Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elrontott epidurál utáni állandó derékfájás. fórum

Elrontott epidurál utáni állandó derékfájás. (beszélgetős fórum)


2009. júl. 20. 20:56

sziasztok.az első szülésem borzalmas fájdalmas volt,a második sajnos nagyvetéléssel végződött.amikor megfogant a fiam tudtam hogy harmadszorra nem vágok bele érzéstelenítés nélkül.igényeltem is az edát.mivel a lányom 4550g-mal született már tudta a doki is hogy nagy esély van közeli esetleg nagyobb súlyú babára.igen 38ik héten a súlybecslés.4300g-ot mutatott.eljött a nap a 41ik héten.beindultak a fájások és indultunk is a kórházba.majd ezt követően jött is az anesztes doki,és belevágott a műveletbe.azt mondta mindenki,csak egy kicsi kellemetlenség és ennyi az egész 2 perc.

nem féltem,de amikor elkezdte a csövet dugdosni,mintha százezer apró szilánk ált volna a derekamba.borzalmasan fáj és kb.a férjem elmondása szerint jó 20percig tolta a doki,még végre nagy nehezen ki tudta a nyakam mellé vezetni.lezajlott igaz némileg könnyebben a szülés mint az első két alkalommal és a pici fiam megszületett 4600g,mal makk egészségesen.na és jött a feketeleves-a kivétel.és a döbbenet miszerint a doki nem 8 hanem 16cmre tolta le a csövet.ennek következtében fél évig gyógytornára jártam mivek a bal kezem teljesen megadta magát,ezért mindenki gondolja át ezt a dolgot és bizza magát megfelelő szakemberre(mondjuk az én dokim is jártas volt csak épp rossz napja volt)jobban jártam volna talán ha nem kérem ,de minden esetre tanulságnak jó volt hogy inkább bízom a természetre ha netán mégegyszer így alakul.

5. 3aeb86a367 (válaszként erre: 1. - 36662af67d)
2008. szept. 14. 12:50
Szia. Én pont ugyan így vagyok vele. Engem lassan 8 évvel ezelőtt császároztak és tudomásom szerint nekem sikerült a gerincérzéstelenítés, bár alatatás is történt a műtét közepe táján, de azóta nekem is nagyon szokott fájni a derekam. Bár nekem még nem 5 perc séta után, de fél óra múlva nekem is olyan fájdalmaim vannak, hogy alig lehet kibírni. Orvosnál nem voltam vele azóta sem, és ha fáj akkor ha tehetem lefekszem egy kicsit. Csak akkor rossz amikor sehova nem lehet lepihenni.
4. G.
2008. aug. 14. 06:21

2 éve császároztak,nekem s fáj még mindig.Feszít,nyom....Nincs mit tenni vele.Vannak mozdulatok,amkor ugy érzem,mintha egy hatalmas husánggal vágnának hátba.Anyunak 20év távlatából érzékeny a szúrás helye.

De ha ennyre fáj,akkor egy dokit mindenképpen megér.

2008. máj. 14. 18:50
Azt gondolom, el kéne menned egy orvoshoz, és megbeszélni, megvizsgálni, hogy egyáltalán mi a bajod.
2008. máj. 8. 19:24
Szia! Engem is jól összeszurkáltak, de végül sikerült beadniuk.Szintén császármetszés miatt. Nekem hónapokig nagyon fájt a hátam.Aztán valamennyire rendeződött, de most lassan 5 év után megint minden nap fáj a hátam.Ennek már lehet, hogy semmi köze az epidurális érzéstelenítéshez, de akkor is rosz.Gondoltam, hogy el kellene vele menni orvoshoz, de szerintem úgysem tudnak vele mit csinálni.Talán a rendszeres úszás jó lehet rá.
2008. ápr. 17. 13:40

Sziasztok!

Császárral szültem több mint másfél éve. Epidurállal próbáltak érzésteleníteni de nem sikerült. Nagyon sokszor szúrtak rossz helyre. Meg sem kísérlem leírni azt a pokoli fájdalmat amit éreztem közben. Iszonyatos volt! Végül is elaltattak. Másnap kiderült, hogy annyira kontár munkát végeztek, hogy elfolyt a gerincfolyadékom (nem tudom az orvosi nevét) nagy része. Ezt rengeteg infúzióval pótolták.

Azóta állandóan fáj a derekam és nagyon keveset bírok vele. Pl. 5 perc séta után már azt nézem hová tudnék leülni mert annyira fáj! :( Volt már valakinek hasónló tapasztalata? Ha igen mit tett? Mivel enyhítette a fájdalmat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook