Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akinek óvodás gyermeke van, este hánykor és mennyire könnyen alszik el? fórum

Akinek óvodás gyermeke van, este hánykor és mennyire könnyen alszik el? (tudásbázis kérdés)


27. Alma66 (válaszként erre: 17. - 1kata)
2017. okt. 2. 13:43
Szerintem meg szerencsés vagy, hogy könnyen elalszik a lányod... Nálunk is van esti rutin mégis van h 40 perc az altatás hiába voltunk kint egész délután.
2014. nov. 7. 09:04

4,5 éves középsős a kisfiam.

Az oviban 95%-ban alszik, általában a legtovább, de legalább 2 órát.

Reggel a kicsi órájára kel (pedig nincs katonai tábor otthon:) 6.45-kor, hétköznap, ovis napokon legkésőbb 20.30-21.00-kor alszik.

Este vacsora, meseolvasás, fürdés, alvás.

nem szokott kimászkálni.


Hétvégén is 2-3 órákat alszik, reggel max. 8-kor kel, este ugyanígy max.21.00-kor aludnia kell.

25. Banita76 (válaszként erre: 1. - Agibaba40)
2014. nov. 7. 06:03
Az én 4 éves kislányom fél 10-ig simán fent van, és 6-kor kel. Még este fél 10-kor se álmos, még énekelget és beszélget az ágyban. Jobb lenne, ha nem aludna az oviban délután.
24. Muraja (válaszként erre: 4. - Agibaba40)
2014. nov. 1. 12:45

Parom nem toleralja ... !

Ez ugyan a szemely ki depreszmaniakus ?

No tudod en egyedul neveltem a csordam de ma mar felnöttek es nagyi is lettem az uton több x .No es pont emiatt hogy egy ilyen b..f..t ne hozzon a sors az eletembe egyedul voltam sokaig. Hogy lehet hogy nem tudtad leolvasni a signalokat a parodrol ? ha ott hagyott mar egy gyereket akkor masra nem utal csakis arra hogy nagyon de nagyon önzö.

Ha nalom valaki igy turelmetlent addot volna be akkor abban de komolyan abba pilantban repult is ki a csaladbol! Nem tudsz egyedul elni , ne vidd a lanyaid sorsat es eletet egy mentalisan labil emberel valo viszonyod miatt a aldozatt oltarra .

2014. nov. 1. 07:58
Bocs a hibakert telorol irok.
2014. nov. 1. 07:57

5 éves a lányom mindig us nagy alvasigennyel mint a 15 honapos öccse is. ( ez nagy mazli:-)

Ovis napon:f9-kor agyban van,latom rajtam kivul mindenki tudja mikor alszik el a gyerek.. Hát en nemtudom. Adok neki puszit becsukom az ajtot es legkozelebb reggel f8-kor az ebresztonel talalkozunk amikoris alig tud felkelni.

Hétvegen 3/4 9-kor van agyban es ha az occse nem orditja fel f8-kor akkor volt h f9-kor ebresztettem már.

21. panini
2014. okt. 31. 19:42
4 éves a lányom, este 9kor alszik el leghamarabb.
2014. okt. 31. 19:09
Nekem 4 lesz decemberben a kisfiam ő 20:30-kor ágyban van és legkésőbb 21:00 kor alszik! Ő oviban is alszik délben! Na a kislányom aki 6-lesz ő kemény dolog! Nem alszik délben és 22:00-kor még sokszor fent van! vele mindig is problémás volt az alvás!
2014. okt. 31. 18:48

Középsős a fiam,alszik délután (itthon is,oviban is),este tízkor alszik el.

Az öccse itthon van,neki is ez a menetrend.

Ha nincs ovi,akkor is 10-kor alszanak,de sokszor délelött 9.30kor keltem őket,mert maguktól nem kelnek fel elöbb.

18. Orsy27
2014. okt. 31. 18:44
Januárban lesz 5 éves a lányom, itthon nem alszik délután, így bármennyit is van levegőn, vagy megyünk bárhová, hihetetlen energiája van, és 21:30kor dől ki leghamarabb. Oviban alszik, akkor 21kor alszik el este. Van napi rutin, menetrend kicsi kora óta, 20kor már az ágyban van, de nem alszik el hamar így se.
17. 1kata
2014. okt. 31. 18:06
Nekem 3 ovisom van, a lanyom alszik delutan, a fiuk nem es este 8-fel9 kor mindharman siman elalszanak. Szerintem sokat segit az esti rutin.
2014. okt. 31. 17:42
Szerintem ha mar egy eve van uj parod akkor ez mar nem ujdonsag a lanyoknak. Az en lanyom is 150-szer megolelne, fogni akarja a kezem, jatszani a hajammal, inni akar, wc-zni akar stb. Pedig mar olyan almos hogy alig birja nyitva tartani a szemet. En probalok hatart szabni, szerintem a te lanyaidnak sem artana. Jo kis esti rutin, furdes, olvasas egyutt, kis szeretgetes aztan tessek aludni. Nem fog csorbulni a kapcsolatotok ettől. En legalabbis ezt tennem.
2014. okt. 31. 17:32

A fiamnak nagyon kevés az alvás igénye már kis kora óta.Így még aludt az oviba este 9-10 között aludt el akkor is többszöri figyelmeztetésre.Ez most se változott sokat de már sulis így 8-9 között el alszik de van hogy nem bír.Gyereke válogatja kinek mennyi alvás kell.

A pároddal kapcsolatban annyi a véleményem ha nem érzed biztosnak hogy bírja előbb utóbb bevonzod hogy tényleg így legyen.Ülj le vele és beszéld át a dolgot majd a lányokkal is és végül négyen beszéljétek meg hogy ki mit vár el és mit szeretne a lányokat is hallgassátok meg.Ők már el tudják mondani mi zavarja őket és mit szeretnének másként.Ha tesztek érte biztos jobb lesz a helyzet.

2014. okt. 31. 17:18
Este 9-kor simán :)
13. Laszti
2014. okt. 31. 16:34
5 éves a lányom,-20 fokba is ki viszik öket, nem kötelezö aludni az oviban és legkédöbb 9 kor alszik ovis napon. Nem ovis napon 10. Reggel 8-9 ig alszik!
12. b00d33e65c (válaszként erre: 11. - Agibaba40)
2014. okt. 31. 16:31
Lehet hogy a gyerekeknek is el kellene magyarázni,hogy nem veszítenek semmit attól,hogy van párod.Közös programok négyesben aztán csak veled..Nem tudom,csak tippelgetek.
11. agibaba40 (válaszként erre: 10. - B00d33e65c)
2014. okt. 31. 16:26
Nálunk is van játszótér, meg minden, de még ezzel együtt is az a helyzet amit írtam. A véleményetekre kíváncsi lennék a párommal kapcsolatos dologra is. Mit gondoltok, meg tudom valaha valahogy értetni vele, hogy mi zajlik most a gyerekeimben? Mert hogy azért akarnak állandóan velem lenni, a szokásosnál is jobban, mert azt hiszik (szerintem) hogy veszítenek a szeretetemből, a párom miatt.
10. b00d33e65c (válaszként erre: 8. - Agibaba40)
2014. okt. 31. 16:22
Én el szoktam vinni sétálni,gesztenyét gyűjteni,vagy csak játszóterezni.Családi házban élünk,így kint is maradhat az udvaron kutyázni.De ha esős nap van,akkor rajzolunk,olvasunk,motorozik a házban.Így azért nem fárad le annyira de mégis jobban,mintha tévézne.Most is rajzolgat. (3,5 éves)
2014. okt. 31. 16:21
3éves kislányom van,este 20-kor alszik.
8. agibaba40 (válaszként erre: 7. - B00d33e65c)
2014. okt. 31. 16:17

Igen, egyetértek veled :-)

Volt már, hogy leültem vele (a párommal) beszélgetni, és mondtam neki, hogy úgy tűnik, néha már "sok" neki két 5 éves gyerek így 50 évesen. Viszont amikor megismerkedtünk, akkor is tudta, hogy mit vállal. Azt is mondtam neki, hogy ha ezt nem tudja bevállalni, akkor mondja meg őszintén, és ne raboljuk egymás idejét. De nem ment el :-)

Neki is van egy lánya, 12 éves, viszont már kb 5-6 éve nem él vele, vidéken lakik a kislány az anyjával. Mielőtt összejöttünk, ő 3,5 évig egyedül élt. Tehát halmozottan "hátrányos" a helyzet.

Viszont ez azért nem kevésszer eszembe jut, hogy mikor mondja azt, hogy köszi, de nekem ez már sok.

A lányok az oviban alszanak. Mit tehetnék, hogy gördülékenyebb, és hamarabb legyen az esti elalvás?

7. b00d33e65c (válaszként erre: 4. - Agibaba40)
2014. okt. 31. 16:09

Én az apjára is rárivallok,ha egy kis szeretgetésért jön a gyerek és nem tolerálja....

Hamar felnőnek,mindig szeretheted a gyerekeket,de ezt nem sokáig igénylik,és most kell nekik megadni,tinikorban már egy puszit sem adhatsz nekik.

A párod nem mai kiadás,tudnia kell,hogy ha kell az anyjuk akkor a gyerekek is,gondokkal is és szép időszakokkal is.

2014. okt. 31. 16:07
Nekem középsős és kiscsoportos, este 8-kor van fekvés, aztán nincs mászkálás. Van hogy még fél 9-ig beszélgetnek a szobájukban, de utána alszanak. Reggel 6.15-6.30 között pattannak ki az ágyból. :)
2014. okt. 31. 16:06
Lanyom nem alszik ebed utan az oviban, ugyhogy 8-kor este kidol. Ha valami csoda folytan du. Elaludna, este 10-kor se tudnam leloni. Cserebe amugy igy reggel fel 8-ig alszik. 12 ora az alvasigenye.
2014. okt. 31. 16:04

Nekem 5 évesek az ikerlányaim. Rám ütöttek szerintem, mert én sem voltam, és most sem vagyok nagy alvó. Este nagyon nehéz az elalvás, 9kor már nagy szó, hogy Hanna alszik, de Flóra csak fél 10kor. Reggel 6kor meg fent vannak.

Szerintem az is nagyot nyom a latban hogy (igaz, már egy éve) új párom van, a lányaim és a párom kapcsolata nagyon jó. Viszont szerintem féltékenyek is valamilyen szinten a lányok, mert elalvás előtt még legalább 3-4szer bejönnek hogy "anya csak meg szeretnélek ölelni". A párom persze ezt nem annyira tolerálja (a 3-ik ilyen után). ő 50 éves, gondolom ez is számít. Mi a véleményetek?

2014. okt. 31. 15:56

Változó.Esős időben,ha nem viszik ki őket akkor nehezebben van hogy este 10 felé alszik el.Most,hogy kint voltak minden nap legkésőbb fél 9-kor már alszik.

Illetve az sem mindegy milyen nap van.Hétfőn még pihentebb,míg pénteken már fáradt,nyűgös,hisztisebb.

2014. okt. 31. 15:56
5 és 3 évesek 8-kor alszanak el és simán!
2014. okt. 31. 15:50
Akinek óvodás gyermeke van, este hánykor és mennyire könnyen alszik el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook