Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A munkaadó ezt megengedheti magának? fórum

A munkaadó ezt megengedheti magának? (tudásbázis kérdés)

20. vacsa (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2014. okt. 29. 16:20

7-18-ig az 11 óra, egy óra munkaközi szünettel 10 óra.

Kivenni ugyan lehet hogy nem tudja a szünetet, max ha bezár egy órára, de a jelenlétibe tuti így írják be.

A szombat meg 6 óra, abból általában fél óra a szünetet írnak ki, tehát 5.5


Így jön ki az 55.5 hétfő reggeltől szombat délutánig :)

19. Cilumiluci (válaszként erre: 18. - Főnix01)
2014. okt. 29. 16:01
Én is dolgoztam 2 telet végig fűtés és meleg víz nélkül.
2014. okt. 28. 21:58
Nos, dolgoztam egy èvet olyan helyen, ahol havi 15 napot kellet, de napi 16 òràban, wc ès vìz nèlkül, fűtès nèlkül. Jah, 500 forintèrt, majd hàromnegyed èvvel kèsœbb megemelte 550-re. Nem volt jobb.
17. Cilumiluci (válaszként erre: 14. - 0a13a7d41c)
2014. okt. 28. 08:02
Jogos! Én egy ideje ezt teszem :)
16. Regin_a (válaszként erre: 1. - Cullinan)
2014. okt. 27. 22:15

Igen, megengedheti

Tudod miért?

Mert nem kötnek irásbeli munkaszerződést, hanem a nincsetelenség, a munkanélküliség miatt elfogadnak ilyen állást is

Adott esetben meg feljelentéssel sem élnek, mert vagy nem tudják bizonyitani mit igértek, mit fizetnek, kiadták-e a szabit vagy nem stb.

A "próbaidő" meg a legszemetebb kiszúrás

Nem szemrehányólag irom persze.

Ilyen lett Mo.


Én ellavíroztam a szürke és feketegazdaságban vagy 20 évet, ilyen gondom nem volt/szerencsére/

Viszont vagy 3 esetben nem fizettek ki. Nem tudtam tenni semmit, nem vagyok egy utcai-harcos :)


És M.T.K. még csak szigorodott a munkavállaló hátrányára/talán tavaly/

15. syria (válaszként erre: 12. - Cullinan)
2014. okt. 27. 19:54
Megmondom, hol van a törvény: a sztárügyvédek mellett, akik ellen lehetetlen munkajogi pert nyerni. Sőt: az ilyen nyomorultul foglalkoztatott munkavállaló még fizetheti is a perköltséget.
14. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Cullinan)
2014. okt. 27. 16:44
Legyél Te is főnök! Én ha kereskedő lennék, plána ha jó kereskedő, nem mások hasznára kereskednék hanem a sajátomra.
13. cullinan (válaszként erre: 11. - Syria)
2014. okt. 26. 20:41

Igen, ez a szomorú, és hányan dolgoznak igy!!

Döbbenet és felháborító!

2014. okt. 26. 20:39

Én is tudom, milyen egy ilyen üzletet vezetni egyedül, neki van 6 vagy 8 hasonló üzlete a belvárosban és ha valaki ki akar venni egy napot, mindig van egy beugró, és azt mondta ez a kis kedves alkalmazottja (aki mellesleg nagyon lelkes volt, hogy milyen klassz munkahely, és ő szivesen bevállaja mások helyett a napokat, mert egyedül van, és akkor gyűlik az órája! tehét ki lehet venni pihenőnapokat, de arra nem jár fizetés!!

Szóval engem sokkolt, hogy így kihasználják az embereket??? reggel 5-kor kellett volna kelnem, és talán fél 8-ra este haza is érnék.

De nem is ez lenne a legszőrnyűbb,( mert már nagyok a gyerekek, szórakozás, kikapcsolódás minek a mai dolgozó embernek, főzni meg ugy sem futná a busás fizetésből)hanem az, hogy ezt mind annyiért, amiből csak megint éppen hogy eléldegél az ember mondjuk 20.-ig:(

De az a kérdésem,hogy ezeknek az embereknek nincsenek törvények, előirások? hol van a munka törvénykönyve??

11. syria
2014. okt. 26. 20:37

Ja, és ami még bicskanyitogató: „fizetett szabadság, betegállomány nincs! Ha dolgozom, keresek, ha nem dolgozom, nem”.

Kb. 2001-ben volt egy ismerősöm, aki hasonló feltételek mellett dolgozott. És csinálta, mert nem volt más választása; nem talált magának jobbat. Nem volt emberi életnek nevezhető, amit élt: a kevés szabadidejében próbálta magát „harcképes” állapotba hozni.

10. andi6020 (válaszként erre: 7. - Vacsa)
2014. okt. 26. 20:34
55,5?
9. syria (válaszként erre: 1. - Cullinan)
2014. okt. 26. 20:31
A munkáltatók pontosan tudják, hogy ha valakinek nem tetszenek a feltételek, többtucatnyi másik jelentkező lesz, aki elvállalja a rabszolgamunkát. :(
8. andi6020 (válaszként erre: 5. - Zsófi2014)
2014. okt. 26. 20:31
Nem. Tényleg undorító, hogy aprópénzért kell ennyit gürizni. Az 540 is lófasz.
7. vacsa (válaszként erre: 1. - Cullinan)
2014. okt. 26. 20:25
Nekem heti 55,5 jött ki. Ha egyedül vagy hogy adná ki a pihenőnapokat? A vasárnap nem elég...
2014. okt. 26. 20:25
Egyedül lenni egy boltban valóban óriási felelősség,ezért jobban meg kéne fizetni és becsülni a dolgozót aki bevállalja.Több mint 10 évet vezettem így boltot,tudom miről beszélek.De hiába tudjuk mi ezt,ha őket ez nem érdekli.
5. Zsófi2014 (válaszként erre: 1. - Cullinan)
2014. okt. 26. 20:24
Ja! es nyugi. miutan betanultal volna utana szepen elkuldtek volna es jott volna mas 240-ert. Mennyi ilyen patkany van.. En 540-ert sem mennek sehova egyebkent. Jelenleg a busas gyedemet kapom a minimal beres bejelentesem utan pedig aztan... probal az ember lojalis lenni a munkaltatoval szemben es en is megertettem hogy egy uzletet nehez fenn tartani de ez amirol te irsz valoban UNDORITO!! Es nem munkavallaloi oldalrol! Nem is ertem azt a hozzaszolast..Az undorito hogy valaki nem dolgozik 240-ert???
4. cullinan (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2014. okt. 26. 20:22

Nem igazán akarom konkrétan leírni, milyen üzletről van szó, de egyedül óriási felelősség, és ha egyszer hibázik az ember, urorhat az egész havi fizetés,nagy értékekkel, pénzzel dolgozik.

A mondatodat nem egészen értem, mit ne higyjek?

Milyen üzletet nem könnyü fenntartani?

Neki egyébként sok üzlete van a belvárosban.

2014. okt. 26. 20:22
Sajnos ez van,megengedik maguknak,sőt ennél sokkal cifrábbakat is.Volltam anno oyan heyen is interjún ahol még víz és wc sem volt,a szomszéd orvosi rendelőbe kellett volna átjárni.Szóval sokszor nem csak a pénz,hanem a körülmények és a követelmények sem helyénvalóak.És hidd el,talál embert a feladatra.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Cullinan)
2014. okt. 26. 20:16

Az. Undorító. Munkavállalói oldalról mindenképp.


Nem tudom milyen üzletről van szó, de ne hidd, hogy egy üzletet is olyan nagyon faszán könnyű lenne fenntartani.

2014. okt. 26. 20:12

Munkát kerestem,és lehetőségem nyilt egy állásinterjúra.

A főnök,(akivel nem találkoztam, helyette egyik alkalmazottja beszélgetett velem) több üzlet tulajdonosa.Egy, a közeljövöben nyiló üzletben lettem volna egyszemélyesen alkalmazott, üzletvezető.Hozzáteszem, nagy felelősség,nagy értékkel, pénzzel kell dolgozni., ennek ellenére semmi biztonsági megoldások az üzletekbe, ami szerintem pedig normális esetben ilyen jellegű üzletekbe előírás lenne.

Munkaidő 7-18-ig szombaton 7-13-ig.

Az első időszakban, amig "betanulok" (10 éve dolgozom ebben a szakmában) 240 Ft/óra, utána 540 ft /óra a munkadíj, és fizetett szabadság, betegállomány nincs! Ha dolgozom, keresek, ha nem dolgozom, nem kapom ezt az óriási órabért!!

Tehát kiszámoltam, ha heti 60-62 !!órát dolgozom, ami havi 240 óra, akkor összejön a 130 ezer ft.


Ma mindent megengedhet egy vállalkozó???

Az oké, hogy minimálbérre jelentenek be, (6 évem van a nyugdijig, szerintetek mit fogunk kapni??) de ez azért már nagyon kiakasztott!!

Ennyire kihasználni az embereket!!!



Igy könnyü 8-10 üzletet fenntartani!!

Undorító!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook