Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az öregségi nyugdíj összege mennyivel lesz több a jelenlegi korkedvezményes előnyugdíjénál? fórum

Az öregségi nyugdíj összege mennyivel lesz több a jelenlegi korkedvezményes előnyugdíjénál? (tudásbázis kérdés)


2021. nov. 7. 19:23
Anyum elönyugdijba van és 54 ezret nap kézbe..a bruttó nyugdijat 1,2%al kell számolni az lesz az emelés amit most adnak majd...és a 80 ezer amit mindenki megkap
15. margareta51 (válaszként erre: 2. - Marcibaba)
2014. nov. 2. 16:11
Anyukad amikor elment elonyugdijban kellett kapjon egy papirt mennyi nyugdij jar neki az munka evek utan ebbol nem tudom hany % a buntetes mivel elonyugdijban ment,ha az oregsegi nyugdijanak 80%-at kapta akkor januartol a kulombozetett fogjak adni vagyis 20%-ot+amit meg adnak emeleskent.Nagyon nehezen tudom fogalmazni mivel ezeket a kifejezeseket romanul tudom.Pld.az oregsegi nyugdija 80.oooFt.ennek a 80%=64000Ft buntetes levonas 16.000Ft.tehat meg 16000 Ft. kell kapjon januartol es a minden evben a megallapitott %-ot
2014. nov. 2. 08:41
Azért mielőtt bármit tennétek , járjátok körül jó alaposan ! érdeklődjél többfelé , most néztem vissza még az első 2 beírásodat , azt remélem nem gondoltad komolyan !!!! h " v kevesebbet " ?! mert az nagy hiba lenne , azt elérni !!!! h kevesebb legyen !
2014. nov. 1. 17:56
Azért , mert 43 év után se adnak 100 %-os nyögdíjat . Ha anyukád néhány éve nyd-ba van , akkor gondolom az évenkénti emelést is megkapta . Ezért nem értem , miért akarsz hozzáadni 20 %-ot ! ha biztosat akarsz tudni akkor a nyd . folyósítónál kéne érdeklődni .
2014. nov. 1. 15:52
43 évet miért??
2014. nov. 1. 13:35
50 évet dolgozott anyukád ?
10. forrest2010 (válaszként erre: 9. - Marcibaba)
2014. nov. 1. 13:34
de hát miért adnál hozzá még 20-at ?
2014. nov. 1. 12:31

Akkor azt mondjátok hogy a mostani olyan 80%

és adjak még hozzá olyan huszat..

2014. nov. 1. 12:24
Végül is az a teljes nyd , ha arról nézem , talán tényleg teljes nyd , igaz h kevesebb , mint a bruttó , de több lett mint a nettó . / én drukkolok a fiatalabbaknak , h bár adnának nekik több fizetést , mert egészen más nyd-asként az igény + a szükséges , mint amikor még az ember fiatalabb !! gyereket nevel , családja van ......nem beszélve arról a bizonytalanságról , amiben nekünk régen nem volt ennyi részünk , mint a mostani fiatalabbaknak ./
2014. nov. 1. 12:17

40 évi munka után járt 80 % , régebben nem csökkentettet számoltak , akik utoljára elmehettek /nők / az 53-ban született lányok , akiknek megvolt a 37 év munkaviszony , de azt úgy számolták , h abba iskola + minden benne volt , ezért is nem értem , h mi az amivel többet szeretne .

Teljes nyd ? szerintem olyan talán nincs is , mert 100%-ot nem adnak , legfeljebb akkor , ha valaki annyit dolgozott rá . Nekem a 42 évre 84 %-ot számoltak mikor eljöhettem nyugiba . Egyik pasi kollegám azon volt kiakadva , h 52-ben születettként neki már eleve csak csökkentett nyd járt ! ezt se értettem miért ?! az volt a szerencséje , h sok éve volt , így a különbség csak minimális lett .

6. Anyagi (válaszként erre: 1. - Marcibaba)
2014. nov. 1. 11:38

Már azt sem értem, hogy miért nem jár a 40 év után a teljes nyugdíj?????? Nem arról volt szó???


Szerintem kiszámolták a nyugdíjintézetben, mert annak valahány százaléka az előnyugdíj. Viszont időfüggvényes a dolog, így mi nem nagyon fogunk tudni segíteni?

Nincs rajta a papírjain?

2014. nov. 1. 11:27
Szerintem a 20% kulombseg+evenkenti emeles.En romaniaban elek es nalam igy szamoltak ki.
2014. nov. 1. 10:22
Amennyi emelést adnak januárba / gondolom én / annyival lesz több a nyd-a . Ha 40 éve volt , arra 80 %-ot kapott , mikor nyd-as lett , gondolom az évenkénti emelést is megkapta .
2014. nov. 1. 10:14
Mert januárban éri el a nyugdíjkorhatárt...
2014. nov. 1. 10:13
Anyukám most előnyugdíjas mivel meg volt a negyven év munkaviszonya, de januártól mennyivel több /esetleg kevesebb/ pénzre számíthat. Tudja valaki??
2014. nov. 1. 10:11
Az öregségi nyugdíj összege mennyivel lesz több a jelenlegi korkedvezményes előnyugdíjénál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook