Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha most felmondanék és utána esek teherbe, mennyi összeget kapnék? fórum

Ha most felmondanék és utána esek teherbe, mennyi összeget kapnék? (tudásbázis kérdés)


2014. nov. 6. 13:33
Azt is tudni kell, hogy a Gyed-et az előző évi jövedelmed alapján számítják. Tehát ha most lennél terhes és gyed-re mennél, akkor a 2013. évi jövedelmed a gyeded alapja. Ha vársz 2015 januárjáig, akkor a 2014-es jövedelmed a gyed alapja.
2014. nov. 6. 13:23
Furcsa ezt így leírni, de szerintem anyagilag jobban jársz ha nem mondasz fel. Ha teherbeesel és van munkaviszonyod, azonnal el tudsz menni táppénzre, viszont azzal legalább biztosított vagy, a munkahelyeden védett leszel, tehát a gyermek 3 éves koráig ki sem rúghatnak és jogosult leszel a tgyásra, majd a gyedre is. Bruttó 100 ezernél kb nettó 50-60.000 tgyásra, majd gyedre számíthatsz (gyed picivel kevesebb). Én úgy tudom (bár nem vagyok szakértő), hogy ha felmondasz és utána esel teherbe, akkor nem jár csak a gyes, ami pedig független a fizetésedtől, kb 25.000 Ft. Családi pótlék pedig egy gyermek esetén 12.200. Ha terveztek babát, akkor szerintem tarts ki és ne mondj fel, amint teherbe esel máris mehetsz táppénzre. Remélem érthetően írtam le, de nyugodtan kérdezz még, ha tudok válaszolok. :)
2014. okt. 29. 09:34
Biztosítási jogviszonyba nemcsak a munkaviszony számít bele, gyed feltétele a szülést megelőző két évben meglévő legalább egy év munkaviszony. Esélyes, de jól járd körbe a témát.
2014. okt. 28. 16:56

Gyed csak akkor jár, ha a szülés napján is biztosított vagy. Gyes mindenkinek jár. Azt hiszem, 28.500 Ft.

Családi pótlék 12.200.

Amúgy ez mind megtalálható a neten is, ha rákeresel...

3. KB
2014. okt. 28. 16:56
Teljesen járatlan vagyok a dologban, nem tudom mi mikor jár....
2014. okt. 28. 16:52
Bocsi,de pénzszagot érzek.Oké a Gyes/GYED összegét még megértem,de nem korai a CSP-re gondolni?
1. KB
2014. okt. 28. 16:49
2013.02.01-től dolgozok, szeretnénk babát, viszont a munkahelyemen a körülmények már elviselhetetlenek és idegileg teljesen kivagyok. Az lenne a kérdésem ha most felmondok és utána esek teherbe mennyi összeget kapnék ha az átlag brutto havi keresetem százezer volt? A válaszokat elöre is köszönöm. Valamint a családi potlék összege is érdekelne..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook