Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ritalin gyógyszer gyereknek. Van valakinek tapasztalata? fórum

Ritalin gyógyszer gyereknek. Van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


2014. okt. 30. 16:26
Köszi a hozzászólásokat. Még van időm érlelni a dolgot.
14. k.larina (válaszként erre: 11. - Fagyii)
2014. okt. 30. 16:25
Köszönöm, megnézem mindenképpen.
13. eandi78 (válaszként erre: 5. - Mothertiger)
2014. okt. 29. 22:44

Mert a pedagógus nem bír vele?

Volt már 1-2 ADHD-s gyerekem. Nem az a gond, hogy "fegyelmezni" kell. Engem legalábbis nem zavar. De amikor 35 percig a folyosón kergeted, akkor hol marad a többi gyerek tanuláshoz való joga? Fontos a pedagógus szerepe, mert 20 másikkal kell elfogadtatni, hogy a 21. más. Mindig van 1-2, aki ezt nehezen vagy sehogy nem fogadja el. Sokszor felsőben se könnyű, alsóban még nehezebb. Kirekesztik, piszkálják stb., ami csak olaj a tűzre. Integráljuk normál osztályba elfogadom, mert okos gyerek. De képtelen figyelni 45 percen keresztül, így kevesebbet tanul, mint egy speciális iskolában.

A többi gyerek szüleinek sem könnyű. Amikor a gyerekem sírva jön haza, hogy körzőt szúrtak a kezébe (vagy nem érti a matekot, mert a tanár fegyelmez), akkor felmerül a kérdés, hogy miért nem gyógyszerezik. Marad az, hogy én viszem másik iskolába a gyerekem.

Nekem mindegy, hogy gyógyszerezik vagy nem, de a többi gyerek miatt inkább a gyógyszerre szavaznék. Vagy speciális iskola/magántanuló.

Aki pedig azt hiszi tökéletes fegyelmet tud tartani egy olyan osztályban, ahol ADHD-s gyerek van jöhet hozzánk órát tartani. Nekünk se tanítják. Amit meg a fejlődéslélektan könyv ír... Ennyi a tanárképzés. Saját tapasztalatból tanuljuk meg (vagy nem). Nekem magántanulón keresztül sikerült valamennyire, de nem könnyű:(

2014. okt. 29. 13:23
Próbálkozz előbb szerintem inkább B-vitaminnal, vagy Magnéziummal! Próbáltatok mást is? Valamit, ami nem gyógyszer?
11. fagyii
2014. okt. 29. 12:39

Először nem fogod érteni, hogy miért linkelem ezt a videót, de nézd végig. Neked főleg a vége fontos, de az egész nagyon érdekes.

[link]

2014. okt. 29. 11:57

Figyelemzavarra javasolták, hétfőn megyek a főorvosnő szülő klubjába hogy megismerjem a gyógyszerrel kapcsolatosan mindenfélét.

Múltkor megcsinálták a figyelemtesztet ritalinnal és szinte 100% volt. Anélkül szinte 0 :( Nagy dilemma.

2014. okt. 29. 08:31
Semmiképp ne add a gyerkőcnek!!!
2014. okt. 29. 08:02

inkább a táplálkozásád tedd rendbe


amint rendbejön az anyagcseréje, jobb lesz a magatartása is

2014. okt. 29. 07:58
Ahelyett,hogy okot kezelnének, tünetet kezelnek gyogyszerrel.Keresni kell egy hozzáértő orvost inkább.
2014. okt. 29. 07:54
Ne!
2014. okt. 29. 07:36

Kizárt dolog, hogy gyógyszerrel nyomjam el a gyerekem fejlődő személyiségét, csak mert pl. egy pedagógus nem bír vele. Gondolom vannak súlyosabb esetek is, de én akkor is ellene vagyok annak, hogy a gyereket gyógyszeresen tompítsák.

A további véleményem pedig sajnos nem szalonképes.


Szép napot nektek.

2014. okt. 29. 07:28

Nézz kicsit körül a világban!

Amerikában megy ez a ritalin vonal, és ha visszakeresel figyelmesen, szinte az összes iskolai lövöldözést elkövető gyerek ritalint szedett. Akkor most mire is jó a ritalin?


Remélem, nálunk nem lesz divat, mert fájna a szívem azokért a gyerekekért.

3. Sirga (válaszként erre: 2. - Miss Poppy)
2014. okt. 29. 07:26
Sokszor okkal-ok nélkül is felírják gyereknek, már óvodás kortól.
2014. okt. 29. 07:00
Ezt felírta a gyereknek?
2014. okt. 29. 06:55
Ritalin gyógyszer gyereknek. Ha van valakinek tapasztalata azt nagyon megköszönném

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook