Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Béltisztító kúra de vajon az alma hatásos? fórum

Béltisztító kúra de vajon az alma hatásos? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. Miss Poppy (válaszként erre: 33. - Finom23)
2014. nov. 3. 17:24
Hát persze,hogy igazi citrom kell.
2014. nov. 3. 17:16
Citrom frissen kifacsart leve vagy jó a sima citromlé a bolti ?
2014. nov. 2. 03:47
igen,es nagyon jo meg a citromos viz ivasa is/napi 2szer,1szor ehgyomorra,majd 2-at lefekves elott.
31. gribedli*** (válaszként erre: 30. - Grizus)
2014. nov. 1. 07:23

Nem tudom, mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás, de 2 oka is van. Egyik, hogy a zsírban elraktározva valahogy izolálja, hogy ne a vérben legyen. Másik oka, hogy a méreganyagok pont a sejtek membránját támadják meg (sejtfalat) ami egy vékony réteg zsír ez is, és ehhez jobban tudnak kötődni amúgy is. Szóval nem tudom, miért van ez, és melyik mechanizmus létezett előbb de az tény, hogy amikor jelentős mennyiségű zsírt vesztünk, olyankor a benne raktározott méreganyagok is kiürülnek.


Mondjuk itt most mérgek alatt nem a szimpla bomlástermékeket értem, egyébként sokan az utóbbit azonosítják a mérgekkel, de egészséges életmód mellett is keletkeznek bomlástermékek csak egy egészséges szervezet hamar meg is szabadul tőle.

30. grizus (válaszként erre: 27. - Gribedli***)
2014. okt. 31. 22:06
Azért pakolja ki a hájba a méreganyagot, hogy ne okozzon nagy galibát, igen.
2014. okt. 31. 16:12
Nem tudom! Jól esik komunikálni az emberekkel!
2014. okt. 31. 15:28
Ha ennyi problémád van, miért akarsz még egy lapáttal tenni rá?
27. gribedli*** (válaszként erre: 10. - Finom23)
2014. okt. 31. 11:00
Persze hogy van salakanyag a bélben, hiszen mindenkinek van széklete. Ha te csak a lerakódott salakanyagokat nevezed annak, az megint félreértés. A mérgekről meg annyit, hogy ezeket (a tényleges mérgeket) a bél nem sokáig tárolja, hanem tovább adja és leginkább a zsírban raktározzuk, mert ott jobban meg tudja kötni a szervezet úgy, hogy hosszútávon ne okozzon galibát (persze, ennek is van határa mert egy adott szervünk is besokallhat, pakolja a zsírba a cuccost, de végül tönkremehet, pl a máj). A bél az csak egy első állomás, egy védelmi vonal. Nem egy tároló.
26. gribedli*** (válaszként erre: 5. - Globus)
2014. okt. 31. 10:51
Pedig az kap mindent!:D
25. gribedli*** (válaszként erre: 3. - Finom23)
2014. okt. 31. 10:49

Szerintem van itt egy kis félreértés.


Egyrészt ha elegendő rost és folyadék van az étrendben és nagyjából egészséges alapanyagok, akkor nemigazán van szükség méregtelenítésre mert eleve oly kevés az a lebomló esetleg káros anyag amit beviszel, hogy azt automatice ki is ürül mielőtt felszívódna. Ez az egyik, vagyis nem méregtelenít az alma, hanem rostban, folyadékban gazdag gyümölcs, ahogy bármi más ilyen étel, segíti a normál bélműködést.


Kettő: a hashajtó nem méregtelenít. De. Valamennyire ugyanaz a hatása a hashajtónak mint a rostoknak, csak a hashajtó más módon teszi (nem salakot vagy masszát képez, mint a rost, hanem a folyadékot a bélből nem hagyja felszívódni plusz fokozza a bél izmainak mozgását, összerándulását). A végeredmény ugyanaz: széklet, salakanyag eltávozása. Hogy miért nem jó a hashajtó, egyszerűen azért nem, mert hozzászokás van, másodsorban meg tápanyag nincs benne, eltávolít nyomelemeket, ásványi anyagokat, amiket nem pótol, plusz a bélflórát is ugye zavarja, ennyi.


A lerakódott salakanyagot hosszú távon bármelyik megoldás leáztatja és kiürül, leggyorsabb talán a hidrokolonterápia (bélmosás, a beöntés modernebb változata). Ez is azon alapul, hogy kimossa, feláztatja vagyis a kulcsszó a víz.


Ha renyhe a bélműködésed, nem mindig a nyers dolgok a célravezetőek, a gyenge béltraktus eleinte jobban reagál a főtt zöldségre, főtt gyümölcsre, mert ebben a rostok már puhábbak és vizet is szívnak be a főzés alatt, szóval kímélőbb és gyorsabb. Igaz, vegyesen kellene főtt és nyers a továbbiakban, pár vitamin hőérzékeny. Legjobb kezdésnek alma kompót formájában, vagy kompót és ezt pürésíted, vagy bármilyen zöldségleves pürésítve. Amikor helyrejött a bélműködés, akkor pedig egyik főétkezés körete nyers, másik főtt zöldség legyen (az utóbbi leginkább leves, a folyadék miatt).

24. grizus
2014. okt. 31. 00:37
Hatásos de ne egyél belőle túl sokat és főleg ne egyél rá meg az ötödik napon egy komplett vacsorát, mert iszonyú következményei lesznek. Velem megtörtént, nem részletezném.
23. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 20. - Globus)
2014. okt. 30. 20:41
Igen, ô mondta, hogy a "méregtelenítés" egy nagy humbuk. A szervezetünk önmagában nem termel mérgeket, bár bonyolult kémia alapján mûködik.
2014. okt. 30. 20:37
A bélben nincsenek lerakódva "salakanyagok"... folyamatosan mûködik, semmi kövesedés és hasonlók.
21. b00d33e65c (válaszként erre: 18. - Finom23)
2014. okt. 30. 18:22

Ugyan már,senki nem támadott be!

De ha szabad én feltennék egy kérdést,hisz te magad mondod,hogy ezért van a fórum.

Félre ne érts:mi a fő probléma az életedben?Tényleg naponta kérdezel,fogyni akarsz és egyedül érzed magad.Miért???

Hisz házasságban élsz,van csemete is,miért érzed magad ennyire egyedül?A férjed semmilyen tanácsot nem ad neked,esetleg a szüleid?

20. globus (válaszként erre: 10. - Finom23)
2014. okt. 30. 18:16

Mindent eszik, amit adnak neki, az összes konyhai maradékot.

Ajánlom figyelmedbe Zacher Gábor véleményét a méregtelenítéssel kapcsolatban.

19. Miss Poppy (válaszként erre: 18. - Finom23)
2014. okt. 30. 18:06
Halóóó..csak hülyülünk:)
2014. okt. 30. 17:54

Gyerekek! Ne hüjéskedjetek már! Meg van szabva hogy napi hány kérdésre válaszolhatok?

Azt tudom hogy 24-órénként tehetek fel kérdést.

Válaszolni korlátlan mennyiségben lehet , főleg ha saját kérdésemről van szó hogy megválaszoljam.

Vagy nem így van?

Elvégre azért van ez a forumos oldal hogy írjunk nem?

17. b00d33e65c (válaszként erre: 15. - Bibi25)
2014. okt. 30. 17:50
Igen,az utolsó hozzászólás
16. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Finom23)
2014. okt. 30. 17:47
Igen, de a héját is meg kell enni, mer abban van a vitamin! :)
15. Bibi25
2014. okt. 30. 17:47
Ugyanazzal a dátummal szerepel több kérdése is.
14. b00d33e65c (válaszként erre: 13. - Bibi25)
2014. okt. 30. 17:43
csak 24 óránként lehet kiírni újat.
13. Bibi25
2014. okt. 30. 17:32
Meghogy napi egy forum! legalabb 3.
12. Miss Poppy (válaszként erre: 11. - Finom23)
2014. okt. 30. 17:26

Megérni,megéri,és az alma egészséges is:)

De,honnan fogod tudni,hogy sikeres volt-e az almás béltisztító kúrád?:)

2014. okt. 30. 17:23

Egy próbát meg ér nem?

Utána eldőlik hogy hatásos vagy sem.

2014. okt. 30. 17:20

A disznó nem eszik mindenféle káros cukros anyagot amitől keletkezne benne salakanyag, gondolom disznóbél pucoláskor azért nem találkoztál vele globus!

Sok helyen írják hogy van salakanyag a belekben, én elhiszem.

9. Miss Poppy (válaszként erre: 8. - Finom23)
2014. okt. 30. 17:19

Nem baj:)


Lehet,hogy így van,én még nem hallottam,és nem is tapasztaltam magamon,de ettől még elképzelhető!

2014. okt. 30. 17:12

Miért baj hogy minden nap kiírok egy forumot?

Én úgy tudom a savanyú alma hashajtó az édes alma hasfogó.

7. b00d33e65c (válaszként erre: 6. - Miss Poppy)
2014. okt. 30. 16:52

Egyet értek!!

Ha az emésztésed lassú az almával még nagyobb marhaságot csinálsz ugyanis hasfogó hatása van!

Körte vagy hasonló rostos gyümölcs,magvak amiket nem dolgoz fel a szervezet ill kevés fehérliszt!!!

És ahogy Poppy mondja folyadék,folyadék,folyadék!

6. Miss Poppy (válaszként erre: 3. - Finom23)
2014. okt. 30. 16:47

Ez baromság,már elnézést!


Lassú az emésztésed?

Igyál 3liter vizet,napi egy evőkanál lenmagolaj...nem mindennap kiírni egy fórumot,torna,no kenyér és barátai,satöbbi!

2014. okt. 30. 16:44
Én pucoltam már disznóbelet, semmiféle salakot nem találtam benne.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook