Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2 év alatt meg lehet tanulni felsőfokú szinten németül? fórum

2 év alatt meg lehet tanulni felsőfokú szinten németül? (tudásbázis kérdés)

10. cc7a88f96d (válaszként erre: 3. - Éjjeli bagoly)
2014. nov. 19. 18:51

Én más országban vagyok...most telt el 1év,de már ritka az amit nem értek meg.Beszéd az helyzettől függő...amúgy emberekkel dolgozom együtt,muszály komunikálni és beleolvadni a beszédbe.

Sokak szerint ennyi idő alatt jobban megy nekem,mint másnak évek alatt.Mondjuk több az elvárásom magammal szemben,de a tanulást nem vittem túlzásba.Ez mind amit magamtól megtanultam,vagy épp utánanéztem dolgoknak...

Mondjuk mindenképp jó,ha elvégzel egy tanfolyamot,mert általános társalgással például nem tudsz mit kezdeni,ha hivatalos dolgot szeretnél elintézni,úgyhogy mindenképp szükséges.


Amúgy ne aggódj.

Úgy jöttem ki,hogy épp csak köszönni tudtam...mára viszont nagy lett a változás.

Szerintem menni fog,csak ki kell tartani,akkor is ,amikor már úgy érzed ,hogy eleged van az egészből :)

2014. okt. 27. 17:36
Hát,nálunk a gimiben 12.osztályban olyanoknak sikerült az ÖSD C1,akik heti 3 órában tanulták a németet,persze első osztály óta,de akkor is:)
2014. okt. 27. 17:15

köszönöm a válaszokat :) az biztos, hogy napi szinten használnám a németet. Osztrák TV-t néznék, újságot olvasnék, meg ilyenek. Mellette meg még ugye nyelvsuliba is járnék, így legalább lenne tanárom is aki felkészít.


"a felsőfokú nyelvvizsgán olyanok is megbuktak akik németek"


az komoly :)

2014. okt. 27. 17:13
Német nyelv területen,nagy szorgalommal:IGEN!!!!!:-)
2014. okt. 27. 17:07
Szerintem csak ha olyan nyelvterületen élsz, csak azt használod nap mint nap és körülötted is csak németül beszélnek. Én azt tudom, hogy a felsőfokú nyelvvizsgán olyanok is megbuktak akik németek. De beszélni biztos megtanulsz rendesen.
5. emagdi (válaszként erre: 3. - Éjjeli bagoly)
2014. okt. 27. 17:06

ha tényleg "jól rágyúrsz", akkor igen:)

de a mindennapi használat mellett azért ez azt jelenti, hogy a szabadidődben célirányosan kell tanulnod, fejleszteni a szókincsed, plusz nyelvtant tanulni, a nyelvvizsga típusfeladatait gyakorlni.


de csak rajtad múlik :)

4. SF
2014. okt. 27. 16:57
Szerintem mához két évre tudni fogod a választ. Addig is szurkolok neked!
2014. okt. 27. 16:56
Alapszinten beszélek jelenleg németül, viszont nyártól Ausztriában fogok élni, tervezek kint elmenni nyelvtanfolyamra. 2 évet szeretnék rászánni egy C1 szintre, mivel tovább szeretnék ott tanulni egyetemen/főiskolán. Tehát anyanyelvi környezetbe leszek, + dolgozni is fogok járni osztrákok közé. Szerintetek menni fog, ha elég jól rágyúrok?
2014. okt. 27. 16:55
Persze
2014. okt. 27. 16:53
2 év alatt meg lehet tanulni felsőfokú szinten németül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook