a valóságba, hogy ránkszálljon!:) Amen! :)

Jóéjt és szép ébredést! Hajrá, menni fog mindannyiunknak!Érzem! ;)

701. lencsi (válaszként erre: 699. - Mókadorka26)
2008. jún. 9. 20:09
Drukkolunk! Sikerülni fog!
700. Cszsuka (válaszként erre: 699. - Mókadorka26)
2008. jún. 9. 13:57

Én is drukkolok! :)

A grapét pohár vízbe csepegtesd!

Először 3x5, majd 3 naponta emelve 20 cseppig. Ha két-három hétnél tovább szeded, szedj mellé laktobacillust!

2008. jún. 9. 13:27
Sziasztok! Gyerekkoromban balettoztam, és a spicc cipőtől eldeformálódott enyhén az egyik lábujjam..aztán sajnos már a színe sem lett 100-as..:( elmentem bőrgyógászhoz, aki azt mondta, hogy ez van..és hogy nagyon nem lehet vele mit kezdeni...1 éve a másik lábujjam is kezdett színeződni..szóval teljesen kétségbeestem..most olvastam itt a teafaolajról, már meg is vettem..úgyhogy, szerintem, felváltva fogom használni az ecettel, naponta kétszer, remélem be fog válni. A grapefruit cseppet, azt valamivel keverve szedjem?Jaj őszintén remélem, hogy rendbejön! Drukkoljatok és én is drukkolok a többieknek!!! :)
698. lencsi (válaszként erre: 696. - 9e16ea4b12)
2008. jún. 9. 08:47
Szia! az ezüskolloid nekem sem használt. Ettől a teafaolajjal kenegetés is sokkal hatásosabb és olcsóbb is, ezzel párhuzamosan belsőleg használd a grapefruitmag olajat. De ezt napi szinten rendszeresen kell csinálni, és mikor már látod a javulást, az ecet is nagyon jó. Ha visszaolvasol sok hasznos tanácsot találsz.
697. Cszsuka (válaszként erre: 696. - 9e16ea4b12)
2008. jún. 8. 22:29

Semmiből sem szabad vég nélkül fogyasztani. Hiába hívják az ezüstkolloidot "nagyágyúnak". Ez is épp olyan dolog, mint az antibiotikum. Ha nem alkalomszerűen (meglepetésszerűen) használod, az, ami ellen bevetetted, egy idő után teljesen immunis lesz vele szemben.

Ha végigolvastad a fórumot, akkor talán azt is kivetted belőle, hogy érdemes a lábat sokat szellőztetni és napoztatni.

A Grapefruitmag-kivonat is jó lehet, de minden ember egyedi eset. Lehet, hogy egyidejűleg nem ártana mindjárt belsőleg is alkalmaznod, de 3 hét után már érdemes valami bélflóra rendezőt is szedni mellé...

2008. jún. 8. 19:48
Sziasztok! Én már tul vagyok kb a 4. flakon ezüstkolloid elhasználásán. Egy ideig jo volt, aztán ujra előjött, mikor már kezdtem azt hinni tul vagyok rajta.... Leálltam, már nem érdekelt. Van még itthon egy flakon, de legszivesebben kivágnám. De ahhoz meg tul drága. Szerintetek a grapefruitmag olaj hatásosoabb? :-( Már lassan 4 éve szenvedek. Az egyik nagylábujamon van. Szerencsére nem terjedt át másikra.
2008. jún. 7. 17:40

Az orvosságok hatékonyak tudnak lenni, de van mellékhatásuk is sokszor nem is kevés.

A bioptron kezelés igen hatékony tud lenni, mellékhatások nélkül akár a körömgomba esetén is.

2008. jún. 5. 13:40

Sziasztok.Ez a mikrosütös megoldás tőlem nagyon távol áll:)

Nagy teafaolaj "rajongó" vagyok és inkább ezt javasolnám fertötlenítésre.Vattára csepegtetni kell az olajból és bekenni vele a cipő belső részét.Mosógépbe csepegtetve megoldod a fehérnemű, zokni, ágynemű fertőtlenítését, vagy be is lehet áztatni mosás előtt.Ráadásul nem mérgez, mert a teafaolaj természetes fertőtlenítőszer.Ha köröm vagy bőrgombád van, akkor a tömény olajjal kell bekenni.Estére teafaolajas vattát kell tenni beteg feületre és bekell dunsztolni.Csak 100%-os gyógyszerkönyvi tisztaságú olajat ajánlok.Ezekre rá is van írva, hogy belsőleg is alkalmazható.

Van teafaolajos lábkrém is, ami napközben nagyon kellemes tud lenni, plussz dezodorál.

693. lily3
2008. jún. 1. 13:27
Elolvastam sok hozzászólást.Kipróbáltam 1-2 háziszert végül úgy döntöttem orvos megyek,aki gyógyszeres kezelést ajánlott.Ami megis hozta az eredményt hamar.3. hónapja szedem a DERMYC nevű gyógyszert hetente 1 kapszulát kell bevenni,és kb.1 hónap és lenő a gombás köröm a kezemen.Nekem a gombát műköröm okozta vagyis nem tudni nem-e a körmös hibázott.Egy körömöm végig gombás volt sőt a felén nem is volt köröm a többi pedig (az összes)félig.Az ecetes áztatás nekem is kifehérítette,de én gyorsabb eredményt akartam ezért szedem a gyógyszert.
2008. jún. 1. 12:15
Talán tudjátok, h. 3-féle körömgomba létezik, fonalas, sarjadzó, és a harmadik nem jut eszembe. Nem tudom a házi patika mennyire hatékony, de ha az nem válik be, akkor menj el orvoshoz. A már meglévő körömgomba egy erőteljesebb kezelést igényel. Akár egy-másfél évig is eltarthat, mert a köröm teljes lenövésével mondható gyógyultnak. Természetesen ennek is vannak fokozatai. Ha már nagyon csúnya a körmöd, sárgás, repedezett akkor csak a gyógyszeres kezelés fog eredményt hozni, ha csak éppen az elején tartasz, akkor külsőleg ecsetelőt, esetleg krémeket fog a doki felírni. Ezek receptköteles szerek. Ami pedig egy másik nagyon fontos dolog. A cipőidet és a zoknikat is fertőtleníteni kell. A zoknikhoz neomagnol tablettát ajánlok. (patikából) A cipőidhez pedig szintén a patikában vásárolj formalint, vattacsomóra rátenni, berakni a cipőbe és 24 órára nejlon zacsiba zárni. (A szer nagyon erős, és mérgező is lehet, ezért ne lélegezd be) Ezután 2-3 napig szellőztesd szabad levegőn, mert brutál szaga van a formalinnak, viszont gyilkos mindenfajta gombára. Sok sikert, és kitartást. Én már láttam nagyon durván gombás körmöt, ne várd meg míg olyan lesz, mert akkor már szinte lehetetlen kiirtani.
691. drugsb
2008. jún. 1. 11:37
Sziasztok!ma van az 5. napja hogy elkeztem kenni a körmöm a fokhagyma-ecet kombinációval+ eddig kétszer ecetes vízben áztattam fél órát.Már most látható eredménye van,már nem olyan ronda sárga,hanem szépen kifehéredett,és sokkal könnyebben le tudom már vágni.Egy kérdésem azért lenne.Nekem kiszárad a bőröm az ecetes-vizes áztatástól.Milyen krémet ajánlanátok rá?
690. lencsi (válaszként erre: 688. - Drugsb)
2008. máj. 28. 19:56
Szia, nem tudom mennyire olvastál vissza, de én többször is részletesen leírtam gyógyulásom történetét. Én is innen szedtem össze a nekem legszimpatikusabb kezelési módot, és sikerrel jártam. Biztos Neked is sikerül.
689. eb19d2815e (válaszként erre: 665. - KLaca)
2008. máj. 28. 16:24
Az Exoderil használt, de előtte lecsiszolták a már fertőzött részeket. A körmöm 3/4-e volt fertőzött, de elég jól rendebejött. Ez volt tavaly, de sajna most megint elkezdődött, nem könnyű megszabadulni tőle!:(
688. drugsb
2008. máj. 28. 15:00
Sziasztok!visszaolvastam a fórumban és a legtöbben az ecetes foghagymás kenegetést illetve áztatást ajánlottátok.a kenegetést hányszor csináljam naponta?az áztatást egyszer elég naponta fürdés után?orvoshoz egyenlőre nem akarok fordulni,mert ahogy olvasom elég költséges lenne,előbb inkább a házi megoldásokat választanám.
687. Cszsuka (válaszként erre: 686. - Drugsb)
2008. máj. 28. 13:46

Szia!

Neked is azt ajánlom, hogy olvasd először végig az elejétől a fórumot, s azután kérdezz, mert igen sok információ kerülhet a birtokodba. Ez alapján el tudod dönteni, hogy mitévő légy, s ha akkor lesz kérdésed, mindannyian szívesen válaszolunk!

Üdv: Zsu

686. drugsb
2008. máj. 28. 13:03
Sziasztok!én még "új" vagyok köztetek szeretnék egy-két tanácsot kérni.A körömgomba "csak" a két nagy lábujjamon jelentkezett,és ott sem a teljes körmömön,hanem csak a köröm 1/3-án a körömágytól egészen a végéig.Milyen kezelést tudnátok ajánlani?Kb mennyi idő alatt jön helyre?válaszokat előre köszönöm!
685. lencsi (válaszként erre: 683. - 0891eee331)
2008. máj. 27. 15:01
most itt a nyár, nem kell műszálas zoknit,harisnyát hordani, és naponta 2x kenegesd az ecettel,(v. teafaolajjal, bár ettől beszineződik a köröm) a grapfruitot meg napi 2x10cseppet igyad, legalább 2 üveggel, nekem hasonló tüneteim voltak, de kitartó 8-9 hónapi kezeléssel teljesen elmúlt, lenőtt, és naponta nézem, nincs "utánpótlás"

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook