Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 12 hetes terhes vagyok, tegnap óta eszméletlen viszket ott lent szinte már sebesre vakartam, mit tegyek? fórum

12 hetes terhes vagyok, tegnap óta eszméletlen viszket ott lent szinte már sebesre vakartam, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. okt. 30. 18:34

a klionra alerrdiás vagyok mint rájöttem és kaptam helyette canesten kupot az !

Köszönöm a segítséged! :)


Egyébként nem én vagyok az egyetlen aki ugyan ezt a kérdést tette fel csak éppen nem itt hanem a gyakorikerdesek pont hu oldalon!

35. baloghany (válaszként erre: 34. - Tündi0318)
2014. okt. 30. 13:14

Na örülök, hogy gyorsan kaptál jó segítséget. Klion kúpra tippeltem, hogy fogsz kapni :)

Gondolom azóta már jobb a helyzet ?

2014. okt. 29. 08:42

KLion kúpot kaptam! + canestennel kell kenjem!

Az ülőfürdőt is javasolta a doki,azt mondta az olajat véletlen sem próbáljam ki!

Nem lehet baj,mert nem húztam!

2014. okt. 28. 22:27
Azért annyira ne akadj ki, mert amit te írtál, komoly dolog, mert komoly baj is lehet belőle a babára nézve. Egész más ilyenkor egy hüvelyviszketés jelentősége, mint baba nélkül. És ha valaki jószándékúan, de tudatlanul olyat ajánl, amit magadra kensz, aztán szintén bajt okozol vele (tudod, mennyi gyógyszert tilos használni, mert a babát károsítani) - azért ajánlottuk, hogy orvos, gyógyszerész, védőnő, és ne laikusokat kérdezgess. Más az olyan kérdés, hogy "nem múlik el a köhögésem, mit tanácsoltok", mert erre van sok házi praktika. De azért ez jóval komolyabb. Nem hiszem, hogy bárki is bántani akart volna.
32. kriszta773 (válaszként erre: 31. - Tündi0318)
2014. okt. 28. 20:35
de nem tudod felhívni a dokidat telefonon addig is, amíg elmész hozzá? mégiscsak jobb lenne, ha olyasmivel kennéd magad, amit ő ajánl, ismerve téged, a terhességedet
2014. okt. 28. 16:22

Nem kioktatásra van szükségem,ha vissza olvasna sokatok,akkor tudnátok hogy holnap tudok leghamarabb menni akár mennyire is szeretnék,tanácsot kértem hogy enyhíthetem,nem orvosságot kértem rá ez az egyik a másik pedig az hogy én döntöm el melyiket fodom alkalmazni,a harmadik dolog hiába van itt a doki hnap az csak annyit csinál hogy megkérdi mi bajod,és ő ír rá gyógyszert,meg se néz mert hol nézne meg,a védőnők meg alapból minden megjelenéskor kérnek vizeletet és meg is nézik azonnal+vércukormérés+szívhangot néznek!


Nem értem sokatokat,tanácsot kértem,ha bizonytalan vagy valamilyen kérdésben nem szaladsz mondjuk orvoshoz azonnal,mert nem mindenki tud,hanem előbb úgyis az internetet bújod vagy ismerőst kérdezel!

Sokatok felelőtlennek néz még ha nem is írták le,de a hnap az hnap sajna nem tok menni hamarabb!


Akinek nem inge nem veszi magára!Ennyi


Amúgy köszönöm a tanácsokat,a canesten kűlsőleg krém enyhített,és nem volt rossz egész nap a gyógyszertárban azt mondták hogy nem adnak egyenlőre semmit mert a doki lehet hnap mást fog felírni a canestent ajánlották illetve kamillát igyak és sós ülőfürdő után egyből ágyba bújás!

Ennyi!Kb azt kaptam tőletek amit mondtak,szval nem mondtatok soakn hülyeséget!

a teafaolajat is kérdeztem azt mondták annyi félét ne keverjek inkább canesten!


Ennyi!

30. Mari20
2014. okt. 28. 13:54

szerintem érdemes a teafaolaj cseppet kipróbálni

tiszta kistálba engedj kézmeleg vizet fél- 1 litert és ebbe cseppents 6-8 cseppet a teafaolajból és ezzel mosakodj akár naponta 2x is lehet és legalább egy hétig

szerintem segíteni fog

29. much (válaszként erre: 28. - Júlia*)
2014. okt. 28. 09:58
akkor már kóstold is meg nem e édes végülis a középkorban is ezt csinálták! :D anyááám! Elég szomorú hogy valaki felnőtt létére és ráadásul terhesen... Ááá mindegy is. Amúgy a gyógyszerészt sem javaslom mert ő se tudja megmondani mi a bajod. Csak mellékesen mondom lehet baja a babádnak attól is ha nem kezelik ki a bajod, meg attól is ha nem a megfelelő kezelést kapod.
2014. okt. 28. 09:51

Orvos és nézesd meg a vércukor szintet is.

Szagold meg a vizeletedet, nem érzel-e egy enyhe aceton szagot.


Ecetet csak salátákra.

27. Nikimiki01 (válaszként erre: 26. - Much)
2014. okt. 28. 09:24
Kivéve aki ugye azt tanacsolja h menjen orvoshoz, gyogyszereszhez ;)
26. much
2014. okt. 28. 09:09
ne haragudj de talán nem itt kéne érdeklődnöd, mert SENKI nem tudja megmondani mi a bajod! Csak kapod a tanácsokat aztán lehet többet ártasz valamelyikkel! A többiektől meg felelőtlenség tanácsot adni mert neki nem biztos hogy ugyanaz a baja mint neked volt, viszketést egy csomó minden okozhat! Tanácsot adni elég nagy felelőtlenség! Orvoshoz kéne menned, nem fórumon keresni a megoldást! Inkább aggódj feleslegesen és menj dokihoz mint árts magatoknak. Szerintem, de ahogy gondolod.
2014. okt. 28. 09:08

Igyál Calciumot. A baba egészséges fejlődéséhez rengeteg kalcium kell, ennek hiánya pedig allergiás viszketésként, fogínyvérzésként nyilvánulhat meg.


Minden jót!

2014. okt. 28. 09:08

Canesten krémet használhatod,kúpot nem.Nekem minden terhességemnél előjött a gomba és a doki írt fel kúpot rá,mert nem mindegy mit használsz.Addig ajánlom a tiszta vízzel öblítést,majd langyos hajszárítóval szárítást és hagyd minnél többet szabadod ha teheted!(Pl.köntösben legyél és akkor nem szükséges bugyi :) )

Illetve kend Canesten krémmel.

A babának nem lesz baja ha időben kezelik,Te pedig holnap már dokinál leszel.

2014. okt. 28. 08:56
Ecetes vizben mozsd meg(2 evőkanál ecetet 2-3 liter vízbe) enyhiti ez is és baci ölő.
2014. okt. 28. 08:55
canesten, használhatod
2014. okt. 28. 08:55
Kérdezd meg legalább a patikában, és a Canestent is, hogy használhatod-e így terhesen. Mert mi van, ha nem, és pont azzal okozol bajt? A patikában tanult gyógyszerészek vannak, bátran kérj tőlük tanácsot.
2014. okt. 28. 08:47
Olajat semmiképp neeee! Szárazan kell tartani hogy ne szaporodjanak a gombák. Az olaj csodás táptalaj nekik.
2014. okt. 28. 08:44
A kamilla szárít, de enyhíti a panaszokat a babaolaj; ha nincs, az olívaolaj is jó helyette.
18. Tündi0318 (válaszként erre: 16. - Juditkecskemet)
2014. okt. 28. 08:34
Kamilla teát iszom is meg ülőfürdőt is csináltam már tegnap óta 3 szor!
17. Tündi0318 (válaszként erre: 15. - Nikimiki01)
2014. okt. 28. 08:33
Igen erre én is gondoltam,hogy elmegyek a gyógyszertárba,hátha tudnak ajánlani valamiit,vagy még esetleg a védőnéni is tud írni vagy ajénlani valamit hnapig!
2014. okt. 28. 08:31

Én azért bemennék a kórházba ott el kell hogy lássanak.

Másik lehetőség gyógyszerésztől a gyógyszertárban érdeklődni, hogy milyen krémet és kúpot használhatsz terhesség esetén is.

Addig is igyál sokat, kamillateát! Nehogy a húgyúti irányba is továbbterjedjen...

2014. okt. 28. 08:30

Kenjed Canestennel amig nem tudsz dokihoz menni, mert abbol komoly baj lehet ha feljebb jut a fertozes.

Nem minden tipusu gomba, bakterium okoz bajt, kevés az amelyik igen, de ezt nem lehet tudni elore h melyik.

Sztk-ba is leugranék végso esetben ha nincs mas megoldas.

A gomba elleni szerek -amiket terhesseg mellett felirnak - nem okoznak gondot a babanal.

Még azt is megcsinalhatod h a gyogyszertarban megkerdezed a gyogyszereszt h ebben az esetben mit ajanl. Egybol ugyelet, vagy tud vmi atmeneti szert.... Es ha be is kened, es mulik is a viszketes, akkor is minel elobb menj el dokihoz, mert az hogy a tuneteid enyhulnek, nem jelenti azt h a fertozes maga múlik!


Nyugi, remeljuk nem lesz baj, csak nem szabad felvallrol benni!

Sokaknak van egesz terhesseg alatt kb viszketese meg ilyen olyan fertozese, mert felborul a ph stb, es nem lesz semmi bajuk, a fertozes tipusatol fugg.

14. Tündi0318 (válaszként erre: 13. - Orsy27)
2014. okt. 28. 08:26

Köszönöm hogy segítetek :)

Aranyosak vagytok!

Remélem egy pici bacival van dolgom!

A balogheny tanácsára be is kentem canestennel,valamelyest máris jobb,már nem ég,de holnap tuti megyek orvoshoz,márcsak azért is mert hogy a kisfiamnál nem volt ilyen így meglehetősen ijedt vagyok!

13. Orsy27
2014. okt. 28. 08:22
Nem lehet baja a babának! Nekem is volt hasonló gondom 12 hetesen, dokim mondta, hogy ne aggódjak, nem csinálhat bajt. Canestent kaptam rá.
2014. okt. 28. 08:20

Jesszusom!

A ksifimnál nem volt ilyen,legalábbis nem emlékszem rá!

De aggódom

2014. okt. 28. 08:18

Amint lehet menj orvoshoz!!!!

És igen, lehet baja a babának! 23 hétre szültem zárt méhszájjal...ez indította be a szülést állítólag....

2014. okt. 28. 08:14
Nincs mit :)
2014. okt. 28. 08:14
Nagyon remélem hogy nem lesz baj! Tényleg köszönöm
8. baloghany (válaszként erre: 4. - Tündi0318)
2014. okt. 28. 08:12
Zárt méhszájnál és nyákdugóval nem lehet. De mivel csak most jelentkezett a probléma gyorsan orvosolva is lesz. Ne aggódj :)
7. Tündi0318 (válaszként erre: 5. - Baloghany)
2014. okt. 28. 08:12
Az pont van itthon! Köszönöm :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook