Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés előtti szabi fórum

Szülés előtti szabi (beszélgetős fórum)


2014. okt. 30. 15:14

De jó hírek:)

Akkor elbúcsúzhatsz jó időre a melótól:)

17. Szeplakisz (válaszként erre: 16. - Babmalac)
2014. okt. 30. 14:31

Köszi! :)


Képzeld, nekem meg közben szólt az elnökségről az egyik kolleganő, hogy holnap már ne jöjjek be. Amúgy is hazamehetnénk délben, és hogy 4 órára meg már minek jövök... Aláíratta velem a jelenléti ívet holnapra. Szóval tök rendes volt! Így hát ez az utolsó munkanapom. :) :) :)

2014. okt. 30. 13:24

Jajj hát ez nagyon jó:) Nagyon gratulálok, nagyon ügyesek vagytok!:)


Ezek ránk még várnak, de nekünk mondjuk még elég sok időnk is van:)

2014. okt. 30. 12:59

Hát már a nagy részét beszereztük a dolgoknak. Két hete, mikor még olyan szép napos idők voltak, akkor az összes babaruhát ki is mostuk, hogy legalább napon száradjanak meg.


A babakocsi vasárnap fog megérkezni, remélem nem lesz csalódás, mert nem láttam élőben eddig, rendeltem. :)


Már lényegében csak ilyen babaápolási dolgok kellenek, mint pl. babahajkefe, fürdető cuccok, hintőpor, körömápoláshoz szükséges dolgok. Ezek meg már apróságok.

2014. okt. 30. 12:44

Jujj de jóóó:D Akkor aztán jöhet a kiérdemelt pihi:) el is hiszem, hogy várod nagyon:)

És minden megvan a Pici fogadásához, vagy még várnak Rád feladatok?:)

2014. okt. 30. 11:14

Eddig egész jól bírtam, de most érzem, hogy elég volt.


Én a héten dolgozom már utoljára. Szóval már számolom a perceket. :)

Ráadásul holnap hazaengednek minket délben, szóval élni is fogok a lehetőséggel. :)

12. Babmalac (válaszként erre: 11. - Szeplakisz)
2014. okt. 30. 11:09

Húúú, akkor elég keményen nyomod:)


Én is így vagyok vele, hogy amíg bírom, addig miért ne dolgoznék? Ha majd úgy érzem, hogy nagyon megterhelő, vagy a doki mondja, hogy vége és ne tovább, akkor abbahagyom a melót:) De addig...:)

2014. okt. 30. 10:11

Hú, akkor jó ha érted. Mert mikor visszaolvastam, akkor én magam összezavarodtam. :D


Amúgy nálam is sokáig kérdés volt, hogy meddig dolgozzak. Toltam mindig a dolgot.

Decemberben fogok szülni, és először az volt a tervem, hogy szeptemberben már otthon maradok. De nekem a dokim is mondogatta, hogy pihennem kéne már. Aztán egész jól bírtam eddig. :)

De novemberben már tényleg otthon maradok. Legalább egy hónap pihenés már mindenképp muszáj lesz.

10. Babmalac (válaszként erre: 9. - Szeplakisz)
2014. okt. 30. 10:07
Aha, értem! Köszönöm szépen!
9. Szeplakisz (válaszként erre: 8. - Babmalac)
2014. okt. 30. 10:04

9-es kóddal csak úgy lehet, ha a nőgyógyász ad egy papírt, a háziorvos magától nem írhat 9-est úgy tudom.


Annyi különbség van, hogy elvileg az első 15 nap, amit betegség miatt otthon töltesz egy évben, az betegszabadságnak számít és nem táppénznek, az valamivel többet jelent pénzben, azt hiszem.


Viszont a 9-es kódnál egyből táppénz és nem betegszabadság.

2014. okt. 30. 09:46

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Ezt a 9-es kódú veszélyeztetett terhességes megoldást olvastam én is a neten valahol, és gondolom, hogy ez akkor így működőképes is!


A munkáltatómmal természetesen beszélni fogok mindenképpen erről, csak nem egyszerű a helyzet és jobban járok, ha már kész tényekkel állok elé, emiatt is érdekelnek a lehetőségeim!


Ezt a szabis dolgot meg akkor megkérdezem, mert elképzelhető, hogy csak időarányosan adnák ki, de ez sajnos nem jutott eszembe:)


És a táppénz az sima táppénz, ugye? Úgy értem, hogy nincs valami külön kismamákra vonatkozó szabály? Minden olyan, mintha mondjuk influenzás lennék?:)

7. Szeplakisz (válaszként erre: 6. - Vike_)
2014. okt. 30. 09:18
Én is úgy tudom, hogy időarányos.
2014. okt. 30. 09:10

A szabadság csak időarányosan jár, legalábbis nekem így számolták.

Kérdés, hogy törvényileg is így van -e vagy csak az én munkáltatóm volt rugalmatlan.

5. 4b826169ed (válaszként erre: 1. - Babmalac)
2014. okt. 30. 08:54
Szia! Elvileg kiveheted a teljes 2015. évi szabadságodat, s anyagilag is azzal járnál a legjobban. Persze a munkáltatóval történő egyeztetés nélkül ez nem megy.
2014. okt. 30. 08:53
Nyilván az egészségi állapotod miatt hagynád abba a munkát, így simán kiír szerintem az orvos betegállományba. A TGYÁS-t meg megtarthatod szülés utánra...
2014. okt. 30. 08:53

Szia!


Én a nőgyógyászomtól kapok majd egy papírt, hogy vegyenek fel táppénzre. Amit majd viszek a háziorvosomhoz és ő fog kiírni. Ez lényegében a 9-es kódú táppénzes papír lesz, a 9-es a veszélyeztetett terhességnek minősül, és így leszek otthon táppénzem a TGYÁS megkezdéséig.


Én novembertől, tehát jövőhéttől megyek táppénzre. :)

2014. okt. 30. 08:47
Szia!Szerintem kérdezd meg a munkáltatódat erről, ő pontos infókat tudna adni neked.Nem kéne találgatni.:)
2014. okt. 30. 08:43

Sziasztok Kedves Fórumozók:)


Egy kérdésem lenne felétek, hátha valaki tud nekem valamiféle információval szolgálni:)


18+2 hetes kismama vagyok, és mindenki azt kérdezgeti a munkahelyemen, hogy meddig szeretnék dolgozni? Ami érthető, azonban ugye erre pontos választ nem lehet adni..


Szeretném megkérdezni tőletek, hogy ha mondjuk úgy tervezem, hogy januártól, vagy max. februártól nem jönnék dolgozni (március 31.-re vagyok kiírva), akkor arra a 2-3 hónapra rendes táppénzre tudok elmenni? Illetve van esetleg arra lehetőség, hogy a jövő évi szabadnapjaimat kivegyem egyben valamelyik hónapban, vagy ez munkáltató-függő? Azt tudom, hogy a TGYÁST egy hónappal szülés előtt el lehet kezdeni, de az azt megelőző hónapok lehetőségeire lennék kíváncsi:)


Még lassan most érünk a terhesség közepére, de muszáj elgondolkodnom ezen, hiszen elég messzire kell kijárnom, és sokat metrózom, buszozom és még rengeteget kell gyalogolnom is reggelente, illetve délután egyaránt.


Előre is köszönöm segítségeteket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook