Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen ember az, aki nem tud örülni a barátai boldogságának? fórum

Milyen ember az, aki nem tud örülni a barátai boldogságának? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. nov. 6. 20:54
az minden, csak nem barát
2016. okt. 28. 15:32
Kerülendő.
2016. okt. 18. 02:58
rossz ember,s irigy
2016. okt. 16. 20:18
hát nem tudom de vidám dolog nem lehet. az a baj, hogy így előbb utóbb el fognak fogyni a barátaid. próbálj meg egy kicsit mosolyogni és örülni a dolgoknak
2016. okt. 16. 19:49
Köcsög.
2015. jan. 11. 00:38
ne feledd sok ember irigy!
73. eb85e22a13 (válaszként erre: 1. - Lexander)
2014. okt. 27. 21:54

Vegigolvastam a topicot.

Szerintem jo arc vagy, nekem nagyon szimpatikus az oszinteseged:) Az olyan ember, aki belatja a hibait, sosem lehet olyan gáz, mint aki titkolja, vagy nem akarja latni..,vagy ha igen, csak hitegeti magat.

Egyebkent en ugy latom, hogy egyaltalan nem vagy rossz barat. Nagyon ritka az, hogy egy ember nagyon sokat tesz a masikert, es nem rokona. Azt irtad akar az eletedet adnad ertuk. Tudod milyen kevesen adnak az eletuket egymasert? Tudod hanyan mutatjak magukat jo baratoknak, ugralva orulnek latszolag a masik oromenek, kozben meg irigyek, mint az allat.? Nok kozott ez vegkepp gyakori. Nagyon ritka az igazi baratsag. Megis a latszolagos "szuper baratnok" sosem vallanak be, hogy irigyek, vagy azt amit te

Ez nem azt jelenti, hogy valoban ez a normalis dolog ahogy te erzel. Nem. De a kamu, es a megjatszott dolgok mindenkepp rosszabbak, mint egy gyarlo emberi tulajdonsag bevallasa oszinten.

Egyebkent meg tudod hogy latom? Ugy,hogy orulnel te a masik oromenek, ha az valoban jo dolog lenne hosszu tavon is. Valoszinu tapasztaltabb ember vagy,mint az atlag, es jo ralatassal, esetleg jo megerzesekkel/pont ellenkezojet latom,mint az elottem szolok, akik azt irtak nem vagy erzekeny,/. Mikor valamelyik baratnodnel tortenik vmi.jo esemeny, nem tudsz orulni, mert mar elore latod, hogy sajnos csak ideiglenes a dolog, mert belelatsz a szituba, es van tapasztalatod, ismered a baratnodet./mondjuk tudod rola, hogy egy harpia, nem tudjak elviselni a pasik hosszutavon/, igy hiaba mondja, hogy megtalalta mittudomen hanyadjara elete parjat, tudod elore, hogy a fiu valosz.menekulni fog. Lehet, hogy pont te csak ugy vedekezel a csalodas ellen, hogy inkabb nem orulsz elore. Ha a baratnod ezen tulajdonsaga valtozna, akkor latnad eselyes valoban egy jo kapcsolat, es tutira orulnel neki.

Te ilyen tipus vagy, valoszinuleg valamiert nalad a korabbi csalodasok igy csapodtak le. Nalam pl.mashogy. En nagyon tudok orulni masok oromenek, szinte nem normalis modon.Annak ellenere, hogy ugyanugy latom a buktatokat elore, mint te. Viszont velem szuletetten van bennem egy orok optimizmus. Ez nem azt jelenti, hogy mindent mindig jonak latok. Nem. Sot, nagyon meg is tudok neha csuszni lelkileg, de mindig felallok,es nem tudom honnan, de mindig jon bennem egy boldogsag erzes.. Igazabol ezt nem is tudom leirni..:)

Szoval te alapvetoen szerintem csak pesszimistabb tipus vagy.

Mondjuk most a baratnod terhessege. Egy gyerek szuletese normalis esetben oriasi orom. En mindig nagyon orulok, ha szuletik a szeretteimnek, jo ismeroseimnek gyereke. Imadom latni a valtozast az adott emberen,lelkiekben ahogy anyava, apava valnak/sajn.nem mindenki erik meg ra, meg a gyerek szuletese utan sem/. Meg akkor is orulok a gyereknek, ha tudom, hogy nem tul jo kapcsolatba szuletett. Mert valahogy ugy erzem, hogy a csak kicsit problemas kapcsolatot megjavithatja a gyerek vallalas, ha felelosen, nagy szeretettel vannak fele.Sok peldat lattam erre. Szar kapcsin meg ront is alt. tehat orulok. Te viszont mondjuk mivel pesszimistabb vagy, nem orulsz, mert kiismerted pl.a baratnod parjat, vagy a baratnodet, es tudod, mennyi problema lesz meg a kapcsolatban, es most meg ott a gyerek is.

A masik ok pedig az lehet, hogy belul erzed, tudat alatt, hogy ezek a baratnok nem igazi baratnok, nem szeretnek igazan teged, hiaba mutatjak az ellenkezojet. A lelked pedig igy vedekezik a csalodas ellen, hogy nem hisz abban, amit ok jonak itelnek, mert tudat alatt nem hiszel nekik.

Viszont en is ugy erzem, mint az elottem szólók, hogy tuti nem vagy boldog a jelenlegi eletedben.A depresszio,/ha te is ugy latod, hogy lehet az van neked/, -szerintem minden esetben szeretethianybol fakad.

Basszus mennyit irtam.., uhh, bocs , ha farasztottam valakit.: D

72. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 13. - Lexander)
2014. okt. 24. 00:03

Ja irod,hogy nem vagy irigy. Elhiszem. Akkor igen lehetséges,hogy megkeseredett vagy,de vajon miért,mitől,miktől? Gondolkoztál már ezen?



Valaki irta lentebb,hogy pár régebbi vagy távolabbi barátnője megbántotta,megbocsájtott,de ezért nem tud örülni az örömeiknek. Lehet nálad is vannak apró dolgok amik nem estek jól tőlük?


Nekem is van egy olyan barátnőm akit szeretek és tisztában vagyok az értekievel,de a hibáival is amiből van bőven. Igy fogadtam el,de pár napja megbántott ,nem is beszéltem vele napokig. Észre vette tudja miért,már beszélünk,látszólag olyan minden mint rég,de bennem nem. És ismerem magam. Ez nem fog elmúlni mert bennem az ilyen alaptalan,jogtalan dolgok örökre megmaradnak. És napok óta ezen(is ) vivódok,hogy ez igy már nem lesz ugyanolyan. Hiába fogjuk megbeszélni mert meg fogjuk(eddig nem igen volt időnk és nem is lesz mert most mindkettőnknek össze jött egy csomó minden év végére),de az már...akaratlanul is el fogok távolodni tőle. És igen igy sajnos előfordulhat,hogy nem direkt nem rigységből,de nem fogok tudni úgy örülni a sikereinek ahogy "illene". Azon gondolkodom néha és mosanában sokat,hogy kell -e az embernek olyan barát akiről tudjuk,hogy van hibája és milyenek,de elfogadjuk igy. Kell vajon ilyen? Nem megalkuvás ez?

2014. okt. 23. 23:51
Irigy?
70. 9c57fd10dc (válaszként erre: 69. - Lexander)
2014. okt. 23. 23:48
Heureka!
2014. okt. 23. 23:02
Ez egyre jobb. Hosszas beszélgetés után egy ismerősömben felmerült a kérdés "nem vagy te depressziós? " Utánanéztem és eléggé passzol. Sok mindent megmagyarázna.
68. kriszta773 (válaszként erre: 61. - Lexander)
2014. okt. 23. 13:52
szerintem nem vészmadárkodsz. egyszerűen csak neked olyan semmilyen az életed, ahogy leírtad, elégedett lehetnél, de nem vagy az, nem tűnsz valami nagy érzelgős, mindent megélős, vidám és életörömmel megáldott emberkének, gondolom irritál és nem érted, ha másban megvannak ezek
67. kisj
2014. okt. 23. 13:34

Valószínűleg az alaptermészeted ilyen. Nem vagy egy örömködős fajta és kész.

Gondolom szeretteid, barátaid így fogadnak el.

Fogadd el Te is így magad.

2014. okt. 23. 13:29

Ne haragudj, de az elégedetlenségen kívül nincs nagy bajod.

Tanuld meg értékelni amid van.


Már ha erre van képességed.

65. Lexander (válaszként erre: 64. - 3d787b167a)
2014. okt. 23. 12:55
Minden okom meglenne rá, de összességében nem tudom.
2014. okt. 23. 12:54

Pfff!

Na ezt nem gondoltam volna.


Elmondható, hogy boldog vagy?

2014. okt. 23. 12:53
Együtt élek a barátommal, úgyhogy nem sokat.
62. 3d787b167a (válaszként erre: 61. - Lexander)
2014. okt. 23. 12:51
Mennyit vagy egyedül?
2014. okt. 23. 12:48
Egész pontosan mire kellene irigynek lennem? A nem örülök nem egyenlő azzal, hogy azt kívánom, bár ne történne velük. Egyszerűen én inkább látom a dolgok hátulütőit. De ez nem jelenti azt, hogy vészmadárkodom, minden bennem zajlik.
60. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 58. - Lexander)
2014. okt. 23. 12:41

Valaki még az elején írta -ha jól emlékszem-, hogy irigy vagy... most már én is ezt mondnom...igen, az vagy:)

Sajnállak:(

59. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 58. - Lexander)
2014. okt. 23. 12:39
Az én értékrendemben a barátság és a szeretet együtt működik:)
58. Lexander (válaszként erre: 57. - 16b5d6ae34)
2014. okt. 23. 12:37
Nem tudom, a szeretet hogy jön ide. Tudják hogy számíthatnak rám, van, amelyiket habozás nélkül az életem adnám. De örömöt tettetni nem fogok, ha nem érzem.
57. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 55. - Lexander)
2014. okt. 23. 12:32

Sajnállak...rossz lehet nagyon:(

Gondolom téged sem igazán szeret senki. Annyi szeretetet kapsz, amennyit adsz.

56. 3d787b167a (válaszként erre: 55. - Lexander)
2014. okt. 23. 12:29
Te menthetetlen vagy.
55. Lexander (válaszként erre: 54. - 16b5d6ae34)
2014. okt. 23. 12:28
És visszatértünk a kiindulóponthoz.
54. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 53. - Lexander)
2014. okt. 23. 12:27
dehogynem!... örülj vele együtt!
53. Lexander (válaszként erre: 52. - 16b5d6ae34)
2014. okt. 23. 12:26
Gyereket vár, abban nem tudok mit segíteni. :)
52. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 51. - Lexander)
2014. okt. 23. 12:17
Akkor állj mellé, segíts elviselni a "bajt".
51. Lexander (válaszként erre: 49. - 16b5d6ae34)
2014. okt. 23. 12:10
Van, de most megvan a maga "baja"
50. 3d787b167a (válaszként erre: 48. - Lexander)
2014. okt. 23. 12:10

Pedig azok.

Eldöntöd reggel, hogy klassz napod lesz, és az lesz.


Szereted magad?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook