Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit rontottam el, ha elrontottam valamit? fórum

Mit rontottam el, ha elrontottam valamit? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. globus (válaszként erre: 11. - Kókuszkocka15)
2014. okt. 29. 11:23

A vércukor terhelés csak annyit jelez, hogy fennállhat-e cukorbetegség. CH anyagcseréről az ezzel egyidőben végzett éhgyomri és 60 perces inzulinszin ad reális képet, de ezt háziorvosod nem kérheti. Lehetőség van fizetős vizsgálatra, laborral megbeszélheted.

Igazából ha tartasz egy ésszerű, alacsony ch-tartalmú diétát, amelyben főleg lassú felszívódású szénhidrátok vannak, a vizsgálat elvileg felesleges.

30. gribedli*** (válaszként erre: 26. - De Luca)
2014. okt. 29. 10:21

:DDD


Ez igaz, sőt, létezik laktózos hashajtó is, kibacott görcsöket okoz, de hajt, az biztos.

29. kókuszkocka15 (válaszként erre: 27. - Gribedli***)
2014. okt. 29. 10:19

Imádom, azért kérdeztem. Semmiképpen sem akarom abbahagyni. Így viszont már tudom, hogy mellette mit kell csinálnom.

Köszönöm a válaszaidat.

28. kókuszkocka15 (válaszként erre: 26. - De Luca)
2014. okt. 29. 10:16
Csak pozitívan. :-)
27. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Kókuszkocka15)
2014. okt. 29. 10:11

A fallabda szerintem tök jó, segíti a koordinációt, szórakoztató, élmény. De nem fogyaszt. Ha szereted csinálni, nehogy abbahagyd, de nem ettől fogsz fogyni.


A súlyzózást teremben is (ha már úgyis ott vagy) vagy otthon is egyaránt csinálhatod, heti 3-4x egésztest vagy váltogatva mindennap, egyik nap felsőtest, másik nap alsótest. Kicsikkel kezdeni, havonta fél kilót emelni a használt súlyzón, de ha bírod, 1 kilót is, csak ne menjen a végrehajtás rovására!


A kardió edzi a szívedet is, mindenkinek szüksége van a szívére, nem mumus, de nem épül tőle annyira az izom, illetve nem azok az izomrostok épülnek, amelyek látványosan megváltoztatják az alakot. Inkább kiegészítő jellegű. Van, akinek annyira megeszi az izmait a kardiózás, hogy csak akkor lesz esztétikus változás rajta, ha huzamosabb ideig leáll vele. Szóval amikor csak a külső a lényeg, akkor minél kevesebbet belőle. De részemről a sportot azért is űzi az ember, hogy a mindennapokban egy jobb minőségű életet élhessen és a jobb minőségű élethez hozzátartozik nemcsak a harmonikusan fejlett izomzat, hanem az erőnlét is, úgyhogy üsse kő, legyen benne ez is, az is:))) A szép külső mindennek egy élvezetes mellékhatása.

26. de Luca (válaszként erre: 25. - Kókuszkocka15)
2014. okt. 29. 10:03
Majd kiderül, hogy laktózérzékeny vagy. De nézd a jó oldalát, annyira meghajt majd, hogy minden kijön, mielőtt felszívódna :-)
25. kókuszkocka15 (válaszként erre: 24. - De Luca)
2014. okt. 29. 10:02
Ráfér egy söralátétre. Viszont elég egyoldalú lesz a táplálkozásom. Amilyen az én formám, akkor meg attól lesz valami bajom. Na mindegy így jártam. :-)
24. de Luca (válaszként erre: 19. - Kókuszkocka15)
2014. okt. 29. 09:58
Mondtam, hogy rövid lesz a lista, igyál tejet :-D
23. gribedli*** (válaszként erre: 10. - Kókuszkocka15)
2014. okt. 29. 09:56

Egy normális adag, anélkül, hogy túlzottan méricskélnél (igaz, ezt is lemérheted aztán mérleggel, hogy legalább segítsen a bevásárlásnál, hogy mennyit vegyél):


-Salátából, zöldségből annyi, hogy ha összeteszed a két markodat mint egy tányér, amennyi elfér benne, szóval 2 marék

-barnarizsből, zabpehelyből 1 maréknyi, ami nem esik ki a markodból (ez olyan 40g körüli nekem pl), szárazon mért


A fehérjékből annyi, hogy egy szelet nyers hús akkora legyen, mint a tenyered.


Olajos magokból szintén egy maréknyi, de ez kevesebb lesz súlyban mint a gabona, mivel nagyobb darabok, nekem pl 30 g körül


Gyümölcsből napi 1 közepes méretű gyümölcs. Max 2. Bogyósokból pedig olyan csészényi kb. szóval 10-12deka.

22. kókuszkocka15 (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2014. okt. 29. 09:53

Kösz. Így már értem a dolgokat. Viszont egy valami eszembe jutott. Lehet, hogy jobb, ha az ember inkább kocsival jár, és nem gyalog? Mert ezek szerint a gyaloglás nem valami jó. Otthon meg inkább súlyzós edzéseket tart.

Mi a véleményed a fallabdáról, az maradhat sportnak?

2014. okt. 29. 09:43
Bocs, lehet rosszul fogalmaztam megint, szóval anyagcsere gyorsítására a combra és popsira gyúrni kell, te pedig inkább kardiózol csak.
20. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Kókuszkocka15)
2014. okt. 29. 09:42

Egyetértek előttem szólóval, a spinning durván combosít, ha neked ez különösen kényes pont, inkább ne.


Anyagcsere ügyileg a combok és a farizom együtt a legnagyobb izmaink és ezek égetik a legtöbb kalóriát, ezért amikor kimondottan az a cél, hogy jobb legyen az anyagcsere, erre szokás gyúrni.


Amiket leírtál, mind kardio. A centiben fogyáshoz muszáj megragadnod a súlyzókat. A sok kardióval arra rendezkedik be a szervezeted, hogy igenis tartalékoljon több zsírt, mert a sok gyaloglás alatt leginkább zsírt égetsz, de közben nem eszel és ezért azonnal hasznosítható jó kis zsírraktárra van szükség. Ha csak súlyzózol, ott pedig leginkább glikogént (szénhidrátot) használnak az izmaink, ezért a szervezeted leszokik a zsír túlzott raktározásáról hiszen minek, ha abból súlyzózás közben kevesebb kell? Glikogént viszont nagy mennyiségben a májon kívül csak az izmainkban tartalékolunk, ezért ott fogja, eredmény több izom, kisebb farmerméret.


Nem véletlen, hogy egy maratoni futónak soha nincs annyira jó alakja, egy sprintfutónak sokkal jobb, egy fitness modellnek pedig tényleg nőiesen szálkás (súlyzó).


Ja, a spinning miatt a combra nemcsak izom, hanem zsír is rakódott az említett raktározás miatt, amit az edzésekre raktároz, hogy legyen honnan égetni.

19. kókuszkocka15 (válaszként erre: 18. - De Luca)
2014. okt. 29. 09:40

Az étrend alapját a zöldségek, gyümölcsök, gabonatermékek, zsírszegény tej és tejtermékek képezik, emellett tojás (heti 3-4, főleg a fehérje, zsírszegényen elkészítve), kevés sovány hús és húskészítmények adhatóak.

Magas a purin tartalma a legtöbb halfélének, a belsőségeknek, az élesztőnek, a füstölt húsoknak, a sertés, marha, pulyka, kacsa és nyúlhúsnak, a száraz hüvelyeseknek, zöldborsónak, szójának, földimogyorónak és a tenger gyümölcseinek. A zöldségek és gyümölcsök minden mennyiségben ajánlottak, kivételt képez a szárazbab, lencse, szója, sárgaborsó, zöldbab, sóska, paraj, mivel ezeknek magasabb a purin tartalma a többihez képest. A mogyoró, a mandula és a dió fogyasztását magas zsírtartalmuk miatt kerülni kell. Gabonaipari termékek közül fogyasztható a búzaliszt, rizs, kenyerek (főleg teljes kiőrlésű), abonett, száraz tészták, gabonapelyhek (zabpehely, rizspehely, kukoricapehely). Kerülendők a magas zsír- és cukortartalmú péksütemények.

Desszertként olyan édességeket célszerű választani, amelyeknek magasabb az értékes tápanyagtartalma (pl. gyümölcssaláta, gyümölcsjoghurt). Cukor helyett mesterséges édesítőszereket használjanak édesítésre.


Ez a köszvényes diéta alapja. Bőven szénhidráttal. Most komolyan, ha azt kiveszem szerinted maradt egyáltalán valami, amit ehetek? :-)

18. de Luca (válaszként erre: 17. - Kókuszkocka15)
2014. okt. 29. 09:30
Vagy célirányosan megnézhetnéd, hogy miből áll a köszvény-diéta, aztán a szénhidrát nagyját szórd ki belőle, aztán ami marad, attól csak fogyhatsz, mert az a lista nem lesz hosszú :-)
17. kókuszkocka15 (válaszként erre: 16. - De Luca)
2014. okt. 29. 09:23

Hüvelyesek jöhetnek minden mennyiségben. Nem igazán szoktam tőlük erőművé változni. A tojásnak majd utánanézek, mert az is jó lenne.

Én úgy vagyok a sétával, hogy ha egy kicsit gyorsabban megyek, sokkal hamarabb odaérek, akkor meg minek sétálgassak, csak színtiszta időpocsékolás.

16. de Luca (válaszként erre: 15. - Kókuszkocka15)
2014. okt. 29. 09:18

Most bajban vagyok, mert nem tudom, hogy a húst a köszvény miatt tojással ki lehet-e váltani. Na mindegy is, a lényeg, hogy ha ugrik a szénhidrát, marad a tiszta fehérje és sok-sok zöldség nyersen, főve, párolva. A hüvelyeseknek amúgyis magasabb a fehérjetartalma, max. egy kis metánerőművet is felköthetsz magadra :-)

Én is megyek, mintha muszáj lenne, nem tudok sétálni, az olyan céltalannak tűnik.

15. kókuszkocka15 (válaszként erre: 14. - De Luca)
2014. okt. 29. 09:12

Akkor nem lesz könnyű lecsökkentenem a szénhidrátot, hajlamom van köszvényre, úgyhogy nem ajánlott a sok hús evése. :(

Én sem értek a sportokhoz viszont cserébe én soha nem szoktam rá a cigire szerencsére, és a sört is utálom. :) Viszont nem tudok úszni, de majd akkor keresek valami hasonlót.

Egyébként érdekes, hogy szinte mindenhol írják, hogy napi fél óra séta már bőven elegendő a fogyáshoz. Én meg ennyi sétától, bár mások szerint én nem sétálok, hanem masírozok, semmi eredményt nem értem el.

14. de Luca (válaszként erre: 12. - Kókuszkocka15)
2014. okt. 29. 09:03

A sportokhoz nemigazán értek, jobban szeretem a cigit és a sört :-)

De ami hirtelen lábmozgással jár, vagy akár ilyen kitöréses jellegű gyakorlatok, biztosan csak erősítenek. Talán a lassú tempójú nyugodt úszás jó lehet, mindet megmozgat, és nincsenek benne hirtelen erőltetett mozdulatok. De ehhez más jobban ért szerintem.

13. de Luca (válaszként erre: 10. - Kókuszkocka15)
2014. okt. 29. 09:01

Én nagyon durván nyomtam annak idején (szó szerint kell érteni a következőket):

Semmi tészta, semmi pékáru, se édesség, lényegében gyümölcs se. Csak színhúsok főve, csak főzelékek rántás és habarás nélkül (ezt úgy kell érteni, hogy a rántásba a liszt helyett 1 evőkanál zabkorpát tettem, hogy azért ne tűnjön levesnek). Lényegében minden szénhidrátot megvontam magamtól, és napi kalóriabevitelem 650-700 kcal körül mozgott, szóval szinte semmi 2 és fél hónapon keresztül. Kereken 15 kiló ugrott le úgy, hogy semmit nem mozogtam.

A sztorihoz hozzátartozik, hogy akkoriban engem pajzsmirigy-túltermeléssel kezeltek, és a hormongyógyszertől - na meg a sok zabálástól, amihez előtte hozzászoktam a felgyorsult anyagcsere miatt - rohamosan hízni kezdtem. Elegem lett a gyógyszerekből, meg abból, hogy az orvos másfél éven át meg akart műteni, és bár nem olvastam róla, hogy ez gyógymódja lenne a dolgoknak, elhagytam a gyógyszereket az orvos tiltása ellenére, letettem a cigit is, és vadul elkezdtem fogyózni. 3 hónappal később másfél évig tartó gyógyszeres kezelésem után hibátlan lett a vérképem is.

12. kókuszkocka15 (válaszként erre: 8. - De Luca)
2014. okt. 29. 08:57
Még egy kérdés. Melyik sport fogyaszt izmosítás helyett vagy mellett?
11. kókuszkocka15 (válaszként erre: 9. - Napra_forgó)
2014. okt. 29. 08:55
TSH-t néztek csak. Meg vérből vércukrot. Terhelés nem volt, úgyhogy akkor ezt mindenképpen megcsináltatom. Köszi.
10. kókuszkocka15 (válaszként erre: 8. - De Luca)
2014. okt. 29. 08:54
Biztos hülye kérdés, de hogy lehet minimálisra csökkenteni a szénhidrátot, hiszen szinte mindenben van. Mi fér bele a minimális adagba?
9. Napra_forgó (válaszként erre: 6. - Kókuszkocka15)
2014. okt. 29. 08:49

Mindenképp.

Egyrészt, a háziorvos max TSH-t néz, az meg nem feltétlen hiteles...

Meg gondolom, csak cukormérés van, nem terheléses vizsgálat, pláne nem inzulin??

8. de Luca (válaszként erre: 2. - Kókuszkocka15)
2014. okt. 29. 08:49

A napi 6-8 km gyaloglás még ha soknak is tűnik, de kalóriaégetésben szinte semmi. A heti két sporttal az a baj, hogy jó kondiban tartanak, de a fogyáshoz kevés, ráadásul olyan sportokat űzöl, ami inkább izmosít.

Egészséges kajákat eszel, de ezek nem fogyókúrás ételek így önmagukban. Az, hogy a pékáru teljes kiőrlésű, lényegében csak annyit jelent, hogy magasabb a rosttartalma, de az attól még szénhidrát marad, és az energia szinte ugyanannyi benne. Olajos magvak energiabombának számítanak, a gyümölcs is egészséges, de sok benne a cukor.


Én eddig mindig úgy fogytam le (mozgás nélkül), hogy minimálisra csökkentettem a szénhidrátbevitelt.

7. kókuszkocka15 (válaszként erre: 5. - Globus)
2014. okt. 29. 08:39
Úgy havonta kétszer. Leginkább fallabdázni szeretek. Ha nincs hozzá partner akkor jön a zumba vagy a spinning.
6. kókuszkocka15 (válaszként erre: 4. - Napra_forgó)
2014. okt. 29. 08:38
Háziorvosomnál kötelező az éves laborvizsgálat abban van pajzsmirigy hormon vizsgálat is. Az nem mutatott ki semmit tavaly sem és az idén sem pajzsmirigynél és cukornál sem. Így érdemes még egyszer csináltatni?
5. globus (válaszként erre: 2. - Kókuszkocka15)
2014. okt. 29. 08:35
Spinningtől óvnak ismerőseim, megvastagodik majd a combod jelszóval :/ Ezt milyen gyakran űzöd?
4. Napra_forgó (válaszként erre: 3. - 5674644b5d)
2014. okt. 29. 08:31
És csináltass cukor- és inzulinterhelést, hogy megtudd, nincs-e esetleg inzulinrezisztenciád...
2014. okt. 29. 08:29
Nézesd meg a pajzsmirigyed.
2014. okt. 29. 08:28

Kb. két éve életmódot váltottam. Nincs fehér kenyér, péksütemények. Sütemény egy héten egyszer egy szelet. Kevés tészta. Nincs fehér rizs. Viszont van sok zöldség, gyümölcs, olajos magvak, teljes kiőrlésű pékáruk. Natúr joghurt gyümölccsel az ízesített helyett. Sovány húsok. És fokozatosan kisebb adagokat eszem, mint amennyit szoktam.

A kocsimat leraktam. Vagy busszal járok városon kívül, vagy gyalog városon belül. Ez kb. napi 6-8 km gyaloglást jelent változatos terepviszonyok között. Ezen kívül hetente járok kétszer sportolni. Ez vagy fallabda, vagy zumba, vagy spinning.

Eredmény viszont semmi. A mérleg egy dekával sem mutat kevesebbet, igaz többet sem. Viszont a kezdeti 44-es nadrág helyett már csak a 48-ast tudom felvenni, mert olyan vastag lett a combom, hogy kisebb méretűt már nem tudok felvenni. Ezek ugyan lábszáron és csípőn derékban is bővek, de combra más méretűt nem tudok felhúzni.

Miért ez lett az eredmény?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook