Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyire visel meg egy kutyát a gazdik szakítása? fórum

Mennyire visel meg egy kutyát a gazdik szakítása? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
76. kriszta773 (válaszként erre: 67. - Maku2434)
2014. okt. 27. 14:13

ha úgy állsz hozzá, hogy otthagynád neki a blökit, ha ő nagyon akarja, akkor egyszerűen beszéljétek meg. lehet, hogy ő egyáltalán nem ragaszkodna hozzá, lehet, hogy jobban, mint te


de ez csupán részletkérdés egy szakításban, amiben arról van szó, hogy te más országba költöznél utána, nem? :)

75. andi6020 (válaszként erre: 74. - Maku2434)
2014. okt. 27. 13:16

Értelek.

A kutya nem a tiéd, ez a lényeg.

És nyugi, túl fogja élni bármelyikőtök elvesztését.

2014. okt. 27. 12:27
ki mondta hogy ez igy jo nekem??? egy szoval nem mondtam...ezert akarok elköltözni innen..mindegy fejezzük be ezt itt, mert senki nem latja az erzeseimet..ezt csak egyedül én tudom h mi jatszodik le bennem..
73. gribedli*** (válaszként erre: 72. - Maku2434)
2014. okt. 27. 11:59
De mégis együtt maradsz vele? Azta de jó, hogy nem veszekedtek, mert egész nap gépezik! Te ezt jónak nevezed? Komolyan, saját magadat sem tiszteled, ha ez neked így jó, és igen, a lelkedre is igénytelen vagy ezek után. Mire vársz? Kivárod, míg megdöglik egyszer a kutyus és majd akkor otthagyod a pasast? Ne hari, de ez nem normális dolog, bár mindenki azt tesz az életével, amit akar...
2014. okt. 27. 11:53
életveszélyben azért nem lenne nála :) arrol meg inkább ne nyitnék vitát hogy igénytelen vagyok e vagy nem..3 hét ismeretség után költöztünk össze..ugy szerettem, észre sem vettem a dolgokat..megcsináltam neki mindent, takaritottam utána stb..csakhát mostanra kiábrándultam, pont ezek miatt..
71. gribedli*** (válaszként erre: 70. - Andi6020)
2014. okt. 27. 11:46

Igen, csak nyomós okok miatt veszik el, ha a kutya egészsége forog kockán, de ezt bizonyítani is kell. Pl vannak nénikék 20-30 macskával, akik a saját végtermékeikkel vannak körülvéve, éheznek, megbetegszenek a fertőzés miatt és megdöglenek és a nénike észre sem veszi, hogy tegnap még 30 volt, ma meg 29...


Ez nem az a kategória, hiszen addig is sétáltatta a srác, amíg nem volt otthon "anyuka":)

2014. okt. 27. 11:37

Nincs miről beszélni. Ha neked adja a kutyát, akkor viheted. Ez esetben írjatok róla szerződést, és írasd át a chipet. Ha nem adja, akkor nem adja. Ennyi.

Állatvédők azért nem fogják elvinni, csak mert nem rakja a vonalkódos gatyáját a szennyesbe, és nem fésüli a kutyát annyiszor, amennyiszer te szeretnéd.

2014. okt. 27. 11:29
Bocs az elütésekért...
68. gribedli*** (válaszként erre: 67. - Maku2434)
2014. okt. 27. 11:28
Értem. Akkor te sem vagy valami igényes nő hozzá képest, ha egy ilyennel vagy együtt már jó ideje, egy retkes és lusta emberrel (szavaidat idézem). De akkor is úgy gobdolom, hogy a kutya azt illeti, akié papíron, ha ő lemond róla, lehet a másiké. Ha úgy érzed, hogy a kutya veszélyben van a kosz, stb. miatt és elemi dolgokat nem kap meg (kaja, tiszta környezet, törődés), és életveszélyben van, szólhatsz a hatoóságnak, ők elvehetik tőle, menhelyre viszik és ott jelentkezhetsz te új gazdinak.
67. maku2434 (válaszként erre: 66. - Gribedli***)
2014. okt. 27. 11:16
hidd el hogy ö nem csinálja meg..elég gáz de ö akár honapokig elvan a retekbe..arra lusta pl hogy a szennyeset berakja a mosásba..ott ahol leveszi ottmarad..pl a tányérokat ha eszik addig nem mossa el amig van tiszta, mig ki nem pakolja az összeset szekrényböl...és én önzöségböl nem vinném el a kutyát..ha akarja, akkor itthagyom neki abban a tudatban hogy nem a legjobb helyen van..és annyira nincs eldurvulva a kapcsolatunk hogy állandoan veszekedünk..söt..alig veszekedünk, mivel ö egész nap gépezik, mást sem csinál, és már szinte olyanok vagyunk mint a barátok..nem utálom öt, csak nekem ez az életforma nem megy..ja és nem is tudom hogyhogyan tartaná el a kutyát amikor normális munkája sincs..mindenhonnan elküldik mert lusta..egy idö után megunja és akkor kezdödik az hogy hazudgál h most éppen miért nem tud bemenni..
66. gribedli*** (válaszként erre: 55. - Maku2434)
2014. okt. 27. 11:01
Levitte és adott neki enni. Ez már jó kezdet, ha te nem lennél huzamosabb ideig, előbb utóbb megcsinálná a többit is, ami a szőrének tisztán tartásával és a játékkal jár, mert egyrészt a kutya jelezné neki (nem hagyná békén), másrészt a szőrét összevissza hullatná, így ha ez elkezdi idegesíteni, előbb utóbb elkezdi ápolni. Ha begyullad a füle, akkor abból is megtanulja, hogy na, azt is tisztán kell tartani stb.stb. Mindenki helyettesíthető. Eddig te csináltad, mert te voltál ott. Majd ha nem leszel, akkor ő fogja csinálni.
65. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Maku2434)
2014. okt. 27. 10:57

Én már azt se szeretem hallani, ha valaki azt mondja, hogy csak a gyerek miatt marad együtt (de rossz kifogás a döntésképtelenség miatt a gyereket okolni) de ez még jobb, esküszöm!


A kutya nem a gyereked, a barátod. A párod meg nem az apukája, de mindegy, szerintem ugyanúgy megsínyli egy kutya, ha együtt maradtok, mert mindig veszekedni látja a gazdijait és ettől idegbetegebb lesz, mintha az egyiket már nem látná. Szóval a kapcsolat a döntő, hagyjátok ott egymást és a kutya legyen azé, akié papíron, ha az illető nem akarja, akkor a másiké. Az nem szempont, hogy ki törődik vele jobban, mert aki nem nyunyunyuzik egész nap, az is gondoskodik róla, szerintem csak azért akarod elvinni, hogy a párodat ezzel büntesd, amiért köztetek nem működik. Ezt is olyan izének tartom, a kutya nem lehet érzelmi zsarolás eszköze.

64. andi6020 (válaszként erre: 62. - Maku2434)
2014. okt. 27. 10:44
Az övé. Ha nem egyezik bele, akkor nem.
63. Miss Poppy (válaszként erre: 55. - Maku2434)
2014. okt. 27. 10:39

.sztem a párom nem nagyon foglakozott vele..levitte elvegezni a dolgát meg adott neki enni es ennyi..


Akkor mit agonizálsz itten?

2014. okt. 27. 10:36
Papiron a párom nevén van, és a chipet is az ö nevén jegyezték be..akkornem is vihetném magammal?
61. andi6020 (válaszként erre: 59. - Andi6020)
2014. okt. 27. 10:26

Második mondat törölve, bocs. (Bár igaz, de nem ide való)

A többit változatlanul fenntartom.

2014. okt. 27. 10:17
Én tanuljak meg írni, mikor arra nem vagy képes, hogy nagybetűvel kezdd a mondataidat? Medve anyám...
59. andi6020 (válaszként erre: 58. - Maku2434)
2014. okt. 27. 10:16

Te hülye vagy bazd+. Ki köszön itt minden egyes hozzászólás előtt?


Amúgy nem vicces a kérdés.

Nyilván van a kutyádnak papíron is gazdája. Tudod, aki nevén bejegyezték a chipet. Aki az oltási könyvben, kutya adásvételi szerződésen, törzskönyvön szerepel.

58. maku2434 (válaszként erre: 56. - Andi6020)
2014. okt. 27. 10:11
tanulj meg elöször irni..ha nem tudsz normálisan hozzászolni a fórumhoz akkor legyszives inkább ne irj semmit..
57. maku2434 (válaszként erre: 56. - Andi6020)
2014. okt. 27. 10:10
de vicces vagy...
56. andi6020 (válaszként erre: 55. - Maku2434)
2014. okt. 27. 10:08
Kinek a nevén vagy a kutya?
2014. okt. 27. 10:07
nálunk legföképp én gondozom..én adok neki enni, általában együtt visszük le sétálni,de ha ugy nem megy akkor én..én játszom vele többet..én fésülöm, ´polom a szörét..én fürdetem amikor kell..én tanitottam meg vele a vezenyszavakat, mindent..viszont ha a párom pl feláll a számitogép mellöl akkor odaig meg vissza van erte..nyalogatja ugral ra, stb..most egy hetig voltam Magyarországon és a páromnak kellett ellátni..kicsit féltem is..de állitolag nem volt baj..nem volt depis a kutya hogy elmentem..viszont mikor visszajöttem, egész nap csak játszott volna..sztem a párom nem nagyon foglakozott vele..levitte elvegezni a dolgát meg adott neki enni es ennyi..ezet se nagyon merném itthagyni..viszont egészség szempontjábol jobb lenne neki..
2014. okt. 26. 20:44

Azért az is más, ha a falka ideig-óráig hiányos, mert az egyik tagja mondjuk dolgozik.

És más, ha a gazdával együtt költözik a kutya, akkor az egész környezete megváltozik, és az a családtag, aki velük sem jött, háttérbe szorul a sok új benyomás között.


Egy jó idegzetű kutya még nem lesz neurotikus egy családtag átmeneti hiányától, és ha a távollevő hazatér, akkor hatalmas örömmel üdvözli.

Ha valaki elutazik vagy neadjisten megbetegszik, enni, szót fogadni, a falka többi tagjára vigyázni akkor is kell, mi úgy mondanánk, az élet megy tovább. De ilyen esetben a távollevőt emlegetjük, a holmija, a szaga a lakásban marad.


Szakításkor/költözéskor más. Én egy percig nem haboznék, szakítanék és hazajönnék kutyástul.


A komondor egyszer visszakapta imádott alvezérét (mert a főnök mindig én voltam), a kórházból. Akkor felugrott az ágyban fekvő férjemre, az arcát a két mancsa közé fogta és szabályosan zokogott örömében.

A másik alkalommal elvitte a nagy fehér autó a férjemet, és nem jött vissza többet. Nem volt semmi búbánat, de a kutya nagyon vigyázott rám utána, ahogy más írtam is. Nehogy én is eltűnjek.


A fiam a komondor kicsi kora óta hol elmegy, hol hazajön (kollégista volt, most dolgozik), őérte nincs külön szertartás, csak a nagy öröm, amikor hazaér.


Most is azt mondom, a kutya biztosan érzi a feszültséget. Azt nagyon is jó lesz neki, ha ez megszűnik.

53. kleeri
2014. okt. 26. 19:39

szerintem nagyon

nálunk, ha egyikünk nincs itthon, szegény kutyus meg van szédülve

52. maku2434 (válaszként erre: 51. - Emagdi)
2014. okt. 26. 17:21
Köszi😊
51. emagdi
2014. okt. 26. 17:10

a kutya szemében mindig van egy falkavezér. (remélehtőleg nem saját magát tekinti a kutya annak a családban:D

ha a kutya az általa falkavezérnek tekintett családtaggal marad, akkor nem fogja annyira megviselni a másik hiánya. ha nem a falkavezérrel marad, akkor pedig annyi történik, hogy újra le kell osztani a szerepeket, akkor kicsit nehezebb a kutyának, de alkalmazkodik.

50. kriszta773 (válaszként erre: 49. - Marlenka70)
2014. okt. 26. 16:36
nem, bocsi :)
49. marlenka70 (válaszként erre: 48. - Kriszta773)
2014. okt. 26. 16:33
Ezt biztos nekem szántad?
48. kriszta773 (válaszként erre: 47. - Marlenka70)
2014. okt. 26. 16:26

értsd már meg, annak, hogy te imádod a kutyádat, ne legyen már köze ahhoz, hogy együtt maradsz egy olyan pasival, akit nem szeretsz és nem jó vele :)


ha megfogadsz egy tanácsot, ha mégis szakítasz vele a blöki életében, akkor ne mondd meg neki, hogy csak a kutya miatt maradtam veled eddig is :) mert még ha fejlett humorérzéke is lenne a pasinak, szakításkor elveszítheti, és megbántottságában csak azért is ragaszkodna a kutyához, hogy neked keresztbe tegyen :)

2014. okt. 26. 16:21
Még szerencse,hogy gyereketek nincs.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook